V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

jenik71

Na filmy, kde se snaží hlavní hrdina rozluštit nějakou záhadu nebo přímo tajemství, na ty se vždycky rád podívám. Nejinak je tomu i v tomto případě. Zápletka je celkem nápaditá, přiměřená dávka napětí tu také nechybí, ale všechno je pokaženo samotným závěrem. Tam jsem musel hodně přimhouřit oko, i tak si čtyři hvězdičky Proroctví zaslouží. ()

manonfire

Tenhle film malinko připomíná nejlepší léta M. Night Shyamalana, protože je obdařen výjimečně hutnou atmosférou, které se průměrný film a řadový režisér nedopracuje. Je nepřehlédnutelné jak divácký zájem graduje, ačkoliv se vlastně dlouho nic zásadního neděje, jen se vzpomíná na dávnou kapsli času, popisuje se tiché rodičovství ovdovělého Cageho a pozvolna nám začíná docházet, že tady nejde jen o papírek s nákresem od podivně introvertní, plaché holčičky. Ani technická stránka nepokulhává, třeba pád letadla je jednou z nejlépe uchopených trikových scén, co jsem kdy viděl. Pátou hvězdu ale stojí film závěr, který se pokouší vykreslit samotný sci-fi dovětek o novém začátku. Na to již lidská představivost prostě nestačí bez toho, aby se při znázornění vyhnula těžké subjektivitě. Běh malých "velkých" hrdinů ruku v ruce mimozemskou loukou k mimozemskému stromu mi prostě nesedl. Tato část mohla být klidně vynechána, neřkuli, že se nevyhnula jisté vizuální i obsahové kýčovitosti. Přesto je to celé jedno z nejpůsobivějších diváckých dobrodružství. 80% ()

Wbcko

Nicolas Cage se v poslední době stává zárukou absolutní nekvality. Možná i díky tomuto faktu, mne film celkem příjemě překvapil. A nebýt několika scén, kdy jsem musel odvrátit zrak v sloup a naprosto otřesného dabingu (za to si můžu sám), to mohlo dopadnout i o poznání lépe. Na druhou stranu je to stále jen celkem neoriginální, místy až klišovité sci-fi. ()

Almásy

hral vôbec niekde nicholas cage dobre?? neskutočne hlúpy film, ktorý dopláca na neuveriteľne mizerné herectvo spomínaného caga, mal som problém film kvôli nemu dopozerať do konca. na konci pekná myšlienka, ale sorry, príliš naivné a neuveriteľné. i keď slnko je svina, to uz vieme od sunshine. ()

Pecival

Ten konec je opravdu trochu divočejší a zdlouhavější, ale zase to není nic kvůli čemu bych hodil k šípku celej film. Protože ten se mi docela líbil. Proyasovi se povedlo vybudovat poměrně napínavou a temnou atmosféru. Možná je to tím, že podobné filmy moc nesleduji a tak je moje měřítko benevolentnější, ale já byl spokojen. A když se divákovi nebude líbit film, aspoň si může užít Cageho psí pohled :) ()

Casablanca

Místy mi to připomínalo Šestý smysl... (Ale herecky to za ním zaostává...) A místy Drtivý dopad... A místy... Spoustu podobných filmů. ()

jefff

Nebýt fádního Cage nemělo by to chybu. Tajemno, které Proyas umí skvěle a zajímavá tématika dělá z Proroctví velmi povedenou záležitost. Moc pěkné. ()

greath

Škoda toho konca, ináč by som dal bez rozmýšľania maximálne hodnotenie. 3/4 filmu výborná atmosféra. Nicolasov svetlý bod po dlhom dlhom čase. ()

Melios

Nepomýlil si prosím niekto režiséra? Pretože mám doteraz pocit, že som videl nejaký nikdy nevydaný film od M. Night Shyamalana. Myslím to vážne. Z tohoto filmu vyžaruje taký rukopis tohoto režiséra, že sa mi až nechce veriť, že s tým nemá nič spoločného. Je to totiž poriadne nepríjemný temný thriller, so zaujímavými postavami. Ale hlavne s poriadnymi zvratmi a nepríjemnými a mysterióznymi momentami. Presne toto vystihuje pána Shya. Zabudol som na niečo? Vlastne áno. Akoby to filmu Šiesty Zmysel z oka vypadlo. No a samozrejme je to celkom fajn film. Keď som aj ja pri tom vydržal ako Cageov hejter potom pritom vydrží každý. Po dlhej dobe naozaj super film s týmto nie moc talentovaným hercom...Neviem sa ale zbaviť pocitu, že to vyzeralo ako televízny film... ()

toffy

Čakal som trošku viac, ale celkom ma prekvapilo, ako sa na KNOWING da fasa pozerať. Taký nevtieravý katastrofický filmik. Pekný komentár zorro. ()

BMAJTZ

Jak to rici, prvni polovina filmu byla neskutecne paradni a u padu letadla jsem si rikal: No ty vole super. Dokonce me zamrazilo na zadech. Dalo by se rici, ze havarie metra byla taky docela fajn. Mno, ale pak doslo k "velkemu" odhaleni v posledni tretine no mozna polovine filmu, abych tak rekl takhle zmrveny konec uz jsem dlouho nevidel. Jako celkovou logiku samotneho poselstvi jsem vazne nepochytil. Vylozene jsem se nastval pac po jiz zminene pocatecni havarii to bylo u me vazne vysoko, zbytek to bohuzel srazi na kolena a to vazne hodne moc. Jeste k jedne veci bych se zminil opravdu negativne a to k velice diskutabinimu hereckemu vykonu Rose Byrne, protoze to bylo neco neskutecne spatneho. Mno nic skoda pro me zahozena sance nedomyslenym koncem a logicky naprosto nedotazenym pribehem. Beru, ze sam jsem na pocatku netusil jak by tohle mohlo asi zkonct ale neco takoveho jsem vazne necekal. Ale abych nehanil az presprilis, zaverecna destrukce vseho je opravdu ale opravdu grandiozni. Takze suma sumarum ma to svoje velkolepe momenty ale neskutecne spatny zaver to srazi do vod prumeru. ()

Looser

Velmi těsné 4* hlavně díky počáteční atmosféře a vyjímečně neuhnánemu americkému konci. Naštěstí se v rámci celého filmu Cage snaží nechovat vyloženě imbecilně a až na pár vyjímek (např. různé dramatické postoje s pohledem v dáli) se mu to i docela daří. Plusem je určitě absence Faningovic klanu v roli dětských hrdinů. ()

ZkuKol

Buďme upřímní jméno Nicholas Cage v poslední době neslibovalo žádnou velkou zábavu. Knowing to mění! Příběh je přímočarý a zajímavý, nepostrádá akci, napětí a silný závěr. Proyas dokazuje, že točit umí, přitáhne diváka vizuálem i stylem vyprávění, dávkováním tempa apod. Občas je vidět, že na triky nebylo nejvíc peněz, ale honička v metru je za 6*. Nicky hraje velmi slušně i když mu scénář háže klacky (scéna s basebalkou v lese) i kolegy (Rose Byrne pod nohy). A kdyby nebylo epilogové pointy (která se dá lehce vytušit předem), šel bych s hodnocením výš. Tragické scifi/mystery dobrodružství, které je po všech stránkách skvěle natočené, ale casting a scénář se měli občas hlídat víc... 80% ()

made1

Film jako takový nepatří rozhodně do žádné elity, ale probudí ve vás otázky a některé záběry jsou famózní - letadlo, metro. Poslední scéna je počítačově hodně odfláknutá, ale brala jsem ji spíš jako bonus, protože byla naprosto domyslitelná. ()

bloodvomit

Průměr... zpočátku hodně intenzivní, tajmený a atmosférický. Ke konci už fantastično a hollywood. Mě osobně to nijak extra nevadilo, ale dost lidí si na to stěžuje ;-) Nicméně celkem dobrej film. ()

Arius

Musím uznať výbornú atmosféru no zároveň mi nedá nespomenúť to nelogické vyústenie. Knowing vám navodí kvalitnú mysterióznu atmosféru no neskôr vam začne vadiť všetko počnúc N.Cageom. Slabé tri hviezdy. ()

Lencha

Rozmýšlela jsem se, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky... nakonec jsem dala čtyři, ale je to něco mezi třema a čtyřma. K filmu... Zaujal mě příběh. Děti nakreslí obrázky v roce 1959, pak se vše uloží do časové kapsle a po padesáti letech se kapsle otevře a obrázky dostanou dnešní děti. Jenže... jeden obrázek není obrázkem, ale jsou na něm čísla. Nicolas Cage postupně zjistí, že řada čísel není až tak náhodná, jak by se původně zdálo... atd. Tohle mě fakt zaujalo. Letecká katastrofa byla udělaná fakt výborně. I vykolejení metra bylo bezva. Dokonce se mi i líbila ta myšlenka, že se najde někdo, kdo je něco jako prorok a dokáže předpovědět, co se stane. Ale "ufoni", kteří našeptávají hrstce lidí... to byla trochu silná káva. Dobře, mělo to ve filmu svou podstatu, ale... A závěr filmu? Ten chlapec, co hrál syna NC mi přišel vážně smutný, že má opustit otce, ale NC? Jeho mimika v obličeji mi přišla spíš k smíchu, než k pláči. Takže... závěr byl prapodivný, ale dal se přežít. NC se mi ve filmu docela líbil (nevím proč, ale nějak mi u něj vadí ty oholené kotlety, ble), příběh se mi, až na některé detaily, také líbil... Filmu dávám horší 4 hvězdy. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)