Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

grerar

Moje první zkušenost se Zeměplochou (ještě jsem slyšel úvodních 20 minut audio Barvy kouzel). Sean Astin se asi nezbaví rolí, ve kterých bude mírně řečeno outsiderem. Ale tady není tak ukňučený jako Sam (LOTR mám velice rád). Je dost přirozený. Film jsem bral jako seznámení se s Pratchettem, a po jeho shlédnutí musím říct, že se do toho čtení dám. Na televizní poměry naprosto nadstandardní výprava. Přestože se mi velmi líbil Stardust (mnohým ne, já vím), tak tohle je lépe provedené. 5* ()

L.Hellhor

Možná bych potřeboval mít přečtenou knižní předlohu, aby se mi tento film líbil. Mohl bych tak díky němu vzpomínat na to, co pan Terry Pratchett napsal, a ne na to, co se děje na plátně. Mnohdy až nesmyslné a nepochopitelné dialogy se střídají s takovým tím filmovým druhem humoru, který mi opravdu nesvědčí (doufám, že v knize to všechno vyzní úplně jinak a nemám zbytečně přehnaná očekávání). Jedinou útěchou se mi, až po 100 minutách nudy, stal barbar Cohen, který předloze svojí předlohy nědělá ostudu :) . A občas i skvěle hláškuje. "Už jste někdy něco takového dělali?" "A co jako?" "Vtrhnout do chrámu, pozabíjet kněze, ukrást zlato a zachránit tu krásku...to se dělá takhle!" (pak by bodla nějaká epická hudba od Poledourise) ()

Bozvav

Vizuálně přeplácaná podívaná, která má sice svou poetiku, ale také působí dosti neuceleně a zmateně. Přiznám se, že mne to moc nebavilo, stejně jako kniha. Asi nejsem správná cílová skupina. Za mne 60%. ()

PDcz

4**** hvězdičky Máme za sebou první část tohoto počinu. Celé mi to velmi připomíná postavičku z mého dětství a to "Čáryfuka". :-) Těšíme me se na druhou půlku. A jaké zatím hodnocení? Jenom mezi námi, zatím to je mezi 2-3 ;-) [X] EDIT Už můžeme hodnotit. Měli jsme mezi díly pauzu jednoho dne a tato pauza stačila ke zvýšení hodnocení. Vzpomínali jsme si na krásně vtipné hlášky a druhý part tohoto počinu nás ještě v rozhodnutí podpořil. Neznáme Terryho Pratcheta, o kterém se každý zmiňuje a protože neznáme ani knižní předlohu, našli jsme si v tom svoje kouzlo. Musím zde zmínit české titulky od "Caswallona". Vtipně doplňovali celý film. Nevíme z jaké doby pochází knižní předloha a jak moc se ji filmaři drželi, ale našli jsme si zde přirovnání k "Barbar Conan", Harry Potter, Pán prstenů, Herkules a dalším. [X] Minus 1* hvězdička Nevím za co, ale prostě jo :-) [X] Pokud bylo mířeno proti módním fantazy filmům, pochvala. Pokud ne, taky pochvala. A teď si vyberte. ()

HyneX

Na to, že to je vlastně "pouze" TV-film je to vážně moc hezky zpracované. Kdyby měli větší rozpočet a sem tam by se tam mihla nějaká herecká hvězda, mohl z toho být klidně hit formátu Pána Prstenů.... ()

jesus666

Myslím si, že žiadna filmová, televízna či divadelná adaptácia Pratchettových kníh, nikdy nedosiahne kvalitu jej predlohy. A to ani v prípade, že by sa jej ujal napr. režisér Avatara James Cameron a mal na film neobmedzený (ako inak) rozpočet. Úžasná Zeměplocha (dovolím si použiť fantastický český preklad) a jej hrdinovia sú najúžasnejší práve vo fantázii čitateľa. Napriek tomu považujem pokus Vadima Jeana za podarený. Všetky postavy až na SMRTĚ spĺňali zhruba moje predstavy. Tento film určite neurazí ani skalných fanúšikov Terryho Pratchetta, na druhej strane však zrejme ani neosloví diváka, ktorému mená ako A`Tuin, Mrakoplaš, Zavazadlo, Kolík Aťsepicnu, Troll Navážka a pod. nič nehovoria. ()

S.Dedalus

nevěřím že přenést ducha zěměploškých knih do jiného formátu je na tolik obtížné aby výsledkem bylo tohle veledílo (vzpomeňte si na stařičké discworld adventury u kterých jsem se já třeba válel smíchy celou dobu) the colour of magic je zdlouhavý a utahaný film bez šťávy a především bez onoho typického humoru řežisér se místo toho snažil naservírovat tuctový fantasy zážitek aniž by pochopil že pro pratchetta je fantasy prostředí pouze neomezujícím odrazovým můstkem a nikoliv cílem jediný klad tak vidím v timu currym jehož koulení očima bylo místy až úsměvné a i hlas christophera lee s k smrťovi dobře hodil jinak šeď šeď šeď ()

Elyon

Zábavný, ale trochu dlouhý báječný televizní film. Ačkoliv jsem četla jenom Barvu kouzel, nikoliv Lehké fantastično, tak nemůžu porovnávat druhou polovinu filmu s knihou. Tenhle humor mám ráda, zejména se mi líbila postava Smrtě, která ovšem dostane prostor až v Otci prasátek, tady má jen krátké scény. Také mě velmi příjemně překvapila výprava filmu, protože jak všichni víme, Dvoukvítek chce vidět naprosto všechno, což má Terry vymyšlený báječně, hned v první knize seznámit čtenáře (a později i diváky) s krajinou Zeměplochy. Dále se mi líbil soundtrack, snad nejvíc z všech tří filmů (nejhůře podle mě dopadla Zaslaná pošta). ()

Skawin

Další zfilmovaný příběh ze Zeměplochy. Překvapivě hodně věrný Pratchettově knížce. Opět pěkná výpravná podívaná, i když Otec prasátek se Vadimu Jeanovi povedl o něco málo lépe. ()

kerkulka

Ze všech Pratchettovských filmů se mi tenhle líbil nejméně, ovšem pořád je to výborná fantasy. Ani k němu nemám ale moc co říct.. ač u filmů o Zeměploše jsem jen ráda za to, že celý děj netrhají na kousky a jsem z nich nadšená celé jejich (díky tomu) 3 hodiny, Barva kouzel prostě ztrácí barvu. Radši tu knížku... ()

Wewerush

Terryho Pratchetta a jeho zeměplochu zbožňuji, ale tento film je povedený tak půl na půl. Dala bych tři hvězdičky, ale z nostalgie dávám 4. ()

merigieren

je tady moře zajímavejch nápadů s chodící truhlou, létající skálou, zkoumáním pohlaví tatui, mluvícím mečem, draky, troly, 90tiletým hrdinou a další. Asi nejhezčí je na konci zrození želviček. Ale i tak je to jen nekonečná cesta na které se ukazují zajímavosti světa. průvodce dělá jeden cizinec turista, který paroduje normální lidi a kouzelník, který nemůže kouzlit, protože mu všechnu paměť zabralo jen jedno kouzlo. Celým příběhem se prolíná boj o post arcimága. ()

Cruchot

Těšil jsem se jako malej kluk, ale výsledek mě zas až tak úplně neuspokojil. Po vizuální stránce je to podobně jako Otec prasátek více než dobré, herecké obsazení taktéž, ale jako by z téhle filmové (televizní) adaptace tak nějak vyšuměl humor páně Pratchetta. I přesto, že se jedná o adaptaci poměrně hodně doslovnou. První díl - Barva kouzel - mi přijde chvílemi hodně zmatečný a pro někoho, kdo nezná předlohu, možná dost nepřehledný. A musím se přiznat, že jsem se chvílemi i nudil. Druhý díl - Lehké fantastično - mi hned od počátku přišel o dost zajímavější, na druhou stranu ke konci už pomalu a jistě zase ztrácel dech. Přesto přese všechno klobouk dolů před snahou tvůrců a doufám, že budou minimálně v podobném duchu pokračovat i dál. A doufám, že se dočkám přepisu i mých mnohem oblíbenějších dílů Zeměplochy. ()

Filmárik

Discworldu som vďaka skvelým slovenským prekladom úplne prepadol. Keď som sa dozvedel že v Británii sa rozbehlo nakrúcanie prvých dvoch dielom priamo pod dohľadom samotného T.Pratchetta povedal som si že to musí byť zásah do čierneho. Zásah to síce bol ale skôr iba niekde inde do terča a stred to rozhodne nebol. Spracované je to výborne, zadaptované tiež, triky sú na TV produkciu tiež slušné len je to celé akési moc naivné, herci hrajú ako na detskom divadelnom predstavení ( obzvlášť Sean Astin ma megasklamal po skvelom výkone v PP ) a akosi sa tu vytratil dokonalý literárny humor. Teda humor tu je, dokonca mnohé scénky sú doslova podľa predlohy ale takto v pohybe mi to proste už neprišiel taký hardcore. Celkovo však viac než slušné ale pre mňa len na jedno pozretie čo naozaj zamrzí. ()

Tryman

Další skvělý příběh ze Zeměplochy. I když mi v něm chybělo několik pěkných momentů z knih a finance studií SkyOne nejsou neomezené, musím říct, že se Barva kouzel opravdu povedla. Pro neznalé tvorby Pratchetta to možná bude trochu nesrozumitelné, ale všechny jeho fanoušky dokáže film potěšit. ()

Skleni

Pre znalcov knižnej predlohy totálne "fopa". To čo malo byť vážne ako postava SMRŤ, bolo zosmiešnené a naopak. Herecké výkony boli na moje prekvapenie skvelé, aj scenár bol dokonca ako tak dobrý (zase ale odklonenie od knihy), ale to ako natlačili príbeh z dvoch kníh do jedného dvojhodinového filmu pričom len jedna kniha by sa dala spraviť ako trilógia (dobre preháňam ale ako dve časti aj hej), to je už na mňa moc. Ani vyobrazenie sveta mi nepripadalo adekvátne. No a čo sa týka samotného filmu tak mi vadila absencia akejkoľvek dlhšej obrazovej pasáže. Všetko čo sa dialo bolo narýchlo akoby nebola páska alebo čo. Proste rozdiel medzi kulisovými či dejovými prestrihmi je tak krátky, že to až bolí. To ale ani neviem čomu mám prisúdiť. To je obrovský deficit. 55% ()

Helmut02

Dát Barvě kouzel za 5 by nebylo fér. Přeci jenom je hodně vidět, že jde o televizní produkci a existuje mnoho lepších filmů. Nižší rozpočet je vidět především na vizuálních efektech. Nicméně jako fanoušek knih Terryho Pratchetta jsem nadšen. Adaptace snad ani nemohla dopadnout lépe. Prakticky všechny postavy jsou výborně obsazeny. Jediný kdo mi úplně nesedl byl Patricij, ale vzhledem k tomu, že nemá příliš velkou roli to nevadí. Naopak bych zase vyzdvihl postavu Dvoukvítka, který je ztvárněn téměř dokanale. Sean Astin je výborná volba. Jen tak dál. Snad se dočkáme i dalších filmů. ()

salamandrr

Postava dvoukvítka je dosti zoufalá, ale zbytek prattchetova světa je dle očekávání úžasný, hlavně postava smrtě a patricij se taky přibližuje podobě, kterou jsem si vytvořil dle knih ()

Torgal

Mám rozpačité pocity. Tento film mal aj veľmi dobré miesta (všetko s Barbarom Cohenom), ale väčšina filmu je dosť nezáživná a humor, ktorý na papieri funguje veľmi dobre, pôsobí zväčša nevtipne a neprirodzene. Najväčším problémom bol pre mňa ale Dvojkvietok, ktorý mi bol jednoducho nesympatický a keďže sa všetko točilo okolo neho... Nevýrazný dej a lacné triky (výprava bola ale slušná) sú oproti tomu len drobnosti. 5-/10 ()

asentra

Co si budem povídat Zeměplocha je nezfilmovatelná a tohle bylo hodně velké šlápnutí vedle ...(a upřímně nechápu tak vysoké hodnocení) ()