Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

samuelsson

Som rád, že Vadim Jean opäť nesklamal. Oproti Hogfatherovi je však Colour of Magic slabší film. Hlavne preto, lebo z Pratchetta je (hlavne v prvej polke filmu) veľmi málo, aj čo sa týka dialógov (čo je Pratchettova silná stránka). Druhá polka je viditeľne vtipnejšia, napínavejšia a divácky atraktívnejšia. Pozitívom oproti Hogfatherovi je pestrejšie spracovanie a nádherné zábery na prírodu. V zásade súhlasím s Djkoma, 4 hviezdičky akurát. ()

Altheus

Musím říct, že knižní předloha je mnohem lepší a nevím nevím jestli bych se v ději trochu neztrácel, kdybych to nečet. Zasmál jsem se, to jo, ale ten humor v tom filmu prostě nemá takovou noblesu jako v knize a ani mít nemůže. Astin mě v roli Dvoukvítka trochu zklamal, neznámý David Jason však jakožto Mrakoplaš mile překvapil. Velice se mi líbil filmový Ankh-Morpork a vůbec celá Zeměplocha byla tak nějak "jak jsem si to představoval". I to je jeden z důvodů, proč nedám jenom 2 hvězdy. ()

Weirdman

Veľmi príjemná a remeselne veľmi dobre natočená záležitosť. Od Pratchetta som čítal síce len jednu knihu, ale z tohoto filmu vyžarovala presne tá istá bizarná hravosť, chuť robiť si zo všetkého srandu a sypať cynické hlášky. Avšak asi v polovici vo mne začal silno vzrastať pocit, že je to zbytočne naťahované a chcelo by to prestrihať. Nuž ale televízne pravidlo vraví 2x90 minút, tak bolo 2x90 minút. Silnejšie 2 hodinky by boli určite vhodnejšie... (●) ()

SB

Oproti Otci prasátek podstatný rozdíl: Logičtější a zajímavější děj (i přes zbytečná místa - draci, troll), slušné herecké výkony, umírněné triky bez zbytečného podlézání a kýčovitosti, více frků... ()

sosko

Jelikož jsem nečetl knižní předlohu tohoto filmu,i tak mě film velice zaujal po celou (3h) dobu (shlédnu-ty obě části zároveň). Jen ten závěr s těmi želvičkami sem moc nezachápal. Jak to, že i ony měli slony???????? ()

Eonex

Nádherné vizuální efekty (obzvlášť ve scénách z Okraje) u mě vyvážily jinak celkovou podprůměrnost. Vtipy a hlášky mi povětšinou neudělaly takovou radost, jakou by nejspíš měly a některé scény se mi zdály dost hloupé. Když tenhle film srovnám s ostatními, natočenými podle Pratchettových knih, patří k těm slabším. ()

Phex

Pratchetta moc nemusím a i když je Barva kouzel asi jeho nej kniha co jsem četl (pak jsem mu dal ještě dvě šance...), tak zesměšňování fantasy žánru je pro mě na film málo. ()

jemine

Mám rád Pratchettovu zeměplošskou fantasy, pravděpodobně i díky kongeniálnímu Kantůrkovu překladu. Nu, převést ryze text-appealovou záležitost do obrazu byl úkol hodný Herkula, a nutno říci, že zde Herkules neuspěl. Z dvoudílného TV filmu je cítit TV formát i proti větru; scénář zaostává za bravurou výstavby scén románu o mnoho koňských délek a výprava má kvalitu více než kolísavou... Podívat se na to dá, ale pro Pratchettovy příznivce to nebude ničím jiným než metadonovou náhražkou originálu, a pro ty ostatní jen snadno zapomenutelnou kuriozitou. ()

HennessyVSOP

Brilantní film, televizní produkce s úchvatnými digitálními efekty, a navíc předloha se hodí na zfilmování mnohem více než Otec Prasátek, protože děj neustále skáče z místa na místo a plyne rychle kupředu, takže i při stopáži 190 minut byste se neměli nudit. Opět nechybí skvělý humor, zajímavé postavy a solidní děj. Předloha je parodií a všechny možné epické fantasy díla s notnou dávkou inteligentních vtipů a pokud vás zaujme tento film, opravdu doporučuji zavítat do knižního světa Úžasné Zeměplochy, která si již získala miliony věrných čtenářů. A já už jen doufám, že se dočkáme i filmového zpracování některého z filmů o čarodějkách z Lancre a o Ankh-Morporské hlídce. ()

gpx

Upřímně řečeno, čekal jsem víc. Ale stejný pocit jsem měl i po přečtení knížky, takže je to asi vlastně zpracování kvalitou odpovídající předloze. PS: Vůbec to nepůsobí jako film z roku 2008, na první poohled bych to šacoval tak na 90.léta. ()

Meratin

Dle mě velice povedené. I bez zbytečně přeplácaných efektů a za neuplně hvězdného osazení. Také vcelku věrné držení se předlohy (až na pár detailů, jako třeba že mágové neříkají číslo 8, místo toho třeba 7 plus 1 atd.) ()

Merenre

Dal jsem tomu dvě nebo i tři šance, ale ani jednou jsem nevydržel dodívat se do konce. Nebavila mě ani kniha. Pratchett prostě asi nebude nic pro mě. Ne, že by mě ten film vyloženě něčím iritoval nebo byl v nějakém ohledu vysloveně špatný. Jenom mě to všechno prostě ukrutně nezajímalo, nudilo a nebavilo. ()

Salvator

Kdo četl knihu, bude z filmu poněkud rozpačitý. Barva kouzel není ani peckou, ani zklamáním. Jasně z ní ale vychází fakt, že Pratchetta v podstatě nelze natočit. ()

Perunwit

Na knížky dosud zpracovaná filmová dílka nemají ani náhodou. Zde zachraňuje situaci Barbar Cohen. Neznat předlohy, přišlo by mi to naprosto pitomý. ()