Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

klerik

Vôbec nie zlé. NEZASTAVITEĽNÝ bol zaujímavejšia hra s vláčikmi, ale toto malo tiež slušný Scottov rukopis. Poznám len TV verziu s Edwardom Jamesom Olmosom a toto bolo o niečo kompaktnejšie. Ale trochu mi nesedelo konanie postáv (Turturro), aj keď samotné medzery v logike zhodia neskôr samotní aktéri ("Konečne začal niekto premýšľať."). Triviálny príbeh ťaží predovšetkým zo vzťahu Washington/Travolta, ktorý má sympatickú nostalgiu deväťdesiatych rokov. Škoda tých pár newyorkských patetických rečí a skratkovitého vyvrcholenia... ()

SeBig

Když jsem si dneska nandaval ponožky nevěděl jsem, že uvidím takovouhle sračku a zneuctění originálního filmu z roku 74. Tady mi chyběl charakter zločinců, co byl v originále. Tady je jenom ukecanej Travolta s Guzmanem a dalšíma dvouma plešounama, co za celej film chodí v metru tam a zpátky. Herci ve vedlejších rolích mě tu pěkně srali, a i to jak se chovali uplně nerealisticky a rádoby hlášky, co ani nebyli vtipný... zlato, kup mi litr mléka, až zachráníš rukojmí..nebo holka na skypu, která nutí jednoho z rukojmích, aby jí řekl, že jí miluje.. a sral mě i ten malej parchant.. no prostě jedno velký WTF? Z toho filmu mě akorát bolelo čelo, jak sem si na něj furt plácal, jak je to trapný.. ne a ani Travolta to nezachránil. Tady dávám jednu hvězdu za hudbu Scotte, vím že o mrtvých jen dobře, ale tohle je jen další sračka, kde se točí kamera o sto šest s Washingtonem, kterýho ho mám už taky plný zuby. O konci ani radši nebudu psát. ()

korbitch22

další scotova zbytečná slátanina.podprůměrný thriller,který má tak nablblý scénář,že se už vážně musíte divit,proč za tohle dá někdo hromady peněz.scottova hnusná stroboskopická kamera,vás sere od prvních minut filmu,washington je nudař a travolta jako psychopat ryder,je vyloženě k smíchu,nevím,není to akční,napínavé,šokující,ani dostačující,je to jen úplně blbé,zbytečné a nudné.10%. ()

Marze

Hodinovou lhůtu na doručení výkupného film neúměrně nastavuje, zločinci jsou tak nápadně nenápadní, že by do stanice Můstek neprošli, a hlavně se inscenuje naprosto rutinní modelová situace: ať unesou vlak, loď, letadlo, autobus nebo metro, vždy následuje stejný postup. Kamera si vybere pár cestujících pro vypjatější mikroosudy – z nich se zpravidla rekrutují oběti. Tísnivé čekání lidí v tunelu se střídá s ruchem řídícího střediska, kde to vypadá málem jako v centrále letového provozu. Do věci se dále vloží podezíravý policista a prohnilý politik, zde starosta. Trochu se střílí, hodně křičí, panikaří, brnká na nervy a relativizuje zlo. ()

Yardak

Sice je to normální Thriller, který ve Vás toho moc nezanechá, ale díky dobrému spádu, zábavnosti, napětí a režisérskému umu to dobře utíká:-). Herci zahráli svoje lehké nadprůměry. Travolta vypadá zase jako velký drsňák. Slabé 4. ()

heyda

Mohlo to být určitě lepší (jak v příběhu, tak v technickém podání), ale i tak jsem se bavil a to je asi nejpodstatnější. Především duo Travolta - Washington vytáhlo tento akční snímek nad průměr, režisérsky se ale Tony Scott příliš nepřekonal a ty kamerové záchvaty si taky mohl odpustit. Slabší 4 hvězdy. ()

honajz

Celý je to prostě špatný, ani nevím, kde začít. Videoklipovost obrazu a pitomé a nesmyslné strobo efekty - proboha proč?! Nelogický děj, kdy čtyři pět ostřelovačů nedokáží odstřelit čtyři únosce. Hloupé řeči mezi únoscem a dispečerem o hovnu, předpokládaná jiskra, hluboké myšlenkové poselství, nějaké vážné téma je dovedně zazděné kupou pitomých řečí, konec naprosto očekávaný, nijak napínavý ani zajímavý... jeden díl NCIS:Los Angeles je napínavější, akčnější a hlubokomyslnější.------------- Nebo ještě jinak: Unesou vlak metra a chteji 10 milionu. Dostanou 10 milionu, mezitim si unosce povida s dispecerem. Pak s tema penezma unosci utecou, ale dispecer si vezme pistoli a chyti je na brooklynskem moste - sli byste na takovy film dobrovolne? ()

anais

S každým dalším Scottovým filmem je víc a víc vidět jak si Ridleyho bratr svazuje ruce rádoby efektním stylem. Zpomalené záběry, rychlé střihy, trochu přapálená barevnost, záběry na digitální obrazovky a vůbec vše co posiluje lehce futuristický cool nádech, a v neposlední řadě povrchní, až karikaturní vykreslení většiny postav - to brání vytvoření jakékoliv atmosféry. Nemáme strach o hrdinu a zvraty jsou nepřekvapivé, protože se o to nikdo ani moc nesnaží. Jde jen o povrch. Na druhou stranu Washington je standartne dobrý (uplně stejně standardně dobrý jako ve všech ostatních Scottových filmech) a Travolta jakbysmet. Oba ten film utáhnou takže to není vyloženě nuda. Následuje možná malý spoiler. Taky vám ta scéna s rychle jedoucím metrem přišla podobná té v druhém Highlanderovi? A to sakra nikdo v tom vagónu nemá mobil?! ()

Roman.Ticka

Film mě nebavil od začátku do konce, až tak, že mě finální akční scény s rozjetým vlakem oproti zvyklosti nezajímaly vůbec. Vlastně mě nezajímal ničí osud, ani únosců, ani dispečera, natož hrstky či zbytku newyorčanů. Velkým mínusem je pro mě rozklepaná kamera a ani rychlé střídaní střihů mi nepřijde nijak atraktivní, natož předimenzovaná hudba, tohle v kombinaci nebo jednotlivě platí zřejmě napořád. Prostě a jasně, jako by tím tvůrce zakrýval něčí neschopnost, nebo se vyvztekal ze svých aktuálních traumat. Kdoví, jak na tom byl režisér už v té době...každopádně škoda. Jak jeho, tak promrhaného potenciálu mých oblíbenců Washingtona a Travolty. ()

MM11

Pro chorobné milovníky uzavřených debat dvou mozků výtaná vzpruha, pro ostatní částečné uzívnutí neinvenčním procesem. Čím dál efektnější a myšlenkově poztrácenější Tonny Scott ratingově klesá mixem Vlaků plných peněz (jen prachy dost chybí, místo nich "blbí civilisti") a Revizorů (na kontrolu jízdenek Travolta čas nedává) s dvojkou silných jmen a nebetyčně tupým scénářem s dalších padesáti filmů. Dva velcí pánové pomůžou jen místy. Travolta hláškuje o sto šest, přičemž chce možná poslední opravdu drsnou rolí vetovat názor o své přestárlosti. Obtloustlý Washington se nudí kdykoliv není na drátě Travolta a neprobudí ho ani tentokrát nevyužitý John Turturro. Scott s kamerou válcuje fyzikální zákony tím víc, čím má scéna zbytečnější punc (točí s ní dost často). Kapku nápadů by to chtělo, protože jinak tahle historka nestojí na špatných základech. Jen progresi byste nevytáhli ani s té nejspodnější šachty evidentně nepucírovaných stanic Amerického metra. ()

HellFire

V některých momentech jsou akční sekvence opravdu skvělé, ale začínám mít těžkou averzi na takové filmové situace, kdy Travolta odpočítává návrat Garbera k vysílačce, načež Garber rychle doběhne dvě vteřiny před koncem. Tohle opravdu není vůbec napínavé. ()

anderson

Vynikajúci rimejk postavený na remeselnej zručnosti Scottovej réžie a dômyselnom Helgelandovom scenári. Scott tentokrát neútočí svojím epileptickým vizuálnym štýlom a scenár rešpektuje tak ducha predlohy ako aj jeho nenásilnú a pútavú aktualizáciu. Herecké výkony - zvlášť u Travoltu - sú excelentné. Pre mňa je práve táto snímka Scottovým dôstojným zavŕšením jeho tvorby. (26.12.2012) ()

Janek

The Taking of Pelham One Two Three z roku 1974 v hlavní roli s Walter Matthau mě dokázal nedávno hodně překvapit svým pojetím zločince. Tony Scott opět strčil svůj natočený materiál do mlýnku na "zpomalování/zrychlování/přepalování/zmrazování" jehož cílem je kulervoucí efektivnost. Výsledek ale začíná zavánět lehkou demencí. Kladem filmu je, že moc nenudí a že se dobře kouká na Travoltu. Ale měl by tam mít něco na způsob souložících krys, aby to "kurva" hodil do nadsázky! 50% ()

SOLOM.

Tak tady pardon pane režisére Tony Scotte, ale tohle jste i se scénáristou dost přestřelili. Původní klasice ze 74 roku to sice úplnou ostudu neudělalo, ale kvalit starého filmu to rozhodně nedosahuje. Tady to pojali akčněji a přestože jak Travolta tak i Denzel se snažili, jejich postavy neměly takové charisma jako staří únosci a ani celková atmosféra nebyla tak dobrá. Bylo to akčnější, ale to ještě neznamená, že bych se z toho posadil na prdel. Navíc tu bylo dost přehnaných scén a samotný závěr mě taky nebavil. Travolta byl postupem času čím dál větší hysterka a lezl mi na nervy, tam kde mělo gradovat napětí mezi cestujícími, únosci i vyjednavačem – tam to místy drhlo – no nevím na víc, jak průměr tenhle film prostě nevidím. ()

Ilicka

Námět již mnohokrát zpracovaný znovu na plátně, deset úvodních minut hi-tech blbnutí Tonyho Scotta, následovaných hodinovou konverzační hrou dvou chlapů, z nichž jeden může být makléřem z Wall Street, ale slovníček si vypůjčil od dlaždiče a ksicht od Johna Travolty, a druhý neohroženě bojuje za rukojmí, ale přitom nezapomene domů donést litr mlíka (úžasný závěr). Veskrze průměrný film, Tonyho už jsem zažila v lepší formě. ()

becki_tu

Měl jsem tu čest vidět původní film z roku 1974 a je nutno říci, že tenhle film/remake je prostě jiný. Scénaristi si Sargentovu knížku zkrátka vyložili po svém, do příběhu zakomponovali věci ze současnosti (asi těžko někdo před pár desítkami let počítal s tím, že se v metru bez problému připojíte s notebookem na internet) a vznikl film, který je nejen dalším audiovizuálním výplachem z dílny Tonyho Scotta, ale také ukázkou toho, že Scott i v pětašedesáti natrhává mnohým svým mladším režisérským kolegům triko. Travolta a Washington rulez. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)