Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

jirijo

Tony Scott light. Od filmaře Scottova formátu lze právem očekávat více než tenhle tuctový a v žádném ohledu nestrhující thriller. Se zkušeným scénáristou Brianem Helgelandem v zádech a veleslušným hereckým ansáblem na place převedl Scott rozhodně méně, než co umí a na co má. Denzel Washington je až příliš civilní a celou dobu marně čekáte, kdy to konečně rozbalí. Nerozbalí. John Travolta již zažil rozhodně lepší padoušské časy (Tváří v tvář) a je spíše nervní než charismatický. John Turturro je všechno, jenom ne elitní policejní vyjednavač. A James Gandolfini je vyloženě nesympatický. Scott se snaží ždímat tempo na maximum, ale nedaří se mu to ani v dialogových scénách a překvapivě ani v akčních. Jelikož mám pro trio Scott-Washington-Travolta slabost, dávám tři *, ale.. :-) ()

gefr

Podobných scénářů jsou kolem nás mraky, přesto jsem se dobře bavil a hltal každou minutu. Minimálně obsazení je skvělé a děj krásně utíká. *** ()

CrazymanM

Průměrná akce s výbornými herci,kteří však nemohou film nějak zvlášť pozvednout,Rozhodně však neurazí,jen je to pro mě "jeden z mnoha"! ()

PamelaJJK

Další snímek, který je zde, dle mého soudu, podhodnocen. Já osobně jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Démonicky uhrančivý John Travolta je ďábelsky geniální psychopat. Skvěle mu sekundují i Denzel Washington a John Turturro. Atraktivní prostředí newyorského metra a jeho dispečinku dodává filmu šťávu. Film jsem viděl už několikrát (naposledy teď v TV) a pořád mě baví. Doporučuji a dávám palec nahoru... ()

waltosin

Zdařilé dílo, které překvapilo, no co si nalhávat Tony Scott byl mistr překvapení, udělat totiž dobrej akčňák v metru není vůbec lehké a když si přizve k sobě Denzla a Johna tak to nemá chybu! 80% ()

gotham

Čekal jsem horší zážitek, ale žádný zázrak to není. Tempo ujde, pořád se něco děje, a i když to není vždy úplně logické, dá se na to v pohodě koukat. Čekal jsem trošku zajímavější vývoj okolo postavy Johna Travolty, tam se scénáristi moc nepředvedli, ale natočené je to zručně. 50% ()

VanBradley89

Za 12 dní to bude rok co nás Tony Scott navždycky opustil. Z blížícím se smutným výročím jsem se rozhodl trochu doplnit jeho filmografii. Takže tu máme zločince z chytrým plánem, nedobrovolného hrdinu, ze škraloupem a vtipnou figurku starosty. A líbilo se mi to. Rychle to odsejpá, záporák Travolta je dobreji když trošku nervní. Washington sympaticky civilní. Nevadilo mi ani, že se víc mluví než střílí. Naopak mi vadila pasáž z počítačem, která tam byla tak nějak zbytečná. Pro mě je to za tři a půl. ()

BenchPress

Pelham nepředvádí nic nového. Roztěkaná Scottova kamera, tradičně skvělý Washington, který ovšem v tomto filmu hraje druhé housle hrozivému Travoltovi. Závěr poněkud rutinní. 3/5. ()

Cinemagoer

Čekal jsem lepší film. „Prostřední“ části vévodí duo Washington-Travolta, i když na scéně nejsou spolu a kontakt udržují jen přes vysílačku. Napětí je tu dost, 2 hlavní postavy postavy zajímavě vykresleny, propuknutí agrese ze strany Rydera nečekané a hanebné, přesto není černobílým padouchem, což Garber dobře ví. Kdyby se celý film nesl v duchu konverzačního thrilleru odehrávajícího se na menším prostoru, mohlo by to být o plnou hvězdičku lepší. Ze začátku dost rušily zrychlené záběry zbytečně kazící obraz, závěr připomínal akční film. Vzhledem k tomu, že jsem viděl starší zpracování ze 70. let a že existují i další, hodnotím přísněji, výsledkem je slabší remake. Silné tři hvězdičky. ()

Lina

Tohle mě trochu zklamalo. Je z toho cítit nevyužitý potenciál. Nápad zajímavý, ale když nic jiného, chtělo to pohrát si ještě trochu s Garberovým charakterem a vytáhnout víc na světlo jeho slabiny, které ho do jednání s vyděračem namočily. I ta závěrečka na mostě chtěla za mě trochu přikořenit. Podívat se ovšem i tak bylo na co, Tony Scott toho připravil dost a vlaky měl evidentně rád. ()

meatball

Scott vzal všechna myslitelná klišé a promíchal v podívanou s perfektním stylem a téměř nulou hluchých momentů. Takhle by měly vypadat moderní díly Die Hard! ()

david666

Podle mě T. Scott pořád umí natočit pořádný akční thriller. Zde opět válí Denzel, ač s pár kily navíc - na charizmatu mu to neubírá. Přesto však musím přiznat, že tento film dělá hlavně John Travolta, z kterého jsem po celou dobu nespustil oči a perfektně jsem se jeho psycho kreacemi bavil. A díky němu jsem pro tentokrát Scottovi odpustil pár drobností, které si mohl odpustit (jako např rádoby doják při telef hovoru Garbera s manželkou - to se přiznám, že jsem vážně uvažoval o pouhých ***) ()

cigin

Z té čtrnácté řady a trochu napravo se mi ten film moc nelíbil. Kamera moc akční na to, že tam moc akční akce nebylo, ten průjezd policie půlkou New Yorku nic moc, připadalo mi to, jako by to tam museli dát, aby měli aspoň něco co ukázat v traileru. Jinak jen dobrý film. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)