Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

zipper111

Travolta vypadá jako gorila, Denzel jako starej dědek, Turturro jako starej ital, a celej film jako jedna velká "hláškovaná". Ba ne, příběh byl docela zajímavý, jenom to zpracovaní bylo vcelku o ničem. Jsem rád že to režisér nepojal jako akční film kde dispečer Denzel lítá ve vlaku a kosí "teroristy", ale taky to nemusel pojmout jako ukolébavku. Travoltovi někdo napsal hodně povedený hlášky a on je i velmi dobře podal, ale tak nějak to nestačí. No a konec? Klišé jako blázen, ale já jsem si v něm něco našel.A to, že ačkoliv se Scott snažil všechny kýčovítý scény pojmout tak, aby nebylo vidět že je to blábol, vznikne do očí divákova bijící scéna, kdy se půl kino muselo pousmát nad tím, co to sakra je za "blábol". ()

buldock

Po výborném snímku "Déjà Vu" si Tony Scott vybral tentokráte téma z trochu jiného soudku a nebylo to dle mě dvakrát šťastné rozhodnutí. Ale k tomu se přidalo ještě pár dalších věcí , které je nutno podrobit kritice. Film jako takový nudný není , ale k tomu abych ho mohl zařadit do první ligy mu chybí větší dynamika , místy pokulhávající logika , dosti průměrné výkony herců , ne zrovna povedený vizuál (hlavně ty rozmazané pasáže mě iritovaly) a celkově rutinérské zpracování , které nepřináší žádnou velkou inovaci , či scénu hodnou zapamatování. Sice jsem se slušně pobavil , ale doufám , že příště to bude lepší Tony. Film: 67% ()

vorheese

Film, který přesně splní očekávaní. Díky uvěřitelným a skvěle zahraným postavám spolehlivě vtáhne do děje a pobaví. Navíc Scott potěšil i vztyčeným prostředníčkem všem škarohlídům, co v ději neustále hledají logické díry, když se prostřednictvím starosty zeptá: "A proč jsme ty peníze neposlali helikoptérou?". Sdělení téhle skupince filmových "fanoušků", že lidi ve stresu dělají chyby, které se z pohodlí kinosálu či obýváku můžou zdát nesmyslné, mě možná donutí dát nakonec plný počet hvězdiček. ()

kaylin

Ze začátku se ten thriller tváří docela dobře, ale jakmile se dostane do ulic, už to není ono. Denzel Washington exceluje ve scénách za pultem, akce už je v jeho případě takový nevítaný bonus. Travolta si zase jednou střihnul pořádného hajzla, který se i snaží o nějakou další rovinu. A já mu to celkem žeru. Jenže pořád je tohle prostě jen akční průměr než cokoli jiného. ()

Kreeki

Mam pocit, že jsem viděl už několik po stránce příběhu úplně stejných filmů, absolutně nic nového, natočené docela i slušně jak je u Tonyho zvykem, ale The Taking of Pelham 123 neměl potenciál vůbec nějak překvapit, celé jedno velké klišé, co poté naplat slušná režie. ()

slunicko2

Tuctová kriminálka o únosu vlaku metra. Tuctový film, kterých byly natočeny tisíce a další tisíce jsou ve výrobě. Myslím, že za hodinu po shlédnutí si nevzpomenu ani na název filmu, ani na to, o co v něm šlo. ()

stration

Originál jsem neviděl, a tak jsem čekal poctivý akční thriller od Scotta, který pro mě nebude zatížený porovnáváním s remakem. Washington a Travolta slibovali zajínavý duel. Dívám se dívám a: pomalejší rozjezd, rozvleklý prostředek filmu a rychlý konec. Prostě nic světaborného, nic, co by mě nějak extra nadchlo, zvedlo ze židle. John Travolta sice hrát umí, ale nějak mi tam neseděl a nějak jsem ani nepochopil jeho motivaci. Denzel Washington se naopak na roli hodil náramě a občas mi připomněl Samuela L. Jacksona v Die Hard 3. Celkem takový lepší průměr, ale když se mě zeptáte za půl roku o čem to vlastně bylo tak odpovím: Asi o únosu vlaku 1 2 3, nebo ne? ()

MATADOR

Únos vlaku 123. Pokud vezmu v potaz to, že se jedná o remake, pro mě neznámého filmu ze 70. let. Tak nový počin a zrestaurování jednoduchého příběhu Tonnym Scottem se nepovedlo, jak by každý čekal. Já osobně jsem čekal slušnou, akcí nabitou a vypjatou atmosféru, o únosu. Namísto toho se mi dostali nepříliš přesvědčivé herecké výkony (o lidech v metru, kteří jsou neuvěřitelně neuvěřitelní, ani nemluvě - oni vlastně skoro s úsměvem na tváři přihlíží popravě, jednoho z nich) a typickou akční zábavu. Ano, zábava se mi dostala, ale to by musela být doba, kdy frčel John McClane, John Matrix apod. Ale v dnešní době se zvučnými jmény natočit něco podobného, je opravdu výsměch všem (největší výsměch všímavým je dýchající tělo, které to před pár minutami schytalo rovnou do tváře). Ale vemto čert, pokud pominu to, že je rok 2009, tak se jedná o typickou, ničím překvapivou dramaťárnu. Nepřesvědčivý a odfláklý remake se známými ksichty. ()

Thomassi

Tak tento thriller o únosu metra v New Yorku mě příjemně překvapil. Washington a především Travolta zahráli velmi dobře. Konec byl trochu přepísknutej, hlavně některé ty bouračky byly fakt trapné. Ale jinak mě tento film nechával v napětí od začátku do konce. K tomu hudba Harry Gregson-Williamse. Spokojenost. ()

salalala

Mám docela rád styl Tonyho Scotta, takže dávám za čtyři. Přijde mi to docela povedené, Travolta si to opět užil, Washington nezklamal, Gandolfini parádní, Turturo nezaostává. Příběh mi nepřijde tak úplně hloupý, prostě se mi ten film poměrně líbil. Scott nepředvádí nic nového, zpomalovačky, klipovité střihy, zdařilá akce. Kdo Scotta nemusí, asi hvězdu ubere. Pro mě tak 75%. ()

FilmFan24

Konverzační thriller ve stylu, jakým je Tony Scott ve světě filmu známý. Videoklipový střih, barevné filtry, tu a tam zpomalení a režisérův oblíbenec Washington opět v hlavní roli. Napětí mezi únoscem vlaku (Travolta) a dispečerem (Washington) by se dalo krájet, zápletka pro neznalce knižní anebo staršího filmového zpracování dostatečně překvapivá, ale přesto se nemohu ubránit pocitu, že i když film se tváří, že jede na plný plyn, něco málo mi k úplné spokojenosti chybí...Ale i tak slušné 3,5! ()

Aiax

Jeden z lepších heist filmů. Washington i Travolta fajn, vizuál super, celkově žádný zázrak, ale rozhodně velice koukatelné. ()

grogodil

Obavy o ďalší farebný Scottov blikajúci stroboskopový videoklip sa nakoniec nenaplnili, no aj keby Scott nasadil najzbesilejší strih a najtlstejšie filtre, tak nezakryje, že tentokrát nedokáže z podstatnej časti vykecávacieho trilleru vykresať čo i len štipku napätia....čo je pri 2 hodinovom trilleri dosť vážny nedostatok a nebyť toho, že ku koncu konečne trochu rozhýbali prdele, tak nabetón pri tom zaspím... ()

Toj

Člověk si zákonitě musí říkat, že ten Scott je fakt loser. Tak má talentovanějšího bratra, no a? - to není přece důvod, aby točil blbosti, které budou zajímavé jen otravným a neobjevným ozvláštňováním kamery a střihu. Tady nemluvíme o žádné godardovské subverzi (naposledy jsem viděl dobře pracovat s podobně trhanými záběry v dystopické Dívce z planety Pondělí od velkého obdivovatele Godarda Hala Hartleyho) a ani se nedá hovořit o tom, že Tony Scott je pionýrem nějakých nových výrazových prostředků v žánrovém filmu. Tyhle prasárny říkají jediné: "Byl jsem zde, Tony Scottt" A nemá smysl mluvit o postmoderním nasávání estetiky videoklipu. Když už tak estetika špatného videoklipu - což se krásně doplňuje se špatností celého filmu. Je to klasická variace na střet dvou mužů na opačných stranách, kteří mají mnoho společného. Nicméně ani jedna postava není dost rozvinutá, nebo zajímavá. Pozérskej Travolta představuje vrchol trapnosti v dnes již klišé šablonce postav, které se snaží kombinovat chytrost, sadismus, excentrismus, padoušství a kamarádskost. Žádný z rozvíjených motivů nepřekročí nějakou hranici, aby se mohl stát zajímavým. Zločinecký plán není nijak geniální, střet dvou hlavních postav nenabídne skoro nic... Logicky nefungujou ani věci jako napětí. Film nás vede krásně za ručičku, ale nikdy nevystoupí ze stínu klišé. To umocňuje zbytečně pohyblivá kamera, která musí obkroužit úplně každej barák, helikoptéru, nebo ksicht. Ve výsledku to působí stejně lacině jako použití vyděračské hudby (taky se nešetří). Film tedy se snaží ždímat emoce na všech frontách, bohužel kromě téhle dojemné omítky nic nenabízí - nedá se mluvit o nějaké konzistentní struktuře, nějaké šikovné scénáristické práci a... Jediná záhada toho filmu tkví v tom, že jsem ztrácel čas se psaním delšího komentáře a nenapsal jsem rovnou: Je to blbej film! ()

Eldrick

Slabší Tony Scott. Byť tentokrát drží na uzdě svůj epileptický střih, ale to je asi tak jediný klad. Kde je těch 100 melounů rozpočtu?! 20 mil. dostal Denzel, to my víme, ale ten zbytek je jako kde?! Hrozně šablonovitý, povrchní a naprosto ve všech ohledech průměrný akčák. Od Helgelanda jako scénáristy bych čekal víc. Denzel je příliš zaprdlej a John Travolta už zahrál lepší záporáky. ()

Dubro

Mám dojem, že majster pisálek Helgelan, čo to celé pajcol od pána menom Jé Godey, to sprasil. Dokonca až tak, že Tony Scott si s jeho scenárom vypodložil kývajúci sa stolík v zasmradenej garáži na horskej chatke, ktorú si v čase osobného voľna pozbíjal kdesi v bohom zabudnutom a večne zasneženom Aspene (okres Komárno, štát Kolorádo). Neskôr si napľul do rúk a na kameru a pustil sa do projektu na vlastnú chlpatú päsť. Tak to aj dopadlo. Tempo rýchlovýťahu, čo postáva na každom poschodí, nehodiace sa vychytávky s kamerou a strihom, zúfalo nevyužité vedľajšie postavy (Turturo, Guzmán) a rozpačitý záver, pri ktorom už naozaj nikto nevedel, či má ísť domov, či na nákup alebo na pivo. Slabota na Scotta. ()

Fanucci

Spíše konverzační drama, kterému moderní pojetí Scotta těžce nesedí. Travolta je velmi slabý herec a jeho afektovaný "fuckující" výkon působil směšné. Denzel nám zase dobrácky zdětkovatěl, takže film jaksi postrádal šťávu a jiskru:-) Slabé 3 hvězdy. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)