Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa nechce vydávať - a už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl) zo susednej zeme, ktorému bola ako dieťa zasľúbená výmenou za vojenskú ochranu kráľovstva pred výbojnými nájazdmi. Král Leopold (Petr Nárožný) by rád dcéru uchránil pred nechceným sobášom, ale nemôže porušiť kráľovský sľub. Zrušenie svadby by znamenalo vojnu s mocným vojvodcom, kráľom Bedrichom (Václav Postránecký). A tak Leopold vymyslí veľkolepú lesť: pošle susedovi správu, že sa o princeznú uchádza sám Lucifer (Martin Stránsky). Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí, že vyvolá nielen hnev pekla, ale hlavne Muribany (Alžbeta Stanková), žiarlivej nevesty samotného Lucifera... (TV Markíza)

Pidibull

Na tuto pohádku jsem se těšil, i když neříkám, že by mě nějak zklamala - spíš jsem od ní čekal víc. Mádl a Voříšková hráli velmi dobře. Dávám tři hvězdičky. ()

whale

Terezka je kočka, ale do pohádky se se svým hrubým hláskem příliš nehodí. A co potom Jiří Mádl? Pořád ho vidím jen jako panice, který hledá nějakou tu "rošťěnku"...copak to je nějaký princ? Podle mě se obsazení ani děj filmu moc dobře nevyvedly. ()

Infalín

Poctivě natočený film, který ovšem postrádá nutné dějové zvraty a nevzbuzuje u diváka zvědavost. Začátek je příliš natahovaný a komplikovaný, dlouho člověk neví, o čem to bude, a vlastně to neví ani na konci filmu. Škoda že linka Mádl - Voříšková je tak odbytá a krátká. Těšil jsem se, jak se tihle dva budou sbližovat, jak to dostane náboj romantiky, a ona přitom byla hned po několika minutách líbačka. Ale herci jsou to skvělí. To peklo a roztomilí čerti mi už fakt lezli krkem, nejvíc asi Luciferova plazmová obrazovka. Na Šíleně smutnou princeznu, které se to místy trochu podobá, to nemá ani omylem. ()

Ssova

Ach jo. Těšila jsem se na pohádku.Marně.Nevím,čím to je,ale kromě pár vyjímek se poslední dobou nedaří točit pohádky. Když o tom přemýšlím,zdá se mi,že těm "filmům" chybí klasická pohádková naivita a nadhled.Co z toho,že princeznu hraje kráska Voříšková, když má z princezny pouze šaty? K čemu se někdo dělá s peklem, které jediné vcelku ušlo, když se děj točí kolem šmírování spratků čertů a slizáka Lucifera, který je navíc pod pantoflem nějaké čertice? A princ? Co to je?Nemehlo,které za 40 minut děje nemělo prostor hrát. Přitom Mádla mám ráda. Příjde mi,že se tu někdo snažil vytunelovat z části S čerty nejsou žerty ( peklo, proradný vojenský velitel...) a z části Jak se budí princezny ( nešikovný a bojácný princ), ale výsledný efekt byl fakt nanicovatý. Nuda, trapnost, ubohost... ()

paniColombova

Mám pocit, že poslední dobou se režiséři do toho opravdu vložili a točí jednu hezkou klasickou českou pohádku za druhou. Hezké, milé a hlavně bez nějakých zbytečných efektů a přehnaných kouzel. Takové mají být a byli české pohádky. Sice je ze všech těchto pohádek cítit 20 století, škoda. Nevim zda jde z těchto pohádek dostat to pryč a navodit atmosféru starých pohádek typu Byl jednou jeden král nebo Popelka, atd, ale bylo by to fajn. To je můj sen. Takový styl mě připomínala nejvíc pohádka Anděl páně z roku 2005. Klobouk dolů. Nejdřív jsem si myslela, že koukám na pohádku z roku 1980. Paráda. Dýchá na vás historie. Jsem zvědavá, jestli se někdy ještě podaří režisérům doopravdy oživit historii a natočit takovou pohádku, že si diváci budou myslet, že koukají na 30 let starou pohádku. Novodobé pohádky jsou hezké, ale je z nich cítit 20. století. Škoda. ()

Pathetic

Velmi pěkná pohádka s pěkným peklem.Čertovské kostými byly zdařilé hlavně čertice.Ale nemám zdání co tam měl znamenat vodník,nerozumím poctatě této role co tím chtěl básník říct.Voda na čerty? trochu zesměšnění pekelních mocností. ()

Figuska

Příjemná pohádka konečně. Až na nějaké drobnosti (např. občasné přehrávání, "vracíme se HROMADNOU" se docela ztratí, ale výkřik: "nechá nás zpráskat jinou SPOLEČNOSTÍ.." - nemám recesi v pohádkách moc ráda, pak očividně hraný pád Mádla z koně, apod.). Čertice skvělý výkon... "Já umim bejt tak žhavá, až se vidle lámou a chlupy škvaří." ()

MarryW

Uuuužasnééé...naprostá bomba, konečně pohádka, která opravdu stála za to. Bylo v tom všechno, co tam mělo být - krásné kostýmy, popletený král, napětí, zábava, láska, krásný princ ( co si budem povídat, že, Mádl je někdy opravdu neodolatelný ) a samozřejmě spousta čertů. 1* dávám navíc za herce, který hrál Lucifera a kováře Jíru zároveň = Martin Stránský, protože aspoň už konečně vím, komu patří ten zajímavý hlas, který tak často dabuje. Po dlouhé době jsem u pohádky dokonce ani nepřevracela oči vzhůru a místo toho se smála. ()

djerba

Po dlouhé době zase povedená česká pohádka!Tereza Voříšková je nádherná a Jirka Mádl skoro neuvěřitelně přirozený. Navíc roztomilé peklo a čertíci k pomilování:-). S klidným svědomím a s chutí za 4 hvězdičky:-). ()

Budh@

Byl jsem na tom v kině s přítulkou. Po hodně dlouhé době zase koukatelná, velmi dobře koukatelná česká pohádka. A za Terku bodík navíc. :-) ()

rigby

Vynikající pohádka, která pokračuje v tradici kvalitních humorných pohádek typu Šíleně smutná princezna nebo S čerty nejsou žerty. A to nejen neuječeným humorem, ale výborným hereckým obsazením a v neposlední řadě také normálním příběhem. ()

Synesis

Dal jsem 4, ale vidim to spise na 3,5* nebo v presnejsi jednotkach kvality pohadek 3/5 S certy nejsou zerty. Za poslednich rekneme 15 let mozna i druha nejlepsi pohadka, kterou nasi filmari natocili ( hned za velmi dobrou Andel pane). Bohuzel neda se nic delat a na pohadku uz zminene kvality si budeme muset pockat. Co mi opravdu vadilo - ze zacatku detailni zabery na herce (snad aby jsme si vsimli, ze je pohadka opravdu dobre obsazena..), pak pribeh, ktery poradne nedogradoval, nedokreslene postavy, nedodelane peklo (i kdyz na zacatku vypadalo slibne). Osobne bych rad videl pohadku, kde by bylo peklo poradne temne (spise i temnejsi nez v zertech) a ne vtipna instituce na kterou se to zvrhlo. Skoda.. ()

Vault_13

Povedené, ale do 4 hvězdiček tomu něco chybělo (nebo přebývalo). Čekal jsem víc. Mohli trochu ubrat na současnosti a přidat trochu více pohádkové mluvy. ()

bajahor

Po X letech pohádka, která se mi opravdu moc líbíla...Jirka excelentní, Tereza též, ostatní známí herci jako třešnička na dortu... ()

honeysuckle

Šmídmajer se pokusil natočit neotřelou pohádkovou komedii, ale prohrává na frontách scénář a humor. Proč scénář: spousta zbytečných dějových motivů, které ve výsledku nemají žádný efekt - Pecha, který tři čtvrtiny pohádky prochodí kolem mlýna a hartusí, že tuší nějakou čertovinu, aby se nakonec zmohl jen na to, že čerty pokropí vodou; akční královna Zlata Adamovská, která sice vyrazí hledat svého synka na vlastní pěst, ale opět to nemá na děj žádný vliv; "podoba" Stránského-Lucifera a Stránského-kováře využita jen napůl, stejně tak celá záměna pravých a falešných čertů. Opravdu vtipných scén má pohádka jako šafránu, ale díky Mádlovi, Voříškové, Nárožnému a dalším to nějakým zázrakem jakž takž drží pohromadě. ()