Sériový vrah si našiel dokonalého komplica - internetové publikum!
Nevystopovateľný vrah svoje obete pred zavraždením sníma webovou kamerou a signál vysiela na internete, pričom zneužíva odvrátené stránky ľudského charakteru - zvedavosť a vrodenú potrebu človeka robiť potajomky niečo zakázané. Čím viac návštevníkov tieto stránky navštívi, tým rýchlejšie dochádza k usmrteniu obete. Keď návštevnosť prekročí stanovený limit, vrah svoju obeť pred očami publika zahubí. Agenti FBI na čele s Jennifer Marshovou si nevedia rady. Jedno je však isté - čím dlhšie im bude trvať, než dolapia vraha, tým budú smrteľné internetové stránky populárnejšie a viac ľudí príde o život. Agenti FBI pritom vôbec netušia, že hlavným objektom záujmu majiteľa stránok sú práve oni sami! Keď do rúk brutálneho vraha padne agent Dowd, jeho kolegyňa Marshová musí spojiť svoje sily s miestnym policajným detektívom Ericom Boxom a nájsť vraha, skôr než jej kolega podľahne vražednej hre. (TV JOJ)

blackrain

Internet je volně žijící mechanismus, který žije svým vlastním životem. Najdete si nějaký odkaz, rozkliknete ho a pak se nestačíte divit, co jste našli. Někdy jde ovšem o stránky s velmi pochybným obsahem, třeba s vraždou. Lidé jsou zvědaví a šokující věci je zajímají. ()

vanadium

Těžiště mojeho kladného hodnocení spočívá na dvou pilířích. Tím prvním je vrahův motiv a jeho postupné odhalování v průběhu filmu. Přišlo mi, že jako divákovi mi byl dán ideální prostor pro vlastní úvahy nad tím, jaká je motivace vraha, jednotlivé indicie byly dávkovány ve správném množství ve správný čas a postupem filmu jsem se utvrzoval ve svých potuchách a korigoval je tím správným směrem. Tím druhým pilířem, proč se mi film tak líbil, je ono zamyšlení se nad zvrácenými vlastnostmi lidstva, nad jeho sadistickými tužbami, ukájením se nebo bavením se utrpením druhých. Untracable má opravdu skvělý námět i provedení. Podtržený klasickou thrillerovou hudbou a chladným obrazem převýšil tenhle film moje očekávání. A je mi úplně jedno, co tam je a není originální - když už nic, tak "vražedná zbraň" v podobě počtu návštěvníků internetových stránek je originální dost. ()

dawe04

Místy mrazivý thriller čerpající inspirace z několika posledních úspěšných filmů včetně Saw. Film stojí a padá na zápletce, která konzistentně příliš nedrží a děj jakoby přeskakuje některé vysvětlující pasáže a přijde už s hotovým řešením. Jindy sympatická a dobře hrající Diane Lane je nevýrazná, což ani tak nevadí, Smrt on-line stejně v hlavě dlouho nevydrží. ()

grogodil

Spolu s Primal Fear najlepší Hoblitov film. V podstate tuctová kriminálka liznutá mäsiarinou a'la Saw, ale celý film som si neustále podvedome spytoval svedomie, či by som sa aj ja pridal k tým milionom popravcom, keby sa ku mne takýto link dostal. A trošku sa poznám a myslím, že zvedavosť by bohužiaľ asi zvíťazila. Každopádne zaujimavé, aj ked namiešané podla receptu, ktorý sa asi už každému pomaly prejedá ()

Skip

Není to špatné. Takhle večer si to pustit a nechat se nenáročně bavit filmem, který je docela i napínavý, na to jke to bohatě postačující. ()

Dubro

Dosť neuveriteľná zápletka a predvídateľný dej , ale atmosféra , strih a kamera sú na solídnej úrovni , čo snímok zdvíha nad šedý priemer. ()

maverick10

Prumernej primocarej film, kterej se zaklada na velice zajimavym napadu, avsak jeho podprumerny scenar a rytmus, ktery nema spad, jej stahavaji do prumerne televizni tvorby. ()

ilemas

Na podruhé už mě to tak nebavilo,dost nuda. Špatný výběr hereckého obsazení, herecké výkony žádné. Po třetí už vidět nemusím. ()

berusche

Kriminálka to není špatná. Pointu to má, koukatelné to je, dokonce se musím přiznat, že se mi líbilo provedení dalšího sériového vraha. Bohužel mě ale nenadchlo to, kolika kriminálek je to vykradačka. Ale totální. Takže v této slouvislosti už mě to vlastně ani nemůže překvapit. Taky si myslím, že většina diváků, kteří prošli něco s Lambertem, Freemanem, Hopkinsem a podobnými, už vlastně přesně ví, kdy kdo vrazí do dveří, co kdo řekne a udělá. A tím to ztrácí na zajímavosti. Navíc, já ráda vraha hádám, asi vliv pátera Knoxe, a tohle mě poněkud zklamalo. Taky nám byla totiž odepřena možnost vydedukovat motiv. Což je teda podpásovka. Co se týče morálního aspektu "volného trhu na internetu", tomu se mi taky nechce příliš věřit. A zajímalo by mě, páč nejsem Iťák, zda je skutečně nemožné takovou stránku zablokovat?! ()

honajz2

Neskutečně průměrný film. Má to napínavé momenty, ale zase taky několik utahaných, děj odhadnutelný až běda, zase to má zajímavého zabijáka, který má i zajímavé způsoby zabíjení. Zase od toho nečekejte nic překvapivého, je to podobné stovce dalších filmů o zabijácích. Vlastně jo, tady se zabíjí prostřednictvím internetu, ale to je tak všechno, co se od podobných filmů liší. Ale konec to má fajn, i když ten poslední záběr na chat si mohli odpustit. 3* ()

kombajn

Je mi líto, ale se třemi hvězdičkami souhlasit nemůžu, byť to místy nebyl zrovna ohňostroj zábavy a napětí, přece jen je to i film k zamyšlení. Lidé chtějí sledovat smrt a možná se opravdu dočkáme v budoucnu her jako byl Kingův "Runnig man" Kdo by odolal koukat na skutečnou smrt za 10 dolarů? Tohle je hlavní poselství filmu, ten zbytek je podružný. Přistoupíme-li na tuto premisu, budou to ony 4 hvezdicky. Pokud vám jde jen o napětí, budete trochu zklamáni. ()

Chen

Příjemná podívaná se sympatickou Diane Lane, nikterak výjimečná zápletka zabalená do příjemně koukatelného kabátku. ()

Martin741

Filmarsky skuseny, ale cisto priemerny reziser Gregory Hoblit natocil Smrt On-Line, ktora je v podstate o vysielani smrti niekoho cez internet s tym, ze cim viac ludi sa prihlasi na danu stranku, tym muky tyraneho stupaju na intenzite. No, scenar teda ako-tak kvalitny, akurat hororova atmosfera bola dost slaba a herecke osadenstvo az na Diane Lane iba priemerne. 66 % ()

Rocky88

Čistý průměr. Zápletka je velice jednoduchá, půjčuje si jak od Saw, tak od Se7en. Kdo tyto dva snímky viděl, pro toho bude film z větší části předvídatelný, a konec ho vysloveně zklame. Na druhou stranu nutno říci, že Hoblit to zabalil do docela fajn ubrousku, takže těch 100 minut uteče tak nějak normálně, nenudně. Každopádně na víc než jedno skouknutí to opravdu není. ()

cariada

Slušný krimi, kdy si jakýsi magor hraje s FBI a pouští do světa videa umírajících lidí, kdy čím víc připojení tím dřív dotyčný zemře. Hodně bizardní, jak lidi chtějí vidět utrpení druhých. Docela jsem si trefil kdo by to mohl být. Napínavá atmosféra, která pěkně graduje. ()

TomikZlesa

Z daného žánru a námětu vytěženo maximum. Děte do prdele tříhvězdičkáři !!. Film není kdovíjakej trhák, ale na druhou stranu něměl ani chybu. ()

Flynn

U tohoto filmu jsem se sice nijak nenudil, ale jednalo se spíše o klasické TV pokoukání, než něco na co by měl jít člověk do kina. Je to taková drobná směs několika filmů s klasickými kliše. Jediné co se mi líbilo, byly poměrně skoro originální způsoby, jenž užíval pachatel k usmrcení. Ikdyž i zde mi to připomínalo SAW, rozhodně je to koukatelné, ale nevím, jestli je to zrovna film na který musí jít člověk do kina.... ()