Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Vakomlok

Neskutečně pitomý film, plný nesmyslů, hloupostí a triků s proměnlivou kvalitou. Skoro by se slušelo dát tomu tak jednu hvězdičku, jenže přesně takhle jsem si představoval vlastní bitvy, když jsem si s Dukem a Heavy Duty a Destrem hrál v pokoji na koberci a tenhle film mě dokázal přemístit v čase o patnáct let zpátky. V těžkém návalu melancholie nemůžu jinak než *** ()

DHDV

Hodně mě to bavilo, rychle to dosípalo a nenudilo. Ta rychlost děje a jednoduchý příběh vám nedá čas se pozastavovat nad hloupostmi, laciností scénáře a kýčem (pokud se na to díváte poprvé). Herecké obsazení odpovídá „náročností role“ a co se týče efektů a masek nemohu nic vytknout, jelikož je styling přijatelný pro všechny věkové kategorie. Střih a kamera jsou perfektní, dlouhé záběry a střih, u kterého poznáte kdo je kdo. Tento film není nikterak kvalitní, ale svoje nedostatky zakrývá dynamikou a to se cení (někteří by se mohly učit). Dávám 4 hvězdy za to, že už tu dlouho nebyla taková oddechová jízda. ()

Wolvie

Nedosahuje to zábavnosti ani jedné ze Sommersových Mumií,ale oproti Van Helsingovi je to v podstatě blockbuster roku.Každopádně,hloupé to je,ale rozhodně ne takový průser,jak se všeobecně čekalo. ()

Radek.SCH

Ne tak úplně dementné, jako třeba 2012, ale přinejmenším blboučké. Ale "zábava pro celou rodinu" má hlavně bavit, což se GIJ celkem daří. - 60 % ()

Olík

Padouch vlastnící superničivou zbraň versus klaďák jdoucí mu krku – neviděl jsem to už někde???? G.I. Joe je přesně ten druh filmu u kterého je mi šumák, když se mi v záplavě efektů (mimochodem dosti nepovedených) někde ztratí děj – nezačnu ho zběsile hledat, protože jeho vliv na celkový dojem je takřka nulový a jen dál koukám na obrazovku a čekám na závěrečné titulky. ()

drakodlak

Nejlepší akční film, který jsem za posledních pár let viděl. Herecké obsazení (většinu herců jsem předtím nikde neviděl) jednotlivých rolí je skvělé a korunu tomu všemu dodává výborný dabing, který nejenže k postavám prostě sedne, ale film byl v dabingu vysílán už v kinech. G.I. Joe obsahuje pro mě to, čeho se mi nedostává od nových filmů James Bonda a tím je jednoznačně super padouch. Ostatní technické vychytávky: nanomitové hlavice, super oděvy, obleky neviditelnosti, letadla/vznášedla, zbraně jsou věci, které prostě u filmů tohoto typu žeru. Jediné zklamání, že maník co drží slib mlčenlivosti opravdu nic neřekně ;o), čekal jsem na konci nějakou odzbrojující hlášku, která bohužel nepřišla. Film má ode mě jasných 5*, nic jiného si ani nezaslouží už jen proto, že jsem si jej pustil minimálně 10 krát. ()

drankeryth

Kvalitny sci-fi akcny film, aky som uz pekne dlho nevidel. Krasne suboje spod vody, zo vzduchu aj zo zeme ma tak uputalo, ze mi to nesmierne rychlo ubehlo az do konca. Nemam co vytykat tomuto filmu a velmi ho odporucam kazdemu kto ma rad takyto druh filmu. ()

hazaba

Spousta hračiček, po vizuální stránce to není vůbec špatné, člověk se vrátí do dětských let, kdy si hrál s autíčky a jinými serepetičkami - kluci se v tom musí vyžívat :-) Z hlediska scénáře to je sice o ničem, ale proč ne. ()

Heroine odpad!

Teda, takovou strašnou vypatlanost jsem zase viděla... Je něco, co mne na těchhle filmech přitahuje. Tajný spolek super bojovníků, extrémní akce, celé takové kamarádské prostředí mezi hrdiny. Jenže to by to už ZATRACENĚ měl jednou někdo dobře natočit!!! Tohle je tak hrozně špatný, že mi to připadalo jako mučení. A to přitom triky jsou docela silný, a souboje dobře nacvičené. Ale kam se poděl ten starý dobrý pacifismus kladných hrdinů? Nechutně militantní prostředí, všechny ty kecy o službách vlasti. Ať mi vojáci vlezou na záda, jsou to jenom vrazi z povolání! A ty slečny co tam pobíhaj v leginách, vypadaj jako druhořadý modelky, a snažej se u toho být ještě vtipné a drsné? Příšerný. Odpad na druhou. ()

BOURQUE

Obyčajná“ akčný sci-fi, kde – Bohužiaľ - počítačová technika opäť zvíťazila. To, čo tento film ešte charakterizuje: málo vtipných rozhovorov a málo „lepších resp. priemerných“ hereckých výkonov. Jedine, čo vás možno poteší, je dvojica extra sexy herečiek: S. Miller a R. Nichols. PS: Som zvedavý, že čo prinesie pokračovanie (G.I. Joe: Retaliation). Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

char_t

Průměrná oddechovka. Propracované univerzum (superjednotky proti superpadouchům) je fajn, ani pak nevadí kupa blbin a nesmyslů, nějak to do téhle komiksové atmošky prostě sedí :-) ()

boul

Milý kolegové a hodnotitelé filmů na naší skvělé stránce csfd.cz.. Dneska jsem se na dobro přesvědčil, jak někteří jsou úplně, ale úplně v hajzlu... Sázet takovéto tupé, debilní a herci přesrané sračce 4 a více hvězd, tak to už je na mě moc! Od G.I. Joe jsem moc nečekal, ale že to bude až takovej průser? A to se Vám líbí?? Mno nikomu nic vyčítat nebudu, každý má právo na svůj názor a na svoje hodnocení, ale spojovat to s peckou roku a psát jaká to byla paráda se určitě nepřidám.. Příště si zahulím crack a napíšu Verbalovi ať nachystá popcorn a třeba mě to bude bavit víc..HAHA! ..PS: G.I. Joe Odveta? Tak určitě! Díky nechci... ()

maxXxic

Automatická brokovnice AA12 střílí jako samopal, dochází náboje které se pak zase objevují, nikdy nekončící zásobníky v klasických zbraních. Malá reklama na Norton antivirus. Plynulý průlet vybuchující rourou. I když vůbec nemáme čas, tak se najde chvilka na políbení nebo zvolání "já tě neopustím", "já tě zachráním", "miluju tě" atd. A vše je až divně provázané na to, že to nemá začátek ani konec. 2 hvězdy za samuraje, jejichž příběh mě jako jediný přišel smysluplný a měli styl... ()

BeranSon

Akční hovadina která se v některých scénách snaží napodobit Matrix, ale nedaří se to. Na film se nelze dívat z hlediska děje, ovšem dá se na něj koukat jako na malou jednohubku.Film mě malinko zaujal. 4/10 ()

GOREGASM

Vysokobudgetový klystýr, kterým Sommers potvrzuje, že se postupně vypracoval ve specialistu na rozum deaktivující filmy, které ale naštěstí stále dokáží bavit. U DžíAjDžoua stojí za to zejména odvázaná akce ala Paris, kde se plýtvá rozpočtem po Sommerovsku, ale dobře se na to kouká a má to spád. Co je bohužel vysoce rušivý element je pitomost celého děje, který se sice nebere moc vážně, ale to, že jste natočili téměř dvousetmiliónovou blbost se obtížně maskuje. Herci taky spíše blbnou, než aby hráli, nebo věcně přehrávali, takže zábava rozhodně, blbost absolutně. 60% ()

MickeyStuma

Elitní vojenská jednotka, složena z nejlepších bojovníků známých jako G. I. Joe (Global Integrated Joint Operating Entity), je nasazována všude tam, kde běžná armáda nestačí. Už komiks obsahující dobrodružství těchto vojáků dokázal zaujmout, což se mimo jiné projevilo i faktem, že nejeden kluk toužil vlastnit figurku alespoň jednoho z nich. A tak celovečerní film, s podtitulem 'Vzestup Kobry, byl toužebně očekáván. Což o to, akce je tu více než dost, ale to je asi tak všechno. Zbytečně rychlé tempo vytváří naprostý chaos takřka ve všem. A to je děj ještě navíc prokládán retrospektivy. Nepřehlednosti je zkrátka učiněno za dost. Nelze tedy očekávat lecjaký hluboký příběh o všelijakých akcích spojující atmosféru dnes již kultovních starých komiksů. Ale pravda, scéna s 'Eiffelovkou' vypadá úžasně a dá se považovat za vrchol celého snímku. Oné akce je tu tedy samozřejmě více než dost, avšak samotný děj v celé té parádě vypadá spíše jako nutná kulisa v pozadí. Co se týče dějové linky, opět nic originálního. Něco takového bylo použito už tolikrát, že snad každá následující minuta je předvídatelná. Tak co s tím. Akční fanoušek obzvlášť přepálené akce si to určitě užije své, avšak pokud u toho vypne mozek a nebude přemýšlet nad logičnostmi a chybami. Je to zbytečné. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)