Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Lefty86

Slušné akční sci fi. výborný námět a nápad, ke konci už zbytečně natahované, podle začátku bych čekal víc, to vypadalo na parádní jízdu. Bortící se Eiffelovka výborná. 70% zhruba odpovídá. ()

Marrty3

Evidentně páni z US nevědí co je příliš. Chápu, že G.I.Joe je pro ně superhrdina, nicméně pro normální lidi je to přehnanec. Pokud vám není kolem 10ti let, tak z toho moc nadšeni nebudete. Je tu moc všechno hyper, neo, nano a super. Záchranou je pár slušných akcí a dvojka Tatum&Wayans to celkem taky drží nad vodou. Sekce jejich vtipných dialogů a skečů udržuje film alespoň v mírné realitě. Příběh je taky celkem poutavý. Jediné co to opravdu kazí je bohužel tak do očí bijící hloupost. Nicméně pokud dokážete vypnout mozek a jen se u filmu ládovat popcornem, je to pro vás jako dělané. ()

bloodcountes

První půlka filmu mě chytla, bylo to výborně rozehrané, ale v druhý půlce už z toho byl drobet nepřehledný mišmaš, příliš mnoho dějových linií a flashbacků, které mě otravovaly a čím dál častěji mi naskočila myšlenka: tyjo to je ale blbost:)) Ale byla to myšlenka spíš pobavená než podrážděná a taky musím velmi vysoko vyzdvihnout celý vizuál, vesměs velmi slušnou akci, slušné množství rozmláceného digitálního plechu a Christophera Ecclestona. Filmu přidám za ten vizuál i čtvrtou hvězdu. ()

tlkounev

Zas takový průšvih to nebyl. Není to trhák, ale není to ani propadák. Neposlouchejte některé kritiky. Je v tom všechno, co v jiných filmech, kterým jste dali více hvězdiček. Je v tom akce, je v tom vtip, je v tom zápletka, hrdinové a dokonce i romantika. Bohužel to není smícháno tak, aby to občas dávalo smysl a herci jako Eccleston a Quaid to nezachrání. Průměr tomu sluší více, než odpad. ()

MkSallam

Je to pecka. Hloupá, trikově dost nevyrovnaná, ale ve svém srdci upřímná a nehorázně cool (a díky Sienně a Rachel tak sexy). Každá z postav je pořádně představena, každá má další složitou sublinii, která je dořešena (až na pár otvíráků :D) a vůbec nevadí že je to plné chyb, protože to má to co většině letošních blockbusterů chybí, síla strhnout. Už dlouho mě žádná akce nefascinovala tak jako zpomalené demolování vrtulníků a přeskakování "létajících" aut. Přidejte solidní rytmus a koňskou dávku kinetiky a dostanete dravou, rychlou a velmi intenzivní akci. Sommers je jako malé dítě které si hraje s celou armádou a zároveň coby dospělák moc dobře ví co dělá. G.I.Joe tak ve mě probudil onu dětskou radost z akčních filmů, ve kterých nejde jen o testosteronové drsňáctví, ale o adrenalin. Za to mu moc děkuji a přeju mu aby se penízky jen hrnuli, tohle je rozhodně směr, kterým by se měl vydat. Objektivní čtyři s plusem, subjektivních pět. ()

Pelopras

Tenhle film má dvě hvězdičky jenom za toho latexáka, co tam běhal mečem a z držky mu nevypadlo za celej film ani slovo. Ten byl vážně mega super vtipnej. ()

r.deshain

Uznávám a chválím zapálenou jízdu od začátku do konce filmu, ale některé věci jsem už prostě neskous (jak se asi ve staré keltštině řekne 'katapultovat se'?) Obyčejně si bezduché akční pecky náramně užívám, tady už sem se prostě jen bavil. Toto není negativně laděný komentář, shlédnutí nelituji, jen podle mě film prostě není tak dobrý, jako některé konkurenční snímky mířené tímto směrem. ()

Dallas

Opäť jeden z filmov, pri ktorých som oľutoval, že som nenavštívil kino. Kino by v tomto prípade určite pridalo na sile. Efekty a akcia tu hrajú jednoznačne v útoku, ktoré z lavičky podporuje bondovsky lacný príbeh. Podľa mňa tu nie je moc čo vypisovať, pretože tieto fimy majú len jednu úlohu a tou je štýlovo pobaviť. No a to sa aj vďaka hercom (hlavne Wayans) slušne darí. Avšak ako malý som sa hral s transformérmy a na Joeou som kašlal a tak aj preto (ale nie len preto) u mňa vyhrávajú transformujúci sa mimozemský roboti. Je to tak medzi 3 a 4 *, ale Sienna Miller (aj keď vo filme podľa mňa málo využitá :), ktorú považujem za jednu z najkrajších mladých herečiek súčasnosti to vytiahla na 4. 70% ()

Ricky_CZ

Rozporuplné komentáře mne pobavily :) Každopádně sám mám z G.I. dojem dobrý. Je to popcorn, přímo prototyp popcornu. Nejde o nic jiného, než o efekty, hračičky, bouračky, krasotinky (Sienna-Ohhh...) a pravou happyendovku. Kdo čekal od akčních figurek hloubku?? Mně se dostalo přesně toho, co jsem očekával...85% (I když uznávám, že s tou Prahou to byl přestřel jak cyp) ()

Zombi

Než půjdete na tenhle film, rozmyslete si, jestli vám stačí snímek nahuštěný ohraným a hloupým dějem, s prakticky nepřestávající akcí a výbuchy, spoustou flashbacků, Tatumem jako "nabušeným" mariňákem, a s obrovskou záplavou digitálních triků různé úrovně. Pokud vám to stačí a chcete se jen celkem příjemně bavit a koukat na barevnou akci s ninjama a technickýma scifi udělátkama, pak vám film můžu doporučit, já měl zrovna dobrou náladu a zařadil se taky do této skupiny. ()

fastum

Digitální orgie s docela dobrou akcí, pěknými slečnami a ani nechyběly čas od času docela dobré hlášky. Přidejte si neuvěřitelně pitomý sénář s tisícekrát ohranou zápletkou. Vyjde vám film, který zabaví, ale stýskat se vám po něm nebude. ()

Krepi

No, upřímně sem od toho čekal víc... Na začátku se tam objevily super hyper moderní serepetičky, ale potom už neukázali nic noveho... A teda promiňte páni filmaři - spálený ksicht, nasazená maska a dech jako Darth Vader? To si děláte srandu, ne?! ()

Me6i

Ehm pardon ale tohle byla naprostá slátanina všech dobrejch filmů smotaná do absolutního bludu 2* dávám jen za povedené obsazení hercem na kterého se hezky koukalo jako na chlapa nikoli jako na hrdinu ()

Phorbo

Arnold V. si tady střihnul pěknou krátkou roli... apsoň se zase někde objevil od dob Flippera (nebo co za delfina to bylo) a všem známé mumie. Hlavně vďěk patří Tatumovi... vypada tady trošku líp než v let's dance :) ale k samotnemu filmu... Skvělý.. já tendle žánr hodně můžu. Marlon je tady neodolatelný jako v requiem za sen a ta honička ve "speed" obleku je neskutečně pohledná :D 9/10 ()

22matelko

Čo sa týka akcie dávam jednoznačne plný počet bol to jeden s filmov pri ktorom sa nenudíte. Príbeh a zápletku to ako tkú malo a koniec bol, čo už býva pri takýchto filmoch zvikom, na pokračovanie. jediné prečo nedávam plný počet je kvôli efektom ktoré boli miestami dosť nedotiehnuté až dokonca kreslene trápne. Inak na zábavu a odreagovanie skvelý film. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)