Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (CinemArt SK)

Elizabethx

Opravdu skvělý akční film, který nasadil hned na začátku skvělé svižné tempo a udržel si ho celou dobu. Otevřený konec předjímá další díl a už teď se na něj těším! Herecké obsazení skvělé a kompletně animovaná hlavní postava nespadla do nepříjemného uncanny valley. ()

psychokiller

Jednoznačne Rodriguezův nejlepší počin... Nečekala jsem, že po sériích Spy Kids, co jsem z jeho tvorby viděla, a nejspíš asi jako jediné, přijde s něčím takovým. Dle mého názoru mu také pomohlo, že na scénaři, pro tento film, se podílel i král filmu, James Cameron. Už v prvních minutách mě celý děj zaujal natolik, že se mi i několikrát, z očekávání, co se stane dál, zastavil dech. Nenašla jsem k tomuto filmu jedinou vítku, kterou bych tu mohla rozepsat, proto můžu všem jen doporučit... Opravdu vás tento film vtáhne natolik, že se na něj klidně podívám i znovu... Chtělo by to nějaké pokračování, soudě dle zakončení, asi ještě něco bude, snad to bude stejně tak dobré, jako toto. Super, jasných 100% ()

jizvoun

Tak graficky je to bezesporu špica. Ale ten příběh určitě není jeden z těch nejlepších. Na to, že se Alita probudí a nic si nepamatuje, se obdivuhodně rychle přizpůsobuje všemu okolo a cizího člověka ihned přijme za svou rodinu bez jakýchkoliv skrupulí. Nebylo to zlý, ale rozhodně žádná revoluce. ()

soukyd33

Tak tohle byla pecka! 😱👍 Opět něco nového. 👍 Problém je určit, kdo je člověk a kdo už ne. Úžasný příběh plný zvratů a nečekaných situací. Jisté je, že bude i pokračování. Úžasné animace Ality. Doporučuji. Docela to připomíná Ready Player One Hra začíná. Hvězdiček 5 ()

Naby

Moc pekna scifi pohadka pro dospele. Pribeh celkem zajimavy, ale takovy ne uplne originalni veci okolo hlavniho deje. Jinak ale moc dobry efekty i zvuky, bavil jsem se moc dobre. Pro sci-fi Fanda urcite povinost. Pro ostatni co nemáte rádi sci-fi, ale jste zapálení do akčních filmu, taky doporucuju zkusit. Celkem 4,3* A tedka POZOR trosku SPOJILER!!!!! . . . Jakoze ten konec? WTF, takovy presne nesnasim. ()

Pythonator

Rodriguez žije!!! Vizuální orgie úchylného japonského anime světa. Osobně bych si odpustil ta vykulená kukadla hlavní hrdinky, ale tak když se někdo chce zavděčit japanofilům, nedá se svítit. Jinak nemám námitek. Jako kulervoucí pohádka pro dospělé je to prostě nezapomenutelná jízda. ()

Vodomilec

Násilná pohádka pro mládež která dělá sci-fi medvědí službu. Filmy jako Interstellar nebo Blade Runner 2049 mají snahu dostat žánr z brakového povědomí, ale dílka jako Alita dělají pravý opak. Podobně jako John Wick 3 jde spíš o konzolovou hru bez gamepadu než o film. ()

Africanus1

Takový dost plytký. Snaží se zaujmout akcí, ale nevede se. Řežby ani motorball mě nebavily. Pokouší se dojmout romantikou, ale ta mi přišla až nepatřičná. Já teda nevim, ale bejt tím klukem, tak asi nebudu chtít skórovat se strojem na zabíjení, ani kdyby uměl vařit, byl schopen zasvěceně konverzovat o impresionismu a měl ksichtík jako Miss Kyborg. U samotný Ality mi ani nevadily velký oči, spíš mi připadalo, že má trochu předkus a šišlá. Postapo prostředí na oko pěkný, ale neoriginální a příběh mě ničím nezaujal. Jako náctiletýmu by se mi to asi líbilo, ale jedu už čtvrtý gumy, tak to úplně ocenit nedokážu. ()

dinzbir

Asi mokrý sen Vémoly... tedy aspoň mít takové tělo. Můj, co se duše týče. Je tu vidět podpis Camerona a jeho smysl pro sci-fi. Tento příběh je super na nedělní přípravu na další týden. Doporučuji jako sci-fi dezert ! ()

Medwjed

Příjemné překvapení, přiznám se, že jsem nic od toho neočekával a byl jsem mile překvapen. Pěkná sci-fi jízda a těším se na druhý díl... ()

Ajfist

Velmi dobře natočené.Příběh má logiku,spád i akci.Digitální efekty výborné.Opravdu bezvadné sci-fi.Já se bavil od začátku do konce.Pro fanoušky sci-fi žánru lahůdka. ()

NeverEver

Budu asi jedina, kdo film nepochvali. Triky super i ta myslenka, ale dej byl na me az moc komplikovany, dokonce jsem v pulce usnula (coz o necem svedci), ackoliv tenhle zanr mam moc rada, tohle me minulo velkym obloukem. 3*** davam hlavne za obrazove zpracovani. Film si uz ani nikdy nepustim. ()

Kusbi

Skvělá věc. Příběhově jde sice o klasickou záležitost, ale vizuál filmu je mimořádný a asi jsem ještě neviděl něco, co by mělo lepší animaci. Doufám, že přijde pokračování. ()

DeLonge

Rosa S. je jistě slušná herečka. Zde to jen potvrdila. Nepotřebovala k tomu ani tělo, ani duši. Jen kukadla, jako by se vrátila po týdenní crackový jízdě. A pak, že feťáci neumějí plakat. Absolutně nesnáším kombinaci akční/romantika/sci-fi. To je jen pro 18leté panice, staré mrzuté panny, latentní přehnance, totálně vypatlaný dilinky a uhlazené pozéry. Museli mě opít, zdrogovat a svázat, abych se na tento filmík podíval. A voila...!! Nelitoval jsem. Velice mě to.... no v podstatě dostalo. Je to rychlý, svižný, dynamický a zábavný. Ta neodpustitelná romantická linka je sice k zblití, jenže dnes ji najdeme téměř všude, takže už si na ni začínám pomalu zvykat. Ale jinak se u toho člověk vůbec nenudí. Akce je tam fakt dost, ale zase žádné přehnané bitky s hektolitry krve, či barely motorového oleje. Příběh je milý a klidný jako tulení mládě. Vše je hezky představeno, vysvětleno a pochopeno. Ovšem cvičení mloci budou opět plakat a naříkat, že konec nebyl takový, jak by chtěli (jak by rozuměli a pochopili). A hlavně, že vybočoval ze zažitých mločích konvencí. Protože bez závěrečné kurevsky epické bitvy to přece nejde, že...?? Taxe milá zvířátka podívejte raději na pirátečky z Karibiku a opět se můžete teatrálně tetelit blahem. Za mě super film. Kdo není mlok, ať se určitě mrkne. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů