Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

milos.lacika

Vizualne velmi velmi super. Detailov a vychytavom kopa. Dej bohaty na udalosti, ze by z toho niekto natosil 2 celoveceraky. Vsetko uteka do finale. No z mojho pohladu je na tento vyborny vizual namontovany velmi jednoduchy pribeh, ktory by si zasluzil spomalit, viac rozobrat niektore podrobnosti. Ale celkovo velka spokojnost. Hlavna hrdinka je ultra sympaticka. Vedlajsie postavy su obsadene vyborne a Waltza a Connellyovu som velmi rad videl. Celkovo z mojej strany velka spokojnost. cely cas v kine som si velmi uzil a ani raz som sa nepozrel na hodinky. ()

Darthorias

Čím to je , že James Cameron ma vzdy dokáže niečím prekvapiť , a znova vytvoril film ku ktorému sa budem roky vracať . Alita je scifi rozprávka ktorá sa za nič nemusí hanbiť a ani si neberie rukavyčky v drsnosti a brutalite buduceho sveta a Alita sa v momente mení z malého kyber aniela na zabijacký stroj ktorý likviduje jedného protivníka za druhým . Plusy: Výborné CGI , prehľadná akcia , láska ktorá tu funguje len ako spestrenie celého príbehu ale v zásade je podarená ,svižné tempo filmu pri ktorom si ani nevšimnete že už ubehli 2 hodiny , samotný dizajn Ality je vydarený a nádherne spracovaný a hudba ktorá sa skvele doplňa zo akciou. Mínusy: Slabší začiatok , slabší zloduchovia ktorý vás ničím neprekvapia a to je vlastne všetko čo mi trochu vadilo na filme . Výsledok je ale výborný blockbuster ktorý právom patrí do mojej filmotéky . Videl v 2D aj v 3D . Hodnotím na 90% ()

Prepperka

Viděno už asi před týdnem, ale čekala jsem jak se mi film uleží. První dojmy byly skvělé s mírnými otazníky, a tak to zůstalo i po tom týdnu. Zhlídnutí každému určitě doporučuji, stojí za to, nejlépe ve 3D. Spíš než na vážně míněný film se ale připravte na pohádkový příběh plný naivity a prvoplánu. Já jim to díky pěkné podívané a slabosti pro pohádky a romantiku zblajzla i s navijákem. Občas to v tom krku sice trochu drhlo, ale nakonec to prolezlo s úspěchem, a zůstal jen dobrý pocit. ()

perteus

On to není špatný film. Ne že ne. Jen to bylo nějaké takové... Ten příběh. Ze začátku ok. Člověk to bere, přemýšlí a čeká co z toho vyjde. Ale bohužel to co z toho vylezlo, bylo tak trochu pro mě nelogické a nesmyslné. Bojové scény jsou na vysoké úrovni. Obraz a efekty výborné. Jen ten příběh. Budu si muset asi vyhledat originál mangu a zjistit si o tom víc. Takhle bohužel 3 hvězdy. Nicméně doufám, že to třeba bude mít pokračování. ()

pierres

Když jsem se díval na trailery, říkal jsem si paráda, vizuál bude v poho, ale měl jsem obavy o zbytek (scénář, příběh, nelogičnosti). No během pár minut jsem chrochtal blahem a nevěřícně jsem kroutil hlavou nad tím, jak je možné, že scény z traileru ve filmu vyzněly úplně jinak v dobrém slova smyslu. Ihned zařazuji do mé sci-fi top 10 vedle velikánů jako je např. Matrix. Tohle si rozhodně zaslouží sequel i prequel. Co se týče zpracování, tak pro mě jde už teď o legendání film, který si budu hodněkrát pouštět dokola. PS: Rosa Salazar na Hrad... ()

tina18

Príbeh , ktorý sa sústreďuje na Alitu -čím niekedy utrpeli niektoré vedľajšie postavy - bol prekvapivo veľmi pekný, na niektorých miestach až srdečný. Po čase si človek zvykol aj na pre niektorých nezvyčajný výzor Ality, dokonca by som povedala, že to utváralo atmosféru a bez toho by to nebolo ono. Christop Waltz v úlohe "otca" bol dobrý výber, ako herca ho rada vidím filmoch. Najväčšie chyba je už vyššie spomínané zanedbanie niektorých postáv, z čoho niekedy vyplývalo nelogické správanie, ale po grafickej aj príbehovej stránke film nezaostáva - 75 % ()

Dr.Miku

Alita je nádherný film čo sa vizuálnej stránky týka. Dejovo to ale bolo také omáčkové nič, stále len Zalem sem a tam, do konca filmu sa tam v konečnom dôsledku (spoiler alert) nedostaneme. Postava Ality bola aj napriek oči-rvúcej naivite pekne vykreslená, lebo však po tom ako vás oživia z ťažkej amnézie ako by ste sa inak mali chovať? Než so srdcom na dlani pri prvom chlapovi čo o vás zakopne? Bohužiaľ, nie som manga fanúšik a nečítala som predlohu, možno by som prevedenie ocenila viac. Takto môžem hodnotiť nezaujate len celok, ktorý bol vcelku milý a vizuálne efekty veľmi kvalitné, akcia bola parádna a to je asi tak všetko. Ak by sa dalo hodnotiť na % dala by som 75%. Osobne ale preferujem Ready Player One. ()

vlcekmirek

Normálně bych na to vůbec nešel, superhrdinové mě nikdy nebrali a Superman byl k smíchu už v podání Ch. Reeva, ale dcera to chtěla vidět a tak jsme šli do kina. No, nebylo to nejhorší, technicky samozřejmě dokonalé, ale to je asi tak všechno. Děj se dá popsat pěti větami, a to jedna z nich bude ,,O ničom!" Doktůrek na smeťáku najde rozbitého robotka s lidským mozkem, který je sice 300 let starý, ale žije; dodělá mu nožičky a je z něj roztomilá, okatá (hóóódně okatá) dívenka, co se zamiluje do chlapečka, který robotky naopak rozebírá a prodává na součástky. Všichni kolem se honí, závodí, perou a samozřejmě chtějí všichni onu roboholku zabít. Ona je přece jiná, lepčí a navíc má něco proti hlavnímu padouchovi a to se neodpouští. V celém filmu neexistuje postava, co není aspoň částečně počítačově upravena. Prostě v budoucnosti budou lidi nosit místo protéz robotické ruce a nohy. To nás čekají vyhlídky. Ale pro děti je tohle akční film, jaký je baví, tak proč jim to hanit. Není třeba si zatěžovat hlavičky složitým dějem, hlavně , že je tam rychlost, závody, akční souboje, utržené roboruce, rozsekané hlavy atd atd atd. ()

Natt

Po Bondovi dalsi slaby vykon Waltza. Vyzera to tak ze s neho vie dostat jeho maximum iba Quentin. Keean Johnson bol na facku. Kto by to bol bol povedal ze zlaty Shia LaBeouf , ako akcny tinedzer. Zato Alita bola super zahrana, otazka je , ci zato moze vykon Salazar, alebo je to skor pocitacovym renderom. Ved aj vo Warcrafte boli 3D postavy lepsi herci ako zivy. Scenar so zopar WTF momentami, ziadny skvost, takze to je skorej akcne guilty pleasure. ()

jpetricek

Efekty super, príbeh vykradnutý z westernu z 70 rokov, vhodné pre 10-14 rocných pubertiakov. Ak máte viac rokov, kupte si radšej listok do kina na Green book. ()

ilegal1983

Takze bol som na Alitu znova a na posledne 3D v Maxe.Zatial co mam vsetky tie dojmy s filmu v hlave ich tu zaznamenam aby to nevislo navnivoc alebo by som nebodaj nieco zabudol.V kine sme boli piati cize skoro uplne prazdne kino a tak som si naproti minula ked bolo naopak uplne natrieskane mohol film nerusene a uplne vychutnat.3D je vyborne zaclenene a vlastne hned na zaciatku ako je Dr Ido na smetisku nam ponuka zabery na bagre ktore posobia dost impozantne.Myslel som si ze niekto s dalsich divakov prichadza do salu lebo som pocul vzadu hluk.No az neskor som vlastne zistil ze je to viacpriestorovy zvuk ktory vlastne posobi sam Doktor Ido ako kraca po smetisku.Dalej par krat som sa pozeral do prava v priebehu filmu lebo som odtial pocul divne zvuky a az sa mi zdalo ze nas niekto rusi ale pravda bola ze i to patrilo k filmu.Na obrazi ludi behajuce niekde v prvej rade kinosali si clovek rychlo zvykne ale na vystreleny roboticky prst uz nie a tak som sa par krat pobavil.Co sa tyka tej pristupnosti alebo vekovej hranice tak musim uznat ze scena so zabitym psom ktoreho sice neukazali ale jeho krvou sa Alita pokresli je to najmenej co tam je.A rozhodne to nie je pre deti a i ked film tak sprvu posobi lebo Alita je vlastne poskladana s tela Idovej mrtvej dceri,velmi rychlo sa to zmeni.Navyse Alita od polovice filmu cca ako najde nove telo alebo akoby som to nazval s URM(United Republics of Mars) sa k nemu adaptuje a vlastne dospeje.Celkovo je vo filme ukazane rozseknute telo tenageera v mlake krvi,dalej ked Zapan drzi Huga za rameno tak to mu nechutne krvaca lebo mu ho ako Cyborg puci.Roztlcena hlava Cyborga rukami Ality kde zblnka modra krv po odskenutie ust s jazykom Cyborga Zapana(mal tvar aj hlavu ludsku)urcite neposobi na mladeho divaka dobre a to este nepisem o odseknutych robotickych hlavach ci rozskenutia celeho robota.Dost je vo fazi filmu rozsekana aj samotna Alita cyborgom Grewishkou kde bojuje vlastne na jednej ruke co je velmi super a dodava to filmu naozaj smrnc a ukazuje to velku bojovnost hlavnej hrdinky aj jej velke srdce bojovat.No a spomeniem este prebodnuty Hugo(on je bravciar ako ich cyborgovia v slovenskom dabingu volali) tiez paradne krvacajuci s ktoreho ostane vlastne len hlava ktoru napoji Alita na svoje srdce(ktore je mimochodom tvorene s antihmoty) co je najsilnejsia energia naseho vesmiru.Len aby tak zachovala jeho mozog respektive na zive.Co nakoniec pride sice tiez ako bezpredmetne ale o tom mozno neskor.S tohto sa vlastne dozvieme v cca polke filmu ze vlastne hlavna pointa je ze Nova chce za kazdu cenu ziskat Alitino srdce a robi vsetko preto.Alita vlastne zisti ze je posledna svojho druhu a ze je vinimocna a ze vlastne v skutocnosti ma cca 300 rokov.Ido ju nasiel na vrakovisku kde ju vyhodili po prvom pade zrejme ako nepodstatnu v uvodzovkach plechovku ktora ostala po velkom boji o Salem.Co sa tyka deja nemam k nemu viac namietok a po druhom zhliadnuti i ked niektore otazky stale ostanu nezodpovedane(mozno sa to dozvieme v pokracovani) som naopak prekvapeny v skutocnosti ako vsetko do seba pekne zapada.Este k tej pristupnosti nie proste neni to film pre deti a pristupnost od 12 rokov je sakramentsky na hrane az si pyta od 15 roku co uz rozhodne neni pre decka.A to tiez sa mi po prvom zhliadnuti zdal trochu decky.Akcia je prehladna miestami az berie dych a musel som sa drzat sedacky.Co sa tyka romantiky je vo filme podavana ale opatrne a vacsinou vtedy ked jej treba alebo pri odhalovani vlastne zelezneho mesta pasuje.I tych vtipkov je tak akurat a dokonca ani ta rozseknuta slza Ality na konci mi nepride za zle.Akcia mohla byt vygradovana az do takej miery(podla mna) ze by sa Kina otriasali v zakladoch a i ta navstevnost by bola urcite vyssia.Kazdopadne tvorci vedeli co robia a nechali si to na nasledujuci diel kde to zurocia.Cize preto ten film s tym otovorenym koncom by som bral s rezervou.Nebudem pisat viac k filmu ale k samotnej hrdinke.Alita je famozna a v jednej diskusii ju Cameron doslova vychvaloval do nebies.A vazne Rosa Salazar je perfektna trenuje martial arts a je velmi sikovna.Neuveritelne sa hodi k pohybom Ality a perfektne vyzaruje az do toho digitalneho ja Ality i jej laska a vsetky tieto vnutorne atributy.Necudoval by som sa keby ako prva dosiahla to co zaistil(aplikoval) Glum v panovi prstenov a to je moznost ziskat Oskara i za zahranie vlastne komplet digitalnej postavy.Takze len preto nehodnotim film ako najlepsi co som videl(koli tomu konci) co sa samozrejme moze zmenit v pripadnej druhej casti na ktoru sa neuveritelne tesim alebo na mozny Sequel.A vobec i ked naozaj prichadza vo filme na to ze je mocna,neni nesmrtelna a vo filme sa o nu budete az bat.Pretoze miestami bude naozaj nechutne zranena a nie raz. () (menej) (viac)

Nostromo72 odpad!

Animacia, efekty - super. Ale tak obrovsku zbierku najbrutalnejsich sci-fi klise v kombinacii s bezduchymi postavami a predvidatelnym, primitivnym dejom som fakt uz dlho nevidel.... ()

kinoprofik

Alita... To není možné. Tohle se mi nikdy nestalo. V 11 večer jsem se díval, co za snímek si pustím ke spaní. Alita (na které jsem nebyl v kině a neviděl jsem trailer) byla v kinoripu, ale říkám si, že stejně vytuhnu po 10 minutách, tak ji pustím. No a ze spaní nebylo nic :D Ten šílený kinorip jsem si pustil 3X. A to se nikdy nedívám vícekrát po sobě na stejný film. V Alitě funguje všechno. Je svižná tak, že pocitově má rozhodně menší stopáž. Akce je přehledná, líbivá a je na velmi vysoké úrovni. Mimo jiné i díky digitální tvorbě, která dle mého skromného názoru právě pokořila dobu, kdy chtěla smazat rozdíly mezi hraným a vyrobeným hrdinou. Kombinace grafiky a famózní herecký výkon Rosy Salazar, to dalo Alitě doslova duši. Je fantastická. Má opravdu velmi silnou osobnost a sjednává si respekt s velkou lehkostí a nenuceností. To se mi líbí, že ani jednou nezaváhá. Třeba konec souboje s Grewishkem v podzemí pod hospodou, byl pro mě nejvíc EPICKÝ. A ty kopy z otočky? :D :D Dal bych ruku do ohně, že se v DNA téhle marťanky skrývá nějaký Chuck (nebo Chuck taky ovládá Panzer Kunst). Já ji prostě žeru. Jsem její fanoušek, Alita mě dostala.... Ta postava je v mých 33 letech první kandidát na vylepení plakátu na zeď! Je to Anděl boje a jemu se omlouvám. STYDÍM SE ZA KINORIP. na jednom webu jsem si předobjednal (90dní do vydání) DVD. A už musím končit, protože v Cinestaru na Andělu ve 20:50 začíná ten nejkrásnější film, co jsem viděl. 100% ()

d-nao

Keby mal John Wick dceru, ktorej by zabili psa, bola by to Alita. Tato verzia mi moc nesla pod kozu. Neviem, mozno uz ma ten mix teenagerskej lasky do tak kvalitnej predlohy a future sci-fi neberie. Sedy priemer, ktory tu zas kazdy nadhodnoti, pretoze tu je miliarda ton digibordelu! ()

majorzeman13

Super vizuální stránka filmu+ skvělé triky a působivé,přehledné akční sekvence ( Motorball je parádní též železné město i Salem) !! "Pohádka se srdcem". Z kina jsem odcházel spokojen a to je hlavní !!? ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů