Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

lennyd

Poté, co se při jedné nehodě Fryovi do mozku zabodne tajemný přívěšek, je obdařen úžasnou schopností číst ostatním myšlenky. Díky tomu je kontaktován tajnou skupinou, která v něm vidí spasitele celého vesmíru. Proti němu stojí multimilionář, který chce postavit ve vesmíru obří minigolfové hřiště, a cílovou jamku chce přesně tam, kde je podivná fialová planeta. Planeta, na jejímž zničení či nezničení stojí budoucnost vesmíru... Futuramu obecně mám hodně rád, a seriál patří k mým nejoblíbenějším. A právě proto tomuto filmu možná trochu křivdím, ale oproti zábavnosti jednotlivých dílů je hodně slabý. Možná kdyby se to srazilo do jednoho (dvou, třech) dílů, tak by to stačilo. Takhle se zde kombinuje (bez ladu a skladu) několikero příběhů, a je z toho tak trochu zelenofialový mišmaš. Na druhou stranu, stále je znát práce Matta Groeninga, a u některých scén jsem padal k zemi (už třeba úvodní scéna s pijavicí). Škoda jen toho eko-feministického nádechu - chvilkama mi přišlo, že si z toho dělá Matt Groening prču, ale že se bojí trochu víc odvázat, aby jej feministky neumlátily čepicema ... ()

VasaX

Poslední kousek do DVDtéky Futuramy... opět ve stylu jako jeden seriálový díl, roztáhnutý na hodinu a půl, vystlaný zkomplikováním děje a postranními příběhy (které však nebyly tak výrazné jako v předchozích). Fanouškovi Futuramy, jako jsem já, to celkem zábavu přinese, ale není to nejsilnější kousek, spíš průměr... ()

Master19

Máloco u mě dokáže vyvolat spontánní smích, ale Futurama je v tomto jistota. Nehodlám bilancovat, jakkoliv jsou Futuramácké filmy nevyvážené, líbily se mi všechny, jen některé prostě víc. :-) Z tohoto bych vyzvedl parádní vyvrcholení pokerového turnaje neboli štěstí vs. čtení myšlenek, hlavu Rrrrricharda Nixona, ráno ve vězení ;-), nezávislého vědce atd... ()

Timak

Asi je dobre ze uz je konec. S kvalitou serialu se to neda srovnat ani v nejmensim a uz davno to nema kouzlo ani vtip. Filmy nemely radeji vubec vyjit a vsichni by vzpominali na Futuramu s laskou a ne s otazkou -WTF? Jedinej film, ktery byl jeste celkem dobry byl podle meho nazoru Bender's Game ... tak adieu a radeji uz ne nekdy priste ... ()

masw

V rámci Futurama filmů opět nezklame a fandu rozhodně potěší, ale upřímně je to pro mě spíš slabší film oproti ostatním třem. A příběh je ze všech filmů nejhorší a nejnudnější, ale v první půlce to zachraňuje spousta zábavy a hlášek a v té druhé se stejně kouknete jak to vlastně skončí. Z průměru tento film vyzvedává závěrečná scéna na kterou jsem tak dlouho čekal a přál jsem si ji už moc dlouho vidět (ikdyž možná jsem chtěl vidět víc :D). Teď když se filmy uchýlily ke konci a zanedlouho si všechny události filmů znovu zopakujeme v 6. sérii, musím říct, že právě teď bych chtěl vědět jak to bylo dál, ale na to si bohužel budu muset ještě dlouho počkat... Ale jak Fry řekl tohle není konec, my ti věříme Fryi. ,,Kiss my shiny metal Hat!" ()

cpt.Lynch

Hodně slabé, jako skoro všechny filmové futuramy. To co skvěle funguje ve seriálové stopáži celovečerně hodně skřípe… Tenhle filmík jsem dokoukal až na poněkolikáté. Příběh je hodně slabý. Párkrát sem se pousmál, ale nesmál jsem se ani jednou a to bych u komedie jaksi měl. 2,5* ()

ganz

Lepší jak předchozí dva díly, horší jak první a samozřejmě horší než seriál. Přestože jsem se bavil, je tu i mnoho výhrad, které míří zvláště k bendrově postavě. Bender tu netlačí děj dopředu, chová se buď tak jako už tisíckrát v seriálu, nebo naprosto stupidně (útěk z vězení), celkově mírně(!) zklamal a to jsem si myslel, že nikdy neřeknu. Na druhou stranu se mi líbil již použitý nápad s Fryovým zachraňováním vesmíru a spolek týpků s alobalem na hlavě mě dostával. Děj neunavoval, místy se trochu táhl, ale kupodivu to ani nevadilo. Bohužel, konec byl trošku slabší a málo vygradovaný, navíc ještě Fry a Leela? Sorry, ale to do futuramy nepatří (pouze pokud je toto vážně už poslední počin, což doufám že není) 75% ()

p6qwre

Nepřekvapí, neurazí, pobaví. Poté, co jsem seriál viděl minimálně 5 x a stále jsem z něho nadšený, na žádný z celovečerních filmů s Futuramou jsem se ještě 2 x nepodíval. Prostě tenhle typ humoru, založený na bizardních postavách a jejich hláškách, absurdních situacích, se prostě s delším a složitějším příběhem trochu nesnese. Naštěstí v tomto filmu je příběh na druhé koleji a na zábavné vtípky je tak prostoru opět dost. A navíc se Futurama zase "angažuje": záchrana přírody, ohrožených druhů a dokonce celých planet, feministky, šovinisti, zkorumpovaní politici i vědci, pořádně ostře do nich...a pak Zoidberg zvrací zeleně a natírá tím loď...x krát ohrané vtípky, ale stále dobré:) ()

pugs

Ako ma sklamali prvé tri filmy, tak tuto som čakal to isté... No nedočkal som sa. Tento film hodnotím ako najlepší zo všetkých, pretože malo to končne poriadny dej a humor. Som zvedavý, či ešte budú ďaľšie epizódy, no to vedieť nemôže nikto:-) ()

P1tr

Rozhodně lepší, než předchozí fantasy pokus, ale i tak žádný zázrak, který se nemůže měřit s původním seriálem. Kromě prvního snímku z řady je zbytek potvrzením, že seriály by se neměly snažit být nečím, čím nejsou...tedy filmy. ()

Soweek

Definitivní konec Futuramy nebyl vůbec špatný jak jsem očekával soudě podle ostatních celovečerních filmů. V podstatě nepřináší nic nového, což je samozřejmě to, co jsme všichni chtěli. Humor si drží standart seriálových dílů a příběh pro konečný díl byl myslím zvolen vhodně. Tak zas někdy Futuramo, třeba se dočkáme za deset let nějakého toho remaku :-) And hookers....dont forget the hookers!!! :-) ()

bloodvomit

Jsem v šoku! Zatím bezkonkurenčně nejslabší co jsem od tvůrců Futuramy viděl. Vtipy na primitivní úrovni, v podstatě nebylo čemu se smát. Příběh ubohý, to bych do posledního filmu neřekl, že tak dojde dech. Opravdové zklamání na všech levelech, chabé, splácané, ubohé, veliká škoda :o( ()

Danoboss

Dôstojné zakončenie celej série, vtipné ale aj príbehovo kvalitné, pre mňa najlepší z Futurama filmov. Kto vie, možno si o pol roka pozriem hodnotenia a nebudem chápať ako som tomu mohol dať tak vysoký počet. ()

DeLaMorte

Další celoveření Futurama přináší opět super zábavu,výborné vtípky veklé EKO poslání a hlavně jedno velké překvapení..nechte se překvapit!Tahle série mě velmi baví!proto nemohu hodnotit jinak něž naplno :-) ()

slovan1

Zatím poslední z Futurama filmu a byl celkem v pohodě zakončen, otevřeně. Možnost na další film je tedy reálnaá Kvalitu u filmu mi přijde horší než u jednotlivých epizod. Je to vše utahanější a na povedené vtípky zde nebylo moc prostoru. Bender je klasik a válí všude stejně. ()

adamulefa

Týmto komentárom hodnotím všeobecne všetky 4 FutuFilmy: Áno, je samozrejme pravda, že seriálu sa nemôžu vyrovnať, ale mne nepripadajú ako nejaký veľký prešľap. Po tom ako FOX v roku 2003 zrušil Futuramu bolo múdrym krokom od tvorcov aby takto udržali Futuramu pri živote, veď keby nebolo týchto filmov Futurama by skončila nadobro a nepokračovala by skvelou 6. sériou. Podľa mňa tie filmy boli celkom zaujímavé, také akurát štvorhviezdičkové a každopádne potešili. Keby nestáli aspoň za niečo nemali by predsa červenú farbu :) ()