Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

Miyamoto

No... Čekal jsem něco zábavného, doufal jsem že po The best with billion backs a Bender's game se to konečně zlomí a přijde něco zábavného, alespoň jako Bender's score. Ale ne. Je to opět dost často nuda a já jen doufám, že udělají alespoň jednu 20ti minutovku kterou by to uvedli na pravou míru:-D ()

májovec13

Jasně nejslabší z Futurama filmů, najde se sice pár dobrých vtipů, ale jinak je to na mě zbytečně moc zamotané a díky tomu málo úderné. Nejvtipnější postavy - Bender a Zoidberg mají dost málo prostoru. ()

Muf911

Pár dobrých fórků, ale jinak trochu zmatený děj. Jako epizoda to mohlo být ok, ale jako celovečerní film trošku slabší. ()

DmKK

Nemastné , neslané důstojný konec filmové série Futuramy. Bohužel mohlo to být mnohem lepší , ale co už. Primárně to je přece seriál. Ale filmová série jako celek se opravdu povedla. ()

james11

Podle mě nejlepší futurama film z šesté série. Nenapadá mě u moc co dál napsat, asi už jen to, že je škoda, že je to poslední díl (doufám, že je prozatím). Takže ode mě maximální počet = 5 :-) ()

josmart

Srdeční záležitost, nelze jinak, než 5 hvězdiček. U Futuramy není až tak důležitý příběh, jsou to prostě ostré fórky řazené hustě za sebou. Mám taky rád nenápadné odkazy na starší filmy, hraní si se slovy (Wong place) a nespočet vědeckých a matematických fórků. "Mind the Keeler Gap" mně celkem dostalo. Už se těším na další sérii, která se připravuje. Formát seriálu je pro Futuramu určitě vhodnější, ta hodina a půl dá zabrat. ()

Butch71

Futurama film? Asi stejný výsledek jako v případě celovečeráku Simpsonových. Má něco ze zábavnosti seriálu, ale celovečerní film to neutáhne. Stejně jako u Simpsonových, kouzlo a vtipnost Futuramy jsou spojeny s cca 20 - minutovou stopáží, kdy nepovedený díl se skryje v sérii za nadstandartní díly a v globálu to vypadá skvěle a vtipně. To ale v celovečeráku nejde... Futurama film je zábavný, má ale i hluchá a nudnější místa, která se neschovají a ve srovnání se seriálem jde určitě o zhoršení. I tak to ale není žádný propadák, jen jsem zvyklí na seriálové pojetí Futuramy, které ji dle mého názoru sedí více. Feministická a "zelená" tématika (ne, že bych proti nim něco normálně namítal) mě v podání Futuramy příliš nepobavily. ()

kanei

bez poradneho privehu... beze zvratu, o kterych byste nevedeli 30 minut dopredu a s minimalni porci humoru. Kdyby to nebyla futurama, nedal bych ani ty 3 hvezdicky... ()

stoča

Ani jednou jsem se nezasmál, možná párkrát pousmál. A to mluví za vše. U seriálu jsem se válel smíchy. Futuramě prostě dlouhá stopáž nesvědčí. ()

Turtle

Nikdy jsem moc nechápal proč se dělají filmy podle seriálů. Obvykle jsou jenom slabým vývarem seriálu. Tenhle Futurama film je snad jediný, který humor ze seriálu zachovává a předvádí ho v jeho nejlepší formě (teda hlavně jeho první polovina). Spolu s Benders Games nejlepší Futurama film. Čtyři hvězdičky jsem dal protože to není tak dobré jako seriál. ()

StarFsh

Ak mám porovnať všetky Sci-Fi komédie, ktoré kedy boli natočené, tak animovaná séria celovečerných filmov Futurama je jednoznačne The Best. Inteligentná (ako Sci-Fi má byť), zábavná (ako Paródia má byť). Čo viac môžem dodať? Snáď len to, že si to celé idem (všetky 4 filmy) pozrieť znova. PS: Pre všetkých ktorý nechápu z čoho si autori robia srandu, odporúčam seriál (Tajomný) Vesmír (beží aj naČT2). Po jeho zhliadnutí dostanú filmy pre vás úplne inú hĺbku... ()