Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

MiniRecenze

Fantasy podle knižní předlohy nenabízí nic nového.Jsou zde prvky,které už z někama jinama znáte.Vypisovat tituly by nemělo cenu,protože mě osobně jich nenapadlo málo.Chvíli mě dokonce připadalo,že je tady snaha o prvenství zaklínače(herní titul),ale to je jen můj dojem.Herci nijak neosilní a ani neurazí.Efekty jsou na tom střídavě,jednou se Vám zatají dech a podruhé prokouknete digitální zpracování.Snaha o epičnost se zde nevyplácí. JEDNORÁZOVÁ POHÁDKA!!! ()

Radek273

Co se týče efektů, rozhodně jde o nadprůměrný snímek. Ovšem na druhou stranu nutno uznat, že badžet 96 milionů se holt někde projevit musel. Když bychom ale posuzovali obsah, respektive příběh určitě nejde o nic zvláštního, vyjímečného či nezapomenutelného. ()

Ironhead

Ze začátku to mělo pro mě opravdu nadějnou atmosféru dobře obsazené kvalitní béčkové fantasy, ale potom se to čim dál víc kazilo, ať už mizerným scénářem nebo lacinými triky. Bohužel, potenciál tu byl určitě vyšší... ()

Karbos

Jako jo, proč ne, klasická zápletka, ještě klasičtější rozuzlení a i když film vlastně ničím nepřekvapí celkově je to celkem svižná a komplexní podívaná, na nedělní deštivý podvečer celkem ideální :) *** si to zaslouží... ()

Mancunian

Souboje docela ušly, příšery byly pěkně udělané. Příběhově a výpravově se mi to zas tolik nelíbilo. Hlavně finále bylo o ničem. ()

Tai_K_B

Docela pěkné, ačkoliv Jeff Bridges zbytečně přehrával a že by to bylo nějak extra hlubokomyslné, to nebylo. Ale neurazilo to a vizuálně to byla hezká podívaná. Kostýmy, výprava, celková atmosféra i CGI se povedly a obsazení bylo sympatické. Nikdo mi tam vysloveně nevadil, což se mi v těchhle typech nezávazné fantasy moc často nestává. Většinou je tam vždycky nějaký škodič, co mi pokazí dojem, ale tady bych se ohradila snad jen vůči odfláknuté latexové masce toho podivného a dějově nadbytečného mutanta, co doprovázel hlavní hrdiny. ()

baner

Siedmy syn - ďalší filmový výlet do krajiny mágov, čarodejok, drakov a rytierov tajného rádu, ktorí udržujú rovnováhu v tomto temnom svete. Sergej Bodrov je ruský režisér, ktorého tvorbu poznám skôr z TV a nijak zvlášť ma nepoznamenala. Siedmy syn má príbeh veľmi slabý. Na začiatku filmu sa zoznamujeme s rytierom Johnom Gregorym a pri dvoch akciaách boja proti čarodejkám. Dej cvála rýchlo a starý rytier si berie do učenia siedmeho syna siedmeho syna. Je to stará legenda, ktorá vo filme má pramálu základňu a vôbec z nej nemáte pocit silného základu nejakej legendy. Dej uteká ďalej a učeň sa učí "tajnému umeniu rádu" a vlastne ani neviete ako sa učí. Ale dej uteká ďalej a my sa ocitáme v záverečnej bitke medzi dobrom a zlom kde už vlastne sedíte a neveriacky krútite hlavou. Neviete vôbec z čoho by ste mali mať strach, neviete vôbec základne motívy kráľovnej čarodejnice a vlastne sa dostanete,vďaka režisérovi, do apatického stavu, kedy Vás to ani nebude zaujímať. Herci to zvládajú na jednotku v rámci možností a triková stránka filmu je na jednotku. Ja dávam 30% a myslím, že Hon na čarodejnice s Nicolasom Cageom je oveľa lepší film s lepšou atmosférou a rozprávka pre dospelých Janko a Marienka s Jeremy Rennerom z pred roka je oveľa lepšie zvládnutá. 3D neodporúčam ()

teseth

Povedené ač místy trochu přiblblé. Co poserou dialogy to vynahradí vizuální podívaná, která nám nabídne snad vše co se u správné fantasy dá nabídnout. Julian jako démonická královna je naprosto úchvaná, Jeff dobře hláškuje a mladá čarodějka potěší leckteré pánské oko. Jen ten závěr mi přišel strašně uspěchaný a nepřehledný. Ale třeba se dočkáme druhého pokračování. ()

Pythonator

Trochu zklamání, protože vzhledem k tomu, jak dlouho fantasy fanoušci na film čekali, ve výsledku kde nic tu nic. Pořád je to sice asi nejlepší fantasy poslední doby (nepočítám pochopitelně Hobita), ale nějak tomu chyběla ruka velkolepého režiséra, jakým je třeba Peter Jackson. Třeba i takový neznámý malý Nor dokázal natočit Jeníčka a Mařenku tak umě, že se může pan Bodrov jít zahrabat. Jeff Bridges skvělý, ale šlo by z něho vytřískat víc. Julianne Moore skvělá, ale Charlize Theron už předvedla lepší záporáckou čarodějnickou mrchu. Ben Barnes je nesympatický šampón bez charismatu. Sedmého syna měl hrát spíš Kit Harington, který na začátku tak neumětelsky zařval v plamenech. Ještěže to herecky uspokojovala mladá ježibaba Vikanderová a jestli né herecky, tak aspoň tělesně. Pak se musí ještě rýpnout do scénáře, který někdo zapomněl doladit nebo v lepším případě úplně přepsat. Přesto všechno ovšem, jak už jsem zmínil, je Sedmý syn fantasy špička současného filmu. Je to sice smutné, ale je to tak. Nejlepším zpracováním předlohy i nadále zůstává skvělý song Seventh Son Of A Seventh Son od IRON MAIDEN. Osobně bych ho bez váhání zapojil do filmu, poprosil IRON MAIDEN ať mi k tomu připíšou pár hudebních motivů, na režijní stoličku bych posadil Tommyho Wirkolu a mohl z toho být krásný fantasy metalový nářez. Takhle je to bohužel jedno další menší zklamání. ()

Gluminator

Nebyl to takový průšvih jaký jsem očekával, taková béčkovka s lacinýma trikama, ale se skvělou výpravou. Zkrátka film na takovej oddychovej večer, vidět jednou stačí, ale pobaví, ale nepřekvapí. 60% ()

Vionoir

Těžko říct, čím výtky začít: úvod bez úvodu, epika bez epiky, závěr bez závěru. Celý film je spousta triků zkracujících čekání na Bridgesovy hlášky v mezích umírněného pokroku, aby se nakonec hloupý Honza ukázal, že vlastně až tak hloupý není a naučil se opravdu házet. Takový Helsing neHelsing. Spousta promrhaného potenciálu. Škoda - trailer vypadal opravdu slibně. ()

ELDoctorow

Potrebovalo by to tri veci, aby sa to vyhrabalo z bahna zabudnuteľnej priemernosti v ktorej sa to teraz rochní: 1. Viac akcie. Momentálne jej je málo, nie je nijak výrazná a záverečná bitva je priam až výsmechom. Celý čas som si myslel, že to je ešte len, veľmi pozvoľna gradovaná, príprava na záverečnú rúbanicu, ale nie, to už bola ona! 2. Viac humoru. Je to celé samozrejme blbosť a nijak neobjavná, takže to najlepšie, čo sa v takom prípade dá urobiť je vsadiť na humor. Nejaké chabé pokusy tu síce sú, ale je to primálo a prislabo na to aby to filmu pomohlo. 3. Viac krvi a násilia. R-ko by tomu vyslovene svedčalo, ale nie, tvorcovia radšej opäť raz vsadili na rating pre čerstvo vyčľupnuté batoľatá a 87 ročné panny vracajúce sa z nedeľnej omše. Takže záverom mi zostáva len smutne konštatovať, že keďže ani jednu z týchto vecí film nemá, zostáva nezábavným priemerom. Takým nechceným, nikoho zaujímajúcim, potratovým bračekom vydarenejšieho a úctu svojich rodičov si zasluhujúcejšieho Janka a Marienky. A to nezmení ani tucet Jeff Bridgesov. ()

Askaneli

Chce to dvě deka klišé, lžičku banality, špetku triviálnosti, šproček tuctovosti, pak je potřeba to dát na dvě hodiny znormalizovat a nakonec podlejt Bridgesem a Moorovou. Postarší elegán a mýtič čarodějnic má problém sehnat kvalitní stafáž, nebo alespoň takovou, která by mu déle vydržela, a tak jak velí tradice, jde a za pár grošů odkoupí sedmého syna v podání líného pasáčka vepřů, samozřejmě hlavní postavu, jehož jediným hrdinským atributem je, že umí házet kudlou s velmi akčním a dynamickým zvukem (jelikož se ale netrefí ani prstem do prdele, tak je mu to platný jako třetí cecek). Sem tam mu taky přepne v bedně a vidí kusé záblesky budoucnosti, ale řekněme si narovinu, kluci z prognosťáku by ho v klidu strčili do kapsy, takže to bych ani nepočítal. Pak jdou, dokud nenajdou zlou čarodějku, dají jí na kokos, starej pak předá žezlo mladýmu a to by tak asi bylo všechno. Někde mezi tím vším se najde několik obstojných bitek a pár dobře udělaných ohavných mrdek, navíc kostýmy jsou pěkný a přírodní i urbánní scenérie okouzlující. Přístupný je to snad už od dvanácti, takže na holou kozu ani na nějakou echt kuchačku nenarazíte. Dvě hvězdy jsou tak akorát, ale protože jsem od přírody přejícnej člvěk, tak tam lupnu i tu třetí. ()

filmfan7

Keď by som porovnal nie dávno zhliadnuté zavŕšenie trilógie o Hobitovi, tak to sa žiaľ na Siedmeho syna akosi nechytá. Aj keď chvíľami – kamerou, hudbou a akciou – mi pripomínal Jacksonovho Pána prsteňov, ide o úplne odlišný, nový príbeh. Asi najlepší o čarodejniciach zo stredoveku, ktorý som doteraz videl. V podaní Jeff Bridgesa, bravúrne stvárnenie starca, ktorý ide po krku pekelným stvoreniam, chladnokrvne, nebojácne a s totálnym odhodlaním. Mladý Ben Barnes Jeffovi zdatne sekunduje. Videl som ho predtým hrať v Letopisoch Narnie, Lekcii neslušného správania, Hviezdnom prachu a Dorianovi Grayovi, no nikde nezahral tak dobre ako tu. Práve v jeho kristovych rokoch presvedčivo stvárňuje pomocníka posledného rytiera z radu bojovníkov. Pre túto rolu akoby sa narodil. Toľko mágie naraz som tiež ešte nevidel. Čo sa týka taktiky a lovu čarodejníc, bolo tu obsiahnutých veľa nových prvkov. Film určite nie je vhodný pre masy, ale skôr len pre užšiu skupinu divákov – fajnšmekrov fantazijných vyobrazení stredovekých dobrodružných príbehov. Aj preto nie je komerčne úspešný. No u mňa bez debaty *****. ()

Lenss

Na pohádku moc přeplácaný. Na fantasy moc jednoduchý a předvídatelný. Asi jako arkáda pro děti, kteru si děti nezahrajou, protože se tam střílí. ()

mmajjkii

Popravdě i některé reklamy v cinestaru bývají zábavnější. Například několik sci-fi kousků z produkce společnosti audi, je velice zábavných, ale k věci, ne všechno bylo spatně, ale špatného bylo hodně. Na úvod bych rád pochválil vždy vynikající Julliane Moore a černého draka, ale to je asi tak všechno. Asi nejúděsnější byl ten kašpar se čtyřmi rukami. Jeff Bridge působil jako by si umrtvoval bolavý zub čelisti dolní nepřiměřenou dávkou kokainu. Abych zodpověděl otevřenou otázku Alicii Vikander, ANO BYL TO PRACH, nejspíše rozdrcená pilulka MDMA, jejich romanticko-"sexuální" scény mi zvedaly žaludek, vůbec nic. Alicie aspoň trošku hrála, zato Ben Barns by se nad sebou měl zamyslet, hluboce, velice hluboce. Po shlédnutí traileru jsem se na tento film velice těšil, nakonec 2*, IMDb 3/10. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)