Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Prochy38

Velmi silný příběh. Tvůrci věděli, kam sáhnout pro inspiraci. Drsné, kruté, reálné. Ta poslední scéna mi vehnala slzy do očí, to bylo moc dobré vyústění! Opravdu kvalitní práce! K. Beckinsale výborná. Krása stranou, tady se bavím o herectví. Stejně skvělí i M. Dillon a A. Alda i další. Fakt se mi to líbilo! Jen pořád nevím jednu věc... PROČ?! Proč ji uveřejnila? ()

DannyBoy80

Solidní novinářsko-politické drama o tom, že někdy se člověk dostane do pasti a není možné z ní vyklouznout ani kdyby na stokrát chtěl. Opravdu nezáviděníhodná situace, která rozbila dvě rodiny a nepoškodila toho koho poškodit měla. Herecky výborné, hlavně Dillon se vyžíval v té své roli, v podstatě, záporáka. ()

Honzeek95

SPOILER: Velice vtipné rozuzlení poměrně dobře natočeného dramatu. Moje zamyšlení se nad dějem: Novinářka jede s dětmi v autobuse, s jedním z nich se dá do řeči, to jí řekne, že její matka je tajnou agentkou CIA.. A chytrá novinářka o tom hned napíše článek, za který si odsedí 3 roky a ztratí svoji rodinu. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby nahlásila jako svůj zdroj tu malou holku.. Asi by z toho nakonec stejně měla problém jedině ta její matka, která pak byla stejně zavražděna. Právě po její smrti podle mě nemělo už cenu ten zdroj tajit, protože malou holku za to přece potrestat nemohou.. Ne, paní prostě svůj zdroj nepřizná, protože přece malé holce slíbila, že ji nenapráská.. Místo toho si radši zničí život a přijde o všechno. Tomu se říká čest.. Anebo demence? // V komentářích se obvykle děj nerozebírá, ale toto mi prostě nedalo.. Jinak poměrně kvalitní film s dobře hrající Kate Beckinsale. ()

sona123

Zajímavý film na nedělní odpoledne. Novinářka se dozví, že žena ze sousedství je agentkou CIA. Zveřejní o tom článek, čímž odstartuje vyšetřování za účelem zjistit, kdo byl zdrojem, který vyzradil tajné informace. Novinářka se rozhodne zdroj nevyzradit, neboť to slíbila. I za cenu toho, že stráví kus svého života ve vazbě i vězení, přijde o rodinu...Jakpak to asi dopadne? To je ta slabší část, je to jasné poměrně záhy. Přesto, určitou výpovědní hodnotu film má a ani ničím nevadí, ale nadprůměr v tom nevidím. ()

gumolit

Skurvená vláda, skurvená spravodlivosť a blbá Amerika sa mi chce zvolať po tomto filme ! Jasný dôkaz ako odsúdiť novinárku ktorá si pevne stojí za svojim a nakoniec aj tá záverečná pointa to len potvrdzuje aká je vlastne ta Amerika! Tvrdá novinárka v podaní Kate Beckinsale ,ktorá len potvrdzuje že takéto role jej sedia viac než obtiahnutý kostým upirky a dokazuje že vie aj hrať ! Inak ani ostatní herci nezaostávajú v tejto skvelej dráme najviac ma potešil Alan Alda,ktorý stále dokazuje že má na to! Jedine odporúčam ak to mám brať ako politickú drámu tak patrí k tým najlepšim akú som poslednú dobu videl ! ()

1945

Vera Farmiga a Kate Beckinsale předvedli opravdu precizní herecké výkony - očekával jsem nudnou podívanou, ale bylo tomu naštěstí naopak. Filmu by možná neuškodilo, kdyby byl o takových 20 minut kratší ()

ekomo

Po celý film se těším na napínavé, logické rozuzlení a nakonec takové zklamání. Naprosto hloupá, naivní a nesmyslná pointa. ()

lareinna

Ozaj dobrý film, dobrá myšlienka, ale jedno, čo mi hrozne vadilo, bolo to ticho. Hudba mi vo filme dosť chýba, tu bola minimálna. To len umocňovalo pocit, že má film pomalé tempo, a že sa dej ťahá, čo práve naopak by mal mať grády a trochu viac emócií. Kate túto úlohu zahrala výborne, to sa jej nedá odoprieť. Chýbalo mi tam ale viac emócií, ako také niečo prežíva žena, ktorá doteraz žila slušný život, matka, ktorá svoje dieťa nevidí niekoľko mesiacov, nevidí svojho muža, ktorý ju začne podvádzať práve vďaka okolnostiam, rozbitá rodina, krivda a postoj spoločnosti, to všetko bolo treba vyjadriť zo strany ženy, ktorú hrala Kate, silnejšie, aj keď som jej to aj tak uverila. Záver som tiež očakávala trochu iný, ale myšlienka a film ako taký bol dobrý, k čomu prispela aj Vera Farmiga, ktorú mám tiež rada ako herečku. ()

Marys

Zaujímavý námet, no predsa ma film za srdce nechytil. Na to, že je taký rozkúskovaný, nenadobúdam pocit z časového posunu stráveného za mrežami. Nie aspoň taký, aký by som chcel mať. Občas mi niečo prišlo pritiahnuté za vlasy a záverečná pointa mi prišla na um tesne pred samotnou scénou. Tesne, ale predsa. ()

Nethar

Pěkný politicko/soudní thriller, chvílemi jsem si skoro říkal, že úžasný. Vhodné obsazení, nikdo to nekazí, všechno by se líbilo, ale v druhé půlce to přece jenom začalo vzbuzovat takové "jak tohle ukončej? Ať to neukončej nějak hloupě, ať tam je nějaký super zvrat!", avšak musím říct, že to ukončení mě neuchvátilo. Nemyslím jenom úplný závěr (který možná skrývá myšlenku jakési absurdity a přísné zásadovitosti, ale taky je to dost hodně divný), ale i širší závěr, tak nějak se to jenom rozplyne do titulků. ()

El Loco

Kate Beckinsale sa nás, v tejto dráme o zákutiach americkej ústavy, už druhý krát (po The Aviator) snaží presvedčiť, že okrem zabíjania vlkodlakov vie zahrať aj dramatickú postavu. A treba uznať, že jej to ide veľmi dobre, ale...má smolu, že v rovnakej forme nie je režisér a scenárista v jednej osobe, Rod Lurie. Jasne mu ide o dva oporné piliere, na ktorých chce postaviť tento snímok, avšak práve tie nakoniec potopia jeho úroveň do „DVD-distribution“ vôd...No tak za prvé, až príliš otrocky sa snaží v divákovi prebudiť empatiu a súcit s osudom novinárky, ktorá, chuderka, po napísaní bombastického článku musí opustiť svoj „an American-dream life“, navliecť si mundúr a ísť hniť do lochu, z čoho rezultujú jej nečakané životné starosti...a za druhé, Lurie okato kalkuluje s tým, že záverečné „šokujúce“ odhalenie osoby, ktorá je zdrojom senzáciechtivej novinárky, totálne odrovná divákov...No bohužiaľ, režisérko v tomto precenil svoje schopnosti, pretože každému pozornejšiemu divákovi bude už v prvej štvrtine (!) filmu jasné, kto je tou záhadnou osobou a úžas tak logicky nenastane...Ešte nemôžem zabudnúť pochváliť Matta Dillona, ktorý veľmi dôstojne obstál vo svojej úlohe špeciálneho federálneho prokurátora...čo sa už nedá povedať o Davidovi Schwimmerovi, ktorý sa už pravdepodobne do konca svojej kariéry nezbaví „Ross“ nálepky a ostatné jeho úlohy tak vyznejú veľmi nepodarene a nemotorne (na jeho obhajobu však treba dodať, že všetci jeho kolegovia z Priateľov sa boria s rovnakým problémom)...Mne osobne tiež ohromne vadil neschopný obhajca Alan Burnside, v podaní Alana Aldu, čo však nie je Aldova, ako skôr scenáristova chyba...Po zhrnutí vyššie uvedených skutočností tak môžeme povedať, že (aj napriek prekvapujúco vysokým hodnoteniam) nejde o nič iné ako o obyčajný priemer... ()

kukentipla

O čem to je? Novinářká odkryje skrytou identitu agentky CIA. Vládní mašinérie žádá jmého informátora, které však novinářka odmítne sdělit. Následně je umístěna do vyšetřovací vazby........ Co já NATO? Film mohl být výborným soudním dramatem, dechberoucím popisem nezlomné síly lidského ducha, mrazivým vězeňským dramatem, špionážním trilerem. Né však vším najednou. Tvůrci netušili jakým směrem se vydat, zůstali tak na pomyslném sterilním průsečíku několika témat. Škoda je to především kvůli skvostnému hereckému obsazení. Dle mého názoru neskutečně promrhaný potenciál. ()

bolan

Velmi solidní filmík, který nabízí spoustu rozporuplných otázek, které by asi nikdo z nás nevyřešil, dokud by se do takové situace skutečně nedostal. ()

JohnyD

"A man leaves his family to go to jail to protect a principle, and they name a holiday after him. A man leaves his children to go fight in a war, and they erect a monument to him. A woman does the same thing, and she's a monster. " What you will do to protect your integrity to your only principle that you believe in, how far you will go? Great investigating/journalistic movie with great twist in the end and it was really good to see Kate Beckinsale wore something different as latex suit :D ()

Stanley619

Docela dost drsně názorná podívaná o tom, jak daleko jsou lidi schopni zajít, aby se dozvěděli něco tak "nepatřičného", jako jedno jméno. O tom, jak hrozně je tenhle svět bezohlednej a každej si chce hrabat hlavně na svým písečku a je mu jedno kolika lidem zničí život a kolik mrtvol při tom bude muset překročit. 74% ()

Fajla

Toto už podle textového popisku zní velmi zajímavě a skutečnost byla ještě lepší. Konečné rozuzlení bylo navíc celkem překvapivé. Herecké obsazení je však asi nejsilnější stránkou filmu a rozhodně nejvíc mě bavil Alan Alda, který hrál perfektního veterána soudních síní a požitkáře v jedné osobě. ()