Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

venison

Řemeslně odvedená filmová práce a téma nebylo také k zahození, bohužel ani jeden z hlavních aktérů ve mě nedokázal vyvolat nějaké kladné emoce.. Hlavní hrdinku jsem nesnášela hned od začátku - novinářka, která odtajní agentku CIA a rozbije nejen svou, ale i její rodinu, a ještě si myslí, že za to dostane Pulitzera.. Odhalení "zdroje" na konci mě nakrklo ještě víc :-/ Jedno z pozitiv filmu byl málo obsazovaný Alan Alda :-) ()

Pavlínka9

Vyzradili byste svůj zdroj? Jako pravý novinář byste neměl....Ale tohle - tak tohle bylo hodně :) Z prvotních záběrů jsem si film tak nějak zasadila cca do 60tých let minulého století - nějak mi to k tomu sedlo...Celá ta atmosféra, omezení těch technologií, jen kladen důraz na tu novinařinu..Styl, jak to bylo natočené, barva prostředí, celkově to bylo takové pro mě - záhadné a hlavně tak odhodlané....Tohle by měl podle mě vidět každý, aby se ukázalo, jak si člověk stojí za svým a propaguje to, co ho tvoří jako celek a čemu věří, ale také jak dokáže být určitým způsobem zlomen...Herecky je to skvělé..Jen ten Schwimmer mi tam nějak neseděl...Ale je to napínavá bomba, která jen čeká, zdali vybuchne....Pořád jsem si říkala - dozvíme se, kdo byl zdroj? Jak se to tam ukáže? Začala jsem si sama vytvářet určité teorie...A závěr pro mě byl šokující...Tohle jsem totiž nečekala a pochopila jsem více, proč zdroj měl zůstat utajen... ()

JohnSmith

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi *. Zní to až neuvěřitelně,ale přesvědčila mě Kate Backinsale, tedy spíš její výkon. A nejen její, Jak Alda tak Dillon a dokonce i Schwimmer zahráli svoje party přesně tak jak měli, nikde žádný přehrávání ani pouhé odříkávání scénáře. Pěkné a zajímavé. ()

swe

Vnitřní sílu a zásadovost Kate Beckinsale musí člověk chtě nechtě obdivovat, to ostatní kolem už tolik ne. ()

Timak

v podstatě nemám tomu co vytknout. Herci byli vynikající. Jen to nebyl úplně pecka film. Trochu se to táhlo ... a hlavně mě zamrzelo, že totožnost zdroje Kate v podstatě odhalila v 75. minutě - i když to nebylo přímo. 85% ()

Narya89

Někdy v životě uděláme rozhodnutí, které změní všechno. A pokud bychom to mohli vrátit, asi bychom se mu snažili vyhnout a žít dál způsobem, jakým jsme zvyklí. Ale už to vrátit nejde - můžeme si akorát vybrat, jestli se podřídíme jakýmsi společensky vytvořeným zákonům, nebo poslechneme ten hlas v sobě, hlas morálky a spravedlnosti, osobních principů. Takové dilema má Kate Beckinsale v tomto dramatu a zvolí si tu druhou možnost. A pak dokonale ukazuje, jak těžké může být skutečně vytrvat a těchto principů se nevzdát, a o kolik věcí tím člověk může přijít a nakonec i to, jaký má to všechno důvod. ()

Blackberry

Skúste neurobiť výborný film s tak výraznými hereckými tvárami ako sa zišli v tomto filme. Backinsale, Dillon, Alda, Farmiga, Schwimmer, Wyle - to všetko sú tváre, na ktoré sa nezabúda, tváre, ktorým keď dáte vážnosť, dočkáte sa takmer až životných rolí. Mám rád filmy z reálneho prostredia s reálnymi problémami a šokujúcim záverom. Toto všetko som tu našiel, napriek nie príliš lákavému traileru, čiže môžem hovoriť o príjemnom prekvapení. PS: výborný song v závere by Coby Brown - Nothing but the truth. ()

zigíš

herci z druhého výkonostného koša potešili v inteligentnej politicko novinárskej dráme ..i keď záverečná pointa nie je až tak prekvapivá ()

FrajerTom

Nothing But the Truth.. skutečnou údálostí inspirovaný příběh, nenápadná režie a výborná Kate Beckinsale, která předvádí, že kromě nádherného zevnějšku umí i skvěle hrát. To jsou hlavní zbraně filmu, který kvůli krachu distribuční společnosti ostudně putoval přímo na DVD. A já musím říct že neoprávněně. Dokonce musím přiznat, že se mi líbil víc než Výměna mého velkého oblíbence Clinta Eastwooda, která sice velmi podobně volá o pomoc v boji proti bezpráví, ale toto volání bylo až příliš hlasité a nemůžu se zbavit dojmu, že to tak bylo i z důvodů velkých oscarových ambicí.. Nic než pravda je komornější a o to více čistčí a upřímnější. Divák se tak snáze dokáže vcítit do pocitů totální bezmoci hlavní hrdinky. Navíc mé srdce doslova zaplesalo když se na scéně objevil Alan Alda, který si roli právníka krásně vychutnal.. ()

s.e.p.p

Skvělé drama s perfektním hereckým obsazením. Veskrze nemám ani moc co vytknout, žádné výrazné chyby jsem tam neviděl, možná kromě trochu za vlasy přitažené pointy a z ní vyplývající menší nelogičnosti. Ikdyž by k tomu téma vybízelo film se nesnaží nijak násilím ždímat emoce, vše stojí na poctivých hereckých výkonech a i přes pomalejší tempo je po celou stopáž děj dosti poutavý a napínavý. Velice zajímavá byla i vcelku netradiční kamera. 8/10 ()

Kurikmoon

V Nothing but the truth je všetko obsiahnuté v názve filmu. A ľudia, ktorí naozaj vyznávajú pravdu, máte možnosť pozrieť si film príbeh, ktorý za ňou stojí. A potom sa zamyslieť ako ste na tom s Vaším postojom. A už len kvôli tomu pridávam ešte jednu hviezdičku navyše. Tu nejde o princíp. NETLIESKAM, S ÚCTOU SKLÁŇAM HLAVU. ()

jefff

To co mi oslnilo nejvíce na Nothing But the Truth jsou herecké výkony hlavních i vedlejších představitelů. Kate Beckinsale nestárne a stále je radost na ni koukat, Alan Alda mě potěšil nejvíce a určitě už přesvědčil, že to není jen ten z MASH. Vera Farmiga svou roli zahrála velmi sympaticky, i když neměla zas tolik prostoru stejně jako David"Ross"Schwimmer. Naprosto strhující výkon podal Matt Dillon, bohužel jemu se podařilo roli zahrát natolik dobře, že ve mě vyvolal velmi silné empatie:-) NBTT je nádherná podívaná, ze které jsem ani na vteřinku neodtrhnul zrak a s napětím jsem čekal na finále celého příběhu. Nemohu tento film však doporučit těm, kteří nemají v oblibě nepříliš veselé filmy, dokonce i na drama je NBTT dost neveselou, ponurou záležitostí. Jinak very good!!! ()

jenik71

Má větší cenu státní zájem nebo svoboda tisku ? Nebo snad osobní čest a hrdost ? Výborná Kate Beckinsale jako reportérka určitě nezklamala. Ona sama vám až v samotném závěru objasní to nejdůležitější - proč to všechno byla ochotná podstoupit. A to jsem tedy zíral. Námět je velice zajímavý, ale přesně tento typ filmu by si zasloužil ještě více emocí než je nám tu předloženo. ()

venca163

Nepatřim zrovna mezi lidi, který se rádi všemožně při sebemenší příležitosti pošklebují USA za všechny jejich problémy, ale tady si prostě nemužu pomoct - this is america! Neřikam hned všechno velký špatný, ale je to vlastně dost fašistickej stát s neskutečně propracovanym fízlovskym systémem, kterej za posledních pár dekád nabral hrůzný obrátky. Téma teda pro mě dost zajímavý. Žánrově je film krystalický (skoro soudní) drama a je to pojatý spíš na osobní rovině. Což je možná trochu škoda - přestože to možná mělo větší ambice, tak je to vlastně jen hlavní hrdinka a ostatní postavy obíhají kolem ní. Dovedl bych si asi představit, že se i další charaktery rozehrajou trochu víc, pak bych třeba neuhádnul krysu už v půlce filmu. Ale to je fakt jen minoritní výtka. Hlavní je, že scénář drží vysokou úroveň celou dobu, takže to má spád až do konce. #děsivě #uvěřitelný (80%) ()

finx

Velice zajímavé a napínavé drama podle skutečné události. Kate Beckinsale se mi v této roli nesmírně líbila, ale především mému zájmu neunikl skvělý Alan Alda, na kterého je radost se dívat při jeho každé scéně. Nothing But the Truth je rozhodně film založený na silném scénáři, jediné co mě poněkud lehce rozladilo byl konec, který je dost divný. Utnout to při setkání se synem, bylo by to možná lepší (trochu otevřený konec by neuškodil) - scéna v autobuse je už podle mého názoru navíc a určitě pouze vymyšlená scénaristou. ()

ZkuKol

Velmi zajímavé a velmi aktuální drama z oblasti současné žurnalistiky. Kate mi poprvé dokázala, že umí i hrát. Matt dal vědět, že žije a stále má na "áčkový" holywood a Rod potvrdil předchozí dojmy jedince, který není příliš vynalézavý a zároveň toho moc nezkazí. Je škoda, že to nedostal někdo s osobitějším přístupem, někdo kdo by tomu dal větší drive, naléhavost, kdo by to prostě jen tak neovyprávěl se stejným vkladem jako rosnička - hezky se na ní kouká, sděluje důležité věci, ale přepíná někdo kvůli ní, když na všech kanálech jsou jiné se stejným sdělením?! Noviny odhalí identitu agentky CIA a nechtějí sdělit zdroj, vláda (státní zástupce) ho ale vědět chce a nic jí nezastaví!.. 70% ()

Babous

Hodně silný příběh o konfliktu novináře s vládou. Kam až je jedna novinářka ochotna zajít kvůli ochraně svého zdroje?Závěrečné vyvrcholení jsem nečekal. ()