Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

gejzuško

Vynikajúca partia hercov sa zišla v jednom vynikajúco vyzerajúcom projekte, ktorý nedokáže z potenciálu vymlátiť maximum a po zhliadnutí nemôžem ani povedať, že by sa o to snažil. Príbeh odhodlanej reportérky, ktorá na základe článku odhalí identitu agentky CIA a následne sa zato dostáva do väzenia a vyšetrovania, keď nie je ochotná odhaliť svoj zdroj je pomerne mdlý a to jednak z dôvodu nedostatočne šťavnatého scenára, ale taktiež kvôli mdlej réžii, ktorá sa bojí pritlačiť. Lurie sa nechytá ani detailnosti, ani psychológie postáv a v rozmedzí toho čo je moc a čo málo ostáva na pol ceste. Kate Beckinsale je stále lepšia a lepšia, do karát jej však nehrá fakt, že scenár jej postave nedodáva dostatočnú motiváciu a farebnú škálu ,ktorá by poodhalila čo sa asi v tejto žene môže odohrávať. Tam, kde postava Rachel Armstrong ostáva len chladnou bábkou Lurie nedokáže vykresliť to čo by príbehu prospelo a Beckinsale sama proste nestačí, hoc sa snaží ako to len ide. Nakoniec však uznávam, že Lurie to s napätím a drezúrou CAT-MOUSE vie a nudou veru rozhodne zívať nebudete. Tri *-ičky však film inkasuje práve kvôli vyšším očakávaniam a finálnemu pocitu nedokvasenosti. ()

M4rtin

Perfektni film, bohuzel az do sveho konce. Dlouho me nic nevzalo tak, ze bych sledoval zapletku "bez dechu" az do konce. Jen zaverecne odhaleni trosku shazuje cele usili hlavni hrdniky nekam do "nepochopitelna". Za konec jedna hvezda dolu. ()

epsyn5

Těsně po zhlédnutí pociťuji nepříjemné mrazení, což je příjemné překvapení, které mě už pěknou chvíli nepotkalo. Herectví je neočekávaně jedním ze stěžejních bodů, když jsem viděl, kdo tam má hrát: beckinsale? princezna s hezkým úsměvem, ale dobrá herečka?... Jo, po tomto o tom nepochybuji.....David Ross Schwimmer?.. i ten dokonce seděl do své role a o Mattu mám povědomí dobré, ale stejně příjemně překvapil..... Poctivé a silné 4 hvezdičky,,, ()

Matt2626

Informácie hýbu svetom. Niekedy je informácia cennejšia ako dar alebo sľub. Perfektná dráma. Začiatok na to nevyzerá, ale po tom ako som "prenikol" do deja a hlavnej podstaty ma vážne dostala. Uctievanie morálnych hodnôt aj keď máme dať ako protizálohu vlastnú slobodu, rodinu, vlastný život. Ak je to pravda a film bol skutočne inšpirovaný a natočený podľa skutočnej udalosti, má tá žena u mňa obrovský obdiv a úctu... a to sa veľa ľudom nepodarí. Až do konca som nechápal prečo to vlastne robí. Až do záveru. Áno, záver, ktorý bol pre mňa v tomto filme zlomový a fakticky najzásadnejší na celom filme. 95% Dráma na najvyššej úrovni, ako scenárovo tak po hereckej stránke ()

Gesicht

Oproti jiným "novinářským thrillerům" je tenhle film trochu víc o emocích, než o napínavém odhalování nekalostí v politice. Většinou se ale drží nad hladinou a ve chvíli kdy už si říkáte, že je těch emocí až moc, příběh zase trochu poskočí kupředu. K tomu výborná kamera, solidní dialogy a hlavně výborný výkon Aldy a Dillona v roli protihráčů. Hlavně u Aldovy postavy je hezky nenásilně vidět její přirozený vývoj v průběhu filmu. Nebýt občas přílišného zašustění scénáristova papíru, bylo to na pět *. ()

Cubah

Včera jsem hodnotil Motel smrti s Kate Backinsale a nemohl se rozhodnout, jestli se mi líbí jen jak vypadá, nebo i jak hraje. Ale po tomhle filmu mám jasno, převálcovala mě stejně jako celý tenhle film - ale taky mě dost vyčerpal. Náročné téma, nic co by tu už tolikrát nebylo, ale netriviálně zpracované a velmi zdařile provedené. Pointa celého tohohle příběhu mne náhodou napadla asi v půlce filmu, ale když opravdu přišla, tak mě stejně překvapila. Pořád jsem zároveň s hlavní postavou prožíval konflikt rodiče a novináře a pod tlakem okolností povoloval klonil se spíš k tomu prvnímu. Ale nakonec to všechno do sebe zapadlo a pochopil jsem - zároveń však vyvstal další vnitřní konflikt stran věrohodnosti a objektivity ústřední hrdinky, její skutečné motivace ke vší té čestné tvrdohlavosti. Ne, mě celý tenhle příběh nepřišel díky konci tak jednoznačný a "čestně oddaně dětinský" jak z něho vyplývá. Je to mnohem složitější. A úžasný byl taky Alan Alda. Tleskám, tohle drama jsem si opravdu užil. ()

Agent008

Odhodlanost jedné novinářky, která je zapřísáhlá neprozradit jedno malé velké tajemství i přes nesnáze osudu a obětovat pro to vše. ()

BeaVV

Na jednej strane stát si za svojím a prejavit tak silný charakter na druhej, zmarený život nevinného človeka, len preto, že je agent CIA. Asi nikdy mi hlavná "kladná" postava nebola tak nesympatická a vobec vo mne nevyvolala ani náznak lutosti. Nemožem si pomoct ,ale všetko čo sa jej stalo som jej priala. Priznám sa, že koniec ma prekvapil,ale že použila slová dietata jej u mna na "kráse nepridalo". Kate, ale hlavnú úlohu zahrala bravúrne. Rozhodne film,ktorý rozdelí ludi na dva tábory a každý si može vybrat kam sa zaradí. Ja rozhodne na stranu Eriky. ()

Mr.Hackels

Výborné drama. Původně jsem byl rozhodnutý ohodnotit čtyřmi hvězdami, ale za ten závěr tu jednu přidávám. Ta pointa mě skutečně přesvědčila o tom, že tohle bylo téměř bezchybné. 95%. ()

D||X

Film, který mě dokáže hodinu a třičtvrtě bez hnutí udržet s napětím u obrazovky si nezaslouží nic jiného, než plných 5 hvězd. V tomhle filmu nebylo špatně vůbec nic, dokonalý příběh s pořádným koncem. Skvělé herecké výkony. Realističnost. Velkým plusem může být i to, že si každý z filmu odnese svoje, protože přednáší spoustu zajímavých témat k zamyšlení. Vážně - SKVĚLE!!! Drama svétové úrovně. ()

Snakefinger

Tak tohle je Drama s velikým, největším D. Bravurní výkon hlavní představitelky, neohrožené novinářky, která se postavila proti zvůli amerického estabishmentu. Musím říct, že závěr filmu mě opravdu překvapil, ten je naprosto geniální. Vůbec by mi nevadilo kdyby ten film byl o hodinu a půl delší. ()

shinlove

Mám pocit, že už jsem ten film někdy viděl. Nicméně to, o čem tu všichni píší jako o šoku na závěr mě osobně vůbec nepřekvapilo. Nevím, asi jsem nebyl naladěn na správné struně, ale tak nějak jsem čekal, že to bude mít spojitost s něčím/někým okolo dobrovolnictví ve škole. Kdyby tak skvěle svoji postavu nezahrála Kate, dal bych i 2, ale ona to vytáhla k průměrným 3* ()

jarmil8

Průměrný thriller, který sráží nevkusná vyděračská pointa. Zajímavější by bylo, kdyby si poněkud prkenná Kate Beckinsale vyměnila roli s Verou Farmigou, která je i na menším prostoru ve filmu daleko lepší herečka. ()

sha.piro

Ač se v tomto případě jedná z velké části o drama politické, jeho síla a autentičnost je dechberoucí, stejně jako výkony všech představitelů. ()

Pythonator

Další nudné soudní dráma. Jak se říká, pro právníka dobré. Kdyby tam nehrála Kate Beckinsale, tak se snad ani nedodívám do konce. I když ten konec s odhalením bonzáka byl fakt rozkošný. ()

jaanyna odpad!

POZOR SPOILER!!! Kromě toho, že nechápu, proč se rodiče baví před malou dcerkou o tom, že maminka jede do Venezuely pracovně, protože pracuje pro vládu, není mi jasné, proč novinářka neuvedla, že prvotním zdrojem informace bylo dítě. Nemusela říkat, že se jednalo přímo o dceru agentky, mohla říci, že to bylo nějaké dítě ze třídy jejího syna, sice by všem bylo jasné, že to rozkecala dcerunka agentky, ale na děti se vztahuje přísný zákon na ochranu dětí, takže nikdo by nemohl chtít, aby uváděla nějaké jméno. Radši se nechá zavřít do kriminálu a zničí si manželství (manžílek taky pěkné kvítko, nevydržel čekat na ženu, kterou miluje, ani jeden ubohý rok?), ale hlavně svůj vztah se synem. ()

Johgas

Docela drsný film o tom, jak téma "národní bezpečnosti" dokáže rozhodit několik rodin i jejich zaměstnavatele. A jak to veřejnost po nějaké době přestane zajímat, ačkoliv jde i o jejich právo na informovanost. Působilo to na mě velmi depresivně, přirovnala bych to k filmu "Dobrou noc a hodně štěstí" - je vidět, že principy americké společnosti se od dob McCarthismu nezměnily...3 1/2. ()

kotrlak

Nic co by tu uz nebylo, film presne na strednim stupni zebricku kvality. Za zminku stoji to ze Beckinsale a Dillon tady patrej do sveta lidi, na rozdil od jinejch fantasmagorickejch flicks. ()

Vlkopec

Film, jehož konec totálně zkazil můj divácký zážitek. SPOILER Není totiž vůbec jasné, proč hlavní hrdinka neprozradila svůj zdroj po tom, co se sám - nejspíš, ale to není jasné - sám přihlásil. Pokud chtěla chránit holčičku, která jí něco náhodně řekla, musela by být úplná magorka. Ten konec je od Roda Lurieho zrada. Někdy tenhle problém vzniká nesmyslným stříháním - zkracováním za každou cenu, ale tohle asi nebude ten případ. Překvapivě to, že příběh nakonec nedává smysl, skoro nikomu nevadí. ()