Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Queendom

Nečekaně opravdu dobrý drama, kterýmu k dokonalosti chybí jen trošku svižnější tempo. Těžko říct, kdo z nás by se zachoval jako postava Rachel a za svoje zásady obětoval v podstatě celej dosavadní život. Těžko říct, jestli je to vůbec správný, nebo jen tristně naivní. Jsem ráda, že mám na pár dní o čem přemejšlet. P.S. poslední scéna je třešnička na dortu. ()

radys.v

Ničím jedinečný, nic moc originální námět + nic moc herecké výkony. Takové obyčejné americké drama, na které se podívate, když je nuda a nechcete přemýslět o významu snímku. Lepší průměr :) ()

MaxForValue

Rod Lurie je profík. Dokázal odkočírovať náročný film a to až do posledného dychu. Pointa je vskutku geniálna a nebyť skvelej trojice Dillon-Beckinsale-Alda mohlo sa to rozpadnúť ako domček z kariet a to skutočne rýchlo. ()

boombang

Hodně to zapadá do toho, co si myslím o U.S.A... Kate je úžasná a Alan Alda také velmi potěšil. Pointu jsem nečekal.. fakt nečekal..., je možná laciná a jednoduchá, ale v jednoduchosti bývá síla. K absolutnu chybí tomu filmu jen kousíček - ale pořád nevím, co to je. Jednou se možná vrátím a dám pět bodů. A nějak se v tomhle podělaném světě začínám bát... ()

bodula

Opět jeden z filmů, kde mě překvapuje docela vysoké hodnocení. Průměrný film ve všech směrech, scénář až podpůrměrný, kde hodně věcí nedává smysl a kdo je "první informátor" mě, bohužel, napadlo o hodně dříve, než to prozradí děj, jen jsem doufala, že to tak není, protože kdyby to tak bylo, tak chování hlavní hrdinky je věru nesmyslné a nepochopitelné. ()

Nely

Skvělé drama a konečně Kate Beckinsale ukázala, že opravdu umí hrát! :) Musím říct, že ten konec sem vůbec nečekala! ()

subic

Neee tohleto neee. Trestejte novinářku za to, že nechce zveřejnit svůj zdroj. A pro jistotu do rolí prokurátora, advokáta a manžela dejte ty, co po vetšinou hrají v komediích trotly (Dillon, Schwimmer, Wyle...). A tihle se zde tváří tak moc vážně. Ale zase proti gustu... já jen vím, že na tohle se už někdy příště asi dívat nebudu. ()

kirmakX6on

nudáááá....ale blízkých záběrů na bezkonkurenční Kate Beckinsale je ve filmu dobré množství....takže je to dobrej film :-) No, jinak film je v podstatě o tom, jak je Beckinsale furt ve vězení a postupně ji skoro všichni přestávají podporovat...a ona stejně zdroj neřekne a tak tam je furt dál a dál. Přitom je držena v podstatě bez soudu, bez odvolání...na základě rozhodnutí jednoho muže, obhajoba se téměř nedostane ke slovu. Jakkoliv nemám iluze o "demokracii" v USA, tohle se mi zdá trochu přepísklé. A konec je tomu nasadí korunu...je ukázáno, že prozrazením zdroje by zdroji nemohla ublížit...neboť vláda by zdroj již nemohla soudit a trestat... Tak proč ho neprozradila? 30% ()

gicous

Kariéra a rodina se navzájem nikdy neměly moc v lásce. Obě to jsou sobecké partnerky, vyžadující maximální množství vašeho času. Pokud jim ho dáte, žijete s nimi v ideálním a šťastném vztahu. Pokud ne, dostáváte se do problému, protože to jsou žárlivé mrchy, které vám udělají ze života peklo. Rachel a Erika jsou dvě kariéristky, sebevědomé, tvrdohlavé, odhodlané. Jedna je idealistka, druhá realistka. Nemají se rády, což je vzhledem k jejich zásadám, jak uznáte, pochopitelné. Co mají společné? Vybraly si kariéru. Upřednostnily práci před rodinou. Prvni jmenovaná je drží nad vodou. Druhá z dvojice, ta podváděná, jim neúprosně podkopává osobní štěstí. Silné osobnosti, jen co je pravda. Stojí si za svým a nikdo je nemá šanci zviklat. To je první rovina filmu - rozpor mezi kariérou a rodinou. Druhá rovina je spor o to, jestli má stát absolutní právo na ochranu národní bezpečnosti, i za cenu toho, že omezí práva jednotlivce. Jako napotvoru je ten jednotlivec investigativní reportér. Tedy osoba, fungující v demokracii, jako jakýsi dozorce nad činy státu, informující a nebo dávající veřejnosti na vědomí, že se děje "tam nahoře" něco špatného, co je v rozporu s principy zřízení, jehož hlavním cílem je svoboda jednotlivce a potažmo také obyvatel jako celku. Divák si tedy může vybrat, na které straně bude v tomto nerovném souboji stát. Jako velké plus tohoto filmu vidím fakt, že nabizí naprosto objektivní pohled na rozpor kariéra v. rodina a státní moc v. svoboda slova. Díky tomu, že ani jedna postava není vyloženě růžově kladná, jsem si jako divák udržoval patřičný citový odstup od jednotlivých charakterů. Mohl jsem tak nestranně hodnotit informace a fakta, jež jsou v příběhu zahrnuté. Jednoznačně se jedná o malé herecké překvapení v případě Kate Beckinsale. Kromě hezké tvářičky, taky trocha talentu. No, proč ne. Na omezeném prostoru jsem si ale mnohem více užil práci Very Farmigy a Alana Aldy, kteří jsou v hereckém žebříčku přeci jen o několik stupňů výše než Kate. Rod Lurie natočil na celkem malém časovém prostoru promyšlený a působivý snímek, kde jsou všechny dějové nitky úhledně smotány do jednoho celistvého klubka. To je hezky zabaleno, oceněno a vystaveno. Stačí si ho jen koupit a užit si ho tím nejlepším možným způsobem. 8*/10 ()

Dzegr

"A man can live a good life, be honorable, give to charity, but in the end, the number of people who come to his funeral is generally dependent on the weather." // "Člověk může žít spořádaný život, být čestný, přispívat na charitu, ale nakonec počet lidí, co přijdou na jeho pohřeb, je zpravidla závislý na počasí." ()

piglit

Dogs eat dogs. Mám hodně velký problém soucítit se zástupkyní tisku, který nám nejen tady v ČR, ale i v USA lže den co den a jednou pro změnu napráší zaměstnance vlády, která není o nic lepší. A protože silnější pes mrdá, dopadá to tak, jak to ukazuje tento film. ()

amyth

Film je to skrz naskrz podprůměrný. Herecké výkony jsem v podstatě nevnímal, protože jsem se nudil neuvěřitelným způsobem od začátku až do konce. S hlavní hrdinkou jsem nesoucítil, naopak jsem ji odsuzoval za nebetyčnou blbost. Ve chvíli kdy se začala podruhé cukat u soudu bych s chutí nařídil waterboarding a ke konci filmu už jsem byl ve stavu kdy bych ho klidně sám provedl. Tak mě napadá, že kdyby někomu pouštěli tenhle film, dalo by se to taky hodnotit jako mučení (jednou je to téměř nesnesitelné, ale vidět to třeba pětkrát za sebou ...... no nevím kdo by to vydržel). Co nechápu, že většina si myslí, že je to film který nevyvolává emoce, ale hodnotí třemi i více hvězdami. Pokrytci ()

XXXXXXXX

A vy si celý film jenom říkáte: "Kdo je k čertu ten podělanej zdroj?" A nejenom vy, Matt Dillon, by to rád věděl taky. Navíc se zde setkávají Beckinsale a Farmiga. A o napětí je postaráno. A kdo ví, možná, že se nakonec i dozvíte, kdo je oním tajemným zdrojem. A nebo taky ne. To zjistíte, pokud dáte Nic než pravdě šanci. ()

mrclTV

Celkom slušný film z reálneho (oproti bežným akčným rozprávkam z Hollywoodskeho stroja na sny) sveta vysokej politky a novinárčiny a ich špinavých hier. Len ma trochu očakávané rozuzlenie. Musíte pozorne sledovať detaily a narážky a na to, kto je osoba X, prídete aj sami dosť skôr ako pred záverečnou scénou filmu. ()

ostravak30

Názor na rozpor, zda je přednější bezpečnost národa či informace, bude mít asi každý jiný. Já souhlasím s tím, že obyvatelé mají právo znát fakta, ale odhalit totožnost agentky je opravdu ubohé. Agenti jsou také jenom lidé, mají příbuzné, rodiny, svůj další život. Však se to taky proti Erice Van Doren obrátilo a co mě fascinovalo nejvíc, že ani na moment si Rachel Armstrong nepřipustila vinu za agentčinu smrt. A dokonce ji i okolí přesvědčovalo, že ze to nemůže. Film je navíc docela matoucí, protože podle skutečné události je opravdu jen okrajově. Novinářka Pulitzera dostala, ve vězení nestrávila ani tři měsíce a kdo ví, zda na konci musela vůbec podstoupit rozhodnutí, zda svůj zdroj prozradit výměnou za propuštění či ne. Celý film je nám servírován právě tímto způsobem. Rachel čelí pravidelnému tlaku na prozrazení zdroje a po celou dobu mu odolává. A já to chápu. V tomhle jediném ji fandím. Na druhou stranu jsou zvláštní její argumenty. Tvrdí, že zdroj by po prozrazení mohl čelit nebezpečí ohrožení života, tlaku médií, veřejnosti. Tatáž věci ji ale v případě odhalení agentky CIA nepálí ani trochu. Snímek je tak zvláštní spíše z pohledu americké justice, co všechno může řešit a jak. Co všechno je též možné v právním státě takové demokracie jako je USA, která je Evropě neustále předkládána jako vzor. Pro mě byl tak snímek nejzajímavější z pohledu ženy, která odhodlaně do vězení nastoupila a později začala chápat, že se z něj jen tak nedostane, takže začala bojovat o své místo na slunci a nakonec podlehla. A to je podle mě největší slabina. Závěr. Divák se sice dozví, kdo byl oním zdrojem, a tudíž i chápe proč jej nemohla prozradit, ale není zcela jasné, zda na nabídku přistoupí. Ono to totiž podle závěrečné rozmluvy se synem vypadá, že ano, ale opravdu to udělala, když poslední scéna uvádí onen důvod, který jí vedl odmítat? Těžko říct. ()

Mamlas

Slaboučké TV drama o nějaké urputné novinářce, která kvůli nicneřešícímu článku do novin zničí životy hafa lidí kolem sebe. (12%) ()

Tominni

Povedené novinářsko-soudní drama, které vyvolává pocity, kam až jde zajít s ochranou informátora, co je svoboda slova. Hlavní hrdinka slovo drží, přestože oběť je velká. A pak samozřejmě samotný závěr, který má grády. Jen více podobných filmů. ()

Orhalmi

Podle mně opravdu vynikající film vedoucí k zamyšlení. Na jedné straně národní bezpečnost, na druhé straně svoboda slova a ochrana zdrojů. Film o zásadách, postavení žen ve společnosti, ne jen americké. Ostatně herecké výkony taky nebyly k zahození. DRma, které doveden vtáhnout diváka, lomcuje pocity, konec není vůbec jasný. ()