Práca investigatívnych novinárov je vzrušujúca, príťažlivá a sexi. Niekedy pri nej môže ísť o život, inokedy postaví novinárov pred neriešiteľnú dilemu či voľbu.
Vysoká politika, žurnalistika so svojimi archaickými hodnotami a armádne peniaze. Tieto tri mocnosti rozohrávajú vysokú hru, ktorej tajomstvá dokážu zabíjať.
Koho by zaujala správa o smrti feťáka a poslíčka s pizzou? Cal McAffrey, skúsený reportér denníka The Washington Globe, však tuší, že za profesionálnou vraždou dvoch bezvýznamných outsiderov by sa mohlo skrývať niečo oveľa väčšie, najmä, keď sa mu podarí nájsť spojenie medzi týmito zločinmi a záhadnou smrťou asistentky vplyvného kongresmana Stephena Collinse. Čo spočiatku vyzeralo len ako nešťastná náhoda či samovražda z nešťastnej lásky, sa postupne premení na malý čriepok v mozaike veľkého temného sprisahania, ktorého cieľom je likvidácia politika z piedestálu moci. Kongresman Collins a novinár McAffrey sú dlhoroční priatelia, a tak sa Cal, vybavený informáciami zo zákulisia politiky, sa vydá po stopách sprisahancov. Calova kolegyňa Della a šéfredaktorka majú spočiatku len obavy o objektívnosť a nezaujatosť jeho práce, no neskôr aj o jeho život, keďže vysvitne, že Cal odhaľuje veľmi vysokú hru, ktorej tajomstvá majú moc zabíjať. (TV JOJ)

sirrgulo

Povedený snímek, na který jsem se těšil několik měsíců, se mi konečně dočkal do rukou. Jak už jsem si zvykl u Russella Crowa i tentokrát dobře vybíral roli a opět mě nezklamal. Na odstřel je kvalitní film o novinařině a politice. Navíc mě překvapilo, když jsem ve filmu viděl celou řadu dalších známých tváří, o kterých jsem ani nevěděl, že se objeví. Jako například Jeff Daniels, Jason Bateman nebo Robin Wright Penn (podle jména jsem nevěděl, že se jedná o Jenny z Forresta). Teď už k samotnému filmu, mohl být možná trošku napínavější, ale mimo jiné díky dobré hudbě jsem se nenudil. No a nakonec, prostřednictvím začátku závěrečných titulků, jsem se i dozvěděl jak se tisknou noviny. ()

LP-SK

Slušne natočené a zahrané. Politicko-konšpiračné jadro príbehu má potenciál zaujať, no problém tkvie v tempe dejových posunov a prílišnom zameraní sa na menej pútavé žurnalistické pozadie. Štúdia poctivej novinárskej práce zaberá priveľa priestoru, pričom oveľa zaujímavejšie dynamické časti filmu ostávajú kvantitatívne poddimenzované. Vzhľadom na nevyužitý potenciál len mierny nadpriemer 70%. ()

johnson

Jako milovník filmů z novinářského prostředí a konspiračních teorií musím ohodnotit pěti hvězdičkami. Výborný thriller s výborným obsazením a hereckými výkony. Russell Crowe nám trošku přibral jak tělesně tak herecky. Parádní podívaná s (pro mě) nečekaným koncem. Napánavé od začatku do konce, tak jak to má být. Prostě perfektní. ()

Blazis34

Kriminální drama s politickou i novinářskou příchutí od Kevina Macdonalda se mi velice líbilo. Ačkoliv tam mohlo být více akčních scén a méně dialogů (které jsou mimojiné na vysoké úrovni a diváka nechávají být stále ve střehu) toto drama je velice dobře natočeno. K tomu všemu se přidá i spousta známých a výborných herců, kterými Russell Crowe či Ben Affleck beze sporu jsou. ()

White-Man

Docela nudný film. Uškodila mu hlavně jeho délka, která byla pro mě až moc. Kdyby byl tento film o 30 minut kratší, hodnotil bych ho lépe. ()

Weirdman

Vezmete všetko novinárské klišé, ktoré vo filmoch hraje väčšinou len vedľajšiu rolu, primiešate k tomu jednu kolosálnu konšpiráciu, natiahnete to na vyše dve hodiny a máte nábeh na State of play. Ešte k tomu prihodiť kopu známych a schopných hercov, dravú hudbu a ono vám to nakoniec aj celkom schopne zafunguje... (●) ()

dražis

Jó, tak tohle já mám rád. Novinářský prostředí, politika, vraždy a korupce. Celej příběh byl vcelku přirozenej a nezmatečnej, jak to občas u tohohle typu filmu bejvá. Pointa a napětí vygradovalo přesně, tak jak mělo. Ale pořád k pěti hvězdičkám tomu chybí dost a dost. Jinak to ale rozhodně stojí za skouknutí. ()

BradleyT

Tak nevím, přišlo mi to dost zabržděný a přehuštěný informacemi. Role mladé novinářky je podle mě úplně zbytečná a rušící - a mám pocit, že snad měla jen ztlumit vysoký kontrast mezi převyšovanou hvězdou v podobě Russela Crowa coby nejlepšího muže novin a ostatními řádovými redaktory. Námět dobrý, herci dobří, forma pro mě dost rozpačitá. Z odstupem času si člověk řekne, že to byla jen další thrillerová blbost, ovšem průměrné 3 hvězdy si zaslouží. ()

p.i.t.b.u.l

A máme tady jeden z těch lepších filmů. Bohužel podobnou zápletku jsme již mohli vidět a už je tak ohraná, že to místy nudí. To však nemění nic na tom, že tento film je povedený a ukazuje různé propojení vládních činitelů se soukromými korporacemi. Avšak po několika vraždách, lžích a zametáním stop, se do celé věci vloží uznávaný novinář Rusell Crowe a začíná známá honička kočky s myší. Jak film dopadne nechci prozrazovat. Konec je opět překvapivý, ale trochu očekávaný. Nic nového ale tento film nepřinese. Tak že vám zbývá se jen pohodlně usadit a vychutnat si skvělé herecké výkony s dobrou, ale již známou zápletkou. ()

ottik274

Slušné výkony, ale pokud znáte původní britskou verzi tak vás ničím nepřekvapí a already seen effect vás tudíž bude provázet pomalu v každé, vlastně v každé scéně. ()

Phex

Pro mě velice milé překvapení. Krimi Drama z prostředí investigativní žurnalistiky se zápletkou, která řeší současnou problematiku (válka proti teroru v USA a její politické pozadí). Děj má spád, do toho kvalitní herecké výkony,saab 900 a washigntonské exteriéry - hezké 4*. ()

pOne

Musím říct, že se mi film líbil. Pěkný vizuál, odsýpající děj, bavilo mě "se na to dívat". Jednu srážkovou hvězdičku musím ale dát za některé "nepodstatné maličkosti". Třeba nechápu, proč když jde do tuhého se řeší nějaká "blbá" uzávěrka. Děj už tak byl sám o sobě zajímavý, tak proč takto odvádět pozornost a kontraproduktivně přilívat oleje do ohně... ()

gotham

Nebýt toho překombinovaného konce, tak bych snad dal i plné hodnocení. Na odstřel je opravdu velice kvalitní film, který po celou dobu drží vysoce nastavené tempo, baví napínavým příběhem, zajímavými postavami a člověk už se nemůže dočkat, jak to skončí. I ten Affleck tam není tak hrozný a tolik nepřehrává jako v jiných filmech, i když Crowe, McAdams nebo Mirren jsou přeci jen někde jinde. No ale konec mě fakt naštval, to už jsem tvůrcům fakt nesežral. I tak ale Kevin Macdonald opět ukázal svou extratřídu. 80% ()

Jack.Pott

Odvážná kritika zkorumpované politiky, prorostlé krvelačným zbrojařským průmyslem, bohužel nebyla natočena v Evropě. Drama Na odstřel doplácí na černobílé postavy a nepravděpodobně časté zvraty, jež vrcholí závěrečným obratem o 180 stupňů. Téma privatizace veřejného prostoru (přesněji privatizace bezpečnostních složek státu) je samo o sobě dost silné, není třeba po americku dosypávat šoky a samoúčelná překvápka. ()

honzic

Chvílemi trochu zmatené a herecky nevyvážené, přesto zajímavý příběh a děj, jen to chtělo lépe ztvárnit. Hodnocení: 55 % ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (viac)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (viac)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (viac)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (viac)