Vicky Cristina Barcelona

• Česko Vicky Cristina Barcelona (viac)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Bachy

Svěží povídka s výraznými charaktery. Dokud nepřišla na scénu Penélope Cruz, šlo "jen" o fajn povídanou s úžasným Bardemem a klasickým allenovským tématem. Pak přijde na scénu Žena a vše rozkope a přeháže. Ačkoliv nejde o důležitý, zlomový, či špičkový film, nenapadá mě nic, co bych snímku vytýkal. Po jeho skončení mě napadlo, že by si Cruzová zřejmě za takový výkon zasloužila i Oscara. O to překvapivější pro mě bylo zjištění, že jej opravdu obdržela. Je vidět, že ceny Akademie opravdu tolik nesleduji. ()

Rocky62

I přes nezpochybnitelnou krásu tohoto filmu, které jsem si plně vědom (nádherné ženy, španělská idylka, kvalitní víno...) nemohu dát vyšší hodnocení a to mi režie Woodyho tak voní! Je možné, že jsem imbecil a film jsem nedocenil, ale v druhé polovině to šlo s kvalitou prudce dolu. Nevím čím to je, možná mnou, možná filmem. Film, který mě nenadchnul, ale dám mu druhou šanci, protože si jí zaslouží. ()

LoLaa

Co na to říct? Možná se může na první pohled zdát, že je film jen o sexu každého s každým, ale zdání klame. Ten příběh má hlubší význam a nese v sobě velkou životní pravdu, kterou si jen tak někdo nepřizná.. Herecké výkony jsou opravdu dechvyrážející a tepzastavující! Stejně tak hudba a hlavně ústřední píseň, kterou jen tak z hlavy nevyženu. Prostředí krásné španělské Barcelony je výbornou volbou pro takovýto film. ()

Tommy987

Oslava umenia, spontánnosti a lásky so všetkou svojou vášňou, ale i (seba)deštruktívnosťou, to všetko v rytme zmyselnej španielskej gitary. Film, ktorý pulzuje životom. 10 / 10 ()

dopitak

O Woodym už jsem na csfd napsal hodně. Že ho jako herce vůbec nemusím, a že v Banánech byl dobrej. Že jako režisérovi mu pomalu přicházím na chuť... A VCB to potvrdila. Absolutly. Completamente. Asi jen on dokáže před diváka postavit příběh - na, tady to máš, koukej se a nemluv. Vypraveč možná místy mluví příliš rychle, a malou část říká zbytečně, ale.. bez něj by to nefungovalo. Trojlístek Hall, Johansson, Cruz se musí líbit každýmu chlapovi. Jejich letní prázdninové dobrodružství se musí líbit každé ženě. Allen ví, jak na nás. Mrcha jedna. Canalla. Vlastně, dump egg. ()

iamek

Slušná letní romance plná hvězd mě za srdce vůbec nechytla. Čekal jsem, že moje první setkání s Woodym Allenem dopadne o něco lépe. Co snad každého zaujme je krásne prostředí Barcelony a jejího okolí, nádherná Penélope Cruz, nudná Scarlett Johansson a nádherná hudba. Chápu, že pro romantiky Vicky Cristina Barcelona musí být slušný zážitek, ale u mě tomu tak není. ()

Chrustyn

Od té doby co se Woody Allen spojil se Scarlett Johanssonovou začal se vydávat ze svého oblíbeného New Yorku a jeho filmy se začali více přibližovat komerčnímu divákovi a celkově se jejich styl (nejsem "Allenofil", takže to je jen můj názor) dost změnil. Po thrillerové romanci "Match Point" a romantické komedii "Sólokapr" se se svou novodobou múzou vydáva do prosluněného Španělska a rozehrává svojí oblbenou hru na vztahy. K ruce má ještě vynikajícího Bardema, méně známou (po tomto filmu by se to mohlo změnit) ale úžasnou Rebeccu Hall a (po tomto filmu - pro mě trochu nepochopitelně) akademií oceněnou Penélope Cruz. Film nerozehrává nějaký propracovaný mnohoúhelník s nepředvídatelnými situacemi a nečekanými zvraty ale spíše takový pomalý a nenáročný kruh, který plyne velice pomalu a ničím nepřekapí. Ačkoliv nemohu populárnímu neurotikovi upřít jeho jako vždy kvlaitní scénář, který se tentokrát pozná díky skvěle napsaným postavám pro mě to bylo málo a nedá se říct, že by mě film nějak závratně bavil či nadchl. Je dobře napsán, natočen i zahrán ale po celou dobu se v něm nestalo nic co by ho povzneslo nad lepší průměr jak v Allenově filmografii tak filmografii vůbec. Pokud vám ke štěstí stačí obyčejné příběhy s dobrými herci, vůbec neberte v potaz co jsem zde tak pracně napsal. ()

Lenny.M

Jestli se chystáte zhlédnout tento film, v žádném případě si ho nepouštějte s českým dabingem! Polovinu jsem viděla česky a polovinu v originále a říkám Vám, do konce se dívat s naším dabingem, nejspíš bych tomu nedala víc jak 2. Nicméně, tento film je velmi silný po emociální stránce, nesnáším takovéhle filmy, protože pak člověk má chuť o všem pochybovat, to je na tom ale nejepší, Woody Allen to tady vystihl bravurně a za to 4. ()

MiiRA

Woody nám naservíroval velice zajímavé romantické drama v čele s bohémem Javierem Bardenem v "zajetí tří krásných žen" v krásném Španělsku. Soundtrack je taky super. 4* ()

mcb

Passionate. Kde se bere ve Woodym tolik vášně, nechápu. O to víc chápu tento zdánlivě pohodový prázdninový snímek, jenž svojí letní nevázaností a ne přílišnou vážností vyusťuje, pod povrchem, v docela dramatickou romantiku, která se zdá za přívětivým obalem naprosto neškodná. Jenže slunce svítí dlouho, víno teče proudem a dámy jediným pohledem na Javiera Bardema podlehnou. Pro ostatní snad už jen víno, ženy, zpěv...:) Odvrácená strana chladného a mrazivého Match pointu vás pravdivě zahřeje u srdce a možná i trochu opojí. Ještě jednu sklenku, prosím.... ()

mat.ilda

Woody Allen usoudil, že z New Yorku jsme viděli dost a po Match Pointu se nás rozhodl seznámit s dalším evropským velkoměstem. A udělal dobře - Barcelona ve westernovém odstínu zapadajícího slunce je kouzelná, ústřední píseň navozuje bezstarostnost letního svádění, obsazení tří hlavních postav bezchybné, dialogy a prezentace protichůdných pocitů, balancujících mezi racionálním PROTI a iracionálním PRO přesné, přesto, jakoby něco chybělo, vlastně spíš přebývalo - je to vpád P. Cruz, kterým se atmosféra budovaná na očekávaném napětí mezi mužem a dvěma ženami hroutí jako domeček z karet. Škoda, neboť filmy tohoto typu zpravidla vtáhnou diváka natolik, že na půldruhé hodiny astrálně opouští svou šedou realitu a splyne s Vicky Cristinou Barcelonou... ()

heyda

Hezky odvyprávěný příběh, který mě však moc nezaujal. Milostné trojúhelníky moc nemusím, nepřijdou mi originální. Film však těži z příjemné hudby, prostředí Barcelony a nádherných hereček, jak jinak, že? :-)))) Ke všemu Penélope je s tou španělštinou taaaak sexy. No jsou to z mé strany pěkné 3 hvězdičky. ()

giblma

Napadá mě jediné slovo: neallenovské. Film mě moc neoslovil. Možná je to tím, že nesnáším slunce a atmosféru přímořských států s jejich temperamentem. Možná je to tím, že mě neuvěřitelně štval vypravěčův komentář. Možná je to tím, že se mi Allenova klasická tvorba líbí víc. Možná je to tím, že z jeho poslední tvorby jsem toho neviděla tak moc, abych mohla začít sypat moudra o vyhasínajícím géniovi. Nebo možná se jedná o film, který zařadím do skupinky "netřeba vidět podruhé". ()

jojinecko

4,5*/5...Film svieži ako španielska sangria a horúci ako salsa... Krásne exteriéry, skvelí herci, zaujímavý príbeh ako vždy popretkávaný skvelými "woodyovskými pravdami o živote", vtipné aj dramatické, oslovujúce...Takmer dokonalá alchýmia a ďalší "takmer skvost" v nabitej Woodyho filmografii. Film, ktorý si dám rád znovu a nie raz! ()

Oktavianus

Skvělý vášnivý příběh z Barcelony. Woody mistrně splétá lidské osudy (v souladu s heslem, že nakonec se stejně všichni sejdem v jedné posteli) a opět hraje na svůj oblíbený motiv náhody - jak by to asi dopadlo, kdyby na závěr do ateliéru k Vicky a Juanu Antoniovi nevpadla žárlivá Marie Elena s pistolí? Byla by Vicky schopná opustit svého usedlého hňupa? Jojo, vztahy...jak nás Woody učí vlastně celej svůj život, rozhoduje jen štěstí. Nic víc. Bardem do své role navíc sedl jak prdel na hrnec, i já bych měl co dělat, abych po něm nevyjel, a to jinak nejsem takhle orientovanej. Tak jsem Juanu Antoniovi alespoň jenom záviděl, mít v posteli Hallovou, Cruzovou a především Scarlettku, to je jak splněnej sen. Ale nyní nerušte. Naleju si sklenku červeného španělského ohnivého vína a znovu se ponořím do merita vztahů v katalánské metropoli, navštívím Gaudího a budu vzpomínat na Allena, jak to skvěle vykreslil. ()

Flego

Kto by nechcel prežiť čaro sparných nocí v letnej Barcelone za zvuku gitár a s vôňou vášne... Woody Allen okúzľujúcim spôsobom glosuje výlet dvoch mladých žien s charizmatickým mužom. ()

BMW12

Hezký romantický film, odehrávající se v nádherném Španělsku, se skvělým hereckým obsazením. Film má poklidné tempo, spoustu romantiky, líbili se i scény, kdy si chodili poslechnout hudbu z kytary. Bylo to hezké, jenže film se nemůže v tomto duchu nést celých 97 minut, ono totiž po čase vás to poklidné tempo začne nudit a zjišťujete, že z těch jejich vztahů a románků se stejně nic nevyklube a vlastně z toho filmu si neodnesete žádné ponaučení, ono se tam totiž nic nevyřeší. Prostě se to všechno stalo, ale nemělo to žádný jiný hlubší význam. ()

hrona

Americko španělská verze českého Románu pro ženy, typický Allenovský ukecaný humor, obsazení na jedničku, výborná hudba a skvělé exteriéry. Příběh s mnoha zajímavými a lehce (spíše náznakově) erotickými scénami. Rozhodně počin, který si zaslouží hodnocení, jakým je zde obdařen. ()

poz3n

Film nijak vyjímečnej scénářem, či tématem, ale v podání Woodyho Allena nasál děsně přitažlivou atmosféru. Jak nemusim Penelope Cruz, tak musim přiznat, že tu byla výborná, dokonce i toho Oscara schvaluju. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Všechno se točí kolem Woodyho Allena. No... možná ne tak docela, ale my už jsme si s ním dnešní nálož novinek nějak poslepovali ;-). Takže především je tu Woodyho nový film, který asi nebude tak… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář

27.02.2008

Španělsko se kdysi těšilo oblibě tvůrců spaghetti-westernů a historických velkofilmů, dnes se do sluncem zalitých končin pod Pyrenejemi stěhují renomovaní (skoro)nezávislí režiséři. Po Woodym… (viac)