Kliatba Mesačného údolia

• Česko Kletba Měsíčního údolí (viac)
Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
Maďarsko / Veľká Británia / Francúzsko / Austrália / USA / Nový Zéland, 2008, 103 min

Fantasy rozprávka, nakrútená podľa knižnej predlohy Malý biely koník, anglickej spisovateľky Elizabeth Goudge. Rozpráva o obyvateľoch tajuplného Mesačného údolia a dávnom spore dvoch znepriatelených rodov. Keď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia vo svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá tam prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu bude musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel, a skôr než Mesiac zapadne za horizont, ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec. (STV)

ashtangi

Velmi nudné! Špatný téměř nic neříkající příběh. Katastrofální výprava. Když už se ve filmu objeví nějaké efekty, tka jsou nepovedené. Hrstka herců z filmu dělá spíš komedii o ničem, než pohádku o záchraně Měsíčního údolí. ()

hazaba

Pěkná pohádka, která mi osobně zvedla náladu. Pravda, triky někdy nestojí za moc, děj je taky prostinký, ale herci se docela snaží a hudba je fajn. Jo, a mám slabost pro anglický venkov :-) ()

Heroine

Někdy nevím co si o takovém filmu myslet. V humoru se to poněkud míjí s mým vkusem, téma je stokrát viděné, Blue Richardsová i McElhoneová se moc špatně sledují, k tomu má film velice divné kostýmy, a pár super kýčovitých momentů. Pořád ale vychází Britský fantasy film o tolik lepší než Americký, že i přes jisté nedostatky to není úplný odpad. A Gruffudd je super. ()

drankeryth

Obycajny rodinny film s nudnymi kuskami zo zanru fantasy, ktorych tam nebolo prilis moc. Jedine co ma z tohoto filmu okuzlilo bol ten hrad a ta trapna banda lupeznikov zo zrucaniny boli trapny, ako aj ten jednorozec a ubohy cierny lev, ktorych aj tak ukazali minimalne. ()

Cruchot

Nechápu, co tenhle film vůbec pohledává na velkém plátně...Slaboduchý příběh, laciná výprava a vizuální efekty...** dávám snad jen za roztomilou Dakotu Blue Richards a ještě roztomilejší půvabnou Nataschu McElhone, kterých je pro tenhle skoropaskvil škoda. ()

parabellum

Kleba Měsíčního údolí je nemastné, neslané fantasy pro menší publikum. Tento film se hodí jak už tady někteří uživatelé psali tak na odpolední vysílání pro děti a ne do kin. Filmu chybí pořádná výprava, efekty, scénář je děravý až běda a o hloupých až trapných postavách ani nemluvím. ()

chrispe

Moc to nechápu, protože mě tyto filmy nechávají naprosto v klidu a dobrovolně si je nepouštím. Tohle jsem ale dnes ráno zahlédla v televizi a díky Ionanovi Gruffuddovi jsem to nechala puštěný... a mně se to líbilo! Skoro mám chuť dát čtyři. ()

IPajule

Tento film je moc pěkný stejně jako knížka, kterou mám přečtenou už víc než párkrát. Ve filmu není tolik detailů jako v knize, takže je samozřejmě lepší přečíst. Tedy aspoň pro mne ano. Ráda se na to kouknu znovu, ale kniha je kniha. Jinak děj velmi záživný a plný dobrodružství. Celou dobu jsem čekala na to, kdy se ukáže malý bílý koník. Nejvíce mě překvapila scéna kdy jde Wrolf chodbou a Marie vidí jeho druhou tvář v zrcadle jako černého mohutného lva. Konec samozřejmě skončí dobře, jako každá pohádka.) ()

Primavera

Film som si mrkla s dvoma tínejdžerkami zo základky. Tie dojaté fňukali, ja veľká som nechápala .... Takže tie dve hviezdičky za tie dve fňukandy. Pretože pre mňa to bolo otravné jak vred na jazyku. :-) ()