Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

vegetol.mp

Ze začátku vcelku obstojný horor, který postupem času začnou ruinovat ojetá žánrová klišé, absence v logice a neohrabaná režie. Kolikrát už jsme viděli strašit mrtvé děti? A kolikrát hrálo rádio, které bylo vytažené z proudu? To pak člověk začne řešit nesrovnalosti ve scénáři. Jak je možné, že malá holka ví, kam sáhnout, aby poškodila auto? A jak je možné, že žena, která skoro celý život strávila na psychiatrii, umí řídit? To že má někdo rád horory, ještě neznamená, že je umí točit.. ()

Skip

Od režiséra Herzova formátu bych nečekal takovou slátaninu, která je bez atmosféry, místo hrůzy budí spíš úsměv a navíc se v ní jen těžko hledá nějaký smysl. Spíš bych řekl, že natočit tohle byl nesmysl. Úplně na odpad to není, ale balancuje to velmi vratce na okraji odpadní roury v temném sklepě, kam není radnou koukat klíčovou dírkou. ()

BoredSeal

Tolik jsem se těšil, až zase můj oblíbenec Herz něco natočí a on se rozhodne věnovat svůj čas tak trapnému scénáři jako TMA. To si prostě Česko nezaslouží, aby taková legenda marnila svůj čas a talent na tohle. Jistě, technická stránka, atmosféra a lokace jsou výborné, Herz svoje řemeslo pořád ovládá. Herci asi taky dělali, co se dalo. Ale kvůli příběhu, nějaké vazbě na zvěrstva z 2. světové války je to hrozná kravina, to mě fakt štve. Řemeslně dobře odvedená práce, ale pro naprosto hovadskou látku. ()

honajz2

Umí Češi natočit horor? Tuhle otázku jsem si kladl od shlédnutí Posledního výkřiku. A dostalo se mi odpovědi. Napětí bylo vcelku slušné. Dokonce se ten děj i rozvíjí. Blbý je, že je tam hodně pitomých scének, kde nevíte, proč udělala tohle. Nakonec dávám slabší tři hvězdičky. ()

M.i.k.e

já sem ke Tmě přistupoval se zančnou nedůvěrou,ale nakonec sem příjemně překvapen a musím uznat,že Juraj Herz byť v pokročilém věku,stále ještě dokáže svoje mladší kolegy v lecčems strčit do kapsy...na české poměry opravdu solidní záležitost,ke které se nebudu muset bát v budoucnu vrátit...65% ()

HappySmile

Bohužel, scénář postrádal logiku a ani hororová atmosféra zde moc nebyla... Autor asi věděl, že to bude celkem průser, když se to snažil zachránit aspoň nahými scénami, které zde byly naprosto neúčelové (dějově, jinak naopak naprosto účelové k potěšení mužské části publika). ()

Morloth

Herz myslím plní přesně to, co si vytyčil. Film baví, má atmosféru i jakýs takýs spád. Problematické spatřuji některé herecké výkony a především logickou strukturu příběhu, která je i dík podivně skokovému střihu jaksi v čoudu. Asi největší slabinou je však samotný závěr snímku, který byl nejen neobyčejně zmatený, ale především nevydařený. Samotný příběh je pak sice poněkud neoriginální, na druhou stranu, kdo to od hororu, jenž si za cíl neklade žádnou artovost, ani žádné invence, vyžaduje. Osobně si myslím, že T.M.A. je poměrně zbytečně podceňována. ()

rakovnik

Juraj Herz je velmi zkušený režisér, ale nemá za sebou příliš mnoho povedených děl. O horror se pokusil několikrát a povedlo se mu to zřejmě jen v případě, kdy ani o horror jít nemělo (Deváté srdce). U takového žánru se člověk musí bát, lekat. A ne se nudit, kroutit hlavou a nevěřit svým očím. Prostě jsem se opět přesvědčil, že naši tvůrci horror neumí. Snad jen horrorové komedie (Svatba upírů). Zde se jedná o řežijně vyspělý počin, který se minul svým zaměřením, neboť se dle mého jedná spíše o psychologický film (podobně jako Spalovač mrtvol). ()

bourec

Hodnocení týhle pitominy vlastně ani nedám dohromady.Že je Herz trochu víc trhlej víme,ale tohle se mu moc nepovedlo.Jen matně si vzpomínám na film Pasáž,to byla taky pípovina,20%. ()

cariada

Další náš pokus o horor, který se ale poměrně povedl. malíř přijíždí kam si na malé město do domu po svých rodičů. Dům je silně zdevastovaný , ale obyvatelný. Markovi se neustále připomínají vzpomínky z dětství, kdy se bál chodit do sklepa. postupně se tu zabydluju a seznamuje s okolím a lidma, jenže pořád se kolem dějí divné věci. A vše vede až do dob nacismu. Film má velice ponurou atmosféru což Juraj Herz umí bravurně. K tomu přijemní herci i prostředí, hudba skupiny Lili Marlen. Já jsem se dobře pobavil , jediné co bych vytknul je přilišné skloubení více žánrů do sebe což někdy působí až moc chaoticky. ()

Nach

Vůbec se nejedná o takový průser, jak jsem ze zdejších komentářů čekal. Spíše jsem byl příjemně překvapen, co tuzemská kinematografie vyplodila za atmosférický horor, který má své nemalé mouchy, ale dá se na něj dívat. Rozhodně to celé nad vodou drží režisér na slovo vzatý, a v tomto žánru snad jediný český odborník (zatím, uvidíme, co se vyklube z Robina Kašpaříka), Juraj Herz. Ten vytřískává z jinak skutečně stupidního scénáře maximum, takže vám ve výsledku tento film připadá jako průměrný béčkový horor nějakého hollywoodského studia. Dalším mínusem, za který logicky může jeho písemná podoba je jakási nesourodost tohoto snímku. Celé je to nejvíce patrné v samotném závěru, který měl mít šokovou pointu, ale namísto toho jsem si neustále pokládal otázku, co to tedy jako mělo znamenat? ... V jedné větě bych český hororový film Juraje Herze, T.M.A., ohodnotil následovně: Herci se snaží, seč mohou, režisér ví, co dělá, ale to vše potápí scénář, který je jako jediný zralý na odpadové hodnocení. 60% ()

WoWoW odpad!

Fakt si říkám, že jsem radši nešel spát. Protože hodina a půl spánku by byla 100% přínosnější než tenhle stupidní pokus o horor. Scénář, herecké výkony a hlavně atmosféra jsou ubohé až mě z toho mrazí. Už asi 20 minut přemýšlím, co se mi na tom filmu líbilo, abych nemusel dát ten odpad, ale nenapadá mě vůbec nic. Maximálně Zorro a to je strašidelně málo. No nic radši jdu spát. ()

Rodriguez

Tak to vypadá, že buď jsem dement já nebo ta parta idiotů, co tomu dává odpad. V tom případě začínám přemejšlet, zda jsme všichni koukali na stejný film. Je pravdou, že českou kinematografii v podání akčních, thrillerů a hororů moc nemusím, protože se většinou vůbec nevyvedou. Nedávno jsem viděl i Čepel smrti a oproti tomuto musím uznat, že to byl čistý amatérismus. Pan Herz se s látkou popral velmi statečně a vyšlo mu to na výbornou. Atmosféra, lokace i hlavní hrdina v podání Ivana Fraňka byli luxusní volbou na nedělní noční hororovou jízdu! Za mě 90% ()

Fleinka

Vcelku zklamaná, od Juraje Herze jsem čekala mnohem více. Horor,který byl silně nelogický a jediným strašidlem byl hlavní hrdina, kterému jsem neporozumněla ani ke konci filmu. Děsivým na tomto hororu bylo nezničitelné rádio vydávají zpěv dětí, nebylo to na film málo? ()

Dannysek4U

Uplne zatratit to asi nejde, Atmosferu to chvilema ma, kamera slusna, dobre voleny lokace, navic v nasem kontextu, co si budeme povidat... ale ten dej je proste megablbej. Jakoze hur uz to neslo. Rekneme artovy becko se schopnosti klesat jeste niz. ()

zette

Juraj Herz behem filmu vybudoval hodne slusnou atmosferu, u ktere me i v zadech zamrazilo. Celkem zajimavy pribeh a dobre herecke vykony. Ve svem zanru jeden z nasich nejlepsich hororovych snimku, ktery by se podle me neztratil ani v zahranici. Tak nizke hodnoceni nejsem schopen pobrat. ()

Alfréda

"Jak ses mi dovolala? Můj mobil je dávno vybitej. No, je to divný." Stupidní dialogy nutí herce měnit nálady a motivace lusknutím prstu, děj tak naprosto postrádá smysl a následuje jedna nelogičnost za druhou. Mnoho vcelku originálních a inovativních nápadů vyzní zcela hluše kvůli nechtěnému humoru, který se do filmu vkrádá- místy se snaží být hororem a místy horor doslova paroduje. Tolik chyb a přešlapů dokonce zastínilo afektovanou Krobotovou, která by mi jinak vadila ještě víc; takhle to nebylo to největší zlo. Vcelku je to 96 minut nápadů a námětů poslepovaných dohromady tak, že prostě nedávají žádný smysl- takové panoptikum nesmyslů a chaosu. 25% ()

Jermann

Herzovskou atmosféru T.M.Ě. nelze upřít, jen se mi zdá zbytečně vyplýtvaná na v celku nudném příběhu, kde se proplétá několik nesourodých dějových linek, z nichž ta ústřední, ''Moje praštěná ségra (nebo kdo)'', se hodí spíš do strašidelného filmu pro mládež. Pro fanoušky SAW a podobných je tu jako bonus vlepená jediná krvavá scéna, která za to krátké nadzvednutí žaludku nestojí a neškodilo by ji z filmu .. amputovat. Středem celého snímku, a zároveň jeho nejpůsobivějším aspektem, je samotný dům, který každým čtverečním metrem vzbuzuje úzkost a mrazení v zádech. Hitchcock by si mnul ruce .. ale pravděpodobně by jej využil lépe. ()

alchac

SPOILER WARNING!! Ouououou… Tak jak jen začít. V první řadě byla obrovská chyba chodit na tenhle film s očekáváním, že se přiblíží alespoň trochu genialitě Spalovače mrtvol. S očekáváním prvního čistokrevného porevolučního horroru v českých luzích a hájích. Už první vteřiny filmu mě ale opravdu vyděsily, protože namísto očekávané tajemné, napínavé hudby a la Panna a netvor tu na vás zaburácí rocková skladba, která spíš patří do nějaké americké horrorové B až C produkce. Alespoň jsem byl ale připraven na to, co mě mělo čekat. Příběh? No to snad neee- tajemný starý dům, rádoby náznaky hříchů minulosti a rodinné tragedie, psychicky traumatizovaný mladší bratr, šílená sestra – čarodějka s „děsivě“ poškozeným okem… originalita na bodu mrazu. Herz však jde ještě dál. Rádio, co se samo zapíná a nejde vypnout ani po rozflákání o podlahu, neustále vyhrávající jakousi – asi děsivou – dětskou říkanku (jako čínské mučení by ale uspěla, to ne že ne). Esesácké vraždy mentálně postižených dětí. Dům, který pije krev a celkově si žije sám vlastním životem („… jako by se sám chránil…“). Herz tady vytáhl snad všechny horrorové ingredience, hodil je do hrnce a uvařil z nich… kýbl nudy. Film díky tomu působí nesmírně nekonzistentně, nedrží vůbec pohromadě a já vlastně vůbec netuším, co tím chtěl autor říci. Atmoséra absentuje, všechno na mě působilo dojmem strašlivé samoúčelnosti, jejímž vrcholem je zřejmě záběr na podlahu „sající“ kapku krve – proboha proč??? Nepochopil jsem… Víc jsem se rozhodně bál u Panny a netvora, Devátého srdce a dokonce i u Upíra z Feratu. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (viac)