Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

Phex

Na film jsem slyšel dobré kritiky, ale po shlédnutí jsem byl spíše zklamán. Nějak jsem tomu celému neuvěřil a komediálnost "uměle" vytvořených scén mi pak logicky přišla nižší. Jak chtějí přízemní češi býti světový, to už jsem někde viděl...co Miloši? Tady to naštestí zachraňují dobří herci. ()

Romadoor

Přijde mi velmi smutné, že asi žádná z veseloher posledních let, srovnatelná rámcově ambicemi, námětem a civilním prostředím se Světáky (Nestyda, Duše jako kaviár...atd.) jim nesahá ani po kotníky. Čím to? Tvůrci, herci, diváky, blbou náladou? ()

infernet

"Ty se z nás musíš chovat nejlíp, když už vypadáš jako kaple" :-) Úžasná záležitost. Snad jen jednu malou výhradu mám k pro mě někdy až násilně naroubovaným pěveckým číslům. Ale jinak jasných 5* ()

rafix

Perfektní komedie a hlavně vynikající herecké obsazení tria Brodský, Libíček a Sovák. Bylo to vtipné. Mě se to moc líbilo. ()

Bumerang

Jasných pět hvězd. Tenhle film si museli herci vážně užívat. Absolutně všichni jsou skvělí :-))) Pro mě nejúžasnější je pan Nový. Tohle byla role pro něj a starý pán se ji chopil bravurně. I paní Šejbalová se vyřádila. Rozhodně jedna z nejlepších komedií z našich luhů a hájů všech dob. ()

LuckyK

Měl jsem to štěstí vidět slavnostní promítání ve Varech na fesťáku se všemi třemi hlavními hrdinkami sedícími půl metru ode mne. A to víc jsem si to užil, protože i teď házely hlášky. Jen škoda, že už tři hlavní mužští hrdinové a režisér se nemohli dostavit. Geniální a vkusné vystižení negativních českých vlastností skrz velmi chytrý humor a kouzlo herců a Oldřich Nový jako klasik je třešničkou na dortu. ()

zdeci

Broďák jako vesmírný intelektuál, Libíček zas zfanatizovaný znalec dadaismu a Sovák jako frankofonní bijec jsou prostě boží! Dost mi to připomnělo (tu buranství) Hoří, má panenko a taky vlastní zážitky, kterak jsme jako náctiletí pašovali flašky chlastu na zábavy :-) 88 %! ()

akcul

Nevím, zda-li je to tim, že považuji hodnocení notoricky známých filmů za obtížné, anebo na mě film dopadá tak nějak komplexně, takže nechci a nebudu se šťourat v jeho jednotlivých složkách. Celkový dojem je úžasný, jednotlivé hlášky skvostné. Jde tu o celé spektrum chování a vlastností, mezi nimiž je přetvářka, prázdnota, předvádění se, ostuda, úžas, dobré srdce a spousta dalších momentů, které přísluší početnému procentu společnosti a koneckonců snad i každému z nás. Copak Vaše etiketa a inteligenční kvocient nemá žádné šrámy? ()

kaaamiiii

Obsazení parádní. Několik perfektních hlášek, skvělá scéna u stolu (setkání). Bohužel jsem se místy nudila - hudební vložky mě opravdu za srdce nechytly, proto hodnotím 3*. ()

route60

Herecká extratřída v Světácich pana Podskalského a jedna z nejlepších komédiich vůbec co kdy byla natočena skvělé, satira až do morku kostí na tehdejší dobu, dialogy, scénař a hudba v tomto filmu dokonale funguje a i po 43 létech od svého vzniku nestratila nic ze svého kouzla,rozhodně nejlepší film pana Zdeňka Podskalského. ()

shioo

Pan Libíček je excelentní..Samozřejmě není nutno mluvit o skvělém výkonu Sováka a Brodského, ale ňouma v podání Libíčka je skvělou figurkou téhle komediální trojice a třešničkou na Světáckém dortu. ()

Slam7

Taková sebranka se vidí málokdy:) Jak by řekla moje babička, tohle je pořádnej film a ne nějaký americký hovadiny! V tomhle případě bych jí dal rozhodně za pravdu!!! ()

hoffman.jan

Náš skvost. Nezapomenutelná česká komedie, spolu s Tajemným hradem v Karpatech to nejlepší co Československo mezi komediemi vypotilo. Závěrečné setkání u večeře je prostě dokonalé. Více slov není potřeba. Špička - 5* ()

honzic

Nemohu si pomoci, ale Podskalského filmy mne nesvědčí, tak nějak mi nedávají celkově moc hlavu a patu a člověk v nich trochu bloudí, i když tady je děj celkem jasný a zvolený herci a herečky nejsou špatným výběrem, celkově mi schází více pointy a humoru. Hodnocení: 60 % ()

Darth Kedr

Nechápu, jak mi mohla tato perla českého filmu tak dlouho unikat. Nicméně jsem to dohnal tím, že jsem to viděl 2x během jednoho týdne a v obou případech jsem se skvěle bavil. Parádní muzikálová komedie o vstupu obyčejných dělníků do noblesní společnosti, k tomu trio lehčích slečinek a lekce z etiky. No je to kombinace, která funguje opravdu na výbornou, dost tomu pomáhá dobré herecké obsazení a kvalitní výkony většiny zúčastněných. Příjemnej lidovej humor, kterej zahřeje... ()

avonetka

Světáci……. tak s tímhle filmem se dá u mě mluvit už o vztahu. Není jiný, který bych viděla vícekrát a pořád se nemůžu vynadívat. Dialogy z maringotky si někdy přetáčím i zpátky. No, zkrátka pořád se nestačím divit, jací herci to byli…….. A ještě něco..... nemůžu souhlasit s chybou ve filmu uvedenou v zajímavostech, kde se píše: "Při útěku z hotelu nasedne trio do bílé Tatry 603, vystupují však z tmavé Volhy." Nene! Jeli přece napřed na Petřiny!!! Tam si logicky museli vzít jiné taxi, v tomto případě tmavou Volhu a dojeli až „domů"! Chtěli být přece nenápadní a zmást případné pronásledovatele!:-) A bůh ví.......možná tímhle způsobem sjezdili v noci celou Prahu..... ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)