Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

kotrlak

Přihlouplá nevtipná rádoby-komedie, která si zaslouží jeden bod jen za tehdejší hvězdný obsazení...99 minutes of wasted time! ()

Mr.Hackels

Sovák, Brodský a Libíček. Už to stačí abych čekal kopec srandy. Tito pánové jsou totiž zárukou, že se nebudete nudit ani minutu. A zub času tomu neubral na kouzlu ani píď. Parta fasádníků se mění v odborníky na jakékoli intelektuální téma a ikdyž občas tápou, tak vždycky s grácií :) ()

ssarka

jedna z nejkrásnějších komedii,kdy plně vyznívá český humor,který bohužel odešel se zlatou generací českých herců...Sovák ,Werich,Hrušínský a všichni,který hráli od třicátých let po devadesátá léta,to vše byla zlátá éra českých herců a bohužel nikdo z dneších herců jim nesahá ani po kotníky....přirození,ani nevypadají,že to hrají... "Na co do knihovny,když budeme mít knihu.Ty jsi prosim tě uplně hysterickej! " :D :D ()

Foltas007

Zklamání. Neuvěřitelně nadhodnocená věc. Ani jednou jsem se u filmu, který se řadí do žánru komedie nezasmál. Něco u mě vyvolalo pousmání, ale za břicho jsem se rozhodně nepopadal. Od takového hereckého obsazení jsem čekal víc. Bohužel film drží jen Oldřich Nový, to byl pan herec. Ostatní průměr. Tedy až na Bohdalovou, kterou začínám pomalu nenávidět. Co však filmu nejvíce ubírá jsou hudební vložky, to je prostě tragédie. Nemohu dát více než 50/100. Nebýt Nového, tak jdu ještě níž. ()

kuri-noha

Zlatá, diamantová, smaragdová (...) legendární komedie! Pygmalion počesku. Moment, kdy se v podniku setkají trojice dam a pánů, je nezapomenutelný. ()

JendaBenda

Nikdy jsem nechápal to haló kolem tohoto filmu. A už vím proč..... Nikdy jsem se na něj pořádně nepodíval!!! Luxusní, ale LUXUSNÍ film! ()

the_weaver

Vycibrená satira nasmerovaná proti "češství" a komunistickému režimu. Hlášky tu padajú ako vojaci na Omaha beach. Fascinuje ma, že sa to v dobe vzniku mohlo premietať; nechápem, ako potom mohol ešte niekto brať vtedajšie zriadenie vážne. Obdivujem tiež, ako si tvorcovia robia srandu z vlastností svojho národa.↵  Intelektuálne na vysokej úrovni a ešte lepšie zahrané. A dokonca sa tam s premenlivým úspechom podarilo napasovať aj pár hudobných čísel. ()

evangelik

Mně tenhle film nějak neoslovil. Mnoho filmů jsem viděl 20x, 10x, ale tenhle tuším jenom 2x. Ani ho nemám stažený v adresáři, ani natočený na videokazetě.... ()

zeleznak

Jednoduchy scenar se skvelymi perlickami, velevtipnymi dialogy, fajn hudbou a bozskymi muzskymi hereckymi vykony, ktere krome Sejbalove absolutne prevalcovaly vse okolo (feministky prominou). Libicek dirigent, Sovak, Brodsky a Novy prvni housle, Prachar a Moucka 2. Skoda Mensikova prehravani, jinak skvost. ()

sehnalkakac

Jako milovník Jiřího Sováka a celkově českých černobílých filmů si nemůžu pomoct, ale i kdybych to viděla ve smyčce pořád za sebou, směju se stále těm vtipům jako když jsem to viděla poprvé. Hlášky typu : "Nebojíte se, že vám s tím uteku?" nebo "Sedni si. Já sedím. My taky sedíme." , "Já jsem je všechny znala osobně" .... je prostě klasika nad klasiku a už se jich nikdy nezbavím. Kdybych mohla dám těch hvězdiček 150 a ne jen pět. :)))))) ()

Feacher

Moc pěkná česká komedie nabouchaná hereckými esy. Výborně vymyšlená a i dnes po více než 50 letech stále vtipná. Super! ()

vinducha

Jen jsem si tak představil , kdyby v té době měl pan Podskalský přízeň nejvyšších hlavounů a dostal na rozpočet víc peněz , mohla být tahle komedie v barvě .. ()

Damnsinead

Nebýt těch muzikálových čísel, bylo by to na pět hvězd. Jinak je film výborný, pánové chrlí jednu hlášku za druhou, dámy jsou k popukání, jen ta Bohdalka nemusela tolik řvát. ()

Sfaxia

Skvost. zajímavý je, že nikdo nemusí umřít, nikdo nemá závažnou nemoc, neřeší se rodinný propletence, neotravují tam zpovykaní fakani a jde to. Nic takovýho už nikdo neumí, bohužel. Ono asi taky není s kým a kým něco podobnýho natočit. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)