Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Lasombra

Vlastně jsem se k Thorovi dostala přes Avengers, kteří mě mimochodem vůbec nenadchli. O to víc jsem byla mile překvapená, že Thorovo kladivo udeřilo tím správným směrem. Herci super vybraní, i Natalie měla oddychovou roli. S tímto trhákem nemám vůbec problém a miluju ten severský svět, který je zde krásně vizuálně vytvořený! ()

MilesTeg

Příjemný, ale nevyrovnaný snímek, trpící jednak nesourodostí děje v Midgardu a v Asgardu a pak faktem, že je to vlastně pilotní film, uvádějící Thora na svět, aby ho mohli použít pro Avengers. Dobrý Hemsworth a roztomilá Natalie Portman, na kterou se vždycky rád podívám. ()

Jan.S.Harold

Jednu hvězdu za grafiku a jednu za chybějící kousek marvelovské skládačky... víc to nepotřebuje. Chybí tomu švih a vlastně i děj, příběh, je to skutečně jen střep... šlo by zkrátit na polovinu... ()

Durgas

Dal by som aj viac, lebo marvelovky ja môžem, ale veľmi sa mi nepáčilo na čo sa v ich rukách premenil Asgard a vlastne celá škandinávska mytológia. Nebudem sa o tom rozpisovať, veľmi pekne to vystihol verbal. Nudné to nebolo, ale za gej-mutikulti Valhallu nemôžem ísť cez 2 zvjozdy... ()

Zahartof

Tchoř? Sleipniho koule!... Negr a vietnamec, tedy, pardon, afroameričan a asiat v SEVERSKÉ mytologii??? Tři sloky z Eddy vykreslují charaktery lépe než dvě hodiny téhle vystajlované, buzerantské sračky. Z tak ohromně rozmanitého, bohatého, nejednotného, macho světa jako je severský panteon dokázali tvůrci vyrobit přiteplené patetické omalovánky, navíc s logickými lapsy o velikosti Valhally i Folkvangru dohromady. Jdu si pustit dvojku, ať se pořádně naseru. ()

Heinz93

Podobné mytologické příběhy mě baví, a i to bylo hlavním lákadlem, proč jsem si pustil Thora. Scény z Asgardu jsou podle mého názoru na filmu to nejlepší, ovšem už jen samotná myšlenka, že se svržený polobůh zamiluje na jeho oblíbené planetě do první vědkyně, kterou uvidí, ve mně vyvolává jakýsi nevábný pocit. Celkově je Thor ale vydařený marvelovský film a z filmů o jednotlivých Avengerech patří s Iron Manem k těm nejlepším. ()

0L0V0

Až na tu sklenenú vatu okolo toho je to veľmi silný a vtipný príbeh. Tento snímok som docenil až po dlhšej chvíle keď som mal chuť pozrieť tento snímok ešte raz a bol som okúzlený, okúzlený ako môže super fungovať láska, city v takomto prikrášlenom príbehu. Po pravde stále mám radšej Kapitána Ameriku ale aj tento príbeh stoji za zhliadnutie pred tým ešte raz, ako sa pustite do dvojky. Hodnotenie ale však nemením a je to lepší priemer ktorý ale nemá čo viac ponúknuť než len zaujímavú story. ()

NoPopcorn86

Thor se sice jak mávnutím kouzelného proutku změnil z egocentrického bojovníka v pečovatele a strážce lidstva, ale jinak moc pěkně vybarvená fantazy komixárna. ()

forkys

Neuvěřitelný efekty, cestování bifrostem, prostředí na Asgardu, kostýmy .. Jenom nechápu poprask okolo Lokiho, proč je tak oblíbený, co lidi fascinuje na téhle postavě.. ÚŽASNEJ FILM! ()

Martell47

Mnoho lepších filmov zďaleka nestíha Thora v hodnotení a to všetko len preto, že tento plytký film je zabalený do krásneho baliaceho papiera. Bol som na to v kine a bolo to rpe mňa aj napriek skvelej spoločnosti a dobrej atmosfére sklamanie. 1* za Marvelovku a druhá za nepríčetne vymakaného Hemswortha ;) 50% ()

Mik_e

Co napsat k dalšímu přírustku do rodinky jménem Marvel? No, rád bych napsal něco ve smyslu :" Na filmu se pozitivně projevil fakt, že ho režíroval shakespearovský režisér Kenneth Branagh, o čemž svědčí dramatičnost příběhu, a skvěle vypointované dialogy, a..a."..a kulový. Teda, ono to vlastně není špatný, a jako vždy, v kině se na to docela dobře kouká. Spousta efektů, občas povedenej vtípek, seveřan z Austrálie Chris Hemsworth v hlavní roli, Natálka Portmanová, skutečný seveřan Stellan..hmm.A co dál? Dál nic, shlédnout, zapomenout. Vlastně ještě, Loki je dobrej záporák. Fanoušci marvelovské stáje nechť si hvězdičku přihodí dle libosti, ale což, ti už to stejně všichni viděli. ()

Sweat55

Rychlá, svižná, úderná .... Loki je mazák, Coulson je opět fajn a hlavní hrdina s kladivem taky ujde. Efekty velice pěkné. Nadprůměr ()

danny_21

Vizuálně rozmáchlá, přesto formou a obsahem nudná splácanina, která se Marvelu ani Branaghovi vůbec nepovedla. Zajímavé obsazení se nepodařilo prodat a málem to dopadlo průserem. Zapomenuto do 10-ti minut - 50 % ()

fallanga

Nudná komiksová prasárnička, která staví na šarmu, svalech a humoru Hemswortha. Který tak nějak funguje, ale na dobrý film to zdaleka nestačí. Kombinace norské mytologie a superhero komiksů by mohla být zpracována tolika dokonalými způsoby, ale přihlouplá pohádka s trošku drsnější akcí není to pravé. ()

loveless

Marvelovka zase trochu jinak a celkem v pohodě. Chris Hemsworth je zase jeden z těch chlápků co mají charisma a Natalie Portman je prostě standardně výborná (i když tady nemá úplně moc prostoru). Spousta věcí tam vyzněla na prázdno, což je škoda, ale celkový dojem nadprůměrný. ()

rublik05

První Thor ve mně evokuje spíš takový pozvolný rozjezd celé série, kdy se dočkáme především seznámení s postavami, uvidíme rozvíjející se vztah dvou bratrů plný intrik a zrady, který je ovšem zasazen do velmi jednoduchého děje. Právě ta jednoduchost a předvídatelnost je zde hlavním kamenem úrazu. Nedočkáme se víceméně ničeho, co by nás nějak extra překvapilo, pokud nepočítám vcelku pěkné animace a efekty, tu a tam nějaký ten povedený souboj, a také plejádu známých a kvalitních herců včele s hlavní hvězdou Chrisem Hemsworthem. Pokud pominu slabší spád, nulové napětí a dramatičnost, tak mi také vadilo malé rozvíjení postav a jednotlivých charakterů. Chápu, že si asi tvůrci chtěli nechat něco pro další díly a nechtěli si vystřílet všechny náboje hned v tom prvním, přesto bych toho více uvítal například o těžce upozaděných Thorových kamarádech. Když to srovnám s ostatními marvelovkami, tak první Thor je pro mě srovnatelný například s prvním Iron Manem, protože i ten na mě působil víceméně nudně a velmi rozpačitým dojmem. 4/10. ()

Hashirama

Papundeklová kožená pruda s tristním scénářem, dnes již absolutně nekoukatelnou výpravou a ještě k tomu bez akce. Branagh si tuhle štaci evidentně spletl s další adaptací Shakespearových her a já takhle zpětně můžu říct jen jedno - Taika Waititi je to nejlepší, co se mohlo Thorovi přihodit . 4/10 ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)