Pôvabná Kalifornčanka Susan Murphyová je v podstate úplne obyčajná mladá žena – no len do dňa svojej svadby, keď ju pri páde na Zem trafí meteorit plný vesmírneho slizu, ktorého pôsobením Susan v priebehu niekoľkých minút narastie do úctyhodnej výšky pätnásť metrov! Nečudo, že sa „na mieste činu“ okamžite objaví armáda, ktorá ju spacifikuje a odvezie na prísne tajnú základňu, ktorej existenciu vláda z dobrých dôvodov pred svetom starostlivo chráni ako oko v hlave. Tam ju „oštempľujú“ spočiatku nelichotivo znejúcim prívlastkom Monštrum, premenujú na Enormiku a prijmú medzi tiež dosť nezvyčajne vyzerajúcich členov veľmi špeciálnej bojovej jednotky s invenčným krycím názvom, ehm... Monštrá. Patria k nim brilantný vedec Dr. Šváb, ktorému po nevydarenom prevratnom experimente ostala namiesto vlastnej hmyzia hlava; unikátny kríženec ryby a opice - predstavujúci dosiaľ neznámy vývojový stupeň ľudskej rasy - a zároveň sukničkár na pohľadanie s priliehavým menom Chýbajúci článok alias Rybo; nezničiteľný želatínový B.O.B. s obrovským apetítom, vysokou priepustnosťou a temer nulovým IQ a napokon 100 metrov vysoká mĺkva larva Hmyzosaurus! Dni ich nedobrovoľnej izolácie pred svetom sú však razom zabudnuté, keď na Zemi pristane čudesný mimozemský robot a začne nemilosrdne nivočiť všetko, čo samu postaví do cesty! Nie práve závratnou inteligenciu a invenčnosťou oplývajúci prezident si našťastie dá poradiť a poverí hrdinského generála MacBombu, ktorý sa má postaviť do čela pestrej skupinky Monštier a spolu s nimi zachrániť našu rodnú planétu pred hroziacim zánikom! (TV Markíza)

JackO.

Trailer byl úplně skvělej a do kina jsem se kvůli němu těšil, zvlášť na hlášky skvělého "slizouna" který měl skvělý dabing, když jsem však přišel do kina, tak ho daboval někdo jiný, nebylo to špatné i hlášku zůstaly tak nějak stejné, ale ten hlas na který jsem se těšil to nebyl. Dějově mě film trošku zklamal, ale dívat se na to určitě dá lepší 3 ()

ktzc

Velice zábavný film, plný vtipných hlášek s užasnou 3D animací. Monstra jsou skvěle vymyšlená a zábavná každým coulem. Mít trochu lepší děj, byl by to trhák. ()

L3G1ON4R

Opět výborná práce DreamWorks, která se ostatně dala očekávat. Další produkce z jejich animační továrny v podání monster proti vetřelcům je vyvážená podívaná snad pro všechny. Ostatně jako vždy jsem se příjemně pobavil a místy i pěkně zasmál. Příběh o mladé Susan, kterou potká nehoda a novou rodinu místo lidské jí dělají pochytaná monstra ze všech koutů světa, a tato partička oblud je nasazena proti vetřelcům okupujícím naší planetu zemi nemá prostě chybu. V podstatě mám pocit, že DW produkují filmy jen o zvířatech,obludách, monstrech a dalších žijících pochybnostech, pravděpodobně se drží pořekadla: "Ševče drž se svého kopyta" ()

pekas

Ojoj, co to nízké hodnocení. Opět jeden povedený animák pro všechny věkové kategorie se vším všudy. Pro mě jasný plný počet! ()

Soubi

Hehehe, tohle bylo vážně dobré. Vtipné, hezky udělané (neviděl jsem to v 3D), pestrý příběh...Zejména humor želatináka se mi líbil. A vizáž enormní holčiny byla jak bych to řekl jedním slovem....sexy :D ()

Renie42

Bylo to vtipné, až na malé a nudné scény. Jinak skvělé hlášky a povedená monstra, hmyzosaurus byl dobrej. Sice jsem to neviděla ve 3D, ale vůbec mi to nevadí. Prezident u kláves mě dostal. Nevěděla jsem, co na těch schodech bude dělat, ale šla jsem skoro do kolen. Skvělý animák. ()

Mykhaluu

Těšil jsem se asi více, než je zdrávo, ale i tak si tahle divoká monstrózně vetřelecká jízda čtyři hvězdičky hravě vybojovala! :) Sranda! :) Nelíbila se mi jen postava hmyzosaura, ale to je můj problém... :) ()

kubas369

Škoda podle mýho naprosto nevyužitý potenciál tohoto animáku. V dnešní záplavě animované dokonalosti M vs A prostě neobstojí. ()

Toustovač

Znova si to asi nedám, ale i když nejsem úplně příznivcem současného trendu skládat filmy převážně z odkazů na filmy jiné, bavil jsem se kvalitně (a i si párkrát hýknul) a odsýpalo to bez problémů. ()

borohub

Tohle je jeden z dalších animáků, který mě fakt zaujal. Je to docela vtipné, není to tak stupidní jako ostatní animáky.. Prostě paráda. 90% ()

Stejšn

Hodně nenáročné, opravdu jen pro děti. Se špičkami se to měřit nemůže, vyjma ovšem technické stránky, která je moc pěkná. ()

helrohir

Nebolo to zlé, ale animáky celkovo ma už neberú tak ako pre niekoľkými rokmi, ak teda nejde o osvedčené značky typu Shrek či Toy Story. Príbeh je síce vcelku originálny (alebo sa tak zo začiatku javí), ale postupne ma začínal čoraz viac nudiť. Humor bol fajn, hoci určite som sa nebavil permanentne celý film, ale minimálne za pár výborných hlášok a postavy pána prezidenta či hentú chodiacu želatínu si tento animák zaslúži "milosť". 60%. ()

Daertelon

Tenhle film vás dokáže rozesmát a pobavit, důležité ale je znát sci-fi. Tolik vtipných, trefných a rozhodně neopakovatelných hlášek a scének parodující desítky sci-fi filmů v jednom animovaném snímku, to je úžasné. Rozhodně se pobavíte, grafika je více než uspokojivá, nápaditost výjimečná a dialogy taky ujdou. Příběh rychle utíká, není nudný, chrlí se jedna vtipná hláška za druhou a to s tak ledovým klidem, že ani někdy nevíte, zda se smát nebo jen nečinně koukat a ptát se sám sebe, jestli to bylo myšleno opravdu vážně. Rozhodně stojí za to se podívat, máte-li alespoň nějaký filmový základ. 95% ()

FosaCZ

Na mezigalaktický konflikt je pro mě tento film poněkud "nezaplněný". Ve skutečnosti zde bojují čtyři monstra proti jednomu vetřelci. To je škoda, protože scénář nabízí spoustu vtipných situací a rád bych to vše viděl ve větší míře. ()