Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

jasanka

Hodně zvláštní film, ve kterém se všechno po**re kvůli úplné kravině. Mínus za nijaký konec (stejně jako v Big Lebowski). ()

sirien

Slabé 3*... nápad(y) je dobrej, ale ten potenciál neni moc vytěženej a většinu času to je takový plytký, výsledkem čehož je že ten film působí že si myslí že je chytřejší, než skutečně je. Dal bych tomu nijak silný dvě, ale to "vypointování" na konci tomu přecejen přidává. Celkově to je ten typ absurdních WTF postav a děje, že si člověk říká, že by se vlastně vůbec nedivil, kdyby to byla true story (zejm. když ví, co za wtf věci tajné služby historicky skutečně občas prováděly...) - což je možná ten problém, protože v důsledku by to na té absurditě nebo aspoň okamžitém humoru chtělo fakt přidat. Na druhou stranu, herci se zjevně baví a ty role si užívají a úplně špatný to taky neni. | EDIT: a ty dvě kancelářský scény s pohlavárama CIA jsou obě naprosto boží. ()

Axident

Renton napsal vše za mě: hvězdné obsazení (nadále vousatý Clooney, cholerický, hysterický Malkovich a opravdu zábavný Pittův prosťáček), zamotaný, klasicky absurdní děj, nikoliv špatné vyvrcholení, má to jen jeden háček - celé to tak nějak nefunguje. Ve dvaceti (= před 15ti lety) bych asi hopsal nadšením, dnes mi ovšem Po přečtení spalte přišlo přinejmenším značně nefunkční... (P.S. Od Constantine mě více a více fascinuje Tilda Swinton, já měl odjakživ slabost pro pihaté, zrzavé holky :o) ()

finn

Tak trochu jiná černočerná černota ve stylu Farga, která se podle mě od "seznámení" dvojice Pitt + Clooney chytne absolutního hodnocení a nepustí ho do konce. Co s tou předcházející hodinou nevim - vtipných dialogů pomálu, akce nikde... Slabší poznávání figurek, ale za jejich vyřazování závěrem stojí :) ()

SpeedyCZ

Výborně obsazená komedie od bratří Coenů, to člověka naláká. Obzvlášť, když je v hlavní roli G.Clooney a B.Pitt. Co jsem očekával, to jsem taky tak zhruba dostal. Zajímavě natočený, celkem i zamotaný příběh o tajných informacích CIA, které padly do nesprávných rukou, mě pobavil. Kdyby nebylo slabšího začátku a přibylo vícero scén s J.K.Simmonsem, šel bych i výš. ()

PDcz

4**** mrtvoly Takhle jsem se dlouho nezasmál. Všichni zahráli na výbornou a ten pošuk Chad byl fákt dobrej. :-D [X] Minus 1* mrtvola Dneska jsem vyplňoval top 10 herců, filmů, hereček a režisérů a když si tak promítnu, které filmy nás opravdu upoutali na 5***** tak tohle je prostě za 4**** bodíky. Ale dobrý, moc dobrý to bylo.[X] Návod jak sehnat peníze na plastiku. ()

BathoryMan

Neviem ale tento Coenovskí počin mi velmi nezachutil!Možno je to tím že dlho som nevedel príst nato o čo tu v skutočnosti ide alebo to namna zo začiatku posobilo trochu chaoticky?No naozaj neviem čím to bolo!Ale ked sa film pomaly dostával do finále a ja som čakal nejaké naozaj originálne rozuzlenie,namiesto toho tu bolo len niečo čo som tušil už od polky a nezaujímavé rozuzlenie dokončené podla mna odfláknutím koncom!Dost slabá Coenovka!Ale Brad Pitt,ktorý sa tu riadne odviazal alebo tradične dobrý John Malkovich alebo dvorná herečka FrancesMcDormand mi nedovolia znížit hodnotenie pod 3 hviezdičky!Aj ked Clooney mi v úlohe toho záletného pošuka vobec nechutil! ()

merigieren

I když je to úplná blbost, tak mě to stále udržovalo ve střehu co kdo jak proč s kým dělá. A po 90 minutách sem se divil jak rychle to uteklo. Vtipné části nerozesmějí ale potěší. Zaslouží si lepší 3*. ()

JohnSorrow

Začátek filmu neuvěřitelně nudí. Mimo Brada Pitta zde není nic nebo lépe řečeno nikdo, na koho by divák mohl zaměřit svoje smysly a svoji pozornost. Popravdě jsem byl začátkem dost rozčarován. Toto vše se snaží zachránit černý humor, násilí a jakési vyvrcholení bezmocné nesmyslnosti v závěru a naštěstí se jí to celkem daří. Nakonec nejzajímavější a nejvtipnější, na celém tak proklamovaném snímku, je rozhovor dvou velících pracovníků tajné služby. Vztah nadřízený versus podřízený a onen naprosto nesmyslný a nepochopitelný případ, je staví do situace naprosté zmatenosti, z které plynou úžasné dialogy. Tak snad kvůli tomu (jedině kvůli tomu) stojí za to film vidět. ()

TETŘEF

Scénář je jako povídkový čaj několikrát vylouhovaný. Bratři nadělují nečekané role hereckým hvězdám a ty si je náležitě užívají. Zasmál jsem se a říkal si jak se to asi nakonec rozuzluje. Nijak bohužel. Po smrti Pittovo postavy už jsem jen čekal na konec. Škoda. ()

Mary19

Silné herecké obsazení a zajímavá zápletka s příběhem, který je tak propletený, že se do něj bohužel zamotali i samotní tvůrci. Burn After Reading totiž celkově vyznívá chaoticky, nepřehledně a jaksi nedodělaně... 45% ()

*Colorado

Divné, ale dobré. Nenudil jsem se, spíš naopak, ale párkrát mě napadlo „jestli to už není moc velká blbost“, ale pak jsem si řekl, že vzhledem k tomu, co jsme dostali naservírováno do pánů režisérů dříve, se ani není čemu divit :) Pobaví Brad Pitt, ostatní hrají taky dobře (ono už to obsazení…), i když vzhledem k zápletce vlastně ani není co. Víc se mi líbilo Bratříčku kde jsi. Ale jen o trošku :-) A ve srovnání s tím, jaké komedie poslední dobou frčí, bych tohle rozhodně doporučil ke shlédnutí. ()

fixaman

Jsou režiséři, kteří představí ve filmu spleť nejrůznějších postav, jejichž vzájemnou spojitost valnou většinu filmu nechápete. Jsou režišéři, kteří Vás na konci filmu naprosto překvapí a) rozpletením těchto složitých vztahů b) nečekaným vyústěním. Zde se ovšem žádná překvapení nekonají. Spousta postav, absurdní situace a dlouhý nudný film, který vůbec nikam nesměřuje. Navíc prezentovaný jako komedie, ačkoliv vtip je něco, co se tomuto snímku vyhnulo širokým obloukem. V kostce: Rádoby parodie na nejrůznější filmy s tématikou FBI, CIA, NSA atd ovšem natočená velmi vážně.. Tak vážně, že už to vlastně není ani parodie, jen otrava, jíž člověk musí přetrpět aby se nakonci přesvědčil, že to bylo 96 minut ztraceného času. Jedna hvězda za příjemného Brada Pitta v roli potřeštěného maníka z posilovny ;) ()

Domo

Jedna ženská, co nemá prachy na plastiku. Kolem ní spousta známejch jmen a v popředí Brad Pitt, který film opustí stejně překvapivě jako lásky George Clooneyho. To vše pod taktovkou bří Coemů, kteří děj zamotávají až na půdu. Škoda, že jsem v tom neviděl nic víc. Asi to chtělo víc vypnout mozek. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)