Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

Tiiso

Tak moc se snažím být objektivní k naší současné produkci a dává mě to pořád spousty práce. Ano pouze produkci, protože zatím vším se stále ještě kutálí penízky a k filmovému umění se zdaleka nepřiblížuje. Jako velký klad jsem přijal absenci fekálního humoru. A jako druhý vcelku hezké vizuální pojetí a realizace. Příběhově už děj někde kolísá v oblastech tisíckrát viděné, a není mě zcela jisté proč zrovna víno, protože takový průběh příběhu se může zařadit prakticky kamkoliv. Čekal jsem, že více se tvůrce bude s námi nořit do krás a úskalí vinařství. Místo toho jsem byl svědkem často rádoby vtipných, ale ve skutečnosti velmi trapných scének jako je např. zesměšňování policistů, což mě fakt už nepobaví, nebo situace typu jízda autem pod vlivem, nebo průběh večera na krojovém plese. Jedna z těch lepší zde byla přednáška hlavní postavy o víně před zájezdem pražáků. Jenže ta byla tak trestuhodně krátká, že nemůže toho moc zachránit. Dobrá už toho nechám. Abych nebyl za úplného záporného žvanila zkusím se podívat na bobule dvě a uvidíme. ()

sornilka

Bohužel dávám za tři a to jen proto, že výkony herců (hlavně těch mlaších...předpovídám oběma slušnou kariéru :O)) byly skvělé. Moravské vinice a záběry také krásné, ale jinak příběh trochu utahaný až nudný :O( ... scénka, s golfovým míčkem v závěru filmu, byla opravdu už trochu moc a film tím jedině pokazila! :O( ... no a to, že by se policisté nechali tak lehce zlákat a zobali by, a ještě k tomu zadarmo, z ruky podvodníkovi, tak to bylo opravdu úsměvné... a další a další námitky, ale nechme toho...Na tento film jsem se velice těšila, upoutávka opravdu nalákala...ale bohužel v ní bylo obsaženo vše vtipné a film tak pro mne zůstal opravdu trochu prázdný...ŠKODA, prostě zklamání (halt velké očekávání nó :O( :O( ... Zdálo se mi to, nebo má Lukáš Langmajer něco společného s Jirkou?...je to bratr? Lukáš totiž dělá ve filmu podobné grimasy a hlavně ten hlas měl velmi podobný...asi si to vygůgluju :o) ()

JohnyJD

Žádné dlouhé, nudné scény, film má dobrý spád, a to i s celkem jednoduchým příběhem. Banda Pražáků, víno, sluníčko a pěkná děvčata, to je exkurze na Moravu, jak má být. Komu tyto věci nic neříkají, nebude pravděpodobně z filmu nijak nadšený. ()

crjules

Jasna podobnost s filmem A Good Year - a ne , ze ne!! Jenom ten hrdina je jinej.Jinak vsechno stejne- poznavani kraje, vzpominky na tam prozite detstvi , kouzlo vina a vseho co k tomu patri a take laska. Film je ale tak sympaticky a mily, ze neni moc co kritizovat. Snad jen ten golfovy micek, byl moc.. :) Palec nahoru a ****. Jo, a Enspigl to o vyberu hercu napsal presne! ()

Godhaj

,,Trošku si s nima našema bobulema zatancujete, zazpíváte, ať kurva poznáte, jak tady kulturně žijeme." Bobule mají pěkný nápad, ale nepodařilo se ho úplně využít. Povedly se krásné záběry moravské krajiny, občas hezké vtípky a některé sympatické postavy (Václav Postránecký a Lukáš Langmajer). Na druhou stranu naprostá většina ostatních herců vypadá ve svých rolích křečovitě a scénář jim moc nepomáhá, takže např. policista se chová jak blbej polda ze všech možných vtípků a parodií, což ale není vtipné, ale kameňákovsky a novácky trapné. ()

fantomas19

Českú komédiu z tohto roku (natočená v roku 2007, premiéra v ČR v marci 2008, na Slovensku v septembri 2008) o dvojici kamarátov - podvodníkov natočil Tomáš Bařina. Letná pohoda južnej Moravy sa stane útočiskom nerozvážnych mladíkov z Prahy - Honzu (Kryštof Hádek) a Jirka (Lukáš Langmajer). Honza sa vracia domov k svojmu vychovateľovi a dedkovi v jednej osobe. Pohostinnosť svojráznych ľudí sice sprevádza najskôr nedôvera, ale spoločný záujem o víno a starostlivosť o vinice prelomí ľady, a najmä preskočí nejedna iskra sympatií. Krásna Klárka (Tereza Voříšková), ktorá je skvostom svojho otca, veľkého vinára (Václav Postránecký) a pastvou pre oči čiperného dedka Honzu (Lubomír Lipský), padne do oka aj Honzovi. Pochopí, že dobré víno a zdravá žena sú nádoby viac ako prepojené, a o obidve vzácne cennosti života treba bojovať. Milý film, zopár úžasných gagov, správna oddychovka, hneď sa pije vínko podstatne veselšie. ()

dewil21 odpad!

Ne a ne a ne! Tohle je ryze český moderní snímek útočící na diváky sledující srač** typu Ulice a Rafťáci. Ryze český způsob, jak zesměšnit kohokoli a cokoli, od policistů po Pražáky a i samotné obyvatele Moravy. Když už se nedostává humoru, šup nějakou (sice hezkou), ale herecky prkennou dorostenku poodhalit, to už začnou slintat i muži držící lahváče a úspěch u mládeže taktéž zaručen - u dívek zase zaručeně bude slavit úspěch tím, že napraví svou láskou naprostý hovado. Asi potřebuju od filmu víc, tohle je u mě propadák, více ne... ()

RedRose

je tomu skutečně tak a ani jsem tomu už nevěřil, že dám něčemu českému víc než 2 hvězdičky ;-) bobule se mi líbily a i když to není úplně ono tak s hodnocením 64% prostě nemám problém ;-) ()

ANTYCHRYST

Pro Bobule mám velkou slabost :) Pro mě naprosto parádní, lehká a svěží letní komedie u který dostanu vždycky nepřekonatelnou chuť na vínko. Dvojička podvodníků, Hádek a mladej Langoš se hodně povedla. No a Klárka .. to je tedy řádně šťavnatá bobulka :) Krásná příroda, pohostinnej moravskej kraj, libozvučná hudba (obzvláště song Atentát od Kryštofa), spousta dobrého vínka a zlidovělejch hlášek to je prostě Bobule. Kapku Milérka do pérka.... to je teda pašák :) :) 100 % Jedna je pro tebe aby si byla povolnější a dvě pro mě na kuráž :) Uodate 2020.. Tohle mě prostě pořád baví.. :) tak nazdraví :) cink ()

Bezmenny

Príjemná oddychovka, na ktorej som sa skvelo zabavil hoci vinárčenie nie je práve ten môj súdok. Plus bodovali pocity, ktoré vidiek vyvolal... ()

Nufa

Jako vinař můžu říci, že se mi film moc líbil. Už dlouho jsem necítil takovou nostalgii, která se mi dostala při scénách na tu úchvatnou krajinu Moravy. Rovněž si myslím, že hodnocení je trochu neodpovídající. Přeci jen, člověk, který nemá žádný cit k vínu, nenajde k tomuto filmu takový vztah. Některé vtipy pochopí opravdu jen člověk, který víno pije. Sám si vzpomínám na své začátky, kdy jsem uchopil sklenici pěkně od spoda celou dlaní a musel snášet ty nevěřicné pohledy Moravanů. Když se k tomu vezme fakt, že po dějové stránce film kvalitativně příliš nevyniká, což je pro většinu hodnotitelů největší ukazatel kvality filmu, je nižší hodnocení rázem na světě. V některých případech je ovšem nutné si opravdu lehnout, nalít si sklenku a zkrátka se kochat tématem, které se v české, ani ve světové kinematografii příliš nevyskytuje. ()

DaveSmith

Lehká, uvolněná, letní atmosféra a celkem příjemný humor. Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Je to krásné, dobré a vtipné. Někdy prostě nemusí být snímek nabytý akcí, napětím a humorem. Bohatě stačí velice a přirozené (a v jednom případě i atraktivní) obsazení a pohodová atmosféra. ()

Stanix

Odpočinkový snímek a zároveň docela líbivá prezentace Jižní Moravy. Bohužel opakovatelnost sledování je velmi mizivá. Poprvé to bylo zajímavý, po druhý opáčko, po třetí už docela nuda. ()

topi80

Velká očekávání zůstala nenaplněna. Příběh, jestli se vůbec dá o nějakém mluvit, je nulový, hlavní postavy mi byly absolutně ukradené (vlastně až nesympatické, přičemž minimálně u Langmajera vím, že umí zahrát i sympatickou postavu), rádobyromantická linie nijak nejiskřila, venkovské atmosféry se do díla nedostala ani špetka, pokud nepočítáme figurkovské karikatury nesoucí se v téměř troškovském stylu. Zůstává tedy jen výborný Lubomír Lipský, hezké záběry kamery a pár trochu vtipných situací. A tak jediné, co ve mně film zanechal, je chuť vína, které jsem si při něm otevřel (což filmu přičítám k dobru), ale při nejlepší vůli je z toho jedna hvězdička, a i ta je s hodně odřenýma ušima. ()

wolverine

Zajímavý snímek. Pro mě osobně je to velmi milé překvapení. Film jsem si pustil ze zoufalosti. Á byl jsem překvapen. Na český film je to celkemm dobré. ()

wef

Dobrý ročník jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat, i když si stejně myslím, že to není možné. Naopak jsem přesvědčen, že český film má letos dobrý ročník a pevně věřím, že i nadále bude zrát jako víno! Někteří herci příjemně překvapili, stejně jako práce celého štábu a režisér zaslouží pochvalu, přestože tento film není víc, než jen jak i samotný distributor tvrdí: "Letní komedií". ()

Lumpus

Morava to je krásná země,a já jsem rád že sem se do ní mohl narodit.Víno,ženy ,zpěv to provází celý snímek a není k tomu třeba více dodávat. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)