Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

wohna

Český filmy nemám rád. Ale v televizi nic jinýho nedávali Tak jsem se na ně podíval a lituju. Film o ničem. Těží z ničeho. Tomu říkám komedie. Česká kinematografie rok od roku upadá. ()

C0r0ner

Tyhle české "komedie"... Ona by totiž komedie měla být především vtipná, nic jiného se v podstatě nevyžaduje, protože nějaký příběh, postavy a další charakteristiky jsou už jen nadstavby. Tady nebylo nic a já jen většinu času protáčel oči. 15% ()

Wormboy

V celku prijemny snimok, ktoreho inspiracia Scottovym Dobrym rocnikom je sice zjavna, avsak neprakazala mi. Proste taka neskodna pohodovka. ()

Andre3000

Popravdě řečeno film splnil má maximální očekávání a nepřesáhl stín podobných českých filmů. Možná je chyba ve mně, možná v hercích, ale je to špatné, když "nefandíte" žádnému z hlavních hrdinů. Pro mě to byl vlastně takový film o dvou malých podvodníčcích s tím, že jsem čekal trochu jiný konec. Nicméně celkový duch uvolněné atmosféry, vína, pohody a docela dobrého humoru, mě přinutil přiznat, že se mi film docela líbil. 65% ()

zette

Film dobry na navozeni letni atmosfery, chuti na vino nebo jako relax po divoke noci. Parkrat jsem se i zasmal, oko potesil pohledem na prirodu, ehm Terezu Voriskovou a fajn jsem si odpocinul. Vice jsem necekal a ani nedostal, ale da se na to hezky divat. ()

Flynn

Takové 3-4. Přijemné koukání na prostý příběh. Hezky české obzvláště Terka :o) Postava nehovořícího Jozífka se mi taky líbila, taková česká klasika. Hezky to navodí atmosféru léta, ikdyž je za oknem teplota u bodu mrazu. ()

pufina

Byla jsem na tom v kině (teď lituju těch peněz) a od začátku do konce jsem čekala, kdy konečně příjde něco zajímavého. Kryštof Hádek mě neuvěřitelně s*al! ()

pakobylka

Nemůžu říct, že by atmosféru nikdo nekontaktoval. Nicméně milí filmaři se patrně dosti naivně domnívali, že samotná její přítomnost zakryje veškeré jejich nedodělky a umlčí případné kritické hlasy. Jenomže jaksi pozapomněli, že žádná atmosféra tady není od toho, aby zachraňovala kůži někoho jiného. Kdepak ! Bývá sice pracovitá, flexibilní i empatická, ale taky rozmarná, lehkomyslná a svéhlavá - jako každá ženská. A především - zná svou cenu, za každých okolností je naprosto NEZÁVISLÁ ... a umí dát velice jasně a srozumitelně najevo, že není holka pro všechno - a pro všechny. Takže jsem zaznamenala, kterak (poté, co omrkla a vyhodnotila dění na place) spokojeně bloumá Pálavou, užívá si horkého letního slunce a dobrého moravského vína - a přitom ostentativně dává najevo, že za nikoho horké kaštany z ohně tahat nehodlá. ()

c.tucker

Opravdu nevinná komedie o víně. Velmi snadný a oddychový film z příjemného prostředí pálavkých vrchů. Jediné co mě trochu zamrzelo bylo to, že si Tomáš Bařina bral až moc velký příklad z Dobrého ročníku. Perfektní byl Lukáš Langmajer v roli lehkovážného proutníka, který když řídí, tak má ďábelský výraz na tváři. Další z postav byla Klárka, kterou ztvárnila krásná Tereza Voříšková, která se v poslední době celkem hojně obsazovaná. ()

Ruuzha

Podle mě dosti přeceňovaný film, rozhodně mě ale pobavil, docela hezky vystihl atmosféru moravského vinobraní a pohodu pozdního léta a krásu tamní krajiny. Člověk si při něm hezky zavzpomíná na léto. Přesto ale hodnotím průměrem. ()

Maty85

Nemastný, neslaný stejně tak jako většina českých filmů z poslední doby. Joo, kdepak jsou ty zlatý časy české kinematografie... I přesto hezká a příjemná oddychovka na nedělní odpoledne s výborným hereckým obsazením včele s vykukujícím sluníčkem Terezou Voříškovou, jež zřejmě v některém českém hitu let budoucích ještě uvidíme .-)) ()

dr.fish

Na jednu stranu holá fikce, na druhou stranu ale pár zajímavých vtipů. Nakonec jsem se dobře bavil a se zájmem sledoval, jak to všechno dopadne. Co ještě v dnešní době chtít víc od české komedie? ()

KajusaK

Kryštof Hádek a Tereza Voříšková byli perfektní. Hudba jednoznačně,ale to je tak asi vše.Jediné co mě ještě zaujalo byly scénky s dědou,3* slabé. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)