Učitelka

(festivalový názov)
  • Česko Záskok (festivalový názov) (viac)

Dánský snímek vypravuje příběh žáků 6. třídy, kteří dostanou novou suplující učitelku. Ta chce děti připravit na mezinárodní soutěž v Paříži. Něco tady ale nehraje... Jak je možné, že dokáže číst dětem myšlenky, z hlavy vypočítat obtížné numerické operace? Proč bez problémů přesvědčí rodiče školáků, kteří tuší něco nekalého, že vše je naprosto v pořádku? Kdo, nebo co vlastně náhradní učitelka je? (Mertax)

LIVINGDEAD

Dávám filmu 5*. Proč? Zejména za skvělé herecké výkony. Jak dětí, tak učitelky. A učitelce bych dal za její roli Oscara! I téma se mi líbilo. Film zcela odlišný od jiných horrorů v roce 2007-2008 a já jsem se rozhodně u filmu nenudil. :-) ()

EvilPhoEniX

Hmm Tak tohle je Kvalitní Dílo!. Tak silný a skvělý herecký výkon jsem dlouho neviděl..Tenhle film si zaslouží určitě větší pozornost... Ale Pozor! Není to film pro každého.. Kdo čeká masakr.. či lekačky tak bude nejspíš zklamán.. ale koho láká takové to Tajemno a spoustu nečekaných překvapení se skvělými dialogy tak at Nevahá!! ()

Bloody13

Mimozemšťan přistane na Zemi (přičemž efektně sejme slepici), nahodí ženskou podobu, a stane se učitelkou na základní škole. Podezření začne budit u dětí velmi rychle a to svým despotickým chováním a čtením myšlenek, před jejich rodiči je však citlivou a chápající ženou. Proč u sebe nosí tu velkou stříbrnou kouli, a co má, sakra, tahle osoba vlastně v plánu..? Skandinávský mish-mash několika žánrů, spoléhající nejen na herecký výkon paní učitelky (nejlepší scéna je právě její první nástup do třídy), ale i dětských představitelů. Do toho pár vizuálních efektů a hlavně spousta srandy. Kupodivu mi nepřekážela ani ta romantická stránka. Vikaren je jinak horor pro děti od 7 do 14 let, pro starší a dospělé „pouze“ povedenou science fiction. 70% ()

choze

Vlčí bouda po dánsku. Slušný dětský horor s atraktivním vizuálem a nezapomenutelným mrazivým výkonem Papriky Steen coby Ully (a ani děti nebyly vybrány a nehrály špatně). Narozdíl od Vlčí boudy je ale divákovi od začátku jasné, co je učitelka zač a obestřený záhadou zůstává pouze účel její návštěvy, což je podle mě škoda, protože první varianta skýtá mnohem větší potenciál. ()

Dudek

Jedním z největších rizik rodinných filmů je jejich rozmělnění, kdy děti si možná užijí primitivní zápletku, ale odrostlíci a rodiče úpějí nad výsledkem. Vikarenu se nic podobného naštěstí nestalo. Daří se mu spojovat detektivní zápletku o invazi mimozemšťanů pro mladší diváky se sociálním dramatem s parodickými prvky pro rodiče. Starší si nejspíš užijí téměř všechny momenty, v nichž vystupuje Ulla - její nástup je jen ztěží zapomenutelný - zatímco mladší budou jasát - či se bát? - při pátrání žáků v jejím domě. Vikaren se zcela jistě neřadí mezi filmy, na které nelze zapomenout, ale jako snímek k ukrácení dlouhé chvíle poslouží více než dobře. ()

Sarkastic

„Ullo, myslím, že potřebuješ muže…“ Velmi svérázná podívaná. Neměl jsem k tomu mixu žánrů důvěru, ale kupodivu ano, Učitelka je tragikomedie, horor, sci-fi a rodinný/dětský film dohromady, a přitom to všechno pospolu krásně funguje. Zaujal mě už ten skutečně impozantní nástup na scénu. Jak na zem (slepice), tak přímo do třídy (pobavil mě hlavně hysterický smích). Paprika Steen je výborná a zdatně jí sekundují i děti. Ty nejsou naštěstí přemoudřelé příliš, jak to občas bývává na denním pořádku v jiných žánrovkách, jejich uvědomělost je snesitelná. Hned v několika scénách se podařilo tvůrcům rozžehnout i nějakou tu jiskru nefalšovaného napětí, humor tu též rozhodně nechybí. Konec sice předvídatelný je, ale zrovna u tohoto filmu to myslím nijak zvlášť nevadí. Nějak takhle mohla (měla) vypadat „naše“ Vlčí bouda. Kdyby se nebrala smrtelně vážně. A nebyla tak moc špatná…Učitelce každopádně přiklepávám slušné 4*. „Tam, odkud pocházím, je to na denním pořádku. Najdeš si muže, máš s ním děti a pak ho sežereš.“ ()

genetique

Rodinná komédia s prvkami fantasy horroru a naozaj originálnou zápletkou, ktorá prekonáva takmer všetky náznaky klišé. Príbeh je totiž naozaj svojský. Podobná kombinácia žánrov sa len tak nevidí a keď svoje remeslo poctivo odvedú aj herci, či režisér, tak divák nemôže byť nespokojný. Kiežby takýchto pozoruhodných žánrových experimentov vznikalo viac. Je to totiž ideálny relax medzi klasickými filmovými rutinami. 80%. ()

*CARNIFEX*

Do triedy B6 prichádza nová učiteľka. Nie je to však len taká hocijaká učiteľka. Je to monštrum z inej planéty, ktoré prišlo na zem aby sa naučilo od ľudí milovať a mať city. Na ich planéte totižto nič iné ako vojnu či násilie nepoznajú. Ani na zemi to však pre mimozemšťanku ľahké nebude. Obzvlášť keď žiaci prekuknú jej plán na .... Pokiaľ sa budeme na tento film pozerať z nadhľadom, ako originálnu komédiu s naozaj slušnými, vtipnými dialógmi, ktoré majú hlavu aj pätu, potom spokojnosť. Ide však o rozprávku pre deti. Takže skutočné "črty" žánru horor tu nehľadajte - 60%. ()

petero

Podarených temných filmov pre mládež je minimum a pri tomto som si musel spomenúť na detstvo keď ma podobným štýlom dostal detský horor THE PEANUT BUTTER SOLUTION (1985). Fantastický úvod ma upútal hneď a pri tom som vôbec netušil že to je horror pre celú rodinu, celá trieda je zložená s tých správnych rozdielnych postavičiek, chŕlia hlášky a poznámky po väčšinou inteligentné a trefné, kategória sama o sebe je zákerne ľstivá učiteľka prehrávajúca v správnych medziach detského filmu a celkovo sa na to veľmi dobre pozerá. ()

Tom_Lachtan

Patvar, který chce být kombinací hororu (velmi slabého), sci-fi a vlastně i dramatu o smrti rodiče a další podivné piškuntálie. Problém ovšem je, že ani v jednom ohledu tenhle film nefunguje, až na pár scén s vyšinutózní pedagožkou je to špatně zahrané (aneb proč natáčet film, kde je potřeba minimálně pět dobrých dětských herců, když mám k dispozici sotva jednoho?). Největší problém je ale nesoulad žánrů, kdy se opravdu nedá natočit film pro děti a děsivost zároveň, tam kde by u dospělého filmu najeli tvůrci na level pořádného lochtání zranitelné dětské psyché, přichází jen nudné dětské schovávání v koutě a veškeré snahy o atmosferičnost tak jedou na půl plynu, díky čemuž nefunguje ani dobrodružná stránka pro dětského diváka. Zkrátka nepříliš povedený žánrový kompilát s jednou tajemnou koulí, ale ani jedním chapadlem. ()

darkrobyk

,,Ullo, vím, že jsi vetřelec!" ,,Myslíš jako takhle: blééééééééééééééé!" ,,Uáááá!" Tvůrce zřejmě zaujala Fakulta, tak se rozhodli natočit svoji umírněnější verzi. Snímek je to zábavný! Držel jsem palce milé učitelce, jelikož ti spratkové byli nesnesitelní! Čekal jsem, že je bude třeba bičovat blesky nebo krmit červy, jenže to by posunulo škatulku: rodinný film někam úplně jinam. I tak si je ale pěkně vychutnávala - radost pohledět. Třeba se jednou tvůrci k filmu vrátí a udělají dospěláckou verzi...... Pěkná kamera, obstojné triky a zábavné dialogy...: ,,To u nás si žena najde muže, má s ním děti, vychová je, a pak muže sežere...." Tak tomu říkám planeta na odstřel. ()

Hrabka

Nápad je to skvělý, za ten palec nahoru. Zpracování už trochu pokulhává, ale přesto se najde několik výtečných (napínavých) scén. Celkově mě to ale zas tak nenadchlo a konec se mi moc nelíbil, představoval jsem si ho lepší. Film má své kouzlo a těží především z určitých velmi povedených scén, zajímavého sci-fi námětu a z výborného hereckého výkonu Papriky. :D 60% ()

Pilda17

Zajímavé téma s perfektními hereckými výkony. Bohužel jsem tento snímek nepovažoval za horor, ale komedii. Občas jsem se scénám musel smát, což není dobře. Pokud to měl být účel, tak budiž, ale pro mě velice nepřesvědčivá záležitost. Že bych byl přímo znechucen, to nemohu říct, svůj účel tento snímek rozhodně splní.. 6/10 = 60% ()

misterz

Guláš všetkého možného, od komédie, drámu, scifi, fantasy až po detský horor. Celkový dojem je však taký ani ryba ani rak. Ani jedna žánrová zložka tu nevynikla nad priemer, výsledkom čoho je len plochosť a nevýraznosť. Ešte šťastie, že tu hrala Paprika Steen, s ktorou sa spájali všetky výraznejšie scény. 60/100 ()

pornogrind

Když jsem na tenhle film narazil říkal jsem si paráda. Celkem málo známá(k dnešnímu dni i semnou jen 515 hodnocení) hororová komedie z Dánska a má i celkem vysoký hodnocení. Nakonec se z toho ale vyklubalo jakýsi rodinný Sci-Fi, který mě absolutně nebavilo. ()

DwayneJohnson

Příjemný, dánský gulášek. S hodně známými herci a hlavně velmi netradičním příběhem s prvky hororu a odkazy na některé další filmy. Kdybych to měl sesumírovat jednou větou, napadá mě říkanka, kterou jsem se kdysi dávno učil ve škole. Ema má mísu, máma mele maso a Paprika žere slepice. Jednou za čas, rozhodně velmi vítaná změna. Ten film samozřejmě, slepice ani náhodou. ()

Bachy

Odpustím klišé, odpustím šílený závěr a odpustím i totálně divnou poentu. Čas od času mám chuť pustit si něco netypického, něco, o čem snad nikdy nikdo neslyšel. Uživatel LIVINGDEAD vychválil Vikaren a tak jsem zkusil Dánsko. A jaké bylo? Takové jaké jsem chtěl. Jiné. Do posledních 15ti minut jsem sledoval film s obrovským očekáváním a to vše pak bylo bohužel zabito. Paprika je výborná - haha, ta si zde v komentářích ještě vyžere svoje. Originálních nápadů dost. Děti hrají výborně a to se vidí v málo filmech (pro mne největší plus). Kamera je výborná a hlavní poznatek? Seveřani točit umí a ta jejich hatmatilka se poslouchá výborně. 7/10, obrovská škoda závěru, moc rád bych dal lepší hodnocení. ()

eLeR

Fajn pošibaný dobrodružný film pre deti ... lebo to čo tie deti zažili, bolo celkom dobrodružstvo. Paprika ako učiteľka z vesmíru bola fantastická a tie úžasné, netalentované deti hrali tiež slušne, najmä ten chlapčisko. Známe dánske tváre potešili. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)