Učitelka

(festivalový názov)
  • Česko Záskok (festivalový názov) (viac)

Dánský snímek vypravuje příběh žáků 6. třídy, kteří dostanou novou suplující učitelku. Ta chce děti připravit na mezinárodní soutěž v Paříži. Něco tady ale nehraje... Jak je možné, že dokáže číst dětem myšlenky, z hlavy vypočítat obtížné numerické operace? Proč bez problémů přesvědčí rodiče školáků, kteří tuší něco nekalého, že vše je naprosto v pořádku? Kdo, nebo co vlastně náhradní učitelka je? (Mertax)

Mr.Ripley

Tak trochu Fakulta, ale především milá variace na kingovské téma v němž je kladen důraz na herecké výkony dětských představitelů a ďáblice Papriky Steen. Slepičárny nikdy předtím nebudily takovou hrůzu! ()

Jazzzz

Sice dávám "jen" 4 hvězdičky. Ale sou to zatraceně silné 4 hvězdičky. Tento filmeček by se podle mě měl vyhřívat v červených hodnotách a určitě ne v modré šedi. Je pravda, že například onen odjezd na výlet do Paříže, který je doprovázený panikou, pláčem a nadávkami působí již opravdu vyhroceně, ale jinak si myslím to šlape tak jak má. Snad možná bych onu sílu lidského druhu alespoň trochu zpochybnil, ale dejme tomu, že tvůrci do filmu otiskli jisté ideologické poselství o lidské rase. Proč nedávám 5? Důvodu je více, na horor až moc pozitivní a ideologické, odpor k magické kouly (myslím, že učitelka by ve šroťáku na konci zapůsobila více) a dosti utopický konec. ()

Yoshimitsu

Suplující učitelka Paprika Slepicová si uměla v 6.B sjednat respekt vůči dětem. Některé děti nebyly pitomé mimochodem zahrály velmi obstojně a po chvilce odhalily, že s Paprikou není něco v pořádku. Uvítal bych tam více času ve škole, trýznění děti, prvky sci-fi mi tu moc nepasovaly a zkazily mi celkový dojem. Dávám 55% ()

Guzo

Velmi zajímavý počin, od kterého jsem čekal něco úplně jiného, ale ve finále určitě příjemné překvapení.. Opravdu nejde říci, do kterého žánru by se film zařadil, takže doporučuji jen zhlédnout :) Každopádně nová učitelka ve třídě plné různorodých dětí (od klasické šprtky po šikanující dvojici) nadělá pěknou paseku. Komu pak ale mají rodiče věřit, když proti dětem mluví samotný ministr "z koule" :) ()

bloodvomit

Poměrně slabé drama/horor, kterýmu možná neprospělo, že sem to viděl v anglickym dabingu. Nicméně téma mi přišlo nerozpracovaný a většina otazníků zůstala neodpovězena. Učitelka se chová dost kontroverzně a člověk pomalu ani neví co vlastně chce ;-/ Hodnocení pod 50% řekl bych. ()

bari68

Tak trochu ,,Vlčia búda,, po dánsku. Avšak s tým rozdielom, že toto malo kabátik, resp. aspoň celkový zovňajšok o poznanie stylyzovanejší a upravenejší. (Ne)dojem avšak úča nezanechala. ()

dozana

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA v Kině Atlas. Netypická pohádka pro děti, no pro děti, spíše pro dospělé. Netypické, zábavné, dobré. ()

Mírouš

Podle mě celkem zajímavá, zábavná moderní pohádka, pro každou generaci, která nepostrádala napětí, dětské hrdiny, ani vtipné momenty. ()

sona123

Je to taková milá blbůstka. Nejsem si úplně jistá, jestli je to rodinný film pro děti, ty menší by se bály a mnohému by nerozuměly a pro ty starší to může být nuda, no pro dospělého je to příjemné zpestření, něco na pomezí hororu a komedie. Když už kvůli ničemu, určitě stojí za shlédnutí kvůli scénce, kdy do třídy přijde suplující učitelka, to bylo výborné. Ke konci už tomu chybí spád a celé je to samozřejmě trochu ujeté, ale určitě to nijak nevadí. 3,5* ()

Teardown

Zklamání zasáhlo takřka veškeré pole mého očekávání. Jak jsem se někde dočetl, film měl být variací amerického sci-fi hororu Fakulta, který je podle mého celkem dobře koukatelná záležitost. Tudíš jsem byl jak na trní, s čím na diváka vyrukují seveřané. Bohužel ti přišli s nehororovou, rodinodobrodružnou komedií, jejíž slaďoučký průběh s průhledně šťastným závěrem, zaboduje především u mladší skupiny diváků a nebo u těch, kteří nesednou k obrazovce s náladou a především takovými nároky, jaké jsem měl v tu chvíli já. 2,5* ()

Rikky007

Jako dětský horor dost zajímavé. Akorát mi celý film přišel hodně (víc než by bylo zdrávo) odtržený od reality. To se v Dánsku všichni chovají takhle divně? Chápu, že šlo především o alegorii, ale stejně. Zpracování je stylisticky povedené, chytrý film taky je (nebo se aspoń snaží být), ale spoustu věcí mi nedávalo smysl. Hlavně tedy pointu jsem nějak nepochopil.... ()

Rockerman

Výborný tak zvaný "jiný" film. Téma bylo velmi dobré, ale škoda, že nebylo využito bezezbytku. Prostě chtělo to ještě nějakou třešničku na dortu. Proto "jen" čtyři hvězdy. Mimozemská učitelka je okouzlující, ale i dětší herci hrají dobře. Myslím, že si tu mimozemskou touhu po lásce ještě někdy zopakuji. ()

Rathalos

Severania vediet natocit dobry horor,uz som sa o tom parkrat presvedcil,tento sice nie je ziaden krvak a ani s brutalitou nema nic spolocne,no vsadza hlavne na napatie a tajomno a samozrejme skvele herecke vykony...:-) ()

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)