Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Wormboy

Brian De Palma ma ako reziser Nedotknutelnych Kevina Costnera,Andyho Garciu a Seana Conneryho ma dost sklamal.Herci su nepresvedcivi,Costner aj ked v takmer nepretrzitom pracovnom nasadeni je stale slepo podporovany svojou milujucou manzelkou, Connery ako mentorsky pochodzkar mi pripadal skor ako Gandalf v obleku,nez ako normalny policajt, De Niro ako Al Capone mal spociatku moje sympatie,avsak neskor sa jeho kreacia zmenila skor na nevydarenu karikaturu Vita Corleoneho. Film je cely popretkavany patetickymi zvastami,nad ktorymi som len krutil hlavou. Samozrejme,nemozno len kritizovat, pribeh je zaujimavy a je rozpravany velmi svizne,exteriery a interiery doboveho Chicaga su velmi vydarene,kostymi rovnako.Na to aky mal tento film potencial je to vsak pre mna dost malo.2,5/5* ()

danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Sean Connery + nominace (1) - Nejlepší hudba - Ennio Morricone ()

zette

Kamera je profesionalni, hudba vyborna. A co dal? Uz jen velmi naivni pribeh, mnohdy az groteskni sceny ( prestrelka na moste ), neuveritelne sceny ( prostrileny Connery, plny aktivity ). Ness a jeho vyber partaku mi pripominal Sedm samuraju resp. statecnych ( zde meli ale divaci nastesti moznost videt jen polovicni vyber ). Mimochodem, vzit do party ucetniho a pochuzkare ( chytreho jak Freeman ), to taky pobavi. Jestli nejaky reziser, chce jinemu kolegovi vzdat hold tim, ze temer zkopiruje jeho scenu ( Kriznik Potemkin ), tak je u me stejny " hrdina " jako Landa, ktery se obohacuje na Krylovi. Brian De Palma u me nikdy nebude ani nadprumerny reziser a mam pocit, ze rada uzivatelu tohoto serveru, kdyz vidi film z vezenskeho prostredi nebo gangsterskeho, tak automaticky dava pet hvezd. Nikdy tento film uz neuvidim. ()

Pajky3

Vynikající zpracování Chicaga v době prohibice. Al Capone v podání Roberta de Nira byl perfektní padouch. Kevin Costner v roli mladého detektiva asi ve své nejlepší roli. A především Sean Connery. Už jen to obsazení volá po plné palbě. Jenže to není vše, protože film je skvělej udělanej. Parta okolo detektiva Nesse je parádní. Film má spád, navíc je odsud jedna z nejznámějších scén v gangsterkach. Samozřejmě je to ta ze schodů. Rozhodně se vyplatí podívat. Moc lepších filmů v tomto stylu není ()

kvasiva

Výborná gangsterka, čtveřice "Neúplatných" se skvěle doplňovala. Škoda chudáka účetního, který zemřel ve výtahu moc brzo. :( "Arture, já bych řekl, že se ti tyhle aspekty policejní práce líbí. Jo, lepší než nějaký účetnictví. ... Jo, jo, mnohem víc než účetnictví." U mě lepší 4* ()

Vignette

Moc nechápu tak vysoké hodnocení, postavy mi přijdou příšerně napsané a děj naprosto nahodilý (například náhodný výběr členů Nessova týmu) až pitomý (vyhrožování Al Caponovi). Dokonale se ztotožňuji s některými již napsanými komentáři - "Kevin Kostner, amaterský příslušník finanční policie, který neví, kde mu stojí hlava, se najednou setká s policajtem, který ví, kde a kdy se přesně jaký podvod bude konat a co je třeba udělat, ostatní jen následují a nikdo se na nic neptá..." (MZZ) a "Sean Connery má pochybnou čest pronést cca 3 minutový monolog složený z pouze z frází a klišé." (spoonman). Hlavně v akčních scénách mi navíc přišla hrozná hudba, scéna s kočárkem bylo jedno velké WTF a na scénky z Nessova rodinného života se nedalo koukat. ()

emo

Skvelý film, ktorý je dokonalý takmer po každej stránke! Vrcholné dielo DePalmu so špičkovými hereckými výkonmi Costnera, DeNira, Conneryho a dokonca aj mladučkého Garciu! ()

Blackros

Filmů s gangsterskou tématikou není mnoho, proto jsem k nim schovívavější. Ovšem u tohoto díla mohu odhodit veškeré sympatie k tomuto žánru a stejně hodnotit nad 90%. Neuvěřitelné herecké obsazení (herecký koncert Seana Conneryho a Andyho Garcii, Al Capone v podání Roberta De Nira), příběh zasazen do zajímavé doby americké prohibice, skvělý scénář a následná režie, soundtrack zasazen do nostalgických 30tých let, prostě gangsterka jak má být ....90% ()

campix

Mám rád dobové americké gangsterky i když mi jich pár stěžejních chybí. Tak jsem si jednu doplnil a zrovna z období 20-30 let americké historie. Takže za dob prohibice a jednou z hlavních postav je i samotný Al Capone, kterého zde hraje hvězdný, ale pro mě ne moc přesvědčivý a nevýrazný Robert De Niro. Obsazení skupiny která ho stíhá je jedinečné a skvěle si sedlo, jak Costner (který je pro role podobných hrdinů snad stvořený), tak starý pardál Connery a pardál co se týče mafiánských filmů Andy Garcia. Do této party by se podle mě hodil, ještě další neúplatný a to Russel Crowe z Amerického Gangstera. Navíc mě Neúplatní chytli a bavil sem se u nich celou dobu. ()

mortak

Prohibice a hon na Al Caponeho jako komiksové dobrodružství? Jako moderní western? Proč ne, ale tento film se mi zdá tak trochu za čárou. Z Nessovy dokonale ctnostné a věřící manželky se mi dělalo špatně, Niro je spíše karikatura Al Caponeho (proč tam je vůbec ta scéna s baseballovou pálkou?), citace Potěmkinu je naprosto samoúčelná... Jako kdyby nám Palma ukazoval, jak si umí pohrát s jednotlivými scénami. Umí, o tom není sporu, ale celek to dohromady nedává. ()

dr.fish

Neúplatní jsou krásná žánrovka, která ač patří mezi ty novější, stala se už klasikou. Perfektně vypravený film, člověk musí obdivovat kostýmy i stavby celkově. De Niro je neodolatelný, Connery také. 85% ()

ceskyhonza

Prvně jsem tento film viděl před Vánocemi 1990 v kině v Olomouci, na služební cestě. Byla to šťastná náhoda, kdy jsme se šli s kolegou projít a narazili na kino s filmem, který se zdál zajímavý. To kino bych jistě už sotva našel, ale film se mi zapsal naprosto nesmazatelně a zdá se, že se mi nikdy nepřejí. Zahlédl jsem nyní jednu z repríz na Cinemě, sice s ne zrovna povedeným dabingem, znám i verze s těmi lepšími, ale stejně jsem už neodešel. Sice se scénář až tak nedrží doložených historických detailů, ale je výborný - 1.* Parta, Connery, Costner, DeNiro, Garcia i Smith, to je více než vydařené obsazení a právě s vykreslením postav scénáře brilantně koresponduje a nejspíš jde i dál, než původně bylo vůbec očekáváno při obsazování těch rolí - 2.* Velmi vydařená výprava, snímaná špičkovou kamerou - 3.* To pak velmi dobře nastříhané, tedy - 4.* za střih. Naprosto fantastická muzika Morriconeho, která doslova vypráví, jako už tolikrát u podobně vydařených filmů a je čímsi jako šlehačkou na výborném dortu - 5.* A takové "koncertní dílo", jakým celý film vychází, může samozřejmě vzniknout jen pod profesionálním, vynikajícím vedením "dirigenta", tedy režiséra, jako ta pověstná třešnička na onom dortu - 6.* Ano, počítáte dobře! Místní stupnice mi tu prostě nestačí, protože já dávám * * * * * * - tím chci říci, že to je prostě pro mne nad hranicí těch 5*. Děkuji za pochopení. :-) ()

majo25

V 80. rokoch sa začali opäť točiť (staro)mafiánske filmy, tento na rozdiel od iných ukazuje dobu z pohľadu policajtov. Film má skvelé obsadenie - Costner, Connery, De Niro, Drago, aj keď by som si vedel v roli vyšetrovacieho šéfa predstaviť niekoho staršieho a charizmatickejšieho. Predsalen, Costner ešte len nedávno vystúpil z vlaku menom "zelené ucho". Film má kvalitné spracovanie, dávku drsnosti a napr. akčná scéna v teréne na americko-kanadskom pobreží skvelý feeling, ale po zhliadnutí dokumentárnej série Zrození newyorské mafie mi film prišiel trochu ako slabší odvar s historicky poupraveným príbehom. Preto "len" silné 3 prohibi-hviezdy. ()

TomPrusik1

Popravdě jsem od Neúplatných čekal o něco větší nářez, ale i tak jsem byl celkem spokojený. Máme tu klasický boj s organizovaným zločinem, tentokrát z prostředí USA z 30. let, kdy v byla prohibice a to se mafii dařilo jako houbám po dešti. Nepřítelem číslo 1 je gangster Al Capone, kterého hraje oplácanější De Niro. Ten na malém prostoru předvedl slušný výkon a role agresivního gangstera se zhostil výborně (viz scéna s basebalovou pálkou). Tomu se postaví vládní zmocněnec Eliot Ness, v roli Kevina Costnera. Jeho postava mi přišla taková nemastná, neslaná, bez větších emocí. Má sice zásady, že nikdo z jeho týmu nebude pít alkohol, ale první věc kterou udělá až skončí prohibice je ta, že půjde do nejbližšího baru a dá si skleničku. Mnohem zajímavější je starší policista Sean Connery, který zaslouženě dostal za výkon Oskara. Příběh filmu jede ve slušném tempu, občas není nouze o výborné akční scény. Jako např. scéna na mostě, nebo závěrečná honička na střeše (při které jsem si vzpomněl na jednu misi z Mafie 1). Jiné akční scény jsou trochu slabší (scéna s kočárkem na nádraží je spíš ke smíchu). Rozhodně to není nejlepší film o gangsterech. Mám pocit, že Coppola nebo Martin Scorsese zvládají toto téma mnohem lépe, než Brian De Palma. Jinak je to ale dobrý film, od kterého jsem sice čekal trochu víc, ale zklamaný jsem rozhodně nebyl. 7/10 ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery