Povedz, kto ťa zabil

• Česko Řekni, kdo tě zabil (viac)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (viac)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

Lucie505

Milé, barevné a vkusné pokoukání s nápadem. Originální případy, originálně řešeny. Takové pohádkové “krimi“, na které bych klidně nechala koukat i děti. ()

vena199204

K tomuto seriálu jsem se dostal jen díky lásce k Dead Like Me. Společný mají jen morbidní humor. Od začátku mi vadila jedna věc a to, že seriál vypadá skoro jako snová sekvence(leč je točen v normálním prostředí, vypadá jako pohádka). Neumím to přesně popsat, ale toto dílko viděl, ví o čem mluvím. I přes to jsem se při sledování bavil a bylo mi i líto, že neprokračuje třetí řadou. ()

JIP.XF.cz odpad!

Co je to zase za hodnocení?! Kdo je cílová skupina tohohle "veledíla"? Vyprávěč a kýčovité zpracování...tipoval bych děti, ale zase je to o vraždách...První díl jsem ještě snesl s nadějí, že se to nějak vyvine. Druhý díl jsem taky shlédnul. Pak jsem to zmazal a už nikdy více! ()

palailogos

Řekni, kdo Tě zabil - Tak jsem si vám to zapnul, první díl. V první půlminutě jsem nejdřív zíral - výčet času - a nakonec dostal palicí, což korunoval boží záchvat smíchu. Tyhle polohy - a několik dalších - se střídalo celý první díl. A fakt jsem se nenudil. Lehká morbidita, geniální dialogy a jedna temná otázka - podaří se jim ten sex nakonec? ()

AdamRaphael

Ano, ano, ano! Skvělé! Celé je to tak strašně mimo a vlastní, že nemůžete vytknout nic, co se do reálnosti týče. Pushing Daisies si vytvořil svůj vlastní malý svět, ve kterém děj krásně funguje a dává smysl. Lee Pace hraje Koláčníka skvěle. Nedá se tvrdit, že by herecké výkony byly bůh ví jak skvělé, ale rozhodně nejsou mínusem seriálu. Mínus je to vůbec těžké najít, tedy a je to velké tedy, zvládnete-li mimóznost díla unést a zalíbí se vám. Je to prostě taková velmi příjemná podívaná, která vás vytrhne z reality a odnese do té romantické, líbivé a roztomilé reality Koláčníka a Chucky, Olivie a Emersona. Řešení vražd je sice zápletkou každého dílu, ale mrtvý, který během své minuty většinou velmi klidně povykládá o své smrti a pocitech, to tak nějak usměrní a zase jsme zpátky u té naivní a roztomilé reality. ()

Lencuccia

No, dobře, pravda, je to originální, je to něco jiného, nemůžu říct, že bych se nudila. Ale jinak? Vydržela jsem zkouknout všechny díly jen proto, že jich bylo tak málo. Lee Pace je skvělý, jako ostatně vždycky a dvě hvězdičky jsou jen za něj. Anna Friel je mi nesympatická a dle mého skromného názoru za hlavní mužskou postavou trošku zaostává. Představitelka bloncky Olive mě vyloženě irituje stejně tak jako její postava (její pěvecké árie jsem raději vynechala s pomocí v této situaci nepostradatelného fast forward tlačítka). Když nad tím teď tak přemýšlím, tak si říkám, že mi vlastně lezou na nervy hlavně ženské představitelky tohoto seriálu, hm, jetli nebude pes zakopaný někde kolem Lee Pace :D Každopádně zpět k tématu - odkazy na Hitchcocka jsem zaznamenala, je to nápadité, barevné a nemohla jsem jinak než se mezi jednotlivými díly vrhnout na hledání receptu na nějaký z těch šťavnatě se tvářících Nedových koláčů, ale tak nějak výsledný mišmaš není na více než tři hvězdy. Nutno ovšem dodat že je to určitě fajn oddechovka a alespoň se to neřadí do zástupu fádních kriminálek z poslední doby, které jsou všechny na jedno brdo. ()

aDancer

Konečně originální seriál, který byl poměrně svěží i vtipný, ale zároveň byl obestřen jakousi tajemnou atmosférou. Charaktery postav se mi líbily (především Koláčník Ned, ale ani Emerson Cod a Chuck nezůstali pozadu). I místo dění seriálu se mi docela zamlouvalo a místy působilo doslova kouzelně (což k celé pointě seriálu - Nedovy neobyčejné schopnosti - docela sedí). Akorát ke konci mám menší výhrady, protože mi přišel moc otevřený, takže bych byla bývala ocenila i další řadu. A taky mi trošku vadilo, že celá ta situace mezi Nedem a Chuck byla, dá se říci neřešitelná - jeho 2. dotek = její 2. smrt, ale o tom to vlastně celé je. ()

eRGeBe

Naprosto výjimečný seriál, dávám plný počet hvězdiček (i když některé epizody by byli na 4*). Chápu ale, že ne každému se trefí do vkusu. Pokud však hledáte něco šíleného, něco s černým humorem, plného sarkasmu a ironie, naivity a pohádkovosti, je toto to pravé. Herecké obsazení je skvělé, postavy jsou každá jiná a je zábava sledovat jak spolu interagují. jednotlivé kriminální zápletky jsou (aspoň dle mého soudu) velice originální a rozřešení je často velmi nečekané (teda po jistém počtu zhlédnutých dílů si začnete zvykat a pachatele odhalíte dříve). Prostředí seriálu (město, krajina, větrné mlýny, přehrada atd. ) jsou taky velmi povedené. No a na závěr bych chtěl vystihnout vypravěček, který celý seriál provází a bez něj by člověk byl ochuzen o spoustu detailů, které dokreslují perfektně celou atmosféru. Jediné negativum tohoto seriálu je jeho délka. Rád bych zjistil, že je ještě jedna série, která mi příběh dovypráví až dokonce. Ale není. A to je velká škoda, protože postavy se nějak vyvíjely a .. jednoduše, některé otázky zůstaly nezodpovězeny. ()

anicca

Veľmi príjemný seriál, priam dvojička ku dead .like me. Krásna Anna Friel, nádherné, priam snové animácie a kulisy. Pekný príbeh, dostatočne humorný, dostatočne dojemný, každý si v ňom nájde čosi. Myslím že času stráveného sledovaním tohto diela nebudete ľutovať. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)