V tomto mini-seriáli sledujeme osudy troch absolventov Yalskej univerzity od r.1954 v službách Centrálnej spravodajskej služby USA. Sledujeme ich počas 40tich rokov - a spolu s nimi všetky historické špionážne a bezpečnostné prípady a incidenty Studenej vojny, vrátane protikomunistickej revolúcie v Maďarsku, akcie v kubánskej Zátoke svíň, či pádu ZSSR. Fiktívne postavy - Jack McCauliffe, Leo Kritzky, Yevgenij Tsipin a Jackov šéf Hervey Torriti sa stretávajú s ozajstnými dejinnými postavami sveta spravodajských služieb - ako Kimom Philbym. Dozvieme sa o romancách, intrigách, falošných stopách, samovraždách, popravách, či exile. To všetko sa pritom dialo v mene ideológie, vlastenectva, alebo paranoje, či perfídnosti. Má CIA zásluhu na víťazstve Západu a slobodného sveta v Studenej vojne? (oficiálny text distribútora)

bloodvomit

Velmi zajímavý cyklus filmů o vzniku tajných služeb, o jejich operacích a studené válce. Sovětská rozvětka versus americká. Film je ucelený, pěkně zpracovaný a má grády a slušou atmosféru... ()

MossIT

Naprosto uchvacující politicko válečná minisérie, která mapuje celý vývoj studené války od roku 1945 až do roku 1991... Výborné obsazení a herecké výkony, skvělá kamera a "šachové" partie, které rozehrají CIA s KGB jsou něco naprosto úžasného, jeden agent vedle druhého (někteří jsou dokonce dvojití nebo trojití:)), na každém rohu informátor (dezinformátor)... Prostě nádhera... ()

Perry-

Proč se mezi sebou půlka postav bavila anglicky, i když byli ze stejné země ? Herecky skvělé, ovšem i přes to místy celkem nudné. 50% ()

Ondis

Opravdu špionážní minisérie, která nemá konkurenci. Je pravda, že v prvním díle jsem se ztrácel a chtěl jsem to zabalit, ale odhodlal jsem se a pustil si druhej díl. Ten byl o poznání lepší a tak jsem si nemohl nechat ujít třetí(šestihvězdičkový) díl:-) Takže shrnuto, podtrženo: 1. díl 3*, 2.díl 4*, 3. díl 6*, suma sumárum lepší 4*. ()

Yoss

Presne niečo, čo mi v seriálovej produkcii chýbalo. Úloha tajných služieb počas Studenej vojny v rozdelenom Nemecku, socialistickom Maďarsku či ZSSR. Čo je pravda a čo je fikcia? To vie asi len CIA a jej historické archívy. Viac takýchto kúskov, please. A čo tak nejaký počin o úlohách a sliedení ŠTB za najtvrdšej totality v Československu? To však asi najprv musí Lojzko odísť z povrchu zemského :-) ()

Mikino00

Velmi nevyvážené a bohužel i dost naivní, místy hodně zjednodušené a skutečností jen inspirované. První díl nabízí špiónskou rutinu smíšenou s romantikou, druhý díl si vymýšlí pohádku, která je ale zasazená do zajímavých událostí té doby a třetí díl je konečně dramaticky zajímavou špionážní hrou, která ačkoliv je jasná od začátku, tak je z celého seriálu nejzdařilejší. Solidní jsou postavy i herci (Keaton, Molina), až na tragického hlavního hrdinu O'Donnella. ()

kowalski

Tak jsem si to dal v jednom kuse v neděli nonstop, protože jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Špionážní lahůdka co mapuje celou studenou válku v CIA je neskutečně napínavá. Všichni podali standartní herecké výkony ale úplně mě dostal Michael Keaton, který si svojí roli musel neskutečně užívat. Doporučuji.... ()

simon84

SKvělá série o historii CIA. Ustřední trio O´Donnell, Molina a Keaton je opravdu výborné. Kdo má rád špionážní filmy, tak můžu jen doporučit. ()

druhaveta

V momentech, kdy se série soustředí na mapování historických highlightů CIA (především Maďarsko a Zátoka sviní ve druhém díle), sklouzává do lehce naivní a mělce dobrodružné špionážky s vypjatě deklamujícími exoticky uhrančivými vlastenci - ale v prvním a hlavně ve třetím díle (v zápletce kolem Kima Philbyho a závěrečném honu na krtka) jde na dřeň klíčové metafory špionážního žánru (přetvářka a lež jako základní nástroje konstrukce naší reality) s takovou precizností, že si o ní může De Nirova konzervativně střižená Kauza CIA nebo Mailerův rozbředle mainstreamový Duch děvky nechat jenom zdát. ()

bakeero

Parádní projížďka studenou válkou. Od rozděleného Berlína, přes invazi v Zátoce sviní, až k pádu železné opony... A že je to TV projekt? Pche, nenechte se mýlit. Amíci mají na tohle trochu jiná měřítka (viz Bratrstvo neohrožených a spol.). ()

aik

Jedna z nejlepších minisérií za posledních několik let. A klobouk dolů před Michaelem Keatonem, i když celá herecká sestava byla vynikající, dokázal je většinou na minimálním prostoru svým výkonem zastínit. 95% ()

RobbieM@N

Úžasně zpracovaný kus "studené" historie. Výborné herecké výkony, hlavně Michael Keaton ztvárnil roli perfektně, navrch parádní kamera. ()

smatana.sk

Miniséria, ktorej sa podarilo preniesť do filmu viacero motívov z kníh Johna le Carrého, pričom sa divák v deji nestratí. Nie je vhodné seriál brať ako učebnicu dejepisu. Ale maďarské povstanie 1956, postavu Jamesa Jesusa Angletona alebo rutiny špiónov a ich spojok (jednorázové kódovacie tabuľky, komunikácia kódmi cez rozhlasové vysielanie, paranoja z krtkov a podstáv...) som ešte nevidel sfilmované lepšie. ()

subic

První epizoda je nuudaaa, druhá je až směšná, za to s trochou komparzu má aspoň slušnou výpravu i s tanky, ale zase se strašnými triky lodí vyloďujících se na Kubě. Třetí díl je o tom, kdo z koho. Filmařsky slušně udělané, slušné kostýmy a výprava, ale příběhy se svou naivitou jsou dost bídné. Viděl jsem a zapomenu. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

14.01.2008

Jak již bylo řečeno, oficiální ceremoniál předávání Zlatých glóbů byl zrušen poté, co se ho rozhodli bojkovat i samotní herci, aby tak podpořili již několik týdnů se táhnoucí protestní stávku… (viac)