Crocuta

Pár opravdu povedených fórů (byť třeba ten s těmi policejními uniformami je už trochu přehnaný) a víc než dobře zachycená atmosféra první poloviny 90. let. Dobře je za tři, jak se říká, já bych to viděl na tři a půl *. ()

korbitch22

u mě teda né.pryč jsou doby,kdy měl český film šmrnc a nepopíratelnou kvalitu.teď?české lvy vyhrávají filmy,které jsou snad ještě horší než uvaďěči samotných lvů.u mě dobrý není nic jiného,než sentimentální seskupení všelijakejch postaviček.naprosto nevtipný humor,strašná režie hřebejka,který snad splodil svůj nejhorší film.nebýt výtečného schmitzera a perfektní miniroličky václava kopty,poslal bych tuhle přebarvenou kravinu rovnou do odpadu.český filme,klesáš a klesáš. ()

Marze

Jednak je pomsta opravdu důmyslná, svižná a hravá, jednak v ní jiskří herci v čele se Somrovým sólem strážce mravů. Škoda jen, že protivníci z řad „světských“ nemají až na výjimky rovnocennou míru profesionální uvolněnosti. ()

packa

Příjemný návrat ke komediálním kořenům. Hřebejk konečně hodil bobek na vztahový záležitosti a po letech opět příjemně baví. Svým majstrštykům z přelomu tisíciletí se sice nevyrovnal, nicméně pokud bude v nastoupeném trendu pokračovat, máme se na co těšit. ()

mat.ilda

A mně se zdá, že pan Hřebejk ty podbízivé časosběrné rekonstrukce dob minulých, s mottem "takoví jsme byli", točí jen pro peníze, vždyť zárukou "dobré zábavy" posledních let je především lidový humor pro široké masy, které se v epizodkách ze života hmyzu bezpečně poznávají a ještě jim to je k smíchu. Tento výlet do plenek našich kapitalistických začátků těžce zaváněl televizním stylem a špatně zpracovanou zápletkou, hlavně, že herci ze sebe dělali dostatečně velké pitomce. Všechna hřebejkovská období se vzorkem těch nejostudnějších typů figurek se opakují (včetně obsazení) a není těžké odhadnout, kterým směrem se bude ubírat další komedie z této série. ()

Šandík

""U mě dobrý" asi nemůže překvapit vůbec ničím, neboť všechno v něm obsažené už jsme u Hřebejka viděli jinde... Titíž herci, často dosti nevyužití, totéž pomalé tempo, místy povedený vtip ("zlatá gotika"), dějová linka působí dojmem rozbředlé kaše. Přitom herci jsou velmi slušní a nehrají špatně, prostředí má velké kouzlo, tradičně velmi slušná je i kamera a doprovodná hudba, téma "zlatých devadesátých let" má bezpochyby velký potenciál. Celý film se ale bohužel utápí v hračkovitě působících serepetičkách, v podstatě celou první půlku dosti klopotně představuje jednotlivé postavy a když se konečně "začne cosi dít", nezbývá než si hodit korunou jestli se to celé nakonec na něčem zadře nebo nezadře. Výsledek je ovšem tak jako tak zcela předvídatelný... Celkový dojem: 65% ()

honajz

Pokus o hřejivý film skorosoučasnosti, šmrncnutý Hrabalem, Vančurou a Menzelem. Na rozdíl od zmíněných zde však chybí nadhled, poetika, poetický jazyk, a vše se snaží dohnat do žlutých tónů laděná kamera. Navíc postavy looserů, viděné očima bohatého intelektuála, jsou brzy po začátku filmu nepříjemně umělé, a zůstanou i přes onen překvapivý závěr filmu. ()

anais

Hřebejk s Jarchovským konečně vylezli ze škatulky nazvané "vztahy české rodiny v různých dekádách" a pokusili se tak trochu o žánrový film... A celkem se to povedlo! Hlavně v jejich filmografii je U mě dobrý velmi příjemným překvapením, a z globálního hlediska české kinematografie také. Žánrové filmy tu až na pár komedií, pohádek a osmdesátkové akce Kuky se vrací takřka neexistují. O to sympatičtější je, že mu věnoval pozornost Hřebejkův sehraný, vysoce profesionální tým. Film vypadá hezky, je skvěle obsazený a celkem autenticky se podařilo navodit atmosféru devadesátých let. O to větší škoda je, že se nepodařilo prokreslit všechny charaktery (třeba v titulcích první Petr Froman tam prakticky nic nehraje...), i přes to, že expozice příběhu zabírá dobrou polovinu filmu... Druhá polovina v duchu heist movies je o dost zábavnější, ale tak nějak jí chybí správné načasování, budování napětí... Jako by celý film skrz idylickou hudbu sentimentálně evokující léto u vody zapomněl, že by měl diváka strhnout, napnout a pořádně jím zacloumat... ()

Ivoshek

Tak u mě to dobrý není. Vůbec. Jak mám 90s rád, tak tohle Hřebejkovo pojetí mi nesedí. Možná tam hraje roli laciná kamera, možná scénář, kterému jsem nějak nevěřil. Nevím. Každopádně zklamání. ()

Othello

Ty kydy do anarcháčů, jejichž nepřítelem je, oproti komunistům a nacistům, hambáč, si mohli taťkové Šmoulové odpustit. Obzvlášť když tu kopou za nějakou nostalgii po přirozených komunitách na Libeňském ostrově, který je dnes již výstavním údobím developerských měst duchů. Zbytek je pro mě příjemný návrat k pábícím prosťáčkům na okraji společnosti se všemi jejich velkými chybami a malými, leč o to sympatičtějšími klady. Že se to otočí v druhé půlce do heistu po nádražních hernách a bleších trzích, překvapilo koukám asi každýho. Potěšil mě návrat k přírodnímu svícení, ke žvatlavosti, k tomu hrdému loserství. Ačkoli tu poetiku se do diváka snaží Hřebejk fakt lejt trychtýřem. Jo a Kovácsovu kytarovou linku jste už někde slyšeli, věřte mi.  ()

HellFire

Takový ten typický český bodrý film. Místy úžasně pohodový, plný charismatických herců, ale jindy prázdný a vyčpělý. Někteří účastníci vlastně nemají co hrát a po filmařské stránce se tady jede těžký průměr. Hodně scén působilo jako nastavovaná kaše nebo jako skeč. Za všechny třeba moment, kdy borec chytí malou rybku, napíchne ji na háček a z nějakého důvodu se rozhodne jít si zaplavat s rybkou v puse. A samozřejmě kolem jde jeho kámoš a vidí, že se něco chytilo, tak zasekne udici. Něco takového bych čekal v Kameňáku. ()

Janek

Standartní režii a vcelku dobré herecké výkony (tím bych chtěl v podstatě upozornit hlavně na Polívku a Schmitzera) přebijí scénář, který nemá hlavu ani patu. Ona nadsazenost posledních dvaceti minut je vůbec tak nějak vedle (do očí bijící lepidlo, které drží dvě naprosto odlišné části pohromadě). Oceanovská část sice baví, ale rozhodně nezachrání negativní dojem, který se ve mně během filmu vršil. Nejhorší Hřebejk. 40% ()

eraserhead666

No konečně Hřebejk zase, po několika vyloženě špatných filmech (Horem pádem, Medvídek) do svého filmu dostat to kouzlo, kterým zaujal v Pelíškách, Pupendu a Musíme si pomáhat. Jo, částečně to fungovalo v Krásce v nesnázích, ale tady se to zase rozjelo naplno. Ono Hřebejkovi "realita" asi fakt nejde a funguje pouze v historických výletech. Tentokrát do roku 1993 - do doby dravého kapitalismu, kdy si každý/á chtěl/a urvat co nejrychleji a nejsnadněji co nejvíc. Skořábkáři mě fakt bavili páč jsem si zavzpomínal, jak jsem na ně jako malej parchant čuměl. Plán obrat zloděje je svkělej a taky skvěle provedenej (tyhle typy filmů mám rád, ne vždy se však povedou, tady jo). Mohlo by se zdát, že film táhne Polívka. Ano, ten takřka vždycky podá skvělej výkon, tady mu podle mě ale buď šlapali na paty (Vlasáková, Vladyka) nebo ho předběhli (vynikající Javorský, Forman, Schmitzer) ostatní herci a herečka. Nejvíce fungují nečekané hlášky, hlavně dost hnusná a politicky zcela nekorektní: "Tý by slušel z mrdky knír" mě málem ustřelila z křesla. ()

claudel

Tomuhle se říká pořádné šlápnutí do hovna. Ale já to Hřebejkovi vzhledem k Horem pádem a Medvídkovi odpouštím. To se může stát každému režisérovi. ()

fleker

v týhle hře sem se narodil, takže je to pro mě asi trochu citovečka....samozřejmě že když se v létě procházíte po nudistický pláži,,, červený kule nebo zelený žaludy na vás nijak zvlášť dobrej dojem neudělaj,,,ale u stolu...tam se s tím dá zažít kupa legrace......než sem přišel do mariáše já, končilo se maximálně na kaiserovi...(flek,re, tutti,boty,kalhoty,kaiser..)..to by ale nebyl fleker, abych si vystačil s šestiflekovou škálou zakončenou kaiserem,,,a vod tý doby se hraje i na sedmej flek - ..na lábuse ,,, ale nebudu vás unavovat poučováním....prostě dávám 65%, protože existuje mnoho a mnoho horších českých filmů, běhěm jejichž promítání sem měl někdy sto chutí udusit se vlastním uchem ()

Havenohome

Je to definitívne potvrdené, Hřebejka pravdepodobne niekto v detstve znásilňoval v pivnici, vďaka čomu si vytvoril psychický blok a vytesňuje zo svojho života všetky negatívne spomienky. A kedže sa rozhodol režírovať, tak svoj cenzorský a zbabelý pohľad na minulosť pretláča aj do filmov a preto divákom nikdy neposkytne nič iné ako sentimentálne, pábitelské, impotentné a nostalgické spomínanie. Deväťdesiate roky zredukoval na kostýmovo-maskérsku exhibíciu (skanzen). Ešte aj punkáčov spraví roztomilo a sympaticky. Podobne ako jeho filmy o komunizme aj tento sa paradoxne odohráva v neurčitom spoločensko-politickom vakuu. Urobiť film o divokých deväťdesiatých a zredukovať ich na komunálnu satiru o šampónoch aká sa netočila ani za socíku, to dokáže skutočne len duo Jarchovský-Hřebejk. Malíř môže robiť kameru akurát tak na reklamu na pivo. ()

ARI50

Český film s velkou snahou, který je celkem slušný ale dvakrát mě nebral. Prostě hercům se asi zase dvakrát nechtělo málo dobrého ve filmu. ()

Necrotongue

Své původní hodnocení jsem sice zjevně přepálil, ale na druhou stranu se mi z něj nechtělo až tak výrazně ubírat. Tempo příběhu bylo sice líné jako voda ve slepém říčním rameni, nemůžu ale tvrdit, že jsem se nudil. Některé z místních postaviček mě příliš nebavily, jiné byly ale vcelku vyvedené, a jak mi Bolek Polívka v některých filmech silně vadí, tady byl jeho pan Mrklas jednoznačně nejlepší figurou. Hned po něm mě dostával Láďa Petra Formana, ten měl své skvělé momenty. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)