MIHLIK

Tento film je pro mě velké ale opravdu velké sklamání pomulu začínám českou tvorbu zatracovat uvidíme co ještě vymyslijou ale ně to teda vubec nebralo . Prvních dvacet minut nic pak hádka s cikánama o skořápky , nevym co to všechno mělo znamenat ale umě teda dobrý ne... ()

cernymotyl

První polovinu filmu jsem čekal na nějaký příběh, který by pospojoval pár dobrých scének a hlášek dohromady. Marně. Utápěl jsem se v omáčce bez chuti. Naštěstí v druhé půlce ve stylu českých podfukářů jsem se dočkal alespoň nějaké nápravy. Dobré, ale na klasiku Pelíšky nestačí. ()

Sedmilhář

Pelíšky mě nikdy moc nebavily, do knižní předlohy má daleko...U mě dobrý je takový malé české opakování Dannyho parťáků. Jediné, čím film překvapil byl smích, který u mě mnohkrát probudil. Výborný odpočinkový film, ***. A za Schmitzera jednu navíc. ()

Chlo0opek

Role vhodná přímo pro Bolka, u filmu sem se bavil a to je důležitý… Taková hláška: "odpočinek mezi 2-ma sestami" je opravdu povedená:) Nebo když po dotazu: "Co děláte pánové? Odpočíváte?" Vám Bolek odpoví: "Tak to všeho nechám a jdu Vám hned pomoci!":) Co k tomu dodat.. ()

gonzo

Kdyby film zredukovali na tu čtyřiceti minutovou akci Polívkových Parťáků, dal bych této kratší povídce bez rozmýšlení pět hvězd. První a větší polovina je však jen vata. Na U Mě Dobrý se určitě brzo zase podívám, ale přeskočím rovnou do druhé půlky. Takže ano, doporučuji, vydržte, stojí to za to. ()

schindler

Přiznám se, že poslední filmy Jana Hřebejka (Horem Pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek) mě zrovna třikrát neoslovily, ale návrat ke knížkám na motivy Petra Šabacha (Pelíšky, Pupendo) dokazuje, že Hřebejk umí právě tyto dobové a stylové komedie. Děj se tentokrát odehrává na začátku 90.let. Sleduje tady partičku lidí, která se schází v malé hospůdce u řeky, kde hraje mariáš. Opět tu jsou humorné narážky té doby(McDonald, pyramidový systém, peep show) vše dokreslené dobovou hudbou. Sice první půlka filmu možná lehce nudí, chvílí jsem si v duchu říkal o čem to vlastně celé je, ale jakmile dojde na akci se skořápkáři, po vzoru Dannyho Parťáků, královsky jsem se bavil. Herecky jednoznačně vyčnívá vynikající Bolek Polívka, ostatní mu pouze sekundují. Ještě bych chtěl podotknout, že DVD bonusech jsem se dozvěděl, že část skořápkářské party jsou neherci. Za jejich výkon jim tleskám. ()

kpt.Marťas

Ze začátku kupa příhod horších ale i lepších (jeseter, u mě dobrý, vlna, šampón...) každopádně bez jakéhokoli tahu na branku. No a ve druhé půlce se všichni ti hajzlíci a lůzříci vytáhnou pod vedení nonšalantního husťáka Polívky. Pro mě velice příjemný zážitek, který si rád někdy zopakuji. "Gin-tonic. S ginem." ()

P@\/EL

Pomedená komedie, která nabídne řadu bláznivých scének a hlášek v podobě pravého českého humoru. Musím konstatovat, že se mi děj velmi líbil. Seznamujeme se zde s řadou zajímavých charakterů. Rovněž nám film bravůrně líčí praktiky podvodných hráčů skořápek. No a to, jak s nimi hlavní hrdinové perfektně zametli a pomstili tak svého kamaráda, je skvěle zpracované. Film je jasným důkazem toho, že i dnes umíme natočit kvalitní, zábavný film. ()

giacobbe

Téměř všechny hřebejkovy filmy by byly dobré, kdyby je sestříhali na krátkometrážní třicetiminutovky nebo (např. tento) na dvacetiminutové grotesky. Takhe jsou z větší části připomínkou a vykreslením určité epochy dějin bez smysluplného obsahu. U mě jedna a půl * ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)