Yomega

Po hodně slabém Medvídkovi jsem Hřebejkovi už moc nevěřil, ale o to větší byla moje radost po shlédnutí U mě dobrý. Na rozdíl od většiny se mě líbily obě poloviny filmu. První mě parádně uvedla do děje a druhá zahrnula skvělou a vtipnou zápletkou kterak podvodníci okrádají podvodníky. Hlavně scény z polistopadové tržnice jsem si fakt užíval. Je sice paradox, že v dnešní době to na burze v Kolbence vypadá úplně stejně (záběry pocházejí právě odsud), ale pár vhodných rekvizit, jako slušivé legíny místních dam, nebo dobová vozidla dokázaly navodit tu pravou polistopadovou atmosféru. Lví podíl na kvalitě filmu mají dobří a přirození herci v čele s bezkonkurenčním Bolkem Polívkou. Celkově jsem spokojen a po delší době se pobavil u Českého filmu. ()

Petyas odpad!

Panebože, panebože, panebože. Co tohle zase mělo být? No větší blbost (velmi slušně řečeno) jsem už dlouho neviděl. Pokaždé si říkám, zkusím jim dát ještě šanci, ale pokaždé je to utrpení. Tohle bylo naposledy, kdy jsem se díval na něco, co má cokoliv společného s Hřebejkem nebo Jarchovským. Co byl tohle vlastně za žánr? Komedie???? To snad ne. V celém filmu je tak jediná vtipná 5-vteřinová scéna. Po většinu času něco melancholicky nudnýho. Spíše mi z toho naskakovala depka, než aby se u toho člověk nějak odreagoval či dokonce pobavil. Ale bavit se u Hřebejkova filmu, to bych chtěl už asi moc. A scénář? Tohle měla být jako česká verze Dannyho parťáků, nebo co? Fakt nepochopím jak tomuhle filmu někdo může dát hvězdičku. Není za co. Odpad! ()

yVANs

trochu Saturnin, trochu Rozmarné léto, trochu Dannyho Parťaci :D Všechny výše zmiňované filmy mám velice rád a ten koktejl mě vůbec neuráží. Skvělý obsazení od hospodskýho, nebo kouzelníka až po kolotočáře, kteři jsou rovnež obsazeni výborně. ()

Porp

Ono, není to zlé. Je to typický Hřebejk. Nie som za to, aby filmár musel každým ďalším filmom posúvať svoj výraz niekde inde. Viem oceniť aj demonštráciu dobre zvládnutého štýlu. Mal som však trochu problém preniesť sa skrz prostredie všetkých tých púťových atrakcií a ľudí okolo nich. A to isté môžem povedať aj o tej sorte skrachovancov, krčmových povaľačov a bývalých anarchistov, ktorá im mala tvoriť akože garde. Napriek tomu som zažmúril obe oči a za poctivého Hřebejka dávam tri hviezdičky. ()

sarkareifova

Poselství filmu je jasné. Nehrajte hazardní film. Autor dává jasně najevo jak člověk dopadne když bude hrát hazardní hry. Herecké obsazení je skvlé. Povedenější novodobou českou komedii jsem snad neviděla. ()

Biopler

Snímok, ktorý neurazí, ktorý extra nenadchne. Bolek podáva najlepší výkon zo všetkých zúčastnených, Honza štandardne režíruje, takže čistý priemer. ()

P. J. D.

Zas taková velká recese se popravdě nekonala. Film byl spíše lehčím humorným příběhem, co by v praxi jako scénář vyšel na délku jedné povídky a povahově téže tak. Divákovi prakticky nic neřekne, nijak ho nepřekvapí ani mu nic nedá (skoro jako Troškovi filmy). Kvalitu nějakou sice ještě má, ale jinak je to s odpuštěním holý brak. Pokud na něj nekouknete, určitě toho litovat nebudete. ()

Mandalorian

A dá se to říct i v ČR. - Hvězdně obsazená áčková komedie, která po dlouhé době ukáže něco, co jsme ještě neviděli a dokonale pobaví. Možná mohla být stopáž kratší, ale na kvalitě to neubere a výsledné finále má prostě koule jak tygr v říji. :-) ()

Schlierkamp

Český komediální film natočený podle povídek P. Šabacha odehrávající se v roce 1993 převážně v zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově, resp. poloostrově přímo v Holešovickém zákrutu řeky Vltavy. V hospodě, kterou vede bývalý protistátní živel J. Schmitzer s manželkou L. Vlasákovou, se schází skupina přátel a prožívá klidné letní dny. Mezi ně patří zejména bývalý kouzelník a karetní mág pan Mrklas (B. Polívka), který ostatní marně převědčuje, aby si s ním zahráli karty. Mezi další návštěvníky Schmitzerova podniku patřili podnikavý M. Vladyka, hrající si na falešného kominíka, rybář P. Forman, pomatený zloděj V. Javorský či J. Somr. Z filmu zpočátku sálá příjemná a pohodová letní atmosféra, do té doby než M. Vladyka prohraje u podvodníků na skořápkách peníze, které měl našetřeny na dovolenou se svou přísnou manželkou S. Babčákovou. Parta přátel využije iluzionistických schopností pana Mrklase a vymyslí plán, jak obehrát podvodníky a získat peníze zpět. Druhá polovina filmu se tak věnuje důmyslnému spiknutí na podvodníky, mezi něž patřil šéf B. Hybner, J. Kohák, R. Mrázik a Š. Chovanec. Režisér J. Hřebejk se spolupráci se svým dlouhodobým scénaristou P. Jarchovským natočil zdařilou a odpočinkovou komedii, v němž byli podvodníci napáleni skupinou kamarádů. Co se týká hereckých výkonů, nejvýrazněji na mě pochopitelně působil pan Polívka, kolem něhož se točila celá druhá polovina snímku, a na opačné straně vidím V. Javorského, jehož postava se mi zdála nejméně povedená. Celkově budu hodnotit nadprůměrně, neboť jsem u filmu vnímal pohodu na břehu Vltavy a současně se i bavil, což u komedií v posledních dvou desetiletích bývá spíše výjimečné. ()

Sosak

Jako film u mě (docela) dobrý... Hodně se mi líbí trefný vystižený nechutných devadesátých let těsně po totáči se vším tím póvlem okolo. Ale jinak má Hřebejk rozhodně na víc . Holt si těma Pelíškama nasadil sám vysokou laťku, no. ()

Dartdevil

Mohlo to být daleko, daleko lepší, ale to by někdo musel dát Hřebejkovi do ruky pořádný scénář. Ale zase je to určitě lepší, než jeho poslední filmy. ()

kiril

Když mi kamarádka napsala, že by v pondělí chtěla jít do kina na toho novýho Hřebejka, neodolal jsem a vyrazil. Na místě jsem byl víc než nemile překvapen tou spoustou nudy, kterou moc nevylepšil ani závěrečnej "podfuk". Ostatní čtyři diváci se sice občas zasmáli, já se opravdu nudil a kamarádka usínala. Dvě hvězdičky dávám snad jen proto, že jsem se mohl tu hodinu a půl koukat na spoustu svojich oblíbených herců a nemusel jsem mrznout venku. ()

radeckator

Dannyho parťáci líznutí Podrazem po česku. Scénář slabší, na Jarchovskýho. Nedotažený a ne zrovna reálný. Hezky natočený, ale slabý. No snad příště. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)