Mikec007

Až na to, že zápletka trvala určitě víc než půlku filmu, u mě dobrý:) Hlavně korunku tomu nasadil Bolek Polívka. Vzhledem k tomu, že sám se aktivně věnuji karetní magii, tak jeho výkon mě velmi pobavil a potěšil. Hlavně na konci, jak všem těm podvodníkům sebral ty hodinky:-D:-D ()

kubik 7

Pěkné ztvárnění neprimárně hořkého tématu do groteskně komického rámu. Do první poloviny mě film moc nebral - film mě nedokázal vtáhnout do děje - otázka, jestli vůbec nějaký děj byl... Šlo spíše než o děj o atmosféru. Ve druhé polovině nabral film spád a já jsem si jej začal užívat... Dokonale vykonstruovaná zápletka - téměř nereálně dokonalá - do poslední chvíle se mi odkrývalo několik překvapujících zvratů, které mě bavily. V průběhu filmu jsem se hned několikrát upřímně zasmál při řadě komických scén... Druhá polovina si tedy u mě zlepšila reputaci z počátečního dojmu z filmu. Můj celkový pocit z filmu je příjemný, částečně však rozpačitý... Pokud bych měl ale film U mě dobrý srovnávat s Pelíšky, nebo Pupendem - jak je zde inzerováno - na tyto dva filmy snímek U mě dobrý skutečně nemá... ()

rigby

Podprůměrná komedie, u které se zasměji možná tak dvěma scénám. A na Hřebejka silný podprůměr a velké zklamání. ()

lisma

Pelíšky Hřebejk už nikdy nepřekoná. Musíme si pomáhat je v rámci jeho filmografie na druhém místě. Ostatní tvorba pouze paběrkuje nebo mírně řečeno, stojí za hovno. A protože se mi ještě nedostalo Kawasakiho růže, která by dle hodnocení měla být jeho lepším filmem, usadím na třetí místo U mě dobrý. Uvolněná komedie s dějem zasazeným do odobí těsně po Sametu, s kvalitním obsazením, vtipným námětem, která se nepodbízí, jen si tak pluje na své vlně. Už jenom tento fakt mě osobně naprosto stačí. ()

dzejnyka

V prvej polovici som sa neskutočne nudila a ani neviem, čo ma donútilo pozerať ďalej. Druhá - neporovnateľne akčnejšia - mi dlhé čakanie na dobré výkony a svižnejší dej vynahradila. Celkovo to však vydalo "len" na 3*. Z hercov ma oslnil najmä Bolek (koho by aj nie?) a Lenka Vlasáková. A spomínaná paralela s Dannyho parťákmi ma napadla pochopiteľne tiež :-) ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Při záběru na kostel, u kterého postává kominík, je na chodníku vidět letopočet a zároveň svítidla zabudovaná v chodníku, která v roce 1993 ještě nebyla. |×××| Při cestě dealerky kosmetiky na Libeňský ostrov, jde dealerka přes přemostění na ostrov a zároveň přes protipovodňovou stavbu, která vznikla až po roce 2002. |×××| Ke konci filmu je v záběru policejní favorit, který má na střeše zcela nový zábleskový halogenový maják vyraběný od roku 2006, což nekoresponduje s dějem filmu odehrávajícím se v devadesátých letech minulého století. |×××| Jeden z chlapců na tržnici má tričko s motivem japonského seriálu "Pokémon". Ten se však v samotném Japonsku objevil až v roce 1998 - a děj filmu je zasazen do roku 1993. |×××| Ve skořápkářském baru visí cedule zakazující prodej tabáku osobám mladším 18 let. V roce 1993 se ale smělo kouřit už od šestnácti. |×××| V 26. minutě, při pohledu na tržiště, můžete vidět v pravém dolním rohu červenou Škodu Octavii. Jen její koncept vznikl až v roce 1996. ()

jopal

Ten zaciatok bola fakt nuda, niektore dialogy dost nezrozumitelne (ako u vacsiny ceskych filmov), ale zaver to tak nejako dorovnal... ()

ToxicAli

Po prvních 15 minutách filmu jsem byl téměř rozhodnut jej vypnout, protože sledovat nudné, fádní a nezajímavé střípky z života několika lidí po pádu komunismu opravdu není to, co by člověk dovedl sledovat nějak moc dlouho. Naštěstí pro mne jsem děsivý start přečkal a poté jsem byl svědkem české variace na Dannyho parťáky a to už tak špatné nebylo, obzvlášť přispěním opět výborného Bolka Polívky. ()

zigy

Podfukáři po česku:) Sice pomalejší rozjezd, ale asi byl nutný pro seznámení s postavami, které jsou zde velmi originální, přičemž jim kraluje Bolek jako Mrklas alias Mr. Class . Scéna, kdy přijdou falešní policajti a Schmitzer přitom procedí mezi zuby: "Máte starý uniformy." mě shodila ze židle. Závěrečná podfukářská akce plná napětí a humoru (scéna s kalhotkami - "jak tohle udělal?") je bombastická a patří do zlatého fondu českého filmu! ()

jessic

Zábavná česká variace na podfukářské filmy. Svižná a vtipná až od druhé poloviny. V první půlce se odehrává sled scének okolo party z libeňské zahrádkářské kolonie. Postavy jsou ale spíše karikaturami a atmosféra 90. let je nijaká. Podfukářská linie na skořápkáře je ale divácky zábavná. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)