Mierumilovné kráľovstvo Azeroth sa ocitne vo vojne, keď sa na jeho hraniciach začnú zbiehať hroziví nepriateľia. Sú to Orkovia, kmeň, ktorý opustil svoj umierajúci domov, aby kolonizoval ďalší svet. Prechod medzi svetmi je zabezpečený cez portál. Na jednej strane čaká armáda, nad ktorou visí hrozba krutej porážky, na druhej národ, ktorému hrozí vyhynutie. Dvaja hrdinovia, každý z iného tábora, sa vydávajú na cestu vedúcu k nevyhnutnému stretu. Jeho výsledok určí ďalšie osudy ich rodín, ľudu a celej zeme. Takto začína fantastická sága o moci a bezmocnosti, v ktorej každý o niečo bojuje. (Cinemart SK)

VirglCZ

Jakožto fanoušek her jsem měl od filmu pramalé očekávání, ale byl jsem mile překvapen. Řemeslně výborný a vizuálně překrásný (ač infantilní), Warcraft trochu klopýtá na tom, že by chtěl vyprávět až moc věcí najednou (vývojové linky postav, vývoj frakcí, a zároveň seznámit všechny nezúčastněné s pravidly a historií tohoto světa), což považuju spíše za problém prvního dílu. Vytknout musím i poněkud chabé herecké obsazení (nebo možná jen chabé dialogy), kdy od lidí skutečně vynikne jen Lothar v podání Ragnara Fimmela. Na druhou stranu, orkové jsou vyvedení náramně, mají ve filmu dostatek prostoru a většina hlavních i vedlejších postav tak má v příběhu svůj smysl (Kromě té Dracy...). Durotana jsem si velice rychle zamiloval a ještě pár hodin po promítání jsem si utíral oči svou hnědou (pozor, ne zelenou!) orčí vlajkou. Vzato kolem a kolem, velmi povedené nastartování filmové série, které mě vážně navnadilo na další díl. ()

blazma

Grafika, efekty, kouzleni, kostýmy to všechno si proste zaslouží oscara. Naprostá pastva pro oči. Dej je ze začátku aspoň pro mě trosku hekticky a lehce nepřehledný a zamotaný. Po par minutách se to ale vzpamatuje a máme tady sci-fi podívanou jaká tady ještě nebyla. Dej sice rychle uteče, jenže člověk to vlastně ani nepostřehne a tak by to mělo u dobrého filmu byt. Všechny postavy dostanou dostatečný prostor na to aby jste si o každém udělali obrázek na rozdíl od Captain America:Civil War nebo X-Meni s Apokalipsou. Dokonce se dokážete jako nestranný člověk ztotožnit jak s důvody Hordy tak i s důvody Aliance. Ten kdo už rozhodnuty je komu fandi, má potom jasno. Obe strany si jsou vyrovnané a pro první film je to takhle i přijatelné a nejlepší možná varianta. Velka bitva, mnoho ztrát na obou stranách, ale zatím ani zdaleka žádný vítěz. I když za sebe mužů říct ze Aliance utržila o něco vice šrámu, bohužel i z toho důvodu ze tam zatím byli jen lide a Elfové se na ne pěkně vykašlali s trpaslikama :D Podtrženo sečteno, rozhodne vynikající film sám o sobe a rozhodne nejlepší film natočený podle herní předlohy. ()

Crytic

Film je řemeslně zcela mistrně provedený. S vizuálem ani s hereckými výkony nemám problém. Film má jedinou chybu, která ho ale neuvěřitelně zprznila a to je jeho uspěchanost. Ve snaze vejít se do 2 hodinové stopáže muselo ve střižně dojít ke skutečnému texaskému masakru motovoými nůžkami. Není tu žádný prostor trochu poznat hlavní postavy a nějak se s nimi sžít. Vše je hrozně šup šup šup. Tenhle se jmenuje tak, má takovou a takovou pozici, tenhle se jmenuje tak a tak jsou to nepřátelé a teď se podívejte jak se rubou... Vizuální nádhera, která však ztrácí smysl a to se v lore Warcraftu celkem orientuji a tak vím o co šlo. Člověk který se o tohle universum nezajímá musel být v kině totálně přehlcen počtem postav a musel být totálně zmatený. Jako pilotní film dobré, ale v případě pokračování bych prosil zvolnit tempo... ()

stafino

Zozačiatku som nemal ani páru o čom točia v tom filme, prišlo mi to strašne mätúce, žiadne vysvetlenia, príliš veľa strihov. Neskôr ma to sle vcuclo do deja a zanechalo aký-taký zážitok. Chvíľu som noemálne rozmýšlal že si zas raz zahrám aj hru. 75% ()

gefr

Přesně to, čeho jsem se bál. Jeden velkej, digitální bordel. Sice drahej, ale pořád trapnej LARP pro nerdy, na kterej brzo zapomenu... ()

Stanmi

V zemích Azerothu panuje klid a mír mezi jejími národy, tedy až do chvíle než sem skrz interdimenzionální bránu vtrhnou hordy nelítostných Orků s cílem podmanit si celý svět… Ačkoliv jsem hraním počítačových her strávil slušnou část svého života, tak k Warcraftu jsem si nikdy pořádně nenašel cestu (což mne docela mrzí, protože fantasy mám rád), na samotný film jsem se však těšil (byť trailery mne úplně nepřesvědčily), protože pořádných epických fantasy filmů na plátnech kin je asi tolik jako střízlivých na záchytce, sem tam se něco objeví, ale jinak je to spíš takový žánrový mix. Ale přesuňme se k samotnému filmu, protože Warcraft: První střet je přesně tou správnou fantasy, která mně v kinech chyběla. Příběh je v zásadě jednoduchý na jedné straně máme dobyvatele (Orky), na druhé obránce (lidi), kteří se dřív nebo později do sebe pustí, no a to je vlastně všechno, což však bohatě to stačí (ale je tady i pár vedlejších dějových linek, aby se neřeklo). Co je celkem fajn, je to, že film nevykresluje ani jednu ze stran, jako tu špatnou, Orci zkrátka hledají nový domov a lidé si chtějí ponechat ten svůj, navíc každá grupa má svého hrdinu, kterému může divák fandit. Co je na tomto filmu to nejdůležitější, je to, že se tady pořád něco děje, děj místy běží dopředu opravdu jako splašený kůň, takže na nějaké dlouhé vysvětlování tady prostě není čas (což je možná trochu škoda, protože místy by menší zpomalení děje nebylo úplně na škodu). Samozřejmě jsme v žánru fantasy, takže jak si vedla vizuální stránka celého filmu? No není to špatný, místy svou barevností a estetikou opravdu připomíná starý dobrý Warcraft, navíc Orkové jsou vymodelováni taky velice dobře, ale místy film působí přece jenom trochu uměle (především co se prostředí týče). Jedno se však filmovému Warcraftu musí nechat, svou propagaci nezaložil na žádné známé herecké tváři a člověk si tak pamatuje spíš samotné postavy než jejich představitele, ale díky tomu aspoň dostali prostor herci a herečky jako Travis Fimmel, Dominic Cooper, Ben Foster nebo Paula Patton. Závěrem lze tak jen dodat, že Warcraft: První střet splnil (a v některých ohledech i překonal) má očekávání. Jasně mohl by mít o něco propracovanější příběh, zvučnější herecké obsazení nebo ještě lepší triky a efekty, ale i tak se jedná o stylovou fantasy jízdu, kterou jsem si užil od začátku do konce. ()

Prechytraly

Kdyby Warcraft 3 nebyla jedna z mých nejoblíbenějších her, musel bych nejspíš dát o něco méně. Vizuál je někdy dost kýčovitý, kulisovitý, až amatérský (nemyslím, že to byl záměr). Herci jsou až na Lothara taky na pěst. Mimika orků je někdy docela úsměvná. Příběh je primitivní - přesto se svět Warcraftu nepodařilo podat moc srozumitelně. No, tak snad abych si to zase nainstaloval :D ()

pafka

Mistama mate pocit, ze koukate na dost toporne kostymni drama, kdyz lide jsou v interierech. To je nuda a je tam toho dost. Jakmile se prenese del na bojiste, nebo do exterieru, zacne to mit spad a atmosferu. Rozhodne je uzasna grafika orcu, to je skvele! Priznam se, ze obcas jsem nevedel, kdo je hodny, kdo spatny - videl jsem na vic kusu. Trosku predhled, kdo je kdo, kdo co muze atd. me mate a dela mi v tom trosku chaos. Rozhodne mam chut si to ted zahrat. ()

Luckyboy

Lepší hodnocení, protože jsem pár Warcraftu hrál. Jinak jde o béčkový blockbusterový film, který je zajímavý snad asi jenom velkým množstvím grafiky. ()

AndrewNewman

Zase sa ukázalo,že sa neoplatí okopírovať predlohu. Rejža vytvoril Warcraft presne pre fanúšikov tejto online hry,ktorá ich zdá sa až tak veľa nemá ako sa čakalo. Pre hry neznalého diváka to je ťažkotonážna akcia zabalená do fantasy kúziel bez nejakého príbehu,ktorý by tomu fantasy bordelu dodával zmysel. Pár bojových scén sa podarilo ale ani zďaleka to nenaplnilo moje akčne očakávania. Ach vďaka Bohu za GoT :) ()

rasto87

Kto by už len Warcrafta nemal rád? Milujem tieto fantasy filmy, kde predstavivosť tvorcov nepozná takmer hraníc, áno je to jednoduchšie keď to robíte resp. natáčate podľa najviac hranej hry sveta, ale i tak perfektné prepracovanie postáv, deja a taktiež efektov. Už teraz sa teším na pokračovanie. ()

thePivl

Málokdy to říkám, ale hodně chyběly minuty... Film hrozně uhoněný, skok z lokace na lokaci. Člověk do WoW nezasvěcený nemá šanci pořádně pochopit, co dané lokace a postavy znamenají. Postavy se vyvíjí tak rychle, až to přijde nelogické. Garona je prakticky královým poručníkem aniž by udělala něco dobrého. (Sraz s Orky ve finále taky vypadal jak past). Jenže za tím vším je vážně docela slušná story, orkům upadávají ruce, z lidí je vysáván život, hlavního miláčka davu zase zabijí, omalovánky to sice jsou, ale kouká se na ně hezy a Fimmel je nová herecká kamenná držka alá Chris Hemsworth, hezky se usměju a dav holek šílí a to vlastně stačí. Být to delší, aby si člověk mohl to universum opravdu osahat jako jsme tu šanci měli v LOTRu a mít to nějakou hereckou pecku, nejen kamenné nebo digitální huby, bylo by to super. ()

Facerr

Za prvý, je to legenda. Za druhý, vizuálně je to masakr. Za třetí, První střet položil důstojný základ pro další pokračování. Z celýho příběhu nejsem zas až tolik na větvi, nicméně v rámci fantasy se jedná o dobrou podívanou, která nešetří zápletkama. Slabší, ale přesto čtyři hvězdy si první zfilmovaný Warcrafti zasloužej. ()

srolyma

Tak tady je úplně všechno, co kdy bylo v žánru fantasy úspěšné. Pán prstenů, Harry Potter, Hra o trůny, Thor, Avatar, dokonce i Shrek nebo Golem. A Plaváček. Přesto to nepůsobí jako nesourodá slátanina nebo plagiát. Ze začátku jsem se sice trochu ztrácel, ale postupně to nabíralo na síle a nakonec to byla skvělá zábava. Vadili mi kouzelníci, bez nich by to bylo ještě o fous lepší. ()

x_ander

Moc pěkný úvod do řízné fantasy ságy. První střet zvládl Duncan jones parádně. Technicky je to špička - byť některé scény působí kýčovitě, tohle prostě k Warcraftu patří, ať se to někomu líbí nebo ne. Příběh je sice jednoduchý, ale Warcraft staví hlavně na postavách - některé jsou zvládnuté parádně, na některé jsem si za ty dvě hodiny nezvykl ani za nic. Filmový Warcraft tak sice díru do světa neudělal, ale v rybníčku fantasy se rozhodně neztratí. Je poctivý kus práce a skvělý rozjezd značky ve filmovém světě. Otázkou je, zda nezůstane jen u toho rozjezdu. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (viac)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (viac)