Prý že jen hory udělají z chlapců opravdové muže. Inu, o Krkonoše se asi v tomto tvrzení jednat nebude, ale jinak proč ne. Ostatně i půvabný nízkorozpočtový horor, natočený režisérem Stevenem Goldmannem jako adaptace v zámoří relativně známého hororového komiksu, to říká. Pobyt na horách skutečně zocelí. Jen je otázka, jak moc může být takový cesta k dospělosti pro její účastníky příjemná.
V případě snímku Útočiště hrůzy se do hor vydává skupinka šesti nepříliš přizpůsobivých adolescentů, vedená dobrosrdečným pastorem Lewisem a touhou zocelit skrze víru své poměrně svérázné charaktery. Při návratu do civilizace ale jejich autobus během prudké bouře havaruje a oni musí urychleně začít hledat jakoukoli skrýš, kde by mohli přečkat noc a venkovní slotu a posléze se vydat pro záchranu. V nouzi nejvyšší pak nacházejí liduprázdný přívěsový kemp, který vede zvláštní, svůdná a tajemná žena jménem Norma. Už za pár hodin ale začne být jasné, že tenhle příběh nemůže skončit happyendem. Maringotky totiž ožívají. A jejich obyvatelé rozhodně nejsou k návštěvám přátelští. Masakr nejhrubějšího zrna začíná. (oficiálny text distribútora)

rollman1

Tak tohle byl nářez. Banda démonů, která dělá skupince výrostků peklo a vyloženě se u toho baví, jelikož já se bavil nehorázně. Výběr záporáků je vykucen na jedničku a tak nechybí vtipný a nahláškovaný kytarista, hnusný řezník a baba tlustá jako prase. Masky byly hoodně dobré a nechtěl bych tyto démony potkat v noci. Gore překvapivě výborné a pár scén velice potěšilo, namátkou třeba scéna s řezníkem. Takových filmů víc a budu mít radost. ()

eraserhead666

Ze začátku to vypadá zajímavě, až člověk přemýšlí, co se z toho nakonec vyvine. A pak se z toho vyvinou "zkurvený retardovaný buranský zombie z pekla" a člověk je trochu zklamaný. I když musí přiznat, že ten přístup k celé věci není zrovna špatný, masky jsou fajn, celé to nakonec umožňuje hodně času věnovat se hudbě, k níž je přistupováno s pečlivostí, zápalem a je dobře zakomponovaná do celku, občas ho i sama tvoří. Zaujala mě Norma, respektive její herecká představitelka, která docela dobře zvládla dvě různé, až odlišné, "polohy" jedné postavy, až tak, že jsem si občas nebyl jistý, jestli to nehrají dvě buchty. To zklamání se dá zkousnout úplně v pohodě, prostě se člověk jen mylně natěšil na něco zajímavějšího, sofistikovanějšího, podnětnějšího a dostal jen dobře zabalenou klasiku. Možná to mohlo být trochu kratší, tu a tam jsem se malinko nudil. ()

Morholt

Čistokrevné zombie béčko plný pitoreskně se šklebících mrtvol a jižanské muziky. Trošku mi to připomínalo Zombieho filmy, které ovšem přece jen o chlup převyšuje. Zalitoval bych jen nepříliš povedených masek, ale jinak jsem se bavil celkem slušně. 60% ()

malylada

Prvních půlka se rýsovala v povídkový horor, který se točí kolem osady odporných obyvatel. Poté však nastupuje banda idiotů z křesťanské školy, nechávají se masakrovat mrtvými osadníky a kvalita jde od desíti k pěti. Herecké výkony nejsou žádné, krom prsaté blondýny, která jediná je snesitelná. Masky, kamera až amatérská a samotné vyvražďování nic originálního nepřineslo. Celá druhá půlka se snaží být cool, ale vznikl pravý opak a zombie s kytarou podtrhuje vše. Vzhledem k začátku budu hodně mírný......3/10 ()

brutale

Snímka Trailer Park of Terror je pre mňa relaxom podobne ako film Feast. Milé Béčinko, ktoré pobaví a na nič sa nehrá, je tou správnou voľbou na spríjemnenie večera. Takže smelo do toho. ()

corpsy

Goryous fest. Snímok má blízko k prvým filmom od Roba Zombieho s tou výnimkou, že sa neberie až tak vážne. Podobne špinavé ( doslova, aj charakterom ) postavy, ich nekompromisné jednanie, čierny humor a country atmosféra. Lenže aj v tomto prípade by pomohli strihačove nožničky, pretože zo začiatku film naberie neskutočné tempo a následne to už len padá dole a vyše hodina aj pol je v takomto prípade vražedná. Dobrá zábava, ale mohla byť lepšia ( kratšia ). ()

Astaroth12

Príbeh je jedno veľké klišé.Pastor,vychovávateľ alebo dozorca v tomto prípade Pastor ide z nevychovanými deckami niekam to je jedno kde ale havarujú ale tam niekde sa už nedostanú.Spracovanie,dej a herecké prejavy boli mizerné,postavy tupé z vážnym nedostatkom logikou.Niektoré hlášky ma rozosmiali a niektoré boli trápne.Masky boli vydarené a po krvavej stránke som tiež spokojný.Akčná stránka tohoto filmu tiež nebola na zahodenie. ()

fcreading

Prostitutka Norma na začiatku keď jej zabijú neštastnou náhodou ďalšieho milenca bude sklamaná a po ceste natrafí na nejakého diabolskeho človeka. On jej dá zbraň a ona zabije celú svoju rodinu a nakoniec aj seba. Po niekolko rokov sa partia mladých ľudí havaruje a uchýli sa v nejakých maringotkách. Tam ich privíta Norma ktorá už je po smrti a v tábore sa začnú diať velmi zlé veci. Nie sú tam sami je tam celá rodina Normi a začína sa boj o život. Celkovo sa jedná o kvalitný horor, strochu brutálnimy zábermi napríklad upečenie zaživa. ()

iolaos

Dám klidně i tauznt za to, že Trailer Park of Terror je rekonstrukcí staršího TROMA vyvrhelu The Redneck Zombies z roku 1987. Paradoxní tím, co ubírá filmu na jeho komediálnosti je až přílišná snaha o vtipný coolovitý rozměr, protože to kvantum gagů za celou stopáž, jsou až na vyjímky většinou do prázdna vyřvané bláboly. Určitě je třeba pochválit vynikající asi 20 minutový finální úsek a akční scény celkově, to je režisérův silný atut. Makeup a řízné gore je také ok, ale to z této prezentace úchylnosti ještě nedělá zapamatováníhodný, natož extrazábavný redneck horror. Podobných buranských vyvražďovaček lze v současnosti napočítat kilotuny, TPoT je někde uprostřed. 6/10 ()

kaylin

Americký horor „Útočiště hrůzy“ je prostě jen takovým odlehčeným hororem, který má trochu vyděsit něčím hnusným, co se zde děje. Nakonec je to odhalení ohledně postav v kempu docela dobré, ale dostanete se k tomu přes epizody, jež až tak zajímavé nejsou. Ale rozhodně to je podívaná, která se dá snést. Neurazí vás, ale nemusí ani nadchnout. Prostě průměr. ()

Dubro

Tak tak. Nie je mi známe, odkiaľ sa Goldmann dostal k hororu, keď predtým spichol len nejaký ten diel v Missing a potom dva hudobné psie kúsky, ale pobavil krvavo znamenite. Že k hudbe nemá ďaleko ukázal aj v tomto šikovne pozliepanom béčku a scéna s kamerou v rukách hnijúcich zombie vidlákov by mohla fungovať aj ako sólo videoklip. Trištvrte na štyri ()

Jino

Všechny mé klady k tomuto filmu se vztahují jen na některé masky. Zvlášť kytarista je pěkný a sem tam hodí i nějakou tu hlášku k zasmáníní nebo poslechu hodný rif na kytaru. Scénář je bohužel dementní a nebýt vražedných zaškobrtnutí od poloviny snímku, tak jen nudí a nudí. Postavy jsou navíc vesměs nesympatické a hloupé, takže mínusové body opět vítězí. Hororový produkt není výsledkem atmofséry, ale masek a krve, čímž jakákoliv napínavost ztrácí na účinku. Čekal jsem víc - podprůměr. 40% ()

Maty85

Velmi brutální, zábávný a v neposlední řadě "usměvavý" horor se vším všudy. Takovýhle béčka se točily už před více jak 20. lety a dál se točit určitě budou. Co bychom to byli za diváky, kdybychom si aspoň občas neoddychli od těch všemožných vážných filmečků a nepřešli prostě jenom k bezmozkové krvelačné akci :-)) ()

Guzo

Film nakonec splnil všechno, co jsem od něj čekal. Je to typické béčko, ale na nic jiného si nehraje a tak to má být. Škoda jen, že asi propadne mezi ty zapomenuté filmy, které nikdo neviděl, protože podlě mě je lepší než celý Texaský masakr motorovou pilou.. Velký plus je pro mě hlavně hudba, která skvěle doplňuje atmosféru filmu. ()

Soweek

Jižanský buranský zombií?? Hellyeaaaah, sex drugs and rocknroll baby. Nečekal sem nic a dostal sem notnou porci zábavy, to jako jo. Kdyby kluci nebyli tak zlí a hladoví, tak se vsadim, že by s nima byla super ožíračka :-) ()

Dallas

No v porovnaní s nedávno vydeným Zombie Stripers som sa bavim o dosť menej. Čakal som teda viacej srandy. Jako mrtvoláci zabíjali a hláškovali celkom dobre, ale všetko okolo toho a medzi tým bolo slabé. Ak by som to mal hodnotiť ako horor, tak občas to malo závany atmosféry, ale fakt iba občas a lakačky boli tuším dve a aj tých som sa nezlakol. No šak zaokrúhlim hore na 3*, lebo som rád, že sa podobné filmy točia. Raz za čas sa fakt podaria. Toto, ale nie je ten prípad. Veľmi ohlodaných 50% ()

Klay

Film, který neví jestli chce být zombie komedií nebo hostelovským torture porn. Tak jako tak je to naprostá sračka, ve které jakž takž funguje prvních pár minut (pro změnu ve stylu 70's exploitation nebo Zombieho Devil's rejects) a zbytek je vrcholem scénáristické, herecké i režijní demence. Nepobaví ani nerozesměje a už vůbec nešokuje (neplatí pro 14-ti leté děti, na které je zřejmě mířen). ()

Ronaldo79

Příjemná oddychovka, když není do čeho píchnout. Nechybí krutý hlášky i slušná atmoška především v traileru tlušťošky. Nejsem asi jediný komu z tlustý po masa lačnící ženský naskakuje husí kůže a samozřejmě kytarista hrající jeden šlágr za druhým. 6/10* ()