Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

MikO_NR_1909

Ak sa o romantických teen filmoch vraví, že sú povrchne nezáväzné, to isté platí pre túto špionážnu konšpiračku ako pre nezáväzný triler. Všetko bremeno sa hádže na teroristov, Al-Káidu a neviem ešte čo všetko a o amerických záujmoch sa nepovie ani pol slova. Tempo deja je rovnomerné ale srdce filmu si vás nevie nájsť. Jediné filmové vzrúšo pre mňa predstavuje spojenie jágavej hviezdy DiCapria so štýlovými okuliarmi a rozopnutou košieľkou vyskytujúceho sa v exotických arabských lokalitách, čo je ako stvorené pre satiru. A tej bolo menej než v Krvavom Diamante. ()

speedy3

Ridley Scott opět nezklamal a dokázal, že je mistrem své práce. Bravurní podívaná, realistické zachycení děje a navíc skvostný výkon hlavních představitelů. 5 * ()

Freemind

Což o to, film je to dobrý, nějak jsem to ale celé provegetoval - žádná postava mě nezaujala, technické provedení bylo sice velmi zdařilé, ale vlastně standardní, žádné nerváky, žádné větší napětí, žádná pointa k zamyšlení. Ridley Scott už je natolik zkušený, že nemusí hledat - a to je možná škoda. ()

buldock

Nemůžu si pomoci , ale tahle sonda do stále žhavější problematiky terorismu a špionáže se mi hodně líbila a Ridley Scott s vynikající dvojicí DiCaprio - Crowe opět ukázal , že je mistrem oboru. Mohu vřele doporučit. Film: 84% ()

zipper111

Slušné...místy bych řekl že až moc překombinované, člověk ani netuší, co se děje, kde se Ferris ocitá a proč se Ridley snaží vykreslit rodinu Crowa a zamilovanost DiCapria, když mu to vůbec nejde, tyto scény se sem tam vždy jen tak mihnou a divák by je snad i nezaregistroval, kdyby nebyly tak vlezlé...co se mi líbilo byla jinak neuvěřitelná technika, sledování satelitem, no paráda :) ale DiCaprio předvedl velmi dobrý výkon a za zmínku stojí ještě Mark Strong, ten byl dokonalej, Crow nijak neoslnil...Scott nenatočil nic převratného, je to zkrátka zajímavý snímek, který ale v paměti nejspíš neuvízne. ()

vorheese

Popcornová zábava s (pro mě neoblíbenou) dvojkou Crowe-DiCaprio. První jmenovaný exceluje v roli cynického agenta, který posílá lidi na smrt, zatímco ukládá svého syna do hajan. Problém nastáva u DiCapria. Ne že by hrál špatně nebo měl špatně napsanou postavu...jen prostě v roli zkušeného agenta CIA vypadá se svým chlapeckým kukučem a rádoby dospěláckými vousy komicky. ()

SarumanKo

Ja tieto pretechnizované špionáže z atraktívneho a filmársky vďačného moslimského prostredia rozhodne "môžem" a Labyrint lží ma bavil neskutočne. A viete čo ešte môžem? Sústredenú réžiu Ridleyho Scotta a herecké trio DiCaprio-Crowe-Strong, ktoré tvorí momentálnu hollywoodsku špičku. Je jasné, že ide iba o "bokovku", ale nech je už Body of Lies akokoľvek neosobný a scenárovo nedotiahnutý film, prvky v ňom použité a Scottom majstrovsky skombinované ma dokázali baviť počas celej stopáže a som presvedčený, že druhým pozretím ma budú brať ešte viac. (80%) ()

kaylin

Když začínám psát recenze na filmy Ridleyho Scotta, většinou začínám tím, že řeknu, že se mi jeho filmy většinou nelíbí. Proč bych měl svoje zvyky měnit? Nemám rád jeho filmy, ale vzhledem k tomu, že mě filmy zajímají obecně, dívám se na ně. Říkám si, že mě třeba dokáže překvapit, jako to dokázal snímky "Vetřelec" nebo "Blade Runner". Většinou se mu to nepovede. V případě filmu "Labyrint lží" jsem si myslel, že to bude jiné. Zajímavé prostředí, celkem rychlý spád, herci, které můžu - ano, už jsem se smířil i s tím, že předsudky k Russellu Crowovi nemají smysl, protože ten chlap je prostě skvělý herec. V tomhle filmu moc prostoru nemá, protože hlavní postavou je Leonardo DiCaprio, kterého se celo dobu téměř nezbavíme. Je na Blízkém Východě, aby zde páchal akce pro americkou vládu. Russell Crowe je jeho koordinátor, mozek, který za tím stojí, člověk, který dokáže dělat několik věcí najednou. V jednu chvíli plánuje, co má Ferris (DiCaprio) udělat, a zároveň vypravuje dítě do školy. Docela zajímavý kontrast, který se po chvíli ohraje a už to není úplně ono. Akce na Blízkém Východě však stojí za to a myslím, že se Scott hodně naučil při natáčení filmu "Černý jestřáb sestřelen". Akce vypadají dobře, jsou natáčeny ze zajímavých úhlů, nechybí rychlé střihy. No, myslím, že se naučil hodně i u svého bratra, alespoň ve smyslu akce. Film "Labyrint lži" je na první pohled nabitý nějakou akcí, ale v konečném důsledku si uvědomíte, že se vlastně nic až tak zásadního nestalo. K čemu ty akce byly? Aby žili lidé ve strachu? To budou stejně? Aby někdo zemřel? Umírají pořád. Co nám vlastně chtěl snímek říct? Ideově mi přijde poměrně vyprázdněný, snaží se nám říct, že Amerika je za velmi nebezpečnými akcemi, že plánuje velkolepé akce, které mohou výrazně zamávat děním ve světě. Copak tohle všechno dávno nevíme? Svět je plný lží a my vlastně nevíme, kdo tahá za nitky. Nezjistíme to ani po tomhle. Dobře natočené, ale stojím si za tím, že film je ve své výpovědi celkem prázdný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

Kaluž

Další variace na válku proti terorismu. Tentokrát s koulema. Smaragd mezi letošními filmovými kamínky (diamant si už odnesl Christopher Nolan). ()

Remedy

Naprosto výjimečně zpracovaný a promyšlená špionážní thriller s vynikajícím DiCapriem v hlavní roli. Ridley Scott i v jednasedmdesáti letech dokazuje, že je "panem režisérem" schopným natočit brilantně prakticky cokoli. Příběh je založen na napětí, pokud přijde ale nějaká akce, tak rozhodně stojí za to. ()

IllIlIlIIl

Ač skvělí herci a ještě lepší režisér, tak tento film svůj potenciál nenaplnil. Špionážní téma s nízkou atraktivností a ještě horší interpretací. Bohužel tento snímek mě nechal ledově chladným a celkově se jeví podprůměrným. ()

slunicko2

Poctivé řemeslo. 1) Je to trochu jako na horské dráze. Doslova od první minuty je divák vtažen do děje a nevypadne ani na vteřinu. 2) Divák sleduje cynického šéfa operací, pro kterého je všechno jen jakási počítačová hra (Russell Crowe), nadšeného, schopného a obětavého terénního agenta (Leonardo diCaprio), který se na rozdíl od knižní předlohy v Ammánu i zamiluje a duchaplně elegantního, schopného šéfa jordánské bezpečnostní služby (Mark Strong), který rovněž nepřekročí svůj stín. Vše je podáno s použitím patřičných klišé, správně smícháno, okořeněno pěknými záběry na místní prostředí, zručně sestřiháno a servírováno pěkně kouřící na ohřátém talíři. Solidně odvedené řemeslo. Nobody's innocent in this shit. 3) Vznikl koukatelný žánrový snímek vhodný k nasazení v dálkových autobusech nebo ještě lépe v letadlech směřujících na Střední východ. ()

Maq

Nic důležitého to nesděluje a věřím, že ani nebylo úmyslem něco vysvětlovat, obhajovat či kritizovat. Terorismus je v módě, a na tom je vystavěn příběh podle pravidel, která naopak módě nepodléhají. Nikdo nic nezbabral a vznikl film, u kterého jsem se skvěle odreagoval a pobavil. ()

rt12

Výborné herecké výkony, nad kterými ční Leonardo DiCaprio, který sice není mým oblíbencem, ale hrát umí. Napínavá podívaná, která dává smysl. Doporučuji. ()

italka63

Blízký Východ je vždycky zajímavý jako celek. Mentalita,historie, bohatství zemí, přírodní krásy...korán vytrhávaný z kontextu , zneužívaný fanatiky.Výzvědné služby z celého světa, které si samy někdy přihřívají vlastní zájmovou polívčičku, boj proti teoristům...do toho agenti, a zrovna Leonardo.Ani nevím, proč mám pro něj takovou slabost, vlastně na něm nic není:-) Od Gilberta Grapea, kdy jsem němě zírala a přemýšlela o tom, nakolik je ten herec vážně retardovaný.Nikdy nezklamal výběrem rolí, inteligencí a svojí chutí k životu a stárne se mnou a začínají se mu rýsovat v obličeji vrásky.Kdo jiný by byl na postavu věrohodného agenta lepší? Určitě natočil lepší filmy, ale i tady vidíte jeho soukromý postoj k problematice. Takže -film slušný, úžasná orientální hudba,exteriery,slušný Marc Strong k tomu a my všichni víme dál, že tohle hned tak neskončí,tak jako agent Ferris..vyhlídky jako hrom! ()

movieband

"V tomhle bordelu není nikdo nevinný." Dost zajímavý špionážní film. DiCaprio se mi zamlouvá čím dál tím víc a tady hrál vcelku charismatickou postavu. Scott filmu nasadil vcelku napjatou atmosféru a Streitenfieldova hudba jí taky dost dopomáhala. I přes to, že film má pár bodů, které mi tak troch unikly, je to pořád dost dobrý, hodně kvalitní a promyšlený film, který si ten čas zaslouží. Závěr byl dost působivý. 80% ()

stration

DiCaprio, Crowe a Strong dokazují, že právem patří k současné hoolywoodské špičce a "důchodce" Scott, že s ním musíme ještě sakra počítat. Perfektní špionážní thriller, při kterém je vám úplně jedno, jestli jste v Ománu, Turecku v té, či oné kobce. Prostě se bavíte. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)