Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Kazisvet III.

Úplně špatné to nebylo.. Chvílema, obzvlášť ve scénách s jordánskou rozvědkou to bylo velmi naivně pojato. Jak DiCaprio, tak Crowe zahráli velmi dobře, ale celý ten film je takový podivně neosobní. 3/5 ()

CrazymanM

Velice slušný film,s výborným obsazením,který mi opět trochu přiblížil arabský svět.Ke konci film slábnul,naštěstí nestihl zcela zeslábnout úplně.Přesto hodnotím jako nadprůměr. ()

blondboss

Ridley Scott opäť nesklamal. Štandardne dobrý špionázny thriller vypovedajúci o súčasnom zvrátenom svete islamských radikálov. Najmä záverečná scéna s mučením bola dosť ostrá. Bolo zaujímavé sledovať spoluprácu Leonarda diCapria a Russela Crowea, ktorým tieto roly skvele sadli. Bol to síce thriller plný dynamiky, akcie a občasných zvratov, ale napriek tomu sa to nieslo dosť v duchu mierneho klišé. Neviem, pre mňa 70 %. ()

BenchPress

Začátek filmu je neskutečně strhující. První zhruba 3/4 hodinka je naprosto zdrcující. Ridley nenechá ani na chvíli vydechnout a vy se s velkým zaujetím dostáváte do děje. Od zhruba půlky filmu, ale přišla podle mě trochu slabší pasáž, kdy se nic moc nedělo a tempo zpomalilo. Od úvodních přestřelek se přešlo k plánování. Ale to nemusí být na škodu, pokud vás špionážní thrillery baví. Hodně arabských jmen udělá docela v hlavě guláš, takže u mě na poprvé ne úplně pochopený film. V tomhle filmu bych ale vyzdvihl výkon Leonarda di Capria, který v poslední době dokazuje, že mu tyto role sedí. Russel Crowe je opět famózní. Pod Ridley Scottem žádná novinka. Akorát tady sem více žral právě Lea. Každopádně další skvělá režie Ridleyho Scotta. Takhle kreativního režiséra se jen tak nevidí. Ridleymu Scottovi nedělá problém natočit historické drama, válečný film, gangsterku a nebo velmi dobrý špionážní thriller. A Ridley Scott má jedny z nejlepších závěrečných titulek v každém filmu. 4/5. ()

vodkasesemte

pro tohle sem letěl do střediska na Chodov, protože sem zrovna dostal chut na blood diamond dva - s chutí to nemá nic společného, někdy to prostě nechutná, ani když smícháte capria s ledovým strongem, nucený sex neni to samý, jako když vám přes cestu z útulku přeběhne bezbranná kočička (o tom už jsem se přesvědčil několikrát)! ()

chrchel

Velké zamotané thrillery, obsahující prvky akčních filmů a věnující se tematice zpravodajských služeb, jsou mojí velkou láskou. Skvělé obsazení a solidní příběh mě udržely v pozornosti po celou délku filmu, a nedovolily mi se nudit. Můžu jen doporučit. ()

thePivl

Scénáristicky velmi slušné, režijně jedno z nejslabších děl Rideleyho Scotta. Film držící si stejnou laťku po celých 128 minut bez výrazného napětí. DiCaprio dobrý, ale ne tak dobrý jako jinde.Crowe odehrál svoje. ()

generalmagor

Kvalitní špionážní snímek, který ale vůbec ale vůbec neurazí. Všechno je cool, epic, celkem chytré a DiCaprio.. Je prostě DiCaprio ovšem v tomto filmu s 8 prsty, což je trochu nezvyk. Od začátku se nikdo s nikým moc nesere. Příběh je rychlý, s ničím se nepářeme, střihů je tam dost a než se naděješ, tak máme skoro finále, takže nám chybí takovýto, že hlavního hrdinu si zamilujeme. - prostě není čas. Což mě osobně vadí, protože s ním nemůžu moc soucítit ve výsledku a to ani když přijde na mučení. Jediné co si řeknu je tak ,, OH FUCK '' a vyprsknu pivo na klávesnici. Nezklamalo, ale já takovýhle rychlovky moc nemusím zkrátka. Chci hlavnímu hrdinovi fandit a oblíbit si ho, né že sotva mu začnu fandit a už mi jedou závěrečné titulky s kapelou Gun's'roses, který moc nemusím a ze kterých prskám ještě víc, ale uznávam do filmu se hodí. Jak řikám, je to o tvý chuti, co raději, jestli jednorázovku, nebo něco, co přetrvá déle a časem si to pustíš znova. V tomto případě se jedná o slušnou jednorázovku. ()

dudo24

Ďalší film z prostredia reálneho sveta kde sa naplno prejavuje hlúposť a ignorancia našej spoločnosti. Hodnotím silnými troma hviezdami. Chýbal tomu viac ucelený a sofistikovaný dej. Bol to skôr len sled udalostí bez nejakej veľkej nadväznosti. Mark Strong zahral veľmi dobre. ()

elanista1

Dva je málo, tri sú priveľa. Mdlý špionážny thriller, ktorý rýchlo mení destinácie, sem-tam ponúkne nejakú akčnú scénu, ale ani raz nenadchne, neprekvapí, nevyrazí dych, nič. Všetko čo môžem k tomuto filmu povedať, že je pozerateľný. ()

lobo87

Tradične skvelý DiCaprio vo výbornej réžii Ridleyho Scotta. Problém mám len jeden. Odkedy som sledoval seriál Homeland, nedokážem sa ubrániť porovnaniu všetkých podobných filmov a bohužiaľ, i Pavučina lží s ním prehráva. Napriek tomu je to nadpriemerný špionážny film z arabského sveta... 70% ()

cimrman2.

DiCaprio se v Ammánu hodně opálil! Akční Leo s hovniválem Crowem tvoří dobrou dvojičku. Do toho nám brnkají na naše zorničky obrazy divokého blízkého východu. Nic víc než solidní akčňák. ()

kedluben

a sakra. dyť to, co mu je vytýkáno, to, na čem se všichni pasou - to je právě přednost tohodle filmu. jeho přímočarost a nekomplikovanost, věrnost žánru a poměrně snadná orientace v problému - to všechno mu budiž připsáno ke cti. neintelektuální a pravděpodobné konstrukce. určitě něco by šlo vytknout, to jo. ale "jednoduchost" to není, ta je právě na druhé misce vah. prvotřídně natočené (i když bez ničeho světoborného a inovativního - jaksi tradičně), slušné herecké výkony. krásný film na sobotní večer! přeci jste nešli na bergmana. nebo jo? 8,5 ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)