Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

0verseer

Kus tradične dobre odvedenej filmárčiny, tak ako je to u Ridleyho zvykom. Skvelý Leonardo (ako vždy), Russell v prekvapivo slizkej úlohe, ktorá mu ale rozhodne sadla a pomyselné eso v rukáve v podobe Marka Stronga, ktorý pri svojich rozhodne slávnejších kolegov nezostáva v tieni. V súčasnosti veľmi aktuálna téma problematiky teroristických útokov a tajných služieb, natočená pokusom o akési uveriteľné spracovanie na úkor bombastickosti, čo v zásade chválim, len k dokonalosti tomu predsa len chýba viac šťavy (a to skôr z hľadiska vyšperkovanejšieho scenáru ako akcie). Za mínus tiež považujem snahu o romantickú líniu, ktorá síce nie je veľmi výrazná, no napriek tomu mi zrovna k tomuto snímku vyložene nesedela. ()

PlayEasy

Hned na úvod to podle očekávání není žádný výborný film (k tomu to má hodně daleko!), a to že je Ridley Scott (až na vyjímky) v novém tisíciletí poměrně mimo je také asi všem známo, ale tady se kvůli DiCapriovi a Croweovi čekalo určitě poměrně o dost více! Je to prostě akční drama, které ukazuje válku v Iráku a boj s Al-Káidou. My tohle prostředí blízkého východu ale opravdu rádi nemáme a filmy, které se zde odehrávají nám přijdou poměrně nesympatické a tohle není vyjímka. Ovšem herci nezklamali, i když co to udělali s Leovým obličejem (CGI, nebo až moc make-upu?). Jinak se asi shodneme s většinou lidí a to v tom, že se jedná pouze o další z tisíce nadprůměrných Thrillerů. 75% ()

worm14

Úchvatný film a především docela překvapení. Co se týče herců tak tam není vůbec co vytknout. Hudba a kamera - všechno vynikající. Pokud si někdo stěžuje na příliš dlouhou stopáž... Já sem se byl celé dvě hodiny vtažen do děje a můžu říct, že to opravdu uteče jak nic. Hned na začátku se seznámíte se syrovou realitou. A vůbec vizuální stránku bych moh chválit donekonečna. Celé se to odehrává v současnosti na blízkém východě, a až budete odcházet z kina, budete na to mít určitě svůj názor. Nějak z toho pořád kouká určitá bezvýchodnost takže asi tak. Tohle se prostě musí vidět - 5* ()

Bilky

Úžasné kamerové jazdy a vynikajúce herecké výkony hlavnej trojice CROWE,CAPRIO, STRONG. Nič viac, nič menej. Remeselne bravurne zvladnutý snímok bez zbytočností ako je psychológia postáv či uveritelnosť ich motivácie a jednania. STRONG zažiaril a RIDLEY s producentmi si spolahlivo zabezpečili návratnosť investícií, takže super jazda ale bez prekvapení. Mne vadili čierno-biele postavy a predom odhadnuteľné smerovanie deja. V tomto žánri BLACK HAWK bol o level vyššie. ()

Orhalmi

Průměrný špionážní thriller z prostředí blízkého východu. Pomalu už ani nejdou rozlišit jednotlivé thrillery od sebe. Syriana, Kingdom a teď tady tenhle. Syriana byl dobrý,, že byl první z řady, Kingdom měl spád a tento je jen další z řady. ()

Weirdman

Veľká škoda, že Body of lies pôsobí dosť rýchlokvasene... Škoda je to hlavne preto, že film vie čo chce povedať, na natáčanie bolo očividne dosť prostriedkov a zišiel sa excelentný herecký ansámbel... Ale Ridley si mohol vziať po gangsterke radšej pár mesiacov voľno a potom sa svieži pustiť do tohto počinu. A za tých pár mesiacov by taktiež Monahan mohol lepšie doladiť svoj nevyvážený scenár... Ale inak, každému komu situácia na blízkom východe nie je úplne ukradnutá, určite odporúčam dať filmu šancu... (●) ()

Efreeti

Nerad to říkam, ale pokud jde o filmy s podobnou tématikou (triller o boji proti islámským teroristům), bylo jich v poslední době natočeno již několik. A co se mě týče, Traitor s Donem Cheadlem i Kingdom s Jamie Foxxem považuji za lepší snímky. ()

jack_scott

Aboslutně vymazlený snímek, který je daleko více konverzačně zaměřen než ostatní Scottovy snímky,a kupodivu to pomohlo dodtat se ještě dále. Obecně snímek slabiny nemá, je natočen hezky uvěřitelně, na realističnosti je ostatně snímek založený. Právě díky tomu je prakticky dokonalý, protože vymyšleně nevypadá téměř nic. Ano, jistá klišé přítomy jsou, ale to snímku neubírá tolik, abych mu dal o hvězdičku méně. Kouká se na to skutečně hezky. Celkové zpracování a herecké výkony jsou prakticky excelentní, takže by se chtělo dát skutečně hodně...ale něco, respektive nějaká skutečně větší myšlenka tomu chybí. Ne že by si to ale člověk prvoplánovitě uvědomil, snímek je super koukatelný...ale něco navíc by prostě být mohlo :-) ***** a 90% ()

Jirásek

"No ještě že se stal ten průšvih 11. září! O čem bysme točili? Kdo by byl ten zloduch? Rus už je (relativně) hodný, tak pojďme hledat lumpy mezi araby. Šup, každý aspoň jeden film, Ridley, pro Tebe to platí taky!" "Tak jo" řekne si Ridley "Zavolám kámoše Russella, přilípnu k němu nějakou další hvězdu, třeba DiCapria a hotovo." ()

ibex

Perfetkní špionážní thriller ve kterém nechybí akce ani napětí, i když ten konec je malinko předvídatelný, ale jenom malinko ;-) ()

pasqviL

Film s dobrým spádem, který si budete vychutnávat. O hercích v tomhle filmu je předem jasno že podají výborný výkon, vždyť Crow vipada ze by nikdy nehrál Gladiatora nebo Leonardovy chvíli věříte že pochází z arabských států. Svižný film který vás nebude nudit, avšak na pět * to není. ()

patsandor

Ve stylu seriálu Sleeper Cell, ale nadupanější a akčnější. Zajímavý se mi jeví srovnání se Zrádcem, kdy každý se na terorismus dívá z odlišným pojetím. Oba filmy stojí ale za to. ()

BradleyT

Zajímavě natočený thriller o válce s terorismem a skvěle vybraní herci. Děj nijak netlačí na pilu a nepřehání v žádné akční scéně, což se mi líbilo nejvíc. Ovšem není to film, který bych musel vidět ještě jednou, zas tak zajímavý není, proto jen 4* ()

bobin

Výborný politický thrilller situovaný do pavučiny zpravodajských služeb. Akční složka je vyvážená se složkou dějovou ,takže je to dobře natočení žánrová podívaná, která využívá poetiku arabského světa, kde se odehrává . Dominuje Di Caprio . ()

honzic

Celkem solidní film, který však je chvílemi i docela nudný, chybí větší tah na bránu a skluz děje v tak dlouhé stopáži. U akce nesmí člověk skoro usínat. Jinak chvílemi docela dobré a uvěřitelné, Caprio se snaží, ale i tak to není úplně ono. Hodnocení: 65 % ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)