Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Attta

Kvalitní film, který je vyvážený ve všech směrech a hlavně si na nic nehraje. Ridley odvedl skvělou práci, ale myslím že námět a obsazení má hodně co dočinění s tím, proč je tady film v červených číslech. A i když se mohlo čekat že kombinace Ridleyho, DiCapria a Russella přivede na svět něco velkého, stejně mě to mile překvapilo a já tyhle filmové překvápka tuze rád. Změna prostředí z těch evpropských a amerických měst, které ve filmech můžeme vidět nejčastěji směrem na blízký východ, se mi moc líbila. Takhle nějak podobně si představuju že by mohly vypadat akční thrillery. ()

joker.george

Film mi připadal jako tříhodinový, ale ne tím, že by se film vlekl. Mohlo za to budování napětí, které mi tolik chybělo u Black Hawk Down. Teroristická hrozba je dle mého zobrazena věrohodně, stejně jako pohnutky a důvody, které film ukazuje. Akce, které je sice pomálu, se taktéž povedla. Crowea jsem v roli slizkého byrokrata ani nepoznával a pozadu nezůstává ani DiCapriův zpravodajec. ()

Nach

Svět zpravodajských služeb, protiteroristických organizací a tajných agentů je pavoučí sítí, která je nebezpečná nejen pro teroristy, ale i pro samotné agenty. A právě o tom je film Ridleyho Scotta, který pojednává o tom, jak se může Leonardo DiCaprio do takové sítě zaplést, že půjde o život nejen jeho, ale i nejmilovanějších. Labyrint lží je okem do napínavého světa, který mi nikdy přímo (většinou) nepoznáme. Je velice dobře řemeslně natočen, herecky excelentně obsazen a scénář je řemeslně vystavěn, jakoby William Monaha sám jako tajný agent fungoval. Tohle se fakt povedlo a pro ty, kteří si myslí, že teroristi jsou jen vystavěné loutky tajných služeb, půjde o zlatý filmový grál. 80% ()

Streeper

Docela pomalé tempo. Upřímně, ani to není téma, které bych vyhledávala. Na film jsem se podívala s přítelem, podle, kterého jsem to musela vidět. No...nemusela. Leonardo je skvělý, hraje výborně a do téhle role se mi hodil, ale nevím, prostě mě to moc nebavilo. Přišlo mi to hodně utahané, konec se dal čekat, Russela Crowa bych v té roli nejraději zabila (což se mi u něj nějak stává moc často). Znovu ten film už vidět nepotřebuji. ()

bourec

Kdybych neměl k Scottovi úctu, a on nebyl bratr mého oblíbence, dám snad jednu hvězdu. Pomalý, bez lepší akce. Polovinu času zabere vyslýchání, nebo rozhvory. Na obranu Ridleyho musím napsat, že on nikdy nebyl prvoplánovej rejža, kterej točí na efekt, aby chytil diváka, přikoval ho ke křeslu, a vyprávěl strhující příběhy. Takže přesně to, co já potřebuju. Když je to trochu hloupý, neva. Ale nudu nesnáším. 40%. ()

JohnRambo

Prvá hodinka sa trochu tiahla ale neskôr vyšlo najavo že bez nej by sme toho moc nevedeli. Crowe skvelý, aj keď len ako taká bokovka. DiCaprio vynikajúci z akčnej aj konverzačnej stránky. Mučenie bolo napínavé až moc...fakt husté. Naplnilo sa čo som čakal. Čo iné som chcel od Scotta ?! ()

starbrejkr

Poklona Ridley Scottovi - za ODVAHU! Máme už skoro 10 let "intenzivní války s terorismem", ale filmů s touto tématikou vzniká strašně málo - obzvlášť v Hollywoodu. Oni totiž všichni vědí, že je to tak tenoučký led, že probořit se je velice snadné. A Ridley rovnou šel pekelně do hloubky. Část v Iráku vypadá takřka jako dokument. Bohužel po příjezdu do Jordánska přichází strašně hluchá pasáž, kdy film dobrou půlhodinu balancuje na tom ledě a jde mu hlavně, o to aby se neprobořil. Stále se motá kolem buňky v Ammánu a nikam se neposouvá, zpestřením jsou jen občasné dialogy s Hanim. Změna přichází až s osobou Omara Sadikiho, kdy se film strašně nakopne a příběh dostává fatální nádech, který si udrží až do konce. Ridley americký přístup nikterak nešetřil. Hlavní krédo šéfů v teple v Americe zní - Vysát vše beze zbytku a pak ponechat svému osudu. Přesto z mého pohledu zůstal politicky korektní na obě strany, a nevnutil nic divákovi, který si musí na vše utvořit vlastní názor. Výsledkem je zapamatováníhodný film žánru, který však stále na svůj opus magnum čeká. Labyrint k němu měl blízko, přesto se v oné části nevyhnul stagnaci a chvílím, kdy jsem se nudil. Proto zůstávám na silných čtyřech hvězdách, toť pohled po první projekci. ()

DruidKarel

705. hodnocený film: Hodně dlouho jsem nevidě film podobného žánru, tedy skutečně dlouho. Vynikající akčí momenty střídají brutální praktiky únosců a chladnokrevné myšlení Russela Crowea, coby šéfa CIA. Pod ním pracuje tajný agent Leonardo DiCaprio, který mě jenom utvrdil v tom, že je skutečnou extratřídou a není jenom tím chlapečkem z Titanicu. 5* se nemůže nikdo divit. Skvělá akce, napětí, příběh par excelence a herecký výkon Lea je excelentní. 5* ()

TomikZlesa

Tak jak sem DiCapria dřív nemusel, tak mu postupně přicházím na chut a začínám mít toho kluka rád. Crowa mám rád už dlouho, ale takhle tlustý byl opravdu nechutnej, skoro tak jako ten typicky hollywoodskej konec. Málo akce, hodně keců, ale celkově slušný i přesto že se jedná o již nekolikátou variaci na to samé. ()

bukowski83

Waw tak to byla jízda, sice pořád mluvili o salámu a kabanos nikde, ale ta rychlost, ten spád, ta hudba, prostě všechno na jedničku! Jsem upřímně nadšen, že se Ridleymu zase něco povedlo a Leonardo sorry za mé předsudky, jseš prostě dobrej!90% ()

Crawler-D

Zařazení romantické linky tomu ubírá body, protože pozoruhodnou a hutnou sondu do blízkovýchodního konfliktu zapleveluje klišé s láskou na první pohled. ()

C0r0ner

Takovou nudu jsem tedy od svého oblíbence Ridleyho Scotta nečekal. DiCaprio se celou stopáží propotácí až k nijakému finále a divák si celou tu dobu říká, jestli se už konečně stane něco zajímavého. Nestane. Nevím, jestli je to předlohou, ale prostě mě to absolutně nebavilo. 40% ()

matrosh

3,5 * za herecké výkony ale nemužu se ubranit pocitu amerického pohledu na věc a osobně mě více oslovilo stejné poselství v podstatně komerčnějším království nebeském ()

Flynn

Zdá se, že ani Ridley Leo a Russell nejsou zárukou kvalitní podívané. Tento film bych označil jako nuuuuudaaaaaaaaa. V porovnáním s THE KINGDOM je to v mých očích naprostý propadák. Intriky jsou překombinované a motiv, který by jaxi odpovídal názvu Body Of Lies, tedy nějaká falešná volavka byl využit velmi málo a tvořil jen krátkou sekvenci v dlouhém ucouraném filmu.... postavy jaxi nedokázaly vtáhnout do děje, ač se DiCaprio snažil seč mohl, prostě mě nezaujal. A tak jsem byl skutečně zklamán..... ()

Wormboy

Na Body Of Lies som sa tesil a mal som nan dost velke oci. Vysledok ma vsak nemilo prekvapil. Samozrejme, ze nejde o nijak zly film. Len mi to cele pripadalo byt nejake sterilne. Herci su ok, Scottova rezia ok, kamera ok, vsetko je proste ok, ale akoby filmu nieco unikalo....obsah? Skor duch obsahu, ci vnutorny naboj? Neviem. Kazdopadne pre mna osobne sklamanie. ()

Dannysek4U

Rozhodne bych si nedovolil tvrdit, ze jde o neco nezapomenutelnyho, to jiste ne. Ale v ranku spionaznich politthrilleru jde rozhodne o vysokej nadprumer. A co me tesi nejvic, narozdil treba od Siriany jsou tu slozky akcni a dejova/epicka velmi dobre vyvazeny. Stejne ale tak je pravda, ze z toho chvilema cmoudi sablona a milostna zapletka je asi drobet navic - dejotvornost mela jit jinou cestou. Kazdopadne Mark Strong dobyl moje srdce a na duchod se stehuju do Jordanska:o) ()

Andre3000

Tak už je to tady zase, Allah Akhbar mě opjet znělo v uším. Si říkám, jestli mě taková zásoba filmů o teroristech má bavit, nebo dostat na jejich stranu :-) Ne, samozřejmě to nemyslím vážně, už jen proto, že rozmaděrovali Leonardovi dva prsty :-) No zkrátka, byl to dobrý film, ale pro mě už poněkolikáté teroristi na mém PC a mě to tak trochu přestává bavit. Tenhle film má slabých 70%, ale za zajímavou postavu Aishy, sem se přiklonil ke 4 hvězdám. Jinak co se DiCapria týče, tak jsem ho tam neviděl nejraději, ale nakonec takovou hrozbou neúspěchu nebyl. K ději nemám moc co vyčítat, líbilo se mi to docela. ()

agathon

Prumerny thriler s prumernym technickym zpracovanim a rezijnim resenim i atmosferou meho jinak velmi oblibeneho zanru. Nejvic mi asi vadilo, ze jsem po celu dobu velice dobre dokazal odhadnout, kdo prezije a kdo ne, coz je imho spatne u filmu, ktery ma naopak byt zalozeny na tom, ze nikdo neni nepostradatelny a zivotnost jedince se tu pomeruje schopnosti neviditelneho objektivu satelitu jej zamerit... Jinak musim ale priznat, ze me docela bavi tahle "zatata" Leova poloha poslednich let, kdy mu ty stisknute rty a predsunuta brada v urcitych zanrovych mantinelech docela funguji (navic nemusi jit nutne o Spielbergovo ci Scorseseho vedeni). Kdyby navic ve filmu dostal jeste o neco vice prostoru skvely Mark Strong (kdybych nevidel jmeno herce driv, nikdy by me nenapadlo, ze nejde o herce arabskeho...!!) a podstatne mene prostoru hrdinova exoticka laska, sel bych na ctyri hvezdicky solidni zanrove podivane. ()

necisty

Boží:). Já nevím co bych tomu vytkl, další strhující akční film se skvělým DiCapriem a jeho kámoši. V podstatě si tu nikdo ani nehraje na Ramba a úplně každý je lehce zranitelný, jako by to ani nebyl americký film:). Co taky jiného od Ridleyho čekat:). Téměř závěrečná scéna byla fascinující, ne tím, že bych nečekal co se stane, ale po vizuální a herecké stránce (Mark Strong). ... Souhlas s Enšpíglíkem. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)