Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

ArdathBay

Bezchybný casting, napínavé scény, aktuální námět, ideální romantika, špičkově klasická Mistrova režie. Z hlediska srovnání s ostatními snímky v tomto žánru je to jasný nadprůměr, ale ve srovnání se Scottovými snímky ničím extrovním. Jakoby rutinou. Škoda i když Body of Lies jsem si užil i díky špičkovému Markovi (díky jmenovče) Strongovi. ()

bloodvomit

Poutavej snímek, kterej odhaluje a rozplejtá konkrétní zápletku ze současný špionážní války mezi západem a arabákama. Leonardo hraje dobře, Crowe výborně, Golshifteh je moc hezká ženská, dokonce krásná ;-) Celý je to laděný dost politicky tak to může leckoho zpočátku odradit, ale pak to nabírá grády a konec je dost dobrej. Zajímalo by mě do jaký míry je to podle skutečný události. Slušnej výkon ;+] ()

fruitbueno

Výborné téma, přitažlivé zpracování, místy až neuvěřitelné herecké výkony (DiCapriovu vrásku mezi obočím žeru delší dobu, pupkatý tatík Russel a brutální, ale marasovitý Mark Strong-ten chlap si snad dělá kozy a má tisíc tváří). Místy jsem nedýchala, myslím, že tak to mělo být. Nobody´s innocent in this shit. ()

sedm.1

Na panu Božském, mám tím na mysli samozřejmě geniálního Lea DiCapria, lze obdivovat opravdu spousta předností, ale asi tou nejvýraznější a zároveň pro jeho obor i vlastně nejdůležitější, je jeho čich na účast v dokonalých a skutečně jen málokdy zapomenutelných projektech. Ovšem, jak už to i v běžném životě bývá, výjimka potvrzuje pravidlo, a tou výjimkou v DiCapriově jinak oslnivé a dechberoucí filmové kariéře je právě Labyrint lží. Ono tedy nejde v žádném případě o nějak vyloženě špatný či nezáživný snímek, a ve filmografii většiny jiných herců by se vyjímal na čestném místě, ale Leo má díky svým ostatním filmovým počinům laťku kvality nastavenou tak vysoko, že já při celkovém pohledu na celý film prostě nemohu jít na víc než slušný průměr. K Labyrintu lží ale už podrobněji. Filmů z prostředí, ve kterém se tento snímek odehrává, je vážně velká spousta. Celá problematika daného tématu je ale tak obšírná, že zrovna v tomto druhu filmů málo kdy dochází k tuctovosti či nezajímavosti zápletky a naštěstí se to netýká ani Labyrintu lží. Problém filmu spíš tkví v tom, že ikdyž se v oné zápletce pořád něco děje, je zajímavá a i poměrně svižně kvapí kupředu, příliš mě nedokázala vtáhnout, strhnout a naladit na tu správnou notu. Film tak sice nenudí, ale prakticky většina dění je tu bez nápadu, bez šťávy, bez správného koření, které by z něj udělalo něco víc. Navíc ani konec mi nepřišel ani trochu výrazný, či jakkoliv působivý, v celém filmu mi pak chyběli i emoce, což také není příliš v pořádku a ani vztah k postavám, tedy především k té DiCapriově, jsem si nějak nedokázal vybudovat. V tomto žánru je pak velmi podstatná i atmosféra, která tu funguje spíš na hraně, stejně asi jako napětí, které občas vystrčilo růžky, ale ve většině případech bylo posléze docela slušně zazděno. Velkým plusem snímku je jinak vážně příjemná dějová přehlednost, kdy většina těchto počinů z dané oblasti je jedním velkým chuchvalcem jmen, míst a informací a člověku jde z toho už po půl hodině hlava kolem, zde ale jde naštěstí o poměrně přímočarou a přehlednou zápletku, což velmi oceňuji a kvituji. K hereckým výkonům pak asi nemohu mít nejmenších výčitek, DiCaprio jako vždy výborný, navíc opravdu více než důstojným protihráčem mu tu byl fantastický Mark Strong, Russella Crowena zrovna dvakrát nemusím, ale dal se a ani ostatní po této stránce filmu nikterak neuškodili, obsazení prostě bylo fajn, ale z oné průměrnosti Labyrint lží vytáhnout nedokázalo. Těžko tvrdit, co by zde šlo udělat vyloženě lépe, námět byl poměrně slušný, ale v celém tom příběhu asi jen bylo potřeba prostě jen více přitlačit na pilu, přidat na drsnosti, neučesanosti, emocích, z mého pohledu byl Labyrint lží zkrátka až moc poklidnou, vyváženou a nepřekvapující podívanou, než by si dané téma asi zasloužilo. ()

Zemi11

Příběh zamotaný, skoro až přemotaný. Po půlhodince jsem přestal přemýšlet. Nebyl čas lámat si hlavu nad tím, kdo je kdo. Zkrátka jsem si zase po čase užil Ameriku ve spreji. ()

rozbris

Dávám 3*, protože chyb bylo dost a dost. Trošku moc chaotické, hned jste v Iráku a hned zase v Americe....dále je sada hands-free, ať mi někdo neříká, že nemají lepší sadu, bezdrátovou, když mají satelit s kterým Vám vidí skoro až do krku. Kdyby se vychytaly tyto milníky, mohl mít tento film mnohem lepší hodnocení. P.S. Docela mile mě překvapil svým výkonem DiCaprio. ()

chmíří

Velice zajímavé téma, sice už párkrát zpracované, ale pořád nové. Režie Scotta a kamera je skvělá sice nedosahuje jeho nej filmů, ale pořád je na špici. Děj samotný byl sice trochu tradiční a čitelný, ale nic to nemění na jeho kvalitách. A co se týče hereckých výkonů skvělý byl DiCaprio, Crowe to měl mnohem jednodušší...85% ()

medlo

Výborný špionážny thriller. Páčilo sa mi, že sa to odohrávalo na Strednom východe. Možno mohol Scott pridať trocha viac akčných scén. A možno iný hlavný hrdina. DiCapria veľmi neobľubujem. Zaslúžené štyri hviezdičky. ()

DavidS.

Tajné služby ve službách demokracie v arabském světě a pod taktovkou Ridleyho Scotta. Nesouhlasím s názory, že film si není jist svým poselstvým a sdělením. Poměrně přesvědčivě zobrazuje aktuální situaci v daném regionu, globální dění s tím spojené a odvěkou pravdu, že nic není černobílé...Někdo čekal možná více akce, ale já se rozhodně nenudil...A ještě jednu drobnost - chápu, že postava Hoffmana měla povahově i fyzicky kontrastovat s ostře řezaným a aristoktatickým Hanim, ale Crowe by měl možná zvážit, zda je dobré se v poslední době objevovat jen v podobě obloustlých tatíků...Nějak nám začíná ztrácet charisma! ()

velkyvezir

Spy Game 2, tak lze jistě tento film charakterizovat, zvlášť, když jej režíroval Ridley Scott. FIlm má neuvěřitelné tempo, přestože není nějakou akční podívanou plnou stříleček a výbuchů. Plný počet dávám proto, že Američani byli schopni se tímto filmem podívat sami na sebe. Velmi zajímavý rozdíl v kultuře jednání euroatlatnické a východní civilizace. ()

Seti

Ridley určitě natočil i lepší filmy, ale špionážní thriller je prostě moje krevní skupina. Krásná ukázka toho, že všichni v tajných službách jsou jen loutky, které ti nahoře vodí po scéně tam a zase zpátky, že pro úspěch operace je třeba udělat cokoliv a že je každý postradatelný. Také se opět potvrdila jedna zásadní věc, že při práci v utajení není místo pro žádné citové vztahy! DiCaprio zase válí, ale táta Crowe se mi tentokrát zdál takový nijaký. ()

Han22

Ridley Scott natočil reálně působící thriler z prostředí agentů CIA a arabských teroristů se slušně hrajícími Di Capriem a Crowem, ale to je tak zhruba všechno. Nevím proč, ale přišlo mi to utahaný, nudný, bez náboje, bez napětí, bez šťávy, prostě mě to nechytlo. ()

Cracker

Veľmi precízne zvládnuty thriller z blízkeho východu. Tempo sa v strede trocha spomalí ale to neuberá na zážitku. Ridley to umí. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)