Je nejlepším mužem amerických zpravodajských služeb v oblasti, schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) je muž bez identity, který svěřuje svůj život chladnému hlasu na druhém konci telefonní linky. CIA veterán Ed Hoffman (Russell Crowe) zase vede válku od počítače ve svém obývacím pokoji na předměstí a řídí každý Ferrisův pohyb. A jedné z nejlepších zpravodajských služeb uniká vůdce teroristů, který připravuje bombové útoky po celém světě. Aby ho vylákal na „světlo“, bude muset Ferris proniknout do světa nelegálních financí a zoufalých mučedníků a vytvořit křehké spojenectví s velitelem Jordánských speciálních operací. Jeho úkol ho zavede do Iráku, Jordánska, Washingtonu a Dubaje. Nicméně čím blíže se Ferris dostává ke svému cíli, tím častěji se ocitá v situacích, ve kterých platí, že spojenci jsou jen tak dobří jako jejich poslední podvod a důvěra se stává tou nejnebezpečnější taktikou. (oficiálny text distribútora)

Ceres

Scott si u mě tímto snímkem spravuje reputaci, neboť minulé středověké zavítání do konfliktu mezi islámem a zbytku světa pomocí Kingdom of Heaven byl pekný shit, tohle je už mnohem lepší, hlavně tomu pomáhají parádní DiCaprio, který v poslední době točí jednu pecku za druhou (viz Shutter Island či Inception), ale i zbytek ansáblu s Markem Strongem je skvělý. Celkově skvělý thriller, který stojí za pozornost 80% ()

dANo

4* dávam trochu s ťažkým srdcom, lebo ten záver mohol byť o niečo viac cool-ovejší a tak trochu uveriteľnejší (a to nemyslím len ten úplný záver na tržnici). Ináč to bolo dobré, akčné a dokonca aj celkom prehľadné na to, koľko postáv, lokalít, či "klamstiev" sa tam vyskytuje... ()

VanTom

Hektické poodkrytí špionážního boje s terorismem na Blízkém východě, kladoucí do protikladu krvácející pěšáky v terénu a byrokratické, tisíce mil vzdálené velení. Snímek režijně precizní, ovšem chladný, neosobní a informačně přehuštěný (časté střídání lokací, neustálé lhaní). Tedy až na závěrečnou půlhodinku, kdy realita ustupuje hollywoodským pravidlům. 7/10 ()

Sany33

Asi pre nikoho, kto tento film videl nieje prekvapením, že aj ja som sa v ňom dosť strácal. Neviem, možno je to tým neustálim pendlovaním Lea po kontinentoch, možno tým, že každý hral na dve strany a v konečnom dôsledku som si vôbec nevedel vychutnať koniec filmu lebo som mu v podstate nechápal. Pár akčných scén (veľa ich teda nebolo) hodnotím kladne. Pokúsim sa dať filmu ešte druhú šancu snáď ma osvieti, bohužiaľ zatiaľ iba 33%. ()

svobik

Ať koukám, jak koukám, toho starého dobrého Ridleyho nějak nemůžu najít. Je sice rozpoznatelný přes brilantní technickou stránku, přepálené filtry a vcelku solidní počet svižných scén, scénář mu však háže klacky pod nohy takovým způsobem, že se ve změti dialogů a mizerně napsaných postav ztratí i takový velikán jako on. Scenárista William Monahan by po Skryté identitě zasloužil další pořádnou facku, neboť pěkně pomrvil renomé dalšímu skvělém režisérovi. Ještě že Mark Strong vážně válí. 6/10 A pro pejskaře: zůstaňte doma! ()

Bagr_007

Ridley zklamal. Snaží se nám předhodit příběh, který se vám vypaří z hlavy rychleji než nová bondovka. Když dojde na akci tak žádný problém není, ale té je tu pomálu. Stále se tu řeší nějaké plány nebo plány v plánech a to nejčastěji po telefonu. Na rozdíl od Ridleyho předešlého filmu, po tomhle za pár let ani pes neštěkne. ()

FrajerTom

Skvělí herci - Leonardo, Russell i Mark Strong hrají naprosto perfektně. Výborná hudba, vynikající režie (Ridley asi ani neumí jinak) ale i přes to všechno mi nevyšel nějaký extra výsledek...Samozřejmě, je to nadprůměrný thriller a málokdo asi bude vyloženě zklamaný, ale k dokonalosti chybí překvapivě hodně.. ()

blackJag

Vytříbená zpověď k aktuálnímu tématu, jejíž přesnost nejspíše doceníme až poté, co se prach z rozmetaných budov a těl nevinných obětí (na té či oné straně) dostatečně usadí. Scott opět neselhává, jako vypravěč příběhů je nedostižný a to že si vybírá témata, která jsou k věci, je skutečnost přesahující význam termínu "výrazné plus". Spolupráce s Crowem jde oběma pěkně k duhu a angažovat v poslední době neomylného DiCapria byla také rána do černého. Film nemá vyložený hitový potenciál, o to je ale příjemnější jej sledovat, protože nic oku nelahodí více, než precizní filmařina. 80% ()

MI-380

DiCaprio se probíjí Irákem, Jordánskem, Dubaií, Tureckem a Sýrií vedený jako loutka na provázku velkým šéfem Crowem ("Yes Sir!") a jeho satelitní technikou. Co je to za válku? Terorismus, demokracie, práva žen, chemické zbraně? Pavel Dobeš během Desert Storm: "Oč tady někomu běží?... Naftových věží se ptám." Ale proč potom desítky miliónů muslimů hledají štěstí a lepší život v USA a Evropě? Hamburgery? Svoboda? Pátá kolona? 70%. ()

jitrnic

Pravděpodobně po tomhle filmu za pár let pes neštěkne (v podstatě nic nového nepřináší a myšlenkově jen tak klouže po povrchu). I tak se mi na to moc dobře koukalo (i když originalita trochu chybí i vizuálnímu zpracování - dost mi to připomínalo Království), hlavně mě baví sledovat ve svých rolích čím dál lepšího DiCapria (u Russela Crowea je to složitější, jemu asi není v tomto filmu co vytknout, hraje uvolněně a přirozeně, ale jeho postava mi přišla podivně plochá, scénáristou jen tak nahrubo nahozená), líbila se mi hudba i vcelku realistická akce. Víckrát to vidět nemusím, ale pro jednou jsem si na téhle povrchní jednohubce docela pochutnal. 70% ()

cpt.Lynch

Slušné politicko-špionážní drama ala Spy game, či Syriana. V hodně momentech je to slibné, něco tomu však schází a milostná linie filmu dle mého škodí. 3,5* ()

vyfuk

Scott je tvůrce, u kterého jsem mnohokrát na pochybách. Jestli je nějaký film od něj, o kterém absolutně nevím co si myslet, tak je to tento. Taková jiná zamotanější verze Skryté identity, která nás vede k tomu, že ji asi právě nechopíme. To je to. Vím co se stalo, ale nevím proč se to stalo a tím jsem svým způsobem koukal na film, který jsem nepochopil. Někdy příště... ()

Kosmik 1

Trošku tento film nadhodnocuji, protože k úplné dokonalosti mu přeci jen něco chybí. Nelze však Labyrintu lží upřít pár podstatných věcí a tou jsou smysl pro pořádek, přesnou načasovanost a propracovanost. O hvězdném výběru herců se není třeba ani rozepisovat. Jak DiCaprio, tak i Crowe se zde blýskli v plné palbě a na celkovém dojmu je to sakra znát. Mě zde pouze chybělo trochu více akce a zklamal mě poněkud odfláknutý vztah Ferrise s Aishou (snad to píšu dobře) a taky nedotáhnutá myšlenka ukázat divákovi, jak je složité být zpravodajem CIA a zároveň se věnovat své rodině (z pohledu Russella Crowa). Buď to chtělo delší stopáž nebo alespoň tu romantiku úplně odstranit a zaměřit se jen na Eda a jeho rodinu. Tyhle filmy jsou stejně spíše pro chlapy, tak proč chodit kolem horké kaše. :-) Další projekci odložím na hodně vzdálenou budoucnost, páč teď vím, že na podruhé bych musel s hodnocením dolů. Co se týče dabingu, tak tady vážně nepochopím jednu věc. Dabing DiCapria na pohodu, dabuje ho stále tentýž dabér jako obvykle. Ale proč krucinál dabuje Russella Crowa dabér Marka Wahlberga a místo toho dabér, co běžně dabuje Russella Crowa, tak zde dabuje "Haniho"? To mi z toho hlava nebere a fakt mi to děsně lezlo na nervy. :D Za to ale samotný film nemůže pochopitelně, takže tohle do svého hodnocení ani nehodlám zahrnovat. 75% ()

Dagoussek

Akční film o terorismu v arabských zemí s agentem DiCapriem, který se snaží chytit úhlavního teroristu, ale není to jednoduché a tak se musí spojit s velitelem v Jordánsku tajných organizací, který lpí na důvěře a to v těchto akcích není jednoduché. Dodívala jsem se do konce, ale nechytlo mě to tak, jak jsem původně očekávala. Crowe mě tu vůbec nesedl. ()

Jaro.Krafcik

Di caprio a znova jeho fajn thriller, podobný krvavému diamantu, tentokrát ale zameraný na islamský štát. Prostredie akcia zápletka všetko funguje a tento film stráta času nieje, aj keď sa musím priznať, niektoré pasáže nudili. Ale slušné 4* ()

Autogram

Klamať sa nemá a najviac zo všetkých to nemá rád veľký šéf jordánskej rozviedky, vždy v uhladenom obleku. Roger v podaní DiCapria sa snaží veľkými klamstvami dobehnúť celý svet, až sa mu to raz vráti. Na rozdiel od iných príde len o dva prsty, ale ani to mu neznechutí blízky východ, na ktorom by málokto z nás chcel žiť. Film je to výrazne nadpriemerný, Ridley Scott je v najlepšej forme a okrem výberu hercov nezanedbal ani výber lokalít. –––– Jsi normální prase, Ede, a k tomu ještě tlustý. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (viac)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (viac)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (viac)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (viac)