Gossip Girl

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Predloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (rozprávač) (viac)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiálny text distribútora)

Reesam

Někdo tohle může brát jako pouze holčičí seriál o ničem, ale pro mě to byla závislost. Každý díl byl něčím, co vzbuzovalo mou zvědavost. Jednotlivé scény na sebe navazovaly a do každodenních strastí se dostávaly i jiné problémy, které se táhly celou sérii. A to je podle mě důležité, napínat diváka. Po celou dobu nás taky samozřejmě zajímalo, kdo že Gossip girl je. Závěr, tedy odhalení, bylo podle mě nedomyšlené, protože to vůbec nesedělo, ale co se dá dělat. A samozřejmě každý seriál jednou skončí. Ale možná to u GG bylo dobře, protože přece jen nekonečný seriál jako je Ulice je už moc. A navíc své postavy ztrácely půvab, evidentně se z nich vycucalo co nejvíc. Co si scénáristé mohli odpustit, bylo o 5 let později.. ()

Kate...

Já si sledování toho intrikářského světa vyšší společnosti přece jen oblíbila, protože každý díl má spád a dokonce i mezi takovými lidmi můžeme zaslechnout něco, co má myšlenku. A když je těch myšlenek více, dává to dohromady zajímavý koktejl, od kterého málokdy lze oči odtrhnout. ()

Meridius

Luxusní holky a postava Chucka Basse dělají z tohohle povrchního seriálu solidní zábavu. Btw. Chuck Bass se řadí vedle Hanka Moodyho a Tanka Turnera mezi mé nejoblíbenější postavy vůbec. ()

kackulka

Jsem holka, baví mě milostné zápletky, intriky a moda. A mám ráda New York, je to super seriálové i filmové prostředí. Gossip girl je hodně povrchní seriál, ale no a co? Navíc mi herci nepřijdou vůbec špatní, jsou mladí a talentovaní. Podle někoho je Chuck úchyl a jeho představitel přehrává, ale pro mě je to svým vývojem nejoblíbenější postava. Serena je trochu hloupoučká a sama si může za svoje problémy, ale je krásná a má styl. Blair je sice hlavní padouch, ale když má dobré dny, tak je i dobrá kamarádka. První řada pro mě byla úplně něco nového, ještě jsem neměla nakoukáno tolik seriálu, takže mi to přišlo super. Postupem času se seriál zhoršuje, ale to se stává i těm nejlepším. V poslední řadě mě štvalo, že tu vlastně řeší úplný blbosti a skoro jsem se nevyznala, kdo s kým , kdo proti komu a hlavně proč. Ale co, šaty nosej pořád hezký... ()

Gee.Rocks

Je to občas dost blbé, řeší se tu kraviny, zaplatit se dá všechno.... dobře se na to ale kouká. Až už díky vzhledným hercům, tak díky tomu, že můžete vypnout mozek. Jediná postava, kvůli které bych nejraději vyhodila televizi z okna je Jenny Humphrey. Ta je tak strašně pitomá a pokrytecká, že by zasloužila oholit palici a nacpat kachnu do chřtánu za to rachitický tělíčko. ()

Mefistofelle

Tak tomuhle se říká guilty pleasure - je to něco, o čem bych měla před přáteli problém přiznat, že se na to dívám :). Ano, je to po mnoha směrech děsná blbost a po náhodném shlédnutí několika málo dílů v autobuse Student Agency jsem seriál odsoudila jako neskutečnou trapárnu, ovšem když jsem mu dala ještě jednu šanci, byla jsem docela překvapená. I když se mě svět bohatých a rozmazlených amerických fracků v nejmenším netýká, baví mě sledovat jak tihle lidi žijí. ()

O´Neill

Nečekal bych, že si tento typ seriálu oblíbím, ale zdalo se. Gossip Girl je naprosto nezávazná odreágovačka, u které může člověk naprosto vypnout a bavit se. Nehledejte v tom nic jiného - nic jiného tam totiž není. Dívejte se na to uvolnění a garance zábavy je zaručena. Po třech sériích musím o hvězdičku ubrat. Je totiž jedno velké klišé dookola, dost hlavních aktérů (zejména Blake Lively) mě začínají neskutečně štvát, a zjišťuju, že to stále ještě sleduji díky skvělé postavě Chucka Basse, nic jiného tam totiž za zmínku asi vážně není. ()

annihilation odpad!

Bohužel jsem viděla asi tři díly a stačilo mi to zhruba tak...na celý život? Naprosto se děsím, že se něco takového mohlo dostat mezi nejlepší seriály. Ubohé rozhovory smetánky, pointa žádná a přímo přetékající povrchnost z obrazovky přímo k vám. Ale pokud je vám třináct, rádi čtete krásnou.cz a jste uchváceni trapným americkým vzorem, doporučuji! ()

V_erus_h

Príma snídaňová oddychovka.. Rozhodně to není styl seriálu (filmu), který by mě normálně bavil, ale člověk zkoukne jeden, dva a už se to sa ním veze.. Občas se zasměju, občas nechápu, ale snad pokaždý si řeknu, že by mi tenhle životní styl vyhovoval.. :D Aneb peníze vládnou světu.. ()

Fancipal

Anděl s duší rebela, ďábel s dobrým srdcem, ambice a ctižádost pod maskou nesmělosti, hédonistický casanova s osobitým životním stylem a morální kompas schopný obětovat se pro své přátele. Pět životních příběhů prolínajících se na bojišti nemilosrdného světa plného intrik mocných a ctižádostivých. A jeden z nich je slavná Gossip Girl. Guess who ? 1. Série: 90%, 2. Série: 90%, 3. Série: 85%, 4. Série: 85%, 5. Série: 75%, 6. Série: 85%. Oblíbené postavy: Blair Waldorf, Chuck Bass. ()

Noviik

Já prostě nemám rád seriály o připitomělých frajírcích a ublížených štětkách. Tohle prostě není seriál pro mě. ()

sir-dave

Tak nějak jsem si na seriály tohoto ražení zvykl a využívám je k odreagování, v tom se odráží většinou i mé hodnocení. Josh Schwartz vytvořil po O.C. další víceméně úspěšný projekt. New Yorská smetánka teenegerů je středem zájmu celého New Yorku, všichni si o nich šuškají a web Gossip girl má na práci zjišťovat co nejvíce drbů. Drby je seriál protkán do morku kosti. Herci jsou vybráni dobře, jejich postavy si za několik sezón projdou svým vývojem, ikdyž ne u všech jsem byl s jejich proměnou spokojen. Nejlepší postava: Chuck., Nejvíce otravná postava: Geogina. V porovnání s O.C. to u mě nevyhrává ale ve svém žánru to je v mém pomyslném žebříčku vysoko. xoxo. (hodnocení za 1. - 5. sérii) ()

Madlenka26

Kdo ví , pochopí. To co mezi sebou mají Blair a Chuck mi dalo úplně nový smysl, odpovědí a pohled na lásku. U dílu ani nedýchám, pláču a prožívám to s nimi. Nemám slov...Nehledě na to že od 3.série pro mě tento seriál v tomto žánru nemá konkurenci. Každá postava se každým dílem vyvíjí jinak a nikdo nestojí na mrtvém bodě. Takový podrazy a skandály a intriky co jsou zde, to hodně dlouho nikde neuvidíme. X.O.X.O ()

flyboyeda

Jeden z vrcholu serialove tvorby, genialne lobotomicke dilo! Prvni dve sezony jasny tah na branku srovnatelny snad pouze s 90210, zejmena pak v prokresleni misty zrudnych charakteru a jejich moralniho rozkvetu. Behem pouhych par dilu si tam zvladnou vsichni navzajem prohodit partnery, nekdy i opakovane. Vsichni pratele ze zeleneho udoli by tohle mohli ocenit. Kazdpadne dobre pracujou s muzikou a nacasovanim, k ucasti ukecali i Sonic Youth... :) Priznavam, ze postupne se ze zvrhle cynicke zabavy vyvinula zvlastni forma "guilty pleasure", XO XO! :) ()

Laerry

Pokud v seriálech vyhledáváte drama ve vývoji vztahů, Gossip girl je určena vám; ale i když už se můžete cítit přesyceni podobným stylem vyprávění a nemíníte sledovat další ,,vztahovku" (navíc kde se čistá a opravdová láska hledá velmi těžko), nenechte se odradit povrchním mainstreemovým vzhledem a zkuste přinejmenším velmi povedenou první sérii, která je věru nataženou seriálovou verzí Cruel intentions. V další sérii už překombinované vztahové výměny připomínají vydestilovaný děj telenovel, ale i tak zábava neupadá do kalných vod průměru a stále se drží (byť jen o fous) nad její hladinou. Bohužel třetí série už nemá téměř nic co nového nabídnout a jde o nezábavnou recyklaci toho, co už tu bylo několikrát. Super drbna postupem času ztratí i ten poslední zbytek lesku, který si uchovávala. ()

Honzíno

Na tyhle ultracool a rádoby ze života teenage seriály jsem alergickej. Zaručeně dospělí hrdinové mají na starosti party, jak zaujmout své protějšky a ještě musí být cool, já zapomněl, cool ve své lepší společnosti. Alerickej na fifleny, co maj na starosti jen svuj gesicht. A ten český název mě škrábe po celém těle. Nesmysl, ale... Jo, jsou tam pěkný holky a kluci a dobře to vypadá. 30% max. ()

lucieK

Nejspíš většina z vás namítne, že je to jen stupidní teen serial, ale ja si nemůžu pomoct. Neustále intriky Blair a Chucka mě nepředstavitelně baví, sice mám občas mindrák z toho jaké oblečení herci nosí, ale budu holt muset potlačit svou závist a s klidem prohlásit, že se jedná o skvělý seriál. Xo Xo lucieK ()

PeterNet

Ze Sereny se stane největší píča v historii seriálových postav. Tupá, naivní, zákeřná kráva. Bude mi chvíli trvat, než budu zase schopen vnímat Blake Lively jako fajn herečku. ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (viac)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)