V tieni

• Česko Ve stínu (viac)

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (oficiálny text distribútora)

Mažňák

Naprostá špička krimoška. Film nikoli o totalitě a komunismu, ale o lidech, kteří v té době žili, vládli a rozhodovali. Doufám, že není nikdo tak naivní tím, že si myslí, že při změně režimu došlo i ke skoková změně lidí! Podobné praktiky samozřejmě fungují i nyní, s tím, že díky demokratickému režimu není možné až tak okaté zneužívání moci. ()

Dann99

Tak toto je pecka,akú som z našich končín už dlho nevidel.Už od úvodnej upršanej scény som vedel,že sa mi to bude páčiť.Paráda!Film má ponurú atmosféru,je zručne natočený a k tomu ešte kvapky potu na Soničkinom dekolte,krása.Čerešnička na torte je hudba,ktorú je počuť tam,kde je treba a pasuje ako riť na šerbeľ.Vrelo odporúčam!!! ()

Milan-K

Hltal jsem každou scénu - noir film v českém podání v tomto případě obstál na jedničku. Jsem nesmírně rád, že přípravy filmu přežily porodní bolesti, které jej provázeli. Sbírku Českých lvů si rozhodně zasloužil! Ivan Trojan mě zase nezklamal a vštípil mi chuť a odhodlání pro "boj s Krakaticí". ()

raiha

Huráááááá, konečně zase jedna perla v jinak pokulhávající české kinematografii. Perfektně zachycená atmosféra dané doby, přesvědčivé herecké výkony, dynamický střih. Výhradu mám jen k první části filmu, kdy některé události postrádají svoji logiku a některé zůstávají ne zcela dořešené. Zajímaly by mě hodně moc ty předchozí verze scénáře. Ten příběh na mě udělal obrovský dojem a musím říct, že jsem o něm ještě dlouho, hodně dlouho přemýšlela a ještě teď mi nejde dostat z hlavy. Závěrečné scény jsou opravdu působivé a vyjadřují, myslím, hodně přesně realitu a stísněné podmínky pro život v dané době a to se obávám, že tenhle konec byl ještě hodně mírný. Hodně dlouho mi nezmizí z paměti obraz Ivana Trojana ležícího v krvi, snášející trpce svůj úděl. Jen nerozumím tomu, proč musel kapitán Hakl jít tváří v tvář čelit zrovna člověku, od kterého nemohl čekat jinou reakci. Asi by bylo logičtější obrátit se v dané situaci někam úplně jinam s nadějí, že zrovna tam to takhle nedopadne. Sice by to nejspíš skončilo stejně, ale dobrovolně se vydat takovýmhle s prominutím sviním - nemohl čekat nic jiného, takovýto boj byl hodně marný boj - obrátit se jinam by nejspíš dopadlo stejně, ale byla by tu třeba ta snítka naděje. Nikde jsem nenašla, jestli se jedná o konkrétní skutečnou událost, pak by se to tak prostě asi stalo, ale pokud je příběh kompletně smyšlený - postrádá to, co se boje s krakaticí týká, jakoukoliv logiku, protože Hakl musel vědět, že si jde prostě pro smrt. ()

Lonelybiker

David Ondříček nám předvedl, že i český film může vypadat velmi kompletně a že i u nás se dá natočit retro detektivka výborné kvality. Příběh sice není z top skupiny (rozhodně mě za srdce nevzal), ale to je asi jediné, co se tomuto filmu dá dle mého názoru vytknout. Líbí se mi hudba, skvělé kulisy i obrázky Prahy 50.let. Když k tomu herci zahrají to, co nám přededli Ve stínu, zůstane ve mě i po druhé projekci velmi dobrý pocit. ()

ragnarok

Priemerný scenár, na ktorý dávajú zabudnúť presvedčivé herecké výkony a atmosféra filmu. Potešila ma chémia medzi Ivanom Trojanom a Soňou Norisovou. ()

SkyWolf

Povedené zpracování naší historie zachycující události 50. let. Děj mi nepřipadal nijak násilně natahovaný, musím říct, že po celou dobu bylo příjemné jej sledovat. Na českou tvorbu opravdu velmi dobré dílo. ()

kuce

Po Ondříčkovom počine Jedna ruka netleská som skepticky vyčkával na hodnotenia, aby som vedel či to bude stáť zato. Nie vždy som zaujatý, ale ako si ma neláka sledovať "mačkopsovité " dielka. Téma krimi z komunistických čias, spojená s Trojanom má potenciál osloviť divaka, a pri kvalitnom scenári nezostane film bez pozitívnych ohlasov. Ostatne, čo sa tejto snímky týka som sa snažil nedostaky scenáru prehliadať. Atmosféra je výborná a dokázala ma udržať i pri nie príliš svižnom tempe.Kvalitná výprava, slušné herecké výkony a osobne ma potešila prítomnosť Soni Norisovej. ()

StarFsh

Myslím, že väčšina ľudí, ktorí tento film hodnotili nízko, vôbec nepochopila o čom to vlastne je. Raz vám to možno dôjde a potom možno zmeníte svoje hodnotenie... ()

zdendap

Moc jsem se na film těšil, kritiky jako na něco úžasného a i celkem oblíbení herci a tušení českého filmu noire mne naplňovalo napětím. A pak to přišlo. Tendenční film s úlitbou současnému politickému trendu, zápletka slabá, padouch od počátku jasný, nesrozumitelné dialogy (je to jenom moje zdání nebo opravdu současní herci neumějí hovořit tak, aby jim bylo rozumět?) s spolu s nepřesvědčivým koncem (co ta injekce?!) se dohromady podepsalo pod jedno z největších zklamání českého filmu. Asi jsem očekával moc a on to byl prostě film, který nijak nevybočuje ze současného marasmu naší filmové tvorby! ()

Terax

Na české poměry dobrý film s temnou atmosférou, ale nad příběhem vyčnívá hudba a obsazení. Konec je takový nedotažený. Určitě ale stojí za to film vidět, po tom co se premiéra několikrát posouvala sem čekal průšvih ale nakonec jsem byl spokojen. ()

Paul__

Do té doby, než jsem viděl tento snímek, jsem nevěřil, že se film tohoto žánru a tématiky dokáže vkusně natočit v ČR. Netřeba nic dodávat, příjemné překvapení. 80% ()

eexDon

Für mich - 80%, - /víc než polovina filmu ve tmě, pomalejší tempo - občas se film táhnul, dialogy bez života /typické pro české filmy/, motiv - spravedlivý rytíř bojuje až do posledního dechu /skoro jako v USA filmu/ - velmi "pravděpodobné", stejně jako vyznění filmu - všichni lepší /i Zenke jakožto bývalý nacista - vlastně hodný člověk/ nežli komunisti/, + /mrazivá atmosféra, Ivan /dobrý herec, opravdu, škoda jenom, že vedle Sebastiana vypadal jako troska a ještě zestárlá/, hudba/, hodnocení - dobrý politický thriller s rytířem v bílé zbroji, slušnou hudbou a velmi dobrou atmosférou, rozhodně/na české poměry/ nadprůměrný počin ()

lev86

Priznám sa, prekvapuje ma počet českých levov, ktorý tento film získal, ale asi v minulom roku bola slabá konkurencia. Nebol to zlý film, neľutujem, že som si ho pozrel, doteraz sa rozhodujem či mu mám dať tri alebo štyri hviezdičky, ale je tu veľa vecí, ktoré mi pripadali neuveriteľné. Proste to hrdinstvo Hakla na konci filmu - stálo to za to? Nenašli by si eštebáci aj tak nejakž iný dôkaz? čo z toho, že ten nemec mal guľku? Ako mohol dokázať, že tá guľka je z miesta činu? A zvlášť to, že sa v čase tvrdého stalinizmu vôbec nachádzal takýto čestný človek v radoch polície je zarážajúce. Taktiež som sa nevedel z filmu vysomáriť či tvorcovia tohto filmu chceli natočiť detektívku alebo historický film. Na detektívku je to totiž dosť slabé, viac-menej už v polovičke filmu je jasné, že tu nejde iba o obyčajných zlodejov, ale že je v tom vyššia moc. A na historický film je tu dosť chaos - tvorcovia miešajú obdobie menovej reformy spolu s kampaňou proti sionizmu. Odohrali sa síce v rovnakom období cca., ale prakticky nemali nič so sebou spoločné. Tiež si treba uvedomiť, že pohon na židov na začiatku 50-tych rokov bol pohonom najmä na židovských komunistov, eštebákov či úradníkov. Takže nešlo o nejaké neviniatka, ale o osoby, ktoré budovali režim, ktorý ich nakoniec sám pohltil. ()

Martazoe

Promakaná detektivka ve stylu filmu noir. Ivan Trojan hraje úžasně a působí charismaticky, jen chvílemi to bylo trošku zdlouhavé, ale atmosféra temná, příběh napínavý a na konci poučné si uvědomit, že tato doba skončila teprve nedávno. ()

mfanta

80% - Libila se mi atmosfera. Libilo se mi pomerne necekane rozuzleni. Slabsi byla postava nemeckeho vysetrovatele - nepochopil jsem misty uplne jeho chovani a jeho tajemnost se take uplne nepovedla. Trefne podany byl Svehlikuv poddustojnik. Trojan byl jako jiz tradicne skvely. Z filmu mi bylo smutno a potaji doufam, ze to prece jenom bylo v ramci dramatizace a zajimavosti pritazene za vlasy. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)