V tieni

• Česko Ve stínu (viac)

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (oficiálny text distribútora)

Indyi

Krásný film o statečných lidech v děsivé době. Ivan Trojan je skvělý, ostatně jako vždycky. Pro mě osobně jeden z vůbec nejlepších "seriozních" filmů, které u nás byli po roce 1989 natočený, konečně se přestanem na období komunismu dívat jen optikou Černých baronů, Pelíšků a podobných filmů. ()

hero_bk

Ničím nevýrazný průměrný komunistický thriller, který se snaží detektivní zápletku záměrně upozaďovat, což vede k tomu, že je úplně nepřehledná. Hlavní je německy mluvící postava, aby to stahovačům znechutili, protože hledat titulky k dabovanému filmu je práce pro vraha. Na Ve stínu prostě není nic, co by stálo za řeč, a 9 Lvů je docela výsměchem, vzhledem k jednomu jedinému pro skvělý Okresní přebor... ()

Fafyna

Tenhle film má neuvěřitelně silnou atmosféru. Takovou tu co vás pohltí, semele a vyflusne až při závěrečných titulcích. Trojan nepřekvapil, protože je úžasný v každé roli, kterou dostane. U koho jsem ale měla čelist spadlou byla Soňa Norisová - nejdřív jsem vůbec netušila, kdo to je, takže zpětné dohledání a srovnání s její sestrou.. No, prostě mě to udivilo. Všechno ve filmu sedělo přesně na svém místě, takže není pochyb o mém hodnocení. To lví stádečko si to zaslouží:-) ()

snek888

Vysoké hodnocení pramení z toho, že diváci oceňují myšlenku, která je zřejmá až na konci filmu. Konec se mi taky líbí, ale hodnotím třemi hvězdami, protože nedostatky zpracování mi nedovolí jít výše. Za nedostatek považuji "soundtrack", jelikož poslouchat téměř po celou dobu filmu smyčcové nástroje mě otravovalo. Navíc hlasitost hudební a ruchové stopy je nepoměrně hlasitá k mluvenému slovu, kterému bylo velmi špatně rozumět. Naopak kamera a kulisy byly skvělé. Film je poděkováním lidem, kteří byly stejné nátury a smýšlení jako hlavní postava, zde ztvárněná Ivanem Trojanem. Závěr je výborný, bohužel mu předchází 60 minut děje, kde jsem přesně nevěděl co a proč se dělo. ()

TommyDiamond

Taková česká filmová podívaná se naskytne jednou za pět až deset let. Jsem rád, že český film není mrtev!!! V nezměrném množství trapnokomedií a umělých dramatických žalobolech nad všemi zvítězila prostá česká kriminálka. Líbil se mi příběh kriminalisty Hakla, který bojoval za pravdu a spravedlnost i za cenu vlastního života. Plus filmu 1) Temná atmosféra. Podtrhávala vážnost příběhu.2) Vytvořené kulisy 50.let (domy, auta, vozy, lidé, kostými,atd.). To vše bylo vážně pekfektní. 3) Samotný příběh, který byl věnován obětem totalitního režimu.... Zápory jsem nezaznamenal nebo mě minuly a tak můžu dát pět hvězd ()

Marfab

někteří lidé tomuhle filmu nerozumí nebo mu nechcou rozumět, každopádně vykreslení tohohle příběhu který ukazuje postupy stb v onu dobu je naprosto perfektní a přesné. atmosféra a hudba je naprosto ideální vůči filmu.komunisti byli prostě kurvy a nic se na tom nezmění. ()

Hisnuklusi

Příběh byl zmatenej, ale nic co by se nedalo skousnout. Výprava byla fajn, obraz a kamera fungovaly dobře. Herecký výkony.. tady bych asi nevyzdvihoval Trojana do nejvyšších výšin, jako většina lidí, spíš bych si v celým tom filmu dokázal představit někoho úplně jinýho, tím ale nechci říct, že by jeho hraní pokaždé nevykouzlilo pozitivní úsměv. Občas ale prostě byly scény, v kterých jednoduše neobstál a to třeba, když dostal něčím zezadu do hlavy, tak u toho určitě nevypadal přirozeně. A pak ještě v boji, ale to musím říct, že mě vůbec potěšil nějakej souvisle natočenej boj v českým filmu ale opět, Trojan nevypadal moc, jakože se rve, ale to je jedno. Moc se mi líbily rodinné scény, kde nevím, jestli to byl, nebo nebyl účel, ale způsob jakým se tam Trojan věnoval dítěti, byl komický. Hned první scéna kde dítěti kopl balon způsobem, jako by jste hodily klacek někam do dáli otravnému psovi a rychle odešli pryč, aby se už nemohl vrátit... no, to je taky jedno. Ale shrnuli to, tak šlo o příjemnej film, kterej než abych odmítal, tak raději budu doporučovat. Protože chybama se člověk učí a třeba Ondříček nakonec jednou opravdu natočí něco, co ten českej film potřebuje už dlouho a pozvedne. Ve stínu byla snaha o něco takovýho a já to hodnotím pozitivně, ovšem dost věcí v tom zkrátka nebylo dobrých, tak stejně jako v tom dost věcí dobrých bylo... Samostatný scény si člověk určitě užije víc, než pak ten film v celé své souvislosti. ()

markyzgero

...a já se ptám... kde je ta kvalita, kde je přesah? snaha o český noir, kde se nic neděje, kde chybí napětí, kde si tvůrci jen hrají na velký film a kde se snaží na pozadí historických reálií vystavět příběh, který bude aspirovat na oscara? cožpak o to, snaha se cení, jen ten výsledek zkrátka není tím, čím měl asi původně být. ondříček by měl nejspíše nastoupit cestu regrese a vrátit se k začátkům někde na famu, protože ta touha po ocenění je to, co ho nejvíc sráží do režisérskejch kolen. o fenoménu ivana trojana raději nebudu mluvit. strkám si prst do krku. ()

TSZ

Film, který tu chyběl. 50.léta v Československu mi připadají jistým cynicko-perverzním způsobem fascinující (ne, žít bych v nich nechtěl ani za nic) a Ve stínu má opravdu velmi hustou atmosféru, kterou si s touto dobou spojuji. Linie detektivky bohužel není až tak zajímavá, jak by mohla být (celý plán mi přišel až moc složitý a překombinovaný, jako psychologické drama to taky nefunguje tak, jak by mohlo). ()

Maniik88

Má to svoje chybičky a chyby krásy. Nie všetko bolo logické alebo uveriteľné, nie všetko sa objasnilo ako by som si predstavoval a ani samotná krimi zápletka nebola to pravé orechové. Našťastie prevyšujú tie pozitívne stránky filmu, ako skvelí herci, zobrazenie doby, kamera... "Zlo vyhráva vtedy, keď dobrí ľudia nerobia nič" Je to citát z filmu o Hitlerovi, ale aj tu má svoje miesto a má aj v dnešnej spoločnosti. Však to sa súdruzi Česi prekvapene zatvária, keď voľby vyhrajú komunisti :( Film sa určite oplatí pozrieť, najmä preto, že je o našich dejinách a vznikol u našich bratoch a je ozaj veľmi dobrý na naše kinematografické podmienky. ()

Stanix

Atraktivní neokoukaná temná atmosféra 50. let v Československu, téměř 50.-letý Trojan, který zraje do kvality, solidní kriminální zápletka a šikovná kamera. Tohle všechno dohromady působí, vzhledem k momentální české filmové době temna, jako velmi příjemné zjevení. Tleskám a jsem s nadějí... ()

Dave9794

Smekám! Bezpochyby jeden z nejlepších krimi filmů pocházející od nás. Skvěle vystižená doba. Obzvlášť ponurejší šedivý odstín v celém filmu se mi moc líbil a skvěle vystihuje atmosféru tehdejší doby. Film ubíhá pomalejším tempem a dává prostor k vyniknutí hereckým výkonům. Trojan je pro mne prostě nejlepší aktuální český herec a myslím, že se to nezmění. Po celý film jsem si utvářel určité tušení o možném pachatelovi, ale závěr filmu mi doslova vyrazil dech. Ve stínu má všechno, co má dobrý film mít a ještě něco víc.. ()

Zombiepod

Ultratemná komorná kriminálka z prostredia 50-tych rokov, ktorá je pre mňa osobne najväčším prekvapením posledného roku, čo sa československej filmovej spolupráce týka. Trojan ako vždy fantastický, a obrovská škoda, že podobných filmov nemáme v éteri viac. ()

papadoce

Krásne farby a vynikajúca atmosférická hudba. Dal by som ešte tretiu hviezdu za reálny koniec, ale fakt som sa počas filmu trocha nudil. ()

JamesLeon

Po dlouhé době jsem viděl výborný český film. Má to atmosféru, kterou podtrhuje skvělá hudba a z toho plyne napětí od začátku do konce. Taky je to výborně zahrané, nasnímané, zrežírované... prostě takhle to má vypadat! Víc takových českých filmů! ()

dwyane

Hnus doby jedinečně ztvárněn a zachycen. Škoda, že máme takové dějiny a velké štěstí, že máme takové lidi, kteří je dokázali takhle zpracovat. ()

Peck

Ano, v padesátých letech to asi úplně takhle nevypadalo a nestraník by sotva mohl dělat policejního kapitána. Ale když pomineme některé historické a ,logické přehmaty, musíme ocenit výborné herecké výkony, velice solidní režii a dobrou práci s kamerou. A za sebe musím dodat, že věřím tomu, že se i v naší nedávné minulosti najdou takhle stateční lidé, kteří žijí v pravdě a obětují jí i svůj život. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)